Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

fanys
24. lis 2008

ahoj
holky tady je jako v ringu,jen vám dát boxerské rukavice......... 😒
petule naprosto s tebou souhlasím,100 bodu!
Osm let čekáme na mimino,ted čekáme dvojčátka po IVF,jsem zdravotní sestra,a taky kouřím.Kouřila sem zhruba
30 denne ,ted do tech peti,zkoušela sem náplasti,žvejkačky,před ivf drahé a silné léky,byla sem u jistého pána ukrajince který na bázi něčeho jako magie plus psychologie se snaží pomoct odvykat od kouření.............a nic.Nesypu si popel na hlavu,nestydím se zato,jsem obrnená jako tanker a pousmívám se nad nekterýma názoroma,nemyslím že sem sobecká a nezodpovedná dopředu špatná matka.Pracovala jsem přímo na odd.kde se léčila tbc a karcinomy plic,ted pracuju jako porodní asistentka a nehlo to se mnou,i když vím že to není zrovna košer a správné.Ale jak říkají v práci radeji matka v klidu nežli uzel plný nervu,stresu a šílených nálad.
Tak a klidne mne sežerte. 😵

petule.h
24. lis 2008

Apo: no když mi nekouřila do obličeje, tak mi to nevadilo...jinak bych něco řekla...
Ditka: nemyslím si, že když někdo krvácí není s ním něco v pořádku, je to normální věc, znám matky co to tak měli...do konce 4 měsíce bych opravdu nevěděla , že jsem těhu, protože já byla úplně v pohodě...
znám holky co mají menstruaci slabou i nepravidelnou a ty to zjistili až ve 3 měsíci...
no kddyž jsem byla těhotná, tak jsem jedla úplně stejně...nic víc, nic míń...a doktor říkal, že je vše v pořádku
no ještě by jsme mohli přidat , že jsem si dala v těhu i to pivo sem tam, to je taky špatně??? no určitě joo

ale beru, každého názor je jiný a tak si každý budeme žít jak chceme...já už mám teď po obou porodech a jsem ráda 🙂

reni7
24. lis 2008

ditka-někdo fakt neví že je vtom,prostě má menzes třeba 3 měsíce a nic nepozná,to je prostě normální,ty to ale asi pochopit nechceš,a že sem těhotná tak nemusím hned řejít na biopotravu a jiný nesmysly,prostě jíst normálně a třeba jen víc ovoce a zeleniny,jasně že člověk nebude jest nějaký sajrajty,ale některý nastávající maminy to fakt žerou to těhu až nezdravě,bóže
fanys-já tě určo nesežeru

llaayllaa
24. lis 2008

ahojte 🙂
myslím si,že v tehotenstve by si žena mala dopriat všetko na čo má chut,samozrejme okrem alkoholu a cigariet,aj ked sem tam malé pivko vobec neuškodí a netreba hned odsudzovat ani tie čo si nevedia odpustit pár cigariet denne,myslím,že každá vieme čo smieme a čo si možeme dovolit.
A čo sa týka toho zdravého stravovania,ja som počas tehotenstva mala fakt strašné chute a nebolo to vždy to najzdravšie,a posledných pár mesiacov som už jedla všetko čo mi prišlo pod ruky 😀takže,možem povedat,že ja som si to fakt užívala 😀
netreba si toho vela odopierat,ale zasa ani to prehánat,takže asi všetkého vela škodí,tak všetko,ale s mierou a bude to ok 😀 😀

pkolin
25. lis 2008

Ahojky holky, jsme teprve na začátku - tedy na konci prvního trimestru (dnes jsem dle PM 12+6tt). Jinak co se kouření týká, tak je to dle mě to nejhorší, společně s alkoholem, co můžeš svému miminku dát! Já jsem tedy kuřák už hodně dlouho, ale poslední 2 roky jen velmi příležitostný, jen když jsme někam šli s partou, takže přestat pro mě nebyl žádný problém. Ale moje mamka je velmi silný kuřák - 40 cigaret denně!!! a když čekala bráchu - bylo mi 17 let - na starý kolena si vymysleli miminko 🙂 tak přestala okamžitě a rozhodně to vydržela a vydržet se to dá! A je hloupost se vymlouvat na to, že je pro miminko horší přestat, než dál kouřit, to je naprostý nesmysl. Já měla to štěstí, že jsem si poslední cigaretu dala den před ovulací, tedy den před otěhotněním, takže miminko už v mém těle zaznamenalo jen zbytečky. Od té doby nekouřím a rozhodně bych si nikdy v těhotenství nezapálila. Jsem tak šťastná, že jsem v jiném stavu, že bych úmyslně miminko nikdy neohrozila!

petule.h
25. lis 2008

než se ti tělo vyčistí úplně, musela by jsi přestat 2 roky před otěhotněním, no nic...mějte se

krpatucka
25. lis 2008

Podla mna ste spravili jednu obrovsku chybu a to, ze ste vobec s tym zacali. Neviem ako mozete zit s tym, ze do seba pustate tie skodliviny ked vo vas rastie novy zivot. Nestaci to svinstvo co je okolo nas v ovzdusi? Take reci ze aj ta alebo ta fajcila a ma zdrave deti je len hlupa vyhovorka a pre vas take podvedome ospravedlnenie toho co robite. Neuvedomujete si ze 10 zenam fajciarkam sa moze narodit zdrave dieta, ale vy mozte byt tie jedenaste ktore to stastie mat nebudu. Ked si nicite zdravie, tak si nicte svoje a nie zdravie toho dietata. A takisto su vyhovorky ze je to horsie prestat hned naraz ako postupne. Ked s tym nesekne hned, tak to bude tazsie a tazsie. A tiez nechapem tie, ktore pisu ked som zistila ze som tehu....pokial to dieta je planovane, tak ste sa mali spravat zodpovedne a prestat skor, ked ste si mohli mozne abstinencne priznaky pretrpiet sami.
Preco ste vobec zacali? Z frajeriny? Kvoli "imidzu"? Z blbosti. Je to normalna zavislost ako kazda ina. Nervozita sa da potlacit aj niecim inym nez cigaretou. Napriklad si dajte miesto cigarety tycinku, alebo zuvacku, alebo cukrik.
Cigarety su proste svinstvo, tak sa konecne zobudte. A uvedomte si aj to, ze vsetci fajciari smrdia.

petule.h
25. lis 2008

tak se holky loučím, napište když tak na ip adresu pa

elitera
25. lis 2008

Ditka, moje kamarádka měla "MS" až do 5. měsíce, navíc skoro žádný bříško. Jak ji znam, nejspíš do tý doby dost pařila.
Já jsem docela velkej antikuřák (nekuřák samozřejmě taky), nesnáším, když někdo kouří v mém okolí, nesnáším zahulený hospody, přestože si ráda s kamarádama sednu. Jako těhotná budu asi děsnej ras. Vadí mi i, když na to holka dlabe a kouří si i v těhotenství dál svou krabku denně (vím, že přeháním - snad), případně ten kouř fouká do kočáru.
Tady se ale naštěstí vesměs schází holky, který jsou nešťastný z toho, že se jim nedaří přestat kouřit, takže není třeba na ně takhle zhurta.
Ano, je jejich blbost, že vůbec kdy začaly. Já jsem to taky chtěla zkusit, ale už v těch 15 jsem si říkala "co kdyby mi to chutnalo a já pak nebyla v těhotenství schopna přestat?". Tak jsem to nezkusila a jsem spokojená. Tyhle holky už tu chybu udělaly, ví o ní a my, spíš než nadávat, bysme jim měly zkusit nějak pomoct.

zuzik24
25. lis 2008

nechápu, proč se tady antikuřačky rozčilujou!!! Tohle téma si založily těhulky, který se toho zlozvyku nedokáží zbavit!!!! Já sama jsem byla silná kuřačka a o těhu jsem nevěděla až do začátku 4. měsíce - jo, DITA, nejsem na žádných prášcích, jen jsem neměla žádné příznaky - takže nedělej, že jsi spolkla všechnu moudrost světa. Prostě jsem o těhu nevěděla a kouřila jsem tak krabku denně. Jakmile jsem se to dozvěděla, tak jsem přestala. Ale chuť mám - neříkám, že ne.
Holky, nepatřím k těm, kteří by kouřící těhulku nejraději zlynčovali. Moje babička s mámou nekouřila a narodila se předčasně, s tetou kouřila a teta se narodila zdravá jako řípa. Takže nějaké moralizování od antikuřaček fakt neberte v potaz. Pak se totiž budete stresovat ještě víc - a to je horší než si zapálit cigaretu 🙂

aponchie
25. lis 2008

elitera:me teda neprijde,ze jsou nejak smutne a "breci"nad danou situaci 😎 a jak si predstavujes konkretni pomoc od holek antikuracek tady na konikovi?kdyz uz to navrhujes musis mit nejakej konkretni namet 😉

aponchie
25. lis 2008

Kouření a těhotenství

Kouření v těhotenství má na dítě velmi negativní dopad. O mnohým rizicích určitě ještě nevíme, některá již ale známá jsou:

* Kouření zvyšuje riziko potratu. Dítě kuřačky dostává v matčině krvi větší množství jedovatého oxidu uhelnatého, který z krve vytlačuje kyslík. S každou novou cigaretou se tedy miminko trochu „přidusí“.
* Kuřačkám se rodí děti lehčí zhruba o 250 gramů. Nižší váha dítěte však rozhodně neulehčí porod, který je závislý na velikosti hlavičky. Děti s nižší porodní hmotností jsou však vystaveny větším poporodním komplikacím a také doba strávená v nemocnici po porodu bývá delší. Nižší porodní hmotnost je mimo jiné způsobena právě nedostatkem kyslíku v matčině krvi.
* U novorozenců, kteří se narodili silným kuřačkám, se dokonce může objevit abstinenční syndrom. Takové dítě neustále křičí a je neutišitelné, dokud nedostane například nikotinovou náplast.
* U dětí kuřaček je vyšší riziko takzvaného syndromu náhlého úmrtí (SIDS). Děti postižené tímto syndromem mají náhlou zástavu dechu z plného zdraví a bývají nalezeny v postýlce mrtvé.
* Kouření v těhotenství zvyšuje také riziko předčasného porodu. Předčasně narozené děti s nízkou porodní hmotností si do života mnohdy odnášejí těžký handicap, často mají sníženou duševní výkonnost.
* Děti kuřaček mají v průběhu školní docházky častěji problémy s hyperaktivitou.
* Děti kuřaček bývají také vzpurnější a chovají se rizikověji. Experimentují s tabákem už kolem 10 let věku a v dospívání trpí úzkostnými poruchami.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsem těhotná kuřačka a přítelkyně mi říkají, že je pro miminko lepší, když budu kouřit, než se stresovat, že si nemůžu zapálit.

Stresovaná matka samozřejmě není pro miminko ideální, ale rozhodně pořád méně nebezpečná, než vykouřená cigareta. Kouření v těhotenství prokazatelně způsobuje nižší porodní hmotnost dětí, vystavuje je vyššímu riziku vrozených vad a syndromu náhlého úmrtí. Pokud jste těhotná a nedokážete úplně přestat, snažte se alespoň množství vykouřených cigaret co nejvíce omezit.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://drogy.doktorka.cz/koureni-tehotenstvi-mu...
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/koureni-v-...

ditka1
25. lis 2008

presne som vedela,ze tu bude plno odkazov-no zuzik24-mudrost som urcite nezhltla je to moj nazor a ked je to pre fajciarky tema tak ste si mali dat do temy nazov-LEN PRE FAJCIARKY 😉 a nikto by vam nepisal,to je pekne, ze tie co su tehu niektore aj prestali s tym-chce to urcite pevnu volu-to verim ale take co fajcia dalej...no ja uz radsej ani nejdem sa vyjadrovat lebo zase tu niekto zo mna spravi moralistku. 🙂 aponchie toto si dobre napisala ze ake rizika to prinasa ale ja by som to v ziadnom pripade neporovnavala so stresom!stres ti nemoze sposobit vady plodu a vsetko to co si napisala,ale dobre ako myslis-ked si si ista,ze fajcenie skodi menej ....tvoj nazor,ale je to hnusne,ze vies co sa moze stat a ...dobre tvoje dieta nie moje.CHVALABOHU.
elitera pomoct?fajciarkam?vsak vidis ako sa stavaju k tomu-nas odsudia hned za to ze piseme len svoj nazor a nie to este im aj pomahat alebo nebodaj zakazovat-hehe,na to si ako prisla-kazdy si sam musi uvedomit svoju zavislost,nikoho nemozes nutit.
petule.h-nie neodsudim ta za pivo preco?nahodou pivo sa napr.odporuca aj pri kojeni aj ja som si dala jedno ako som tehu cierne dokonca 😉
a vobec tu sa ja budem zbytocne vyjadrovat na tuto temu,robte si co chcete fajcite,pite jedzte nezdravo cas ukaze,mozno 10-ti budete mat zdrave deti a niekto mozno na svoju hlupost doplati...mne je to fuk,hlavne, ze ja som v pohode moje babo je ok a kludne sa vyhovarajte dalej medzi sebou.
A este k tomu ze ste nevedeli o tehu do neviem kolkeho mesiaca...tak gratulujem ste zeny stasteny v podstate nemat problemy a nevediet o stave to je bezproblemove tehu.Mozno vas tie cigi zamestnavali natolko,ze ste to prehliadli 😅 dobre koncim,majte sa.

aponchie
25. lis 2008

ditka ted te naprosto nechapu?ja jsem napsala ,ze koureni je lepsi nez stres? 😅

aponchie
25. lis 2008

ten posledni odstavec je okopirovany z jedne internetove poradny...ajajaj to zas enekdo nepochopil co 😝

slunicko552
25. lis 2008

Tak já už jsem tu kdysi taky psala.Přestala jsem kouřit co mám prcka.A vůbec mi to nechybělo můj názor je,že kdo chce přestat přestane.A souhlasím s tím,ať si každý rozhodne jestli chce kouřit.A dítě v bříšku určitě kouřit nechce,tak proč ho tomu vystavovat.

slunicko552
25. lis 2008

A nevím proč se divíte,že má každý jiný názor.Kokina tohle téma založila,protože chtěla bojovat s kouřením.Chtěla rady jak přestat. 🙂

ditka1
25. lis 2008

aponchie ja som napisala,ze nemozes porovnavat stres s fajcenim a co je lepsie to je podla mna porovnavanie nie?
dobre uz som napisala, ze sa nebudem k tomu vyjadrovat-a o akej kopii z poradni to hovoris-ja neradim nikomu to je moj nazor a potom, zevraj pomozme fajciarom- 😝 neskutocne...ja urcite nie som ta co nechape ale nejdem sa hadat poriadne si precitaj clanky a porozmyslaj a potom odpisuj kto co nepochopil-a este sa ma aj pytas ci si to napisala?hmmm...dobre ide ti dneska. 😅 😅
slunicko552 suhlasim s tebou-toto je podla mna spravny nazor,fajcila a prestala lebo dieta to nechce,toto ma potesilo,ze este nevymreli taketo fajciarky. 🙂
dobre no uz by som sa nerada vyjadrovala k tejto teme ale neda mi to,dufam,ze ma uz nikto nenaserie/s prepacenim/,aby som sem nemusela odpisovat-viem ani citat to nemusim mozte povedat. 😕

aponchie
25. lis 2008

ditka ale proc jsi v predeslem prispevku utocila na me???jsi celkem dost agresivni a kdyz zjistis,ze to neni z me hlavy co jsem napisu teda okopiruju tak misto dalsiho osocovani by jsi se mela omluvit pac jsis myslela,ze to je z me hlavy a muj nazor..

ditka1
25. lis 2008

jaaj prepac ja som nepochopila tu kopiu a ty zase to,ze ci to porovnavas-vsak ja neutocim preco ja si nemyslim, ze som agresivna-ach jaj ja som len chcela podotknut,ze si pisala o rizikach okopirovanych a potom o tom,ze radsej ides dalej fajcit aj napriek rizikam-boze boze nehadajme sa prosim ta,no dobre uz nam to aj pomalsie mysli,kedze sme tehu dietatko si berie aj trocha z mozgu nie?hehe

aponchie
25. lis 2008

no kdyz se zamyslis nad tim jak celou dobu pisu proti kurackam atd tak to je celkem logicke a ten dotaz okopirovany z poradny Mudr Kralikove ci ktere je tady schvalne aby porad hrdinsky nekricely jak je lepsi kourit nez s tim naraz seknout je to tam napsane..ale uznavam ,ze jsem mohla napsat ,ze je to kopie hned ja nepocitala ,ze si nekdo bude myslet,ze menim nazory na jedne strane hned nekolikrat to nemam zvykem 😀

womenne
25. lis 2008

Ahojky vidim že tema sa znovu obnovila 😉 ja len tolko že každy kto chce prestane dokazom som aj ja 😵 😵
a mnaželov stryko po 30rokov prestal fajčit už nemal cigu 3mesiace a drži sa.A to ste mali vidiet ako on fajčil,čo len zastavili na chvilu už aj vystupoval a zapaloval si aj ked si len 3x potiahol musel.takže da sa to len treba chciet a vyhovorky som nervozna.musim si zapalit su chabe 😉

ditka1
25. lis 2008

dobre ale vsak ty si napisala ten text orizikach teda z tej poradni a pod ciarou kto pisal,ze radsej bude fajcit ako sa stresovat?ci to si nepisala ty?teraz som v rozpakoch.. 😅 potom ak to nie je tvoje tak prepac,ze som zareagovala...

aponchie
25. lis 2008

ony to ty holky podle me taky moc dobre vedi,ze kdyby fakt chteli tak s tim prasti ,ale dokud nechcou tak nebudou hledat zpusob jak z toho ven..ony se chcou nejak nevim jak podporovat v te "strasne tryznive situaci"sem si cetla rozhovor s Kralikovou a proste to je jak fetak ty vymluvy o vycisteni tela,o okamzitem preruseni koureni jak to je horsi atd pac si jen oduvodnuje v hlave proc to nejde zatim a proc a proc a proc..je to zavislost to jo a hrozna rikala,ze horsi jak na heroinu,ale je hoodne poraden odvykani koureni je to spoluprace s lekarem,psychologem sama sebou,ale fakt to jde..moje matka huli jak fabrika a prestala a drzela by se ,ale fotrik si zapalil zrovna v dobe kdyz prestavali a maticka hned kdyz on utraci za to a ja ne jak k tomu prijdu atdatda miliony duvodu..

me by teda zajimalo jak psala elitera si predstavuje tu pomoc tady tem maminkam co huli a teda nevim ,ktera chce prestat kourit nebo jestli jim to neva a jen si o tom debatuji..jak ta pomoc ma konkretne vypadat????????

aponchie
25. lis 2008

ditka vse co je v tom prispevku je proboha prekopirovane asi z nekolika stranek!!!mysli si co chces 😝

ditka1
25. lis 2008

presne o tomto cely cas hovorim aponchie,ze sa vzdy najdu vyhovorky ako neprestat a aj mna by zaujimala ta pomoc od eliteri-to naozaj ako to myslela????vsak napise mozno.

aponchie
25. lis 2008

do pr...tohle je okopirovane z poradni!!!!!
Jsem těhotná kuřačka a přítelkyně mi říkají, že je pro miminko lepší, když budu kouřit, než se stresovat, že si nemůžu zapálit.

Stresovaná matka samozřejmě není pro miminko ideální, ale rozhodně pořád méně nebezpečná, než vykouřená cigareta. Kouření v těhotenství prokazatelně způsobuje nižší porodní hmotnost dětí, vystavuje je vyššímu riziku vrozených vad a syndromu náhlého úmrtí. Pokud jste těhotná a nedokážete úplně přestat, snažte se alespoň množství vykouřených cigaret co nejvíce omezit.

pochopila jsi co se tady pise??????tady je odpoved lekarky na debilni odpovedi matek kuracek co rikaji,ze prestat naraz kourit je horsi pac te to strasne stresuje!!
ta odpoved je od lekarky a je celkem srozumitelna...jako jsem taky tehotna,ale tak natvrdla nejsem 😀

katka82
25. lis 2008

No já teda taky pochopila že to celé i pod čarou je okopírované 😉
A holky co chtějí poradit jak přestat musíte s tím za doktorem či do nějaké poradny 😉 a myslím že v dnešní době to není žádný problém a nikdo se na vás nebude zle dívat,ale naopak bude radost že jste s tím začly bojovat 😉 já si taky myslela že to pro mě bude problém přestat,ale povedlo se a jsem ráda 🙂

ditka1
25. lis 2008

co sa rozculujes vsak viem,ze je to okopirovane a tak potom ty si ma doplietla dobre kaslem na to. 😝 a natvrdla nie som tiez len si ma doplietla ze co si vlastne pisala a co nie,sa mi zda teraz,ze ty si agresivna.

pensadorcallisto
25. lis 2008

Offff....Kazdy si tu moze povedat svoj nazor na danu temu.... Neide o to niekoho osocovat alebo urazat, len vyjadrit svoj nazor...
Inak, aj ja som kedysi fajcila...Ked som cakala malu, tak som 1.mesiac ani nevedela, ze som tehotna, ale hned v den, ked som sa to dozvedela, tak som s tym prestala.... Suhlasim s tym, ze kto chce, tak prestane...Ked uz nie kvoli sebe, tak babatku... Jasne, je to tazke, aj mna to niekolkokrat pochytilo, ale babo je dolezitejsie ako nase sebecke tuzby.... Aspon to je moj nazor...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru