Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

mishell56
16. črc 2015

@svatbataz No to je potom divný, protože ani já, ani můj bratr a ani můj syn nemá ani jedno 😀

mishell56
16. črc 2015

@mississka11 Tak to potom jooo 🙂

@kacaen Já to taky nemyslela zle, jen že znám plno dětí, na který kouření nemělo sebemenší vliv

mishell56
16. črc 2015

@shine2015 Nemyslím to zle, ale kdyby to bylo pravidlem tak každý mimčo v naší rodině je nedonošené s absťákem a s nízkou porodní váhou a není ani jedno 🙂 ....a to s tím kočárkem jsem myslela tak, že někdo tvrdí, že když budeš mít v těhotenství doma kočárek, dítě ti umře ( a to jsou jen pověry)...

mishell56
16. črc 2015

@kacaen Byla jsem 14 dní na dětské JIP a zjišťovala jsem proč ta ty miminka jsou a zjistila jsem ( a teď to teda nechápu), že ani jedno nedonošené tam nebylo kvůli kouření v těhotenství, jedno tam bylo, protože jeho maminka letěla z Austrálie v rizikovým do ČR ve 28 týdnu, jedno se prostě narodilo dřív, ale nekuřačce atd...myslím, že to prostě není pravidlem, že jakože kouříš tak budeš mít dítě takové a makové...

svatbataz
16. črc 2015

@mishell56 nikdo neříká, že je to pravidlem, ale že mají zvýšené riziko. Tím líp pro vás. Ale viděla jsem spousty dětí, kterých se to týkalo a bylo to opravdu v souvislosti s kouřením. Pokud kouříte a jste s tím všichni spokojení, kuřte.

shine2015
16. črc 2015

@mishell56 nejde pouze o váhu. Ale další rizika komplikací a ty se mohou projevit i během života ditete.....

A kočárek jsem pochopila, vím,že je to pověra,ale kouřit v těhotenství pověra není....samozřejmě, nikdo ti nda jistotu, že když kouřit nebudeš bude mít mimo v pořádku,ale s cigartema šance klesá....a pokud já jako máma mohu ne o ovlivnit a udělat,tak to udeam..... 😉 pokud mužů zvýšit šanci dítěte že bude zdravé,tak to udělám.
A otázka zní, tím že budu kouřit, udělám diteti lepší prostředí než kdybych nekourila? Sama bych rada dychala na čerstvém vzduchu nebo v pokoji kde se kouří???

Takze asi tak. Navíc je to prokázané.....opravdu na jip v porodnicich atd navíc děti astmatické i alergické, sklony k dýchacím nemocem......další otázka čím jsou cigarety prospěšné tobě? Mas díky ním něco v těle lepšího? Zdravějšího? Asi těžko....tak poč to dávat ještě nenarozeného dítěti navíc ono se nemůže rozhodnout.....

shine2015
16. črc 2015

Navíc to samé vezmi tříleté dítě a de mu na vyber jít ven nebo být doma v místnosti kde ty a tvůj muž kourite.....kde mu bude lip?

A miminko z bříška samo nemůže jít na čerstvý vzduch....

mishell56
16. črc 2015

@shine2015 Tak já třeba nesměla úplně přestat, omezila jsem to radikálně teda, ale to je jiná kapitola teď už nekouřim, jen jsem chtěla říct, že všude čtu: kouříš? pak budeš mít dítě s nízkou porodní váhou, s absťákem a narodí se dřív... prostě všichni reagují ne jakože máš vyšší riziko, ale že to tak prostě bude...můj syn se narodil 9 dnů po termínu, měl 3550g (což mi málo nepřijde) a skoro nebrečí (jen když má hlad nebo když ho trápí prdíky)...moje mamka taky kouřila u obou, mě vyvolávali, měla jsem 3300g a nebrečela jsem prý vůbec až si myslela, že jsem němá a brácha byl 4 dny po termínu, s váhou 4000g a taky nebrečel když neměl hlad nebo ho nebolelo bříško...je to dost individuální, nezastávám názor, že se musí kouřit, když to ženská zjistí brzo a přestane, pouze má můj obdiv, pokud teda může 🙂 Jen nemám ráda takový to: děláš tohle, pak se ti stane tohle...lepší je teda: kouříš? pak má tvoje miminko zvýšené riziko toho a toho... 🙂

mishell56
16. črc 2015

@shine2015 no to je bezpředmětný protože jsme doma nikdy nekouřili

shine2015
16. črc 2015

@mishell56 bezpředmětné to není, preved si pokoj na bříško 😉 a váhu dítěte s poměrem co propustí placenta.....

Já té tady nebudu přesvědčovat. Kouření pro miminka zdrave není a není zdrave ani pro dospělé....kdo chce hledá důvod proc dal kouřit.....ono je to pohodlnější než něco změnit......

Měj se pěkně a přejí vše dobre.....

mishell56
16. črc 2015

@shine2015 Já nehledám, psala jsem, že jsem nesměla přestat úplně, až teď jsem mohla...a psala jsem, jsem nepodporuji kouření v těhotenství, ale vadí mi styl jakým se k němu přihlíží...toť vše

kacaen
16. črc 2015

@mishell56 : Ne, nikdo nerika, ze to tak proste musí byt. Jen vim, ze pokud se narodi dite kuracky (většinou spis silnejsi), tak mají chudacci abstaky. Nemusi byt ani nedonoseni, mohou mit normalni vahu, ale jsou často umistovani na nedonosene, protože musí byt monitorovane prave kvůli abstaku. Ja bych to pro sve miminko pripravit nechtěla, ale nebudu nikomu sahat do svedomi, to musí každý sam. Jak uz psala shine2015, preji Ti jen vse dobře.

evulina77
16. črc 2015

@mishell56 no možná mělo kouření matky v těhu s tebou vliv na to, že jsi začala zřejmě hodně brzy kouřit a stala si se na nikotinu tak závislou. To že není na některých dětech kuřaček nic vidět na první pohled ještě naznamená, že se nic neděje. Za mě je kouření v těhu pěknej hnus. Je spousta věcí, který ovlivnit nemůžeš, ale kouření k tomu nepatří a argument, že jsi ty, tvůj brácha a o tvůj syn zdravý, prostě neberu. A když k tomu připočteš i finanční částku, tak je to naprosto šílený...

shine2015
16. črc 2015

@evulina77 Michelle je 22 nebo 23....to jediné ji trosicku omlouvá..... 😉 že má takový názor.....

A navíc její miminko má teprve tři týdny....z toho nelze dělat žádné zavery

kachnicky
16. črc 2015

Jéje zase to šíleně hádající téma 😒 Za mě kuřak si vždy najde výmluvu nepřestat kouřit 😖 Ačkoliv je to smutné 😖 A je mi moc lito těch miminek co to proživají 😢

terinda
16. črc 2015

Opravdu si v dnešní době ještě někdo myslí, že kouření v těhotenství nevadí? 😨
Vadí... každá cigareta znamená 60 min dušení miminka, je to prokázané.
A kdo umí číst: na krabičce je napsáno co? Kouření neškodí? Kuřte v těhotenství? 🤐
Tak ať chutná .... chudák dítě 😝

pincola
16. črc 2015

Ahoj k tomuhle tématu vám napíšu svoje. Rozhodně se u těhotných doporučuje přestat alespoň hned, jak to zjistí. Postupné odvykání je dávno vyvrácený nesmysl. Když už těhotná nedokáže přestat, tak jsou lepší ty náplasti. Sice tam nikotin je, ale nejsou tam ty zplodiny, které vadí prý nejvíc. Takže náplast je menší zlo než cigareta. Plody kouřících matek jsou vždy nedostatečně okysličené.
Moje máme v těhu kouřila u obou dětí. Jedno má zdravé. Já jsem po porodu málem nepřežila. Byla jsem sice skoro donošená, ale neprospívala jsem. V roce jsem vážila to, co ostatní děti v půlroce. Dál jsem měla vrozenou vadu a byly potřeba 3 operace. Podle doktora to je všechno následek kouření matky. A to prý kouřila 4 denně. Což nevím, jestli si ubírá nebo neubírá. Nechci nikomu kázat, ale rozhodně není pravda, že to nic nedělá. To čím jsem prošla kvůli tomu já fakt nebylo lehké.

pekackova
16. črc 2015

Asi by mi svědomí nedovolilo kouřit v těhotenství. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem přestala ze dne na den.

pincola
16. črc 2015

@mishell56 Hele a moji kamarádi měli zálibu v tom, že přelézali opilí balkóny v paneláku v 11 patře a nic se jim nestalo. Je to pro tebe argument, abys tuhle zábavu doporučila jednou svým dětem? Vždyť ne všichni pitomci, co lezou nejištění po výškách spadnou!!!

mishell56
16. črc 2015

@shine2015 kdybych přestala hned neměla bych ho, ale jak píšu, je to jiná kapitola, zase jste vše jen překroutili... 🙂

mishell56
16. črc 2015

@pincola já ninc nedoporučila, já jen napsala, že to není pravidlo a že záleží na více faktorech než jen na kouření 🙂 stačí číst pořádně 🙂

vera20
16. črc 2015

No myslím si, že nekuřačky prostě nemůžou pochopit, vlastně to ani po nich nikdo nechce pochopení, někdo si občas zakouří, někdo to prostě přestane a zvládne to, některé nekuřačky se třeba občas pohybují v zakouřených prostorách(restaurace) a taky je někdo za to neodsuzuje a na mimi to ma stejný vliv jako kdyby sama kouřila. My kuřáci víme že to není ta nejsprávnější věc, ale každý dělá chyby, i ty nejdokonalejší lidi, tak nas tady neodsuzujte, někdo je prostě tak dobrej a přestane hnedka, někdo prostě vuli nemá a snaží se to omezit. Ale asi to nemá cenu, každý má názor svůj....

mishell56
16. črc 2015

@vera20 jojo má, hlavně tu nikdo nepochopil, že mě nešlo o to se zastávat kuřaček, mě šlo o to dát najevo, že to není pravidlem, že kuřačka bude mít takové a makové dítě, ono nízkou porodní váhu, astma třeba, alergie a nedonošené děti můžou mít i nekuřačky, ale tady se to zase jenom překrucuje v něco co tu ani nebylo řečeno :D já už se tomu jen směju :D

@evulina77 a já nezačala, protože kouřila máma, ale v pubertě v partě jako 90% kuřáků :D a nebylo to brzo, byl to věk, ve kterým začíná většina lidí, nebo to minimálně zkusí 🙂

vera20
16. črc 2015

nemyslím si, že když ženská v těhu kouří, nebo občas, tak že je to ženská, která si dítě nezaslouží. Myslím, že ikdyž si občas dá čudku, nebo omezeně tak se k miminku už ted chová jako každá jiná nekuřačka, nejsme o nic horší než ženy nekuřačky, je to jen o vuli, nekdo ji má nekdo zase ne, jsem stejneho názoru jako Mishell56, také je to hodně prostě o štěstí a o genech atd, kolikrát to prostě neovlivníš at se snažíš sebe víc...Zkrátka-hezký pohled na těhotonou kouřící to není, ale určitě to není nastávající matka, která si dítě nezaslouží. Káždá žena si mimi zaslouží-at je to kuracka nebo ne...

cattus
16. črc 2015

Ja jsem kourila mezi 4 az 10 denne.. podle toho jaky jsem mela nervy. Ve chvili kdy jsem se dozvedela ze jsem tehu jeste jsem kourila. Protoze jsem vahala jestli si dite necham nehrotila jsem jestli kourit nebo nekourit. A ve chvili kdy se to ve me zlomilo a ja se rozhodla dokourila jsem posledni cigaretu cestou do prace a od te doby jsem si nezapalila. Fakt je ze z pocatku jsem mela chute si zapalit ale casem mi doslo ze koureni jsem mela jen jako berlicku kdyz jsem byla nervozni a ted naopak mi az vadi ten "smrad". Partner kouri. Vadi mi jak je citit kratce po tom co dokouri ale pozdeji mi to naopak az voni ale chut na koureni uz neni.

pekackova
17. črc 2015

@cattus Já měla asi kliku, že mi bylo dost zle a cigarety mi mega vadili. Takže přestat ze dne na den nebyl takový problém.

pincola
17. črc 2015

@mishell56 Vždycky záleží na více faktorech ve všem. Ale existuje pojem "vysoce rizikové chování". Kouření je jako rychlá jízda autem. Tam taky záleží i na jiných věcech(zkušenosti řidiče, jestli pil a kolik pil, zkušenostech řidičů co jsou na stejné silnici jako on, na autě v kterém jede, na silnici po které jede, na počasí atd.) Stejné to je s chozením sama po nocích (jak často chodím, jak oblečená chodím, jak se umím bránit, jestli chodím po světlených ulicích nebo po temných koutech atd). Téměř vždycky se zapojí i jiné okolnosti o tom nikdo nepochybuje, ale problém jev tom, že ne vždycky s nima jde předem kalkulovat, protože je neznáme. Já čtu pořádně a z tvých zpráv jsem vycítila tendenci kouření v těhu zlehčovat. A na to reaguji. Jistě, že existují lidé, co se zachovali vysoce rizikově a stejně se jim nic nestalo, protože byly příznivé ostatní předem nepředvídatelné okolnosti, ale to neznamená, že je bezpečné. Jistě každé dítě kuřačky není zasažené. Ale je velmi mnoho dětí, které to poškodí. Kuřačka velmi významně riziko nemocí u svého dítěte. A příliš spoléhá na vnější okolnosti o kterých nemůže nic vědět (co ví jaké predispozice má plod v břiše a co ona mu tím odstartuje). Kouření v těhotenství je zdaleka něco jiného, než když těhotná občas zhřeší nějakým kafíčkem. Kouření je jak ta rychlá jízda (a u té se přece jen dá o něco víc odhadnout, protože tam hodně záleží na řidiči. U dítěte v břiše nevíme nic, co to s ním udělá. Tady nikdo netvrdí že na 100 procent bude nedonošené nebo postižené, ale že je dramaticky zvýšená pravděpodobnost.

mishell56
17. črc 2015

@pincola No právě že z některých příspěvků co jsem tu četla z dřívějška to vypadalo, že to tak musí být. Nezlehčuji to, pouze jsem napsala, že to není pravidlem a že kdybych já třeba přestala ze dne na den, syna bych neměla toť vše

shine2015
17. črc 2015

@mishell56 to jsou teda kecy....syna bych neměla......ty to nezlehcujes,ale jiným slovem vychvaluje cigarety že ti pomalu zachránily dítě....nemám slov 😀

amazonka.k
17. črc 2015

Kdo nemá vůli v těhotenství přestat kouřit, pak atˇ si děti nepořizuje, když kvůli nim není schopen udělat ani tento ústupek, jak ohleduplným rodičem asi potom bude ? Má to přímou souvislost. Jsem vcelku tolerantní člověk, ale tohle je neomluvitelné. Kouřit jste se rozhodly vy, nikoliv Vaše děti, ty atˇ si později samy rozhodnou, zda si chtějí huntovat zdraví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru