Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

sabuse1
29. lis 2008

fanys: jo měla si pravdu když si psala, že odcházíš...člověk než se prokouše tou kritikou od dokonalé matky, skoro zapomene co psali ostatní co se chtějí podělit o svoje zkušenosti. Říct přestaň je fakt snadný a dokáže to úplně každej,ale přestat s tím je trochu horší. Přeju ti ať je tvoje miminko zdravé a dej apoň vědět až bude na světě🙂

sabuse1
29. lis 2008

vikula: držím palce aby to s tatínkem dobře dopadlo. Myslím,že i tohle je pro ostatní asi i dost velká motivace proč se na to kouření vykašlat

kejka
29. lis 2008

Koci moje máma taky kouřila,sice to omezovala,jak se dalo,ale kouřila.Já se narodila naprosto v pořádku,byla jsem úplně normální zdravá holčička,v 5letech jsem šla do školy,v 17l odmaturovala,udělala příjimačky na VS,ale otěhotněla jsem.Takže žádné poruchy učení,ani chování jsem neměla.Ale začala jsem kouřit.Můj brácha nekouřil.V těhu jsem nekouřila jen proto,že mi bylo fakt blbě,pak jsem kojila a to už jsem si sem tam dala práska.No a lítala jsem v tom znovu.Takže při každém těhu-3x jsem přestala,vydržela jsem dva roky nekouřit.Pro mě obrovský úspěch.Jenže bohužel.Kámoška-dej si práska,ke kafi,bez toho to nejni ono,no a bác.Kouřím znovu.Chlap ne.Kluci taky ne.Chodím na balkon a fakt se snažím to omezovat.Když mám 5 za den/na balkoně je ted fakt zima 😀 /,tak je to pro mě na oslavu.Horší je,když se někam vyrazí a kámošky hulej.To pak lítá jedna za druhou.Když jsem měla nervy a problémy,tak se mi taky zdálo,že mi to cigáro pomáhá se uklidnit.Tak nevím,asi na tom něco je,nebo jen pro ten pocit,že ho prostě držím v ruce. 😒 Ze dne na den mi to nejde.Taky jsem to zkusila.Pokaždý jsem začala hulit znovu.Vůbec se neomlouvám,je to moje chyba,nemám silnou vůli,jsem prostě slaboch. 😒
Obdivuju každou z vás,která to dokázala. 😉 😉

sabuse1
29. lis 2008

kejka: ale je dobré, že si přestala aspoň v tom těhotenství, jen je fakt škoda, že ses k tomu vrátila, vydržet to takovou dobu a zas do toho spadnout...upřímně toho se bojím taky

sabuse1
29. lis 2008

a poslední vyjádření k aponchii: lucim jí vystihla naprosto přesně, musí být plná nenávisti když jen dokáže kopat kolem sebe, umí akorát urážet ostatní a neuznává jiný názor než ten svůj, argumenty typu: jak přestat kouřit "přestaň a je to" mi taky přijdou hodně scestné, kdyby to každý tak snadno dokázal, nemusela by takhle diskuze vůbec být.

kocicinka
29. lis 2008

Tak já jsem VS i vystudovala, dokonce dve... ale ted uz jsou ty problemy za mnou, ale ta LMD a totalni roztekanost a nesoustredenost to bylo vazne peklo. Ja mam stesti, ze moje kamaradky nekouri, ani jedna. Ja bych se asi ani nemohla s nekym takovym kamaradit( teda mohla, ale nemohla bych s nim nikam chodit). Hrozne mi vadi, ze ani nemuzeme jit s manzelem na veceri, protoze s vsude huli a nam oboum to dost silne vadi. Hlavne musim rict, ze snad nejvic huli zensky. Vcera jsme se chteli jit najist, a vedle nas si sedly 4zensky a zacli hulit. Tak jsme se zvedli a odesli. Manzel se vdycky pta, jestli tam neni nekde lopata na prasteni 😒 Jednak kvuli mimi, ale oboum se nam z toho dela spatne a ani z toho jidla clovek nic nema... je to des. Pardon...Ja jen preju vsem, aby prestali a hlavne aby s tim mlady holky nezacinali. Buh vi, proc to delaj... Me k tomu provedla mama, jinak bych s tim asi nikdy nezacla. Ani na stredni ani na VS zadny spoluzak nekouri. Radu jak prestat bohuzel nemam- proste jsem zacla sama sobe smrdet, vadilo mi, ze se zadychavam, ze porad kaslu a pod. Ale hlavne jsem nejak ztratila potrebu. Mozna to bylo i tim, ze jsem prodelala opiatovou narkozu- nekdo mi zekl, ze po tom prestal kourit, ale nevim, je to jen domenka.

pierkkko
29. lis 2008

sabuse: ja som fajcila pred tehotenstvom 10 rokov a dalo sa prestat.. som na seba hrda a viem ze pre to male robim vsetko spravne co si narozdiel odomna ty povedat nemozes.je to trosku smutne ked sa o nic nesnazis tomu malemu bezbrannemu tymto len ublizujes.. a napriek tomu ze sa iba obhajujesa nic viac tak by si sa mala zamysliet nad inymi veci ako su tie ze tvoja mamka fajcila a ty si ok.. no neviem ak mas take divne nazory.. ak sa nevies vzdat cigarety kvoly svojmu malemu ktore nosis tak si myslis ze bude z teba dobra mama??hmmm? a tym ze vam tu niekto napise co nefajci a vy sa nan vrhnete ako furie tak to je tiez velmi mudre a inteligentne.. ako to tu citam tak to prave vy ste tie co kopete dookola.a vy ste tie plne nenavisti. tak vam iba prajem bezproblemove tehotenstvo a zdrave deticky. ja vam radim nevzdavajte sa.. nerobite to pre seba ale pre babatka.. tak sa drzte

sabuse1
29. lis 2008

pierkkko: pokud si tu diskuzi přečteš asi se dozvíš, že už nekouřím tak než mě začneš soudit nejdřív čti jo? já sem tady holkám pouze radila jak s tím přestat

dadous
29. lis 2008

kocicinka, muj syn taky trpí LMD a nam řekla psycholožka,že tohle zpusobuje porod, o kouření nic neříkala. To by se děti s dysfunkcí rodily jen kuřačkam 😅

chymenitta33
29. lis 2008

Ahojte🙂)

Ja som fajčila pred tehu ale akonáhle som zistila že mám drobčeka v brušku som prestala fajčiť, pretože som si nevedela predstaviť že by som ohrozila moje drobátko, tým že som nezodpovedná.
Prestala som kojiť a fajčím, aj ked som bola hlúpa ked som to toľko vydržala nemusela som ale čo už...

kocicinka
30. lis 2008

Tak já jsem nepsala, že se děti s LMD rodí JEN kuřačkám. Samozřejmě těch vlivů bude víc, ale kouření je velký rizikový faktor...Ostatně jsme se to učili i v psychologii

vikula
30. lis 2008

Sambuse1 moc děkuji za tatínka 🙂 Můžu Vám říci,že pro mě to je dost velká zátěž a i motivace se k tomu kouření nevracet,když to vidím.Normálně si to člověk nedovede představit co prožívají takto nemocní lidé,když nemohou popadnout dech a pak vykaškávají krev ☹
Je to nechutné promiňte mi,ale opravdu se zamyslete nad tím, ještě je časík s stím seknout a Vy to určitě zvládnete 😉 😉

Jinak se tu nehádejte vždyť je to každého věc jak se k tomu kdo postaví 🙂 Tak hlavu vzhůru 😉 Papa

sabuse1
30. lis 2008

vikula: určitě to dobře dopadne, musíš tomu věřit. Vím, že to jde těžko, ale zkus se moc nestresovat a mysli hlavně na miminko🙂 tatínek bude bojovat určitě i kvůli němu aby si ho užil

vikula
30. lis 2008

Jo jo já jsem celkem v pohodě a ještě držím nad vodou mámu a sestru ty jsou na tom bídně 😒 Já jsem optimista a věřím v dobrý konec a taťka se vyléčit chce a to je důležité 🙂 Na naše mimi se těší moc je vymodlené 😉

oskara
31. pro 2008

Taky jsem kuřačka a teď se budeme pokoušet o mimi. Nevím jak dokážu přestat, když jsem to nedokázala do teď, ale třeba mi to přestane chutnat a nebo to opravdu to mimi bude ten pořádný důvod. Doufám, že když v těhotenství přestanu tak už pak nezačnu. Pokud se mi nebude dařit otěho tak věřím tomu, že to kouření omezím .... vymítím! Jinak, když vidím těhotnou nebo maminu s mimi venku jak hulí tak bych jí jednu plácla. Takže pokud bych kouřila v těho tak jen doma vlastně jakoby TAJNĚ.

petka_s
31. pro 2008

ahojte,
tak ja som strasne vela fajcila,a ako som otehotnela,tak ani jednu,
je to zaujimave,ale nemala som ani chut,chcela som vyfajcit jednu,
tak som ju fajcila tak divne,ako keby som to ani nevedela 😀 😀 😀

nevedla som si ani normalne potiahnut,no a potom ma aj nadrapovalo z dymu ked niekto pri mne fajcil,
a teraz si neviem predstavit ze by som zacala..je to fakt len o zvyku,
byt nakave a len tak potahovat z cigaretky...

moja znama ked otehotnela,tak praveze mala vzdy chute na cigaretky,a tiez tajne doma pofajcievala..
a uz ani neviem v ktorom tt prestala...
a deticky su krasne a zdrave 🙂

betina
31. pro 2008

ahoj holky,

já dokázala přestat kouřit a v 6.měsící těhu a zúětně bych se doprdele nakopat musela ☹ je to tak, že když miminko nevidítě, tak prostě (některé z nás)si neuvědomujete, co všechno miminku způsobítě. Když ted ale stojím nad malou, ona se směje a já si představím, že bych nad ní měla kouřit.....až ted mi dochází, jakému riziku jsem ji vystavovala a to jenom ze sobeckých a slabošských příčin. Holky, já kouřila jak ucapný kamna a nemám až tak pevnou vůli a stejně jsem to dokázala. Do budoucna bychom s MM chěli ještě jedno miminko a já vím, že cigarety už se nedotknu.

moc vám všem těhulkám přeji, abyste dokázaly přestat! na nás tak nezáleží, ale dáváme základ novému životu a ten by měl být pevný!

dnada
31. pro 2008

AHojky holky, dlouho sem tu nebyla ,ale koukám že je tu pořád spousta neurvalých supů a dokonalých maminek 😎 Jen připomínám,sem taky teď už bývalá kuřačka,nepovedlo se mi přestat kouřit celé těhu,kombinace slabé vůle a hodně moc starostí(těhu sem neměla moc veselé,ale toje na jinou diskuzi). PO porodu sem si už nezapálila a dodnes "kuřákům" jejich cigaretu nezávidím a jsem moc ráda.
Jinak,stačí se zeptat doktorů,pokud člověk přestane kouřit ,tak se tělo čistí až2roky(je to individuální),takže,pokud žena přestane kouřit na začátku těhu,má škodliviny v těle a mimi je bohužel dostává také,celé těhu. Další věc je ta,že pokud je žena velmi silný kuřák,otěhotní(což je obrovský nápor na tělo - po porodu se tělo "dává do původního stavu před těhu min.2roky,opět je to individuální) a ještě přestane kouřit,tělo "bojuje" 2x tolik a stává se,že maminky bývalé kuřačky mají velké zdravotní potíže,díky dvojnásobnému náporu na tělo.
Jsou nejen ženy ale i muži,kteří si řeknou ,od zítra nekouřim a už si nezapálí(Ty obdivuju a upřímně jim závidím),ale je mnohem víc nás,které i přes všechno možné i nemožné snažení nemůžeme přestat 😒 Ale upřímně věřím,že se to nakonec každé i nastávající či doufající mamce podaří tak jako mě a i když pozdě,tak přece přestane kouřit 😉
A předposlední věc, stále plně kojím a bojím se doby,až kojit přestanu,že se k cigaretě vrátím.Ale doufám,že malej bude i nadále důvodem nekouřit,přece mu maminka nemusí smrdět,když může vonět 😎

HOLKY,PEVNÉ NERVÍKY,PEVNOU VŮLI A HLAVNĚ HOOODNĚ PODPORY OD OSTATNÍCH PŘI JAKÉMKOLI SNAŽENÍ PŘESTAT KOUŘIT !!!! A HOLKÁM DNES UŽ NEKUŘEČKÁM,AŤ NEKUŘAČKAMI UŽ ZŮSTANEM !!! TO VŠE VÁM VŠEM PŘEJI DO NOVÉHO ROKU jo a taky zdravíčko,štěstíčko,lásku a nebolestné,rychlé porody 😉

kaciska
31. pro 2008

se vším souhlasím s aponchie....neberu jiným názor,to ne ale když vidím těhuli s cigárem a nebo mámu co táhne kočárek s miminkem a u huby žváro tak se mě zvedá žaludek.... 🙄 aspon v tom těhu přestat byste teda mohli,já taky hulila jak fabrika,(kolik to není důležitý,tato dizkuse není o počtu vyhulených cigaret..)ale pak jsem otěhotněla a nechutnalo mě to a stejně bych přestala...to vím jistě,člověk po 5 letech kouření není tak závislý aby nemohli přestat s týdne na týden...tak jdu dělat chlebíčky na večer, 😉
všem přeju pěkný a štastný rok 2009(a těhulky nekuřte) 😉

petra1985
31. pro 2008

nemozem uverit tomu co som si precitala, ze poniektore fajcite slabe cigarety..ved prave v tych zaciatkoch to najviac skodi dietatu..prvych 60 dni je najkritickejsich.. no tak vam drahe mamicky drzim palce prajem vela sil k prekonaniu toho hnusneho zlozvyku

dnada
31. pro 2008

petra - takový dotázek,nevinný ... která holka ví prvních 60dní že je těhotná,pokud to není plánované??? například mě potvrdili těhu až v 11týdnu(to je sakra dlouho po prvních 60ti dnech),když sem změnila hloupého gyndaře za perfektní gyndařku 😉 😝 😝

a adminovi se předem omlouvám za velká písmenka,snad mi promine v novoročním přání ...děkuji 😎

didusa.risulo
31. pro 2008

ahojte tak ja som fajciarka taka 5 denne, pred tehu som fajcila a bohuzial aj pocas a dlho ale 2 denne niekedy 1 denne, a aj to nie celu, radsej nebudem pisat dokedy ale ked som sa dostala do nemocnice, tak som tam bola tyzden a nefajcila som a ked som sa vratila z nemocnice, tak som si viac nezapalila, potom sm zacala ked som prestala kojit ale neviem po akej dobe, teraz tiez tak 5 denne, niekedy viac niekedy menej ako 5 , ale kedze som snazilka tak mam ciel, ze ked ostanem tehu tak chcem prestat uplne, a organizmus neostane zaskoceny kedze mam len tych 5 denne,ale hanbim sa za to ze fajcim, ale na verejnosti nefajcim

petocka
31. pro 2008

dnada, prestat fajcit v tehotenstve rozhodne vyznam ma nakolko udajne (neviem zdroj toho vyskumu takze ho nebudem citovat) uz po jednej hodine co si fajciar nezapali cigaretu sa telo postupne zacina ocistovat od skodlivin. Samotne ocistenie moze samozrejme trvat az 2 roky, aj ked osobne si myslim ze telo sa toho svinstva v pluca uplne uz nikdy nezbavi, ale babatku rozhodne pomoze ked jeho mama nebude dychat tie smrady.

Neviem aka silna je zavislost na cigaretach, pretoze fajcit som v zivote neskusala a som stastna, lebo by je odjakziva na odpadnutie uz len z toho smradu co z cigarety ide.

Baby, ktore fajcite - drzim palce aby ste dokazali prestat

libka1
1. led 2009

Fajcila som, v momente ked som zistila ze som tehu som skoncila... dufam ze sa k tomu nevratim... mrzi ma ze kym som zistila ze som tehu som drobceka ohrozovala! ☹ Bola som hlupa!!!! Ale nikdy som nedokazala prestat kvoli sebe, nemala som taku pevnu volu, dieta ma k tomu uplne bezbolestne priviedlo 😵 😵

libka1
1. led 2009

No nedalo mi to a docitala som celu diskusiu. Ditka1 - citat tvoje prispevky je zazitok! Niekto to vystihol dokonale, si agresivna!!! Je ti jedno ci fajciar ci nefajciar, utocis na kazdeho okolo seba 😕
Ja som na seba hrda ze som prestala, a drzim palce aby sa to podariko vacsine z vas, je to len o chceni, kazdy vie prestat, ci stres ma, ci nie 😅 Som zastancom nazoru ze dieta nema moznost volby (zial), nemame pravo rozhodnut zan. Drzte sa a hodte krabku do kosa!!! 😉 A vy agresorky volte rozumnejsiu formu komunikacie, nie podpasove rany a slovnik tretej cenovej! 😝

reni7
1. led 2009

ahoj,já sem teda taky kuřačka,ale když sem zjistila že sem těhotná tak sem to zahodila-ne teda hned ze začátku než mi to potvrdila dr sem kouřila tak 3 denně a teď si sem tam pothnu od kamarádek nebo si dám pulku cigarety ale tak jednou za týden ale už taky ne tak často,štve mě to,jenomže mě to prostě pořád chutná ☹ ale že bych si sama šla zapálit nebo se třepala na cigáro,tak to ne.Vždycky sem říkala že přestanu až budu těhotná,bála sem se že to nepůjde,ale de to zahodit,sem tam fakt zhřeším že si potáhnu ale není ze mě intenzivní kuřák jak před těhu,ale vím že až nebudu kojit,tak začnu znovu 😖

dnada
1. led 2009

petocka - já nikde nenapsala,že nemá smysl v těhu s tím přestávat ...určitě to smysl má,o tom není pochyb ... a s tím očišťováním po hodině to není tak horké... ještě vpo 2hodinách kuřák vydechuje "splodiny"

reni7 - poku si kouřila tak málo ,tak se vzdej i těch pár potáhnutí 😉 to co z tebe "vypadne" na konci těhu za to fakt stojí,viz .kterékoli album s mimísky 😉 držím pěstičky,ať se zaddaří 😎

womenne
1. led 2009

Ahojte
dlho som tu nebola a teda riadne sa to zvrtlo 😖 ja som tiež bola silna fajčiarka,ale vzdala som to a to som ešte nebola ani tehotna,len mojmu vtedy ešte priatelovi to prišerne vadilo takže som stym sekla,samozrejme nešlo to hned aj ked mohlo lebo ja som si stale nahovarala že bez toho nemožem byt,i ked som mohla.Ked som bola nervozna riešila som to cigaretov,v praci a naštvali dala som si cigaretku.Až mi došlo že takto nikdy neprestanem a sekla som stym uplne a vydržala som doteraz.Vlastne až teraz s odstupom času si uvedomujem ako to manželovi vadilo,smrdi mi to prišerne,chodime do reštiky kde je nefajčiarska miestnost ale ak je plno odsavanie nestači(a to maju fakt kvalitne)sa to neda vydržat a naozaj nam odpadne chut k jedlu.Je to diskriminacia oboch stran ale čo už stym narobime ?nič.
Lekari tvrdia že organizmus sa od škodlivych latok očisti po 2rokoch nefajčenia ja som sice mala len 1.5roka ale aspon sa možem pochvalit že pre svoje deti niečo robim,stale nefajčim 3-4x som zlyhala kvoli obrovsklemu stresu ale nič mi to nedalo.Deti sa už teraz rodia s alergiami a tym že už v brušku dostavaju určitu škodlivu latku im to len predurčuje.Ja robim všetko preto aby boli moje deti zdrave,plačem ked su chory,ked si ubližia mam strach o ne ked nie som snimi,preto si aj vy maminky musite uvedomit že im určitym sposobom škodite sami,vyvlastne matky.Neviem ja bys om to srdce nemala.Ked som ležala s malymi v nemocke a videla som male babetko s abst.priznakmi revala som ako mala i ked som ho nepoznala tak strašne trpelo.Viem že drogysa nedaju porovnavat s fajčenim ale predca len svojim sposobom je to droga.

munu
1. led 2009

nechapem ak moze tehotna zena fajcit... ak takto ublizuje svojmu vlastnemu babatku, tak potom ju uz nic neodnauci fajcit a je slaba ako caj, co sa tyka pevnej vole...taka zena ani nevie, co znamena pevna vola...

ingra73
1. led 2009

ahojte, pridam aj svoju skusenost, ked som bola mladsia tiez som fajcila, no ked som vedela ze cakam prvu dceru, prestala som, po porode, ked mala asi tri mesiace, som znova zacala... potom som znovu cakala druhu dceru, hned ako som sa to dozvedela, prestala som, je aj pravda, ze ani keby som chcela, nemohla som fajcit, bolo mi strasne zle... a potom dsom fajcila takmer 9 rokov, nie zeby som bola tyha fajciarka, ale den bez cigarety som si akosi nevedela predstavit, a ked som par krat prestala fajcit, stale som bola z toho viac a viac nervozna, cize som opat zacala....no po rokoch, ked sme s druhym manzelom strasne zatuzili po dietatku....tak este pred tym som prestala fajcit a NEFAJCIM dodnes(uz je to cez 3 roky) sekla som s tym zo dna dna den a hotovo, jednoducho tuzba po dietatku bola silnejsia ako cokolvek ine.... ani ma to netaha, nelaka, skor mam odpor k cigaretam a som stastna, ze uz ich nemusim, teraz opat cakame babo a ani by ma nenapadlo zacat opat fajcit....akosi som si to stale vycitala ze fajcim, a cigareta uz vobec nema co hladat v ruke tehotnej zeny... avsak mam jednu znamu, ktora ma 5 deti, a fajci od zakladnej skoly, aj ked je tehotna, aj ked koji...... proste stale... vsetky tehotenstva mala bez problemov, vsetky deticky ma chvala bohu zdrave a krasne...a kazde dieta koji minimalne dva roky, celkom tomu nerozumiem, ale asi ma zdravy geneticky zaklad alebo co...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru