Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

reni7
4. led 2009

já myslím,že stačí až se dozvíš že si těhotná 😉
jinak mi máme sezonní hospůdku taky takže vím jakej je problém najít zodpovědný lidi,prostě co si čloěk neudělá sám jako by nebylo 😉

marcaradko
4. led 2009

diki,takze ma plne chapes,je to presne tak 😉
bruuu nocku 😵

sirinka
4. led 2009

marcaradko bohuzial aj to je dokazane, ze u fajciarok dochadza k spontannym potratom v prvom trimestri castejsie ako u nefajciarok. ty si vlastne pasivny fajciar, ked budes tehu, mala by si sa takym miestam vyhybat.
ja som pred prvym tehu fajcila min. krabicku na den, v 8tt som zacala krvacat, plod bol z casti odlupeny, hroziaci-zacinajuci potrat...nastastie to dobre dopadlo. babo sa udrzalo. fajcit som prestala hned ako som vedela, ze som tehu a aj napriek tomu este zrejme moje telo nebolo dostatocne regenerovane, napr. cievy nie su dostatocne elasticke a preto dochadza k nedostatocnemu prekrveniu a bla bla bla...
zaroven je dokazane, ze fajciarky maju castejsie predcasny porod, ja som mala kontrakcie od 27tt, horko tazko sme to vylezali do 37tt...ci to malo suvislost s mojim fajcenim neviem, ale na co riskovat...

marcaradko
4. led 2009

sirinka,nevies kde by som nasla na internete nieco viac o fajceni a tehotenstve?ja som sice nekrvacala,no clovek nikdy nevie.mam este 3-rok boreliozu,dr. mi tvrdi,ze potrat bol mozno prave pre to,ale chcem vyzistit kedze mam oslabeny imun. system,ci mi to fajcenie predsa len k tomu nahodou nedopomoho.
si ma zas potesila....... 😔 aj ty si toho nazoru,ze pasívny fajciar je horsi ako aktivny? 😕

janka196
4. led 2009

sirinka a este je dokazane ze fajciarkam sa rodia mensie deticky. mam kamosku ktora fajcila cele tehu a to myslim riadne nie jednu cigu za tyzden a vravela ze ked porodila tak mala placentu ciernu ako uhol. neviem ci to malo nejaku suvis s fajcenim ale mozne to je

sirinka
4. led 2009

marcaradko na predchadzajucich strankach som dala nejake linky, skus si pozriet.
hovori sa, ze pasivny fajciari su na tom horsie ako aktivny, lebo ti aktivny nasavaju ten dym cez filter ale ty ho vdychujes priamo do pluc...

janka hej, castejsie maju novorodencov z nizsou porodnou vahou, u nas klarka rastla celkom rychlo, ale ja som cele tehu nefajcila...v 37tt mala vahu 3240g.

marcaradko
4. led 2009

sirinka,dik 😉

gergi7
4. led 2009

aaaa marcaradko, my sa pozname 😀 no tak s tym zadymenym priestorom to nie je naj 😒 Pocas tehu je naozaj najlepsie nezdrziavat sa v zadymenom priestore. skodi to babatku ☹ a aj tebe, vtedy si nachylnejsie aj ty a mohla by si dostat chripku 😠 ako som citala vyssie, tak isto to vsetko moze byt sposobene sj tvojim zdravotnym stavom, zivotnym stylom.... a tak dalej 🙂
a este, kde je ta spravodlivost - mna ide rozhodit, ked vidim nase mensiny ako si vypaluju zobaky v zupanoch pred nemocnicou a deckam nic nieje 🙄

marcaradko
4. led 2009

ahoooj,a kde mas albumik,preco si ho zrusila?som nevedela,ze aj vy ste sa fotili pod zamkom 😕
fu tak to mi hovor ma ide rozdrapit,ked ich vidiim,prave preto si niekedy myslim,ze co sa ma stat sa stane,ale taku imunitu ako maju ony 🙄
ako sa ma karinka,akurat som ti tu chcela pisat,bo som ta vymakla v teme porodnica v lucenci,takze aj ty si bola spokojna,to je super,inac aj ja chodim ku krizovy odkedy som potratila,mala som 8 rokov orszagha,ale islo to s nim pekne dolu vodou,a teraz sa to neda porovnat 🙂 😉

marcaradko
4. led 2009

nu a uz mas foto spat,...aspom jednu,sa mi to zdaaaa,alebo je mala cely ocko? 😕 😅
inac mame tu temu aj v regionoch-lucencanky,budeme radi ak sa pripojis 😉

luciauk
4. led 2009

reni, neuchránim, ale ani im nebudem o fajčení hovoriť, že je to v pohode. lebo keby bolo, tak prečo sa tu polovička snaží prestať?

gergi7
4. led 2009

akurat som chcela nahadzat nejake to foto, ale mi vypisuje ze maju velku pamat ci co, tak ich musim asi orezat. mas na azete nick? tam mam vsetky 😀 no musim sa priznat 😒 s tym zamkom ste nas inspirovali vy. je to fakt take rozpravkove 😀 Krizo je super, no ja k nemu nechodim.mam tomasoviica a ten mi sedia.a co sa tyka toho ostatneho personalu, tak radsej nehodnotim. a pri porode aspon podla mna nemoze byt lepsie zostava ako Krizo a prim.Bielik.
boze, mala na rastie pred ocami ako z vody. kazde rano, ked sa zobudi je vacsia a a ina 😀
Kurnik a kde ja ta spravodlivost, ty sa snazis robit vsetko len naj... pre drobca, ktory je este len na ceste. a onii to maju vsetko v pazi. decka behaju hoci aj s holymi ritami a nic im nie je 😠

sirinka
5. led 2009

baby ale viete o tom, ze romska mensina ma cca o 10-15 rokov nizsii priemerny vek....

petra1985
5. led 2009

a si vsimnite ako casto ukazuju v spravach, ze im deti umieraju malinke.. 2-tyzdnove.. a tak.. na ten syndrom nahleho umrtia ci aky to je.. stale to je nejake romske dieta

reni7
5. led 2009

luciauk-a ty si myslíš,že my jim někdo budem vykládat že kouření je dobrý?to si napsala trochu blbost ne?prostě jestli to někdy budou chtít skusit tak ty tomu prostě nezabráníš,protože to budou skoušet tajně a buď jim to zachutná nebo se z toho zblejou.
víme snad všichni že kouření není zdraví,ale je to prostě zlozvyk kterej chutná,někdo si zas kouše nehty nebo pije nebo já nevím co,myslím,že nikdo nejsme bez chyby

gergi7
5. led 2009

petra1985 na syndrom nahleho umrtia umieraju aj biele deticky od 2-4 mesiacov, no skoda ze sa to tak nedostava na verejnost ako pri tych romskych 😖

sirinka
5. led 2009

reni na co do toho stale rypes...luciauk ti odpovedala slusne a adekvatne na tvoju zbytocnu poznamku o moznom fajceni nasich deti...
tu sa bavime o tom, ze ked fajci tehotna alebo dojciaca matka, tak jej dieta dostava nikotin ci chce alebo nie (dovolim si tvrdit, ze na 100% to nechce)...ked sa raz pre cigaretu rozhodnu v buducnosti tie deti same, bude to ich vlastne rozhodnutie...v tom je rozdiel...takze podla mna blbost je porovnavat tieto dve veci 😉

aponchie
5. led 2009

sirinka :delas naprosto zbytecnou vec 🙂 ja jsem tady psala neustale dokola ten samej argument at si kazdej nici sve zdravi ale nerozhoduje za druhe a dostala jsem takovej pojeb az to pekne nebylo tak kasli na to 😀

sirinka
5. led 2009

aponchie ok...dam na radu skusenejsej 😀

reni7
5. led 2009

sirinka-čti pořádně,luci má názor,že děti svátečních kuřaček mají větší pravděpodobnost že budou taky kouřit,tak sem jí na to napsala svůj názor,toť vše 😎
aponchie-tvoje názory skoro na všech diskuzích sou prostě mazec,ale tady si dlouho nebyla 😎

wsmoulinkaa
5. led 2009

čauuu reníííííííííí tak zase zlobíme!!!!!! Já dnes měla jednu s kamoškou, byla vynikající...... 😉

reni7
5. led 2009

jo zlobíme 😀 tak to ti věřím 😀 já teda dnes ne,ale chuť byla velikáááá 😉

sirinka
5. led 2009

reni citam poriadne...jej reakcia bola na tvoj prispevok z 21:13...
a za to, ze niekto dokazal, ze deti fajciarov su nachylnejsie tiez sa stat fajciarmi ona nemoze 😉
inac tiez som o tom pocula... ved ked raz bolo telo vystavene nejakej zavislosti, bunkova pamat je velmi dlha...takze nieco na tom bude.

reni7
5. led 2009

hmmm,takže polovina těhotných kouří o dost víc než já,takže těch děcek v pubertě co budou kouřit bude hafol 🙄 tady je fakt zbytečný se dohadovat,páč mi sme pro vás prostě povl a tím to hasne.
každej má svůj rozum,a myslím,že když si zapálím 1 týdně tak tomu mimču zas tak neškodím,každá kuřečka ví,že to není jednoduchý zahodit ze dne na den.

sirinka
5. led 2009

reni ja asi nie som kazda...ja som zahodila 😉

petrach
5. led 2009

reni nejste 😉
každy normalní človek ví,že lepší jedna tydne,než deset denne...

mikalove
5. led 2009

reni,tým že si dáš 1 za týžden určite nesposobí že sa ti narodí choré dieťa.vieš,nefajčiarkam sa lahko moralizuje,je tu aj veľa mudrych,vzornych a oddanych matiek,kt. možno nepíšu o tom aké sú ale aké by chceli byť...a v tehotenstve škodí veľmi veľa vecí,nielen cigarety..ja som fajčiarka,v tehu som nefajčila,jednoducho mi to nechutilo,ale keby mi chutilo atk neviem čo by som robila 😕

mikalove
5. led 2009

sirinka,môj obdiv 😀 ,ja už "bafkám" zase 😖

vinka
5. led 2009

Nieje všetko z cigariet.Mám kamarátku ktorá nefajčila ani jej muž a obe deti sú astmatici.A ja som fajčila pri synovi do 3 mesiaca a pri malej len 1 mesiac.A sú zdravé(chvála bohu)Ale teraz som zas prestala lebo som tehu ale už by som ani nechcela začat.Len sa bojím,že to nezvládnem.Tak ako to tu už niekto spomínal.Nie nikotín potom chýba ale všetko okolo toho.Vôna fajnovej kávy pohoda a cigaretka. 😉

wsmoulinkaa
5. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru