Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

muriel293
1. črc 2008

ahojte baby,tak ja som v piatom skoro v šiestom týždni,predtým som vyfajčila pol balíka. V deň keď som sa dozvedela že som tehotná som si akurát kúpila balík. Cestou na autobus som si jednu dala,ešte aj pred zdravotným strediskom jednu,lebo že čo ak som tehotná a už nebudem môcť. No a ke´d mi doktor povedal že som v tom,tak som tú krabičku hrdinsky darovala kamošovi a odvtedy nemám pri sebe cigarety. Musím ale povedať,že ke´d vidím niekoho fajčiť,mám na to hroznú chuť,keď som ešte nevedela že som v tom,cigarety mi nevadili,ani zle mi od nich nebolo a nie je doteraz nechápem to. Niekedy som hrozne nervózna že si nemôžem zapáliť,až sa mi chce plakať. Hladinu vyrovnávam tým že si aspoń zo dva razy potiahnem od niekoho kto práve fajčí ale nie je to často ale i tak si to vyčítam. Lenže akonáhle si dám tie dva hnusné šluky tak ostanem kľudná a je dobre. Kiežby som sa z tých cigariet raz tak zgrcala,že by som ich už v živote nechcela ani len vidieť!

mywiel
1. črc 2008

Muriel tak si sa hrdinsky priznala, prajem ti pevne nervy a pekne tehu. 😉

muriel293
1. črc 2008

no ani nevrav,najradšej by som sa videla v "riti" keď si potiahnem! ☹

campi
1. črc 2008

muriel: jsi na dobre ceste - kolem 6. tydne tehotenstvi se mi zacalo delat z cigaret nevolno, treba budes mit stesti a potom nebudes mit chut.

evamik
1. črc 2008

Campi, díky, přesně tohle jsem měla na mysli! 🙂
Muriel, jsi dobrá, žes to dokázala a přeju pevnou vůli, abys to vydržela! 🙂

alca22
1. črc 2008

Ahojky já kouřila do 5. měsíce. Kouřila jsem normální cigarety, ale pak mi manžel koupil Slimky že jsou o dost slabší. Napřed Davidovky a pak Petry. Petry jsem ani nevykouřila cely. Je tam minimum nikotinu. Myslím si, že tohle mi pomohlo od kouření. 😉

muriel293
1. črc 2008

jeeej baby ďakujem za podporu,dávate mi silu,veď ja nechcem ublížiť môjmu bábatku...no mňa ani vôbec tie slimky nenapadli. Dneska som mala totálne bezcigaretový deń ak nerátam tých pár šlukov včas ráno ke´d som išla z nočnej...a celkom v pohode som to prežila až na to že som to zas kompenzovala jedlom takže nieviem neviem....

majula009
1. črc 2008

No dievčatá ja som mala to z pekla šťastie že okamžite ako som otehotnela mi začal strááááááááááášne vadiť smrad z cigariet---to som ešte nevedela že som tehu a vadilo mi to neskutočne, pritom som hulila pred tým ako Turek...viac ako jednu krabičku denne...ak sa vyskytla predsa len výnimočne chut na cigu tak som si dala slimku, ale som tahala do ust bez slukovania, ale aj to mi vadilo tak som to uplne vylucila, a v podstate cele tehu som bez cigy...neviem si predstavit ze by som pri takom niecom krehkom ako je mimi hulila a skodila mu tym. Za mna to vyriesila priroda, a tie co s tým neviete prestat skuste teda len tahat do ust a neslukovat, a ked chcete slukovat tak si kupte slimky tie ultra light 0, 1, 1....

campi
2. črc 2008

muriel: máš to těžký, když narážíš na lidi, kteří kolem tebe popotahují z cigarety. Jak dlouho myslíš, že budeš dělat ty noční?

V mém okolí nikdo nekouří kromě té jedné kamarádky a jejího manžela. Když jsme měli posvatební oslavu, tak z 25 lidí nekouřil opravdu nikdo (teda kromě trávy) a my jsme byli s manželem moc rádi, že tam nikdo nesmrděl a nemusely se pak kolem chalupy sbírat nedopalky.

pici
2. črc 2008

muriel
moc ti drzim palce. mas k tomu hlavne dobry postoj... kamoska fajcila jak duha a mala neovladatelne chute na cigu. ked nas uprosikala tak som jej jednu dala . dala si dva sluky a zahasila to ze stacilo. ze grc.. tebe skor chyba ten pocit mat nieco v ruke a tahat.. poznam to.
musis sa drzat. daj si radsej cokoladovu tycinku a povedz si ze to bolo namiesto cigy.. skus sa viac kontrolovat a uvidis ze sa ti to nakoniec podari.. myslim na teba

petruci6
2. črc 2008

baby vcera som citala,ze deti kt umieraju na SIDS, syndrom nahleho umrtia sposobili matky,kt v tehotenstve fajcili,takze nielen predcasny porod,nizka hmotnost,abstin priznaky-chybajuci nikotin,ale este aj toto a je jedno ci vyfajcite 20 za den,alebo len 5 😖

betina
2. črc 2008

petruci,

nečetla jsi zřejmě správně. Syndrom náhlého úmrtí je vyšší u matek kuřaček, než u jiných, ale toto neštěstí nepostihuje jen děti kuřaček. takže tak

petruci6
2. črc 2008

viem,ze nielen matky fajciarky,ale hlavne ony

betina
2. črc 2008

petruci,

kdyby si se vrátila o něco dříve, tak by si se dočetla, že toto tady řešíme po několikáté. A věř mi, že si jsem skoro jistá, že těhule, co kouří, znají rizika toho, co dělají, skoro nazpaměť. A riziko náhlého syndromu úmrtí mezi rizika samozřejmě patří taky.

jaja257
2. črc 2008

betino: nema zmysel sa s nikym na tejto diskusii hadat, a proste a dobre nerob to ani ty, pretoze sa len rozculis a aj tak sa dozvies len to co robis zle(a to urcite vies) a nedockas sa ziadnej rady. A ked sa najde nahodou niekto kto ta podpori v tvojej snahe, tak sem vzapati napise niekto kto ti napise ze si slaboch a stale do kola....... ☹

betina
2. črc 2008

jaja,

já už sem radši moc nepíšu, jen si to vždycky přečtu. Ale ono to máš asi jedno. Na každé diskuzi se skoro najde někdo, u koho nestačím zírat. Ale asi to tak má být ☹
myslím si, že každá má svoje svědomí a každá víme, co děláme a co neděláme dobře. Ale je pravda, že tahle diskuze je opravdu místy velmi peprná 🙂

jaja257
2. črc 2008

betina: uplne s tebou suhlasim. ja som tiez presla par diskusii a nestacila som sa divit. Vsade niekto niekoho za nieco kritizuje ☹ je to smutne, pretoze toto by malo byt skor na pokecanie a povbudzovanie ci davanie rad a nie na deptanie a nahananie strachu ☹
Co sa tyka svedomia, mna tiez hryzie a viem preco hoci mnohych veci som sa vzdala(vsetkeho len cigareta mi tu este strasi) a snazim sa spravat zodpovedne 😲

betina
2. črc 2008

jaja,

úplně ti rozumím, jsme na to asi stejně ☹ takže jen pevnou vůli ti přeji, ta je nejdůležitější ☹

jaja257
2. črc 2008

betina: ta moja pevna vola ma asi dovolenku ☹ hadam by sa uz mohla vratit ☹ mozno teraz pocas dovolenky sa mi to konecne podari, ked nemam stres, tak mi nechuti 😉

betina
2. črc 2008

jaja a koulik vykouříš a jaký cigarety?

kitty68
2. črc 2008

tak kocky ja js prvni 2mesice byla jen na cigach a pepsi max 😀 , pak js prestala, kdyz js to zjistila, drzim vam moc palce 🙂

muriel293
2. črc 2008

ahojte,tak dneska som ešte neťahala,nikto sa tu nevyskytol s cigou v ruke takže možno aj chvalabohu ale som trocha nervózna,najviac ma naštvalo,ked mi známa povedala,že keď to tak veľmi potrebujem,radšej si mám denne dva razy šluknúť ako byť nervná lebo že po pôrode sa nevyspím lebo svoju nervozitu už teraz prenášam na dieťa... 😠 ☹

jaja257
2. črc 2008

betina: vyfajcim tak dokopy tri cigarety za den. Zvyknem tak potiahnut parkrat a zahasit, nikdy nie celu ale dnes to vidim na ovela viac ☹ po prichode zo skolenia ma cakal odkaz od sefky v podobe vytvorenia nejakeho systemu termin do zajtra a uz nevladzem a to som asi v polovici ☹ fajcim marlboro

muriel293
2. črc 2008

jaja257 vieš čo som spravila ja? mňa tiež srala robota tak som sa dala vypísať. Proste by som to tiež psychicky nezvládla a ublížila by som aj malému! ale tá ciga mi chýba

jaja257
2. črc 2008

muriel: ja idem na pn od septembra, teraz su prazdniny a ako ucitel mam dva mesiace dovolenky a dufam, ze to mi fakt pomoze. Vypisat sa idem dat aj kvoli tomu, zze chcu aby som od septembra ucila telesnu 😝 😠 A teraz musim robit, lebo mame novy skolsky zakon a teda nemam na vyber ale robim len zajtra a potom ma uz nezaujimaju ziadne povinosti z prace, lebo mam dovolenku a ak to vedenie nepochopi tak ma smolu. Moje dieta je momentalne to najdolezitejsie na svete 😉

kuty
2. črc 2008

ahojte maminky moja žena pofajčieva je na začiatku tehotenstva,ja som nefajčiar,ona svoje cigarety nemá ale dá si pár šlukov keď iný fajčia a mne sa to nepáči,bojím sa o naše bábo! že láska?!

muriel293
2. črc 2008

kuty: láska! už ťa nepustím viac k pc!!!!!! a jasné že nevieš aké ťažké je prestať ke´d si nefajčiar! milujem ťa a nájdi si nejakú inú činnosť,comp je môj xixi MILUJEM ŤA

betina
2. črc 2008

jaja,

malborky jsou dost těžký. Zkus si koupit R1, jsou to nejlehčí cigarety na trhu - taky kouřím asi 2-3 denně. Předtím jsemm kouřila Petry a ty byly dost těžký. Zkus alsepon tohle, smaozřejmě nejlepší je nekouřit vůbec ☹

womenne
2. črc 2008

Muriel +Kuty bezva 😀 😀 😀

sue13
2. črc 2008

Muriel, Kuty 😀 😀 😀 Muriel skus prestat aj s tymi slukami 😉 Jsom to urobila a moj drahy je uz najstastnejsi clovek na svete... Mali sme podobnu situaciu ako vy 😉
Betina prepac ale je uplne jedno ake cigarety si kto kupuje, vsetky skodia uplne rovnako. Nie je to iba o obsahu nikotinu... Tymto by som sa naozaj neutesovala 😅 Drzim Vam palce. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru