Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

misha666
10. led 2009

ahojte kocky... chcela by som sa len vyjadrit... ja so fajcila 5 rokov 10-15 cigariet denne...ked som sa spoznala s mojim chlapom obmedzila som to kvoli nemu na 10 cigariet na dva mesiace....tak mi vydrzal jeden balicek...a ked som zistila ze som tehotna k cigaretam som uz ani neprivonala...nehovorim ze som nemala chut ale moja materska laska bola silnejsia... a poviem rovno co si myslim...zeny ktore fajcia pocas tehotenstva si svoje dietatko nevazia a necenia si jeho zdravie... odcudzujem to... ked som bola v 7tt isla som od lekara a pri stanku som videla zenu s bruskom a mala asi 5 rocnu dcerku a pekne si pofajcievala cervenu marlborku ...nedalo mi a hnusne som sa na nu zadivala a nie len ja ale aj asi taka 50rocna teta co pri mne stala... ona nas videla a len sa otocila a fajcila dalej...keby som mala zlu naladu tak jej urcite aj neico poviem... dievcata co fajcite v tehotenstve ste slabe velmi slabe a mali by ste sa hambit... 😠

scandya
10. led 2009

didusa.risulo- jedina , ktora to pochopila a vie ako sme na tom 🙂 a pise do spravnej temy

didusa.risulo
10. led 2009

Ahoj misha,teraz som dopisala, pisala som tam, ze to nerobi dobre tym babam, ktore su tehotne takto veci citat,uz je dost ze bojuju s tym fajcenim

scandya zbytocna teme,za chvilu ju zamknu 🤐

toto su dost silne slova,co tu pisete,zle sa mi na to pozera,hnus

ja som to tu pisala uz, ja som fajcila, ale nemyslim, ze by som svoje dieta nemala rada,alebo ze som nan nemyslela uz pred tym, to robi len neaka ciganka,taka co ma v hlave nasrate

baby ktore nefajcite ,ste hrdinky, ano, ale zamyslite sa nad tym, ze ste mohli fajcit, mohlo sa vam stat, ze sa neubranite a budete tahat aspon jednu denne minimalne,asi by sa vam napacilo keby vam bolo adresovane nieco taketo, 😝

misha666
10. led 2009

ahoj didus... ja som sem neprisla vyvolat hadku... len som napisala svoj nazor... proste ma take veci vytacaju sorry ☹ ja to viem posudit lebo ja som fajcila...a mala som chut na cigaretu ale vzdy som si povedala ze moje babatko je pre mna dolezitejsie... a pokladam sa za silnu ze som si ani raz nezapalila pocas tehotenstva... a ani ked porodim nebudem fajcit... a uz vobec nebudem fajcit... radsej kupim mojej dcere nieco pekne... 🙂 ako sebe cigarety...

chymenitta33
10. led 2009

Ako ja som sa ninjakej s Vás nechcela dotknuť ak sa tak stalo, tak prepáčte☹
ale mne to je luto, lebo aj ja som fajčila pred tehu ale zvládla som to tak aj vy by ste mohli mať silu a nefajčiť, aj ked viem že nie každý je nato silný☹)
Myslíte žeja som nemala chuť si zapáliť? ale ako my prvé bábenko zomrelo tak vonkoncom by som to neurobila a to som enfajčila ani pri prvom an teraz..držím palce

didusa.risulo
10. led 2009

misha pekne pises, ja som velmi slaba asi, nuz co, ale viem, ze pri mojom druhom babatku budem inak mysiet,ale pri riskovi som nefajcila cele tehu a ked tak 2 denne max.ale zle sa mi na to spomyna,ale viem pochopit tieto baby tu, tot vsjo

misha666
10. led 2009

didus ked si fajcila pocas tehotenstva tak ano si slaba... ale ked uz pri druhom fajcit nebudes tak uz budes patrit medzi nas silne 😉 koncim s touto debatou 🙂

.... majte sa pekne

pici
10. led 2009

prosim nehadajme sa...
fajcenie je zavislost.. je to droga.. neklamme si... nie je to dobre..
fajcila som 11 rokov a teraz je to sice iba prvy tyzden co nemam cigaretu v hube.. ale som na seba hrda.. a to mam skuskove obdobie takze nervy mam na dranc a vyfajcila by som aj dve naraz
nenahovarajme si , ze to babetku neublize lebo niekde podvedome vieme ze to tak nie je
nesudmetie, ktore nedokazu s tym bojovat ale ani ich nepodporujme v tom co robia.. ponuknime im nadej a doveru v to, ze to dokazu aj bez cigarety.. ja nie som tehu ale chcela by som byt... tak som s tym prestala...
nie som hrdinka.. lebo je to len tyzden.. ale predtym to nebola ani hodina bez nikotinu
vela sily.urcite sa to da... len treba chciet.. ale skutocne...

reni7
10. led 2009

poletucha-ten názor byl úplně normální-když chceš jít do hospy kde se nekouří tak běž nikdo tě nenutí aby si chodila do zakouřené,nevím co se ti natom nezdá 🙄 bylo to myšlené že vté hospodě si dá každej na co má chuť,a jestli ti vadí kuřáci tak choď jinam 😝 jo a zdraví kurvíme tak akorát sobě a ne nekuřákům tak važ slova-myslím,že sis ho ty kurvila taky když si psala,že si byla závislá na lehčí droze 😖 a já zas před vyléčeným narkomanem smekám 😎

pici
10. led 2009

reni7 mas pekne vyjadrovanie... ☹
ked si tehotna a fajcis tak ti zelam rozum a volu s tym prestat

petocka
10. led 2009

baby nefajciarky a prestavajuce s fajcenim - vytvorila som novu temu o nefajceni, kde si mozeme pokecat. takze ak ma niekto chut, nech sa paci 😉

fanys
11. led 2009

ahoj scandya- 😀 sto bodov!!!!taky to tady tak vidím 😖

apo-jasne že provokace 😵 😵

reni7
11. led 2009

pici-první si přečti,že co sem těhu tak si max.potáhnu nebo zapálím půl ciga za tyden-samozřejmě mě to neomlouvá,to já vím
a to vyjadřování bych takhle nenapsala,jen sem odpovídala poletuše páč ta tam to krásné slůvko použila,tak sem jí to jenom vrátila 😝 tady si usíš číst všechno aby si mohla napsat nějaký svůj názor 🙂
petocka-to byl dobrý nápad 😉 🙂

pici
11. led 2009

reni, ja som sem uz davnejsie prispievala... niekto zalozil tuto temu. aby si ukociroval vlastne svedomie, ze nie je sam kto fajci v tehotenstve... a to sa mi nepaci.. spolcovat sa a podporovat sa a nahovarat si ze to nie je az take zle...
vacsina tych, ktore vam napisali nazor tu boli zakopane pod ciernu zem...
ked dokazes fajcit jednu za tyzden... myslim, ze dokazes aj nefajcit vobec... proste to chce len podporu zo strany okolia. ako hovorim. ja nikoho nesudim. sama som 11 rokov fajcila a som tyzden bez nikotinu..prave preto, ze by sme babo chceli... ale neospravedlnujem svoje chovanie tym ze to nie je az take zle a ze si dam jednu za tyzden.. a podobne..to sa mi fakt nepaci

aponchie
11. led 2009

jen mala vsuvka n nazoru reni na koureni v hospodach viz:

reni700:09hodbylo to myšlené že vté hospodě si dá každej na co má chuť,a jestli ti vadí kuřáci tak choď jinam jo a zdraví kurvíme tak akorát sobě a ne nekuřákům tak važ slova-myslím,že sis ho ty kurvila

tohle neni pravda..nicite zdravi pasivnim kourenim ostatnim lidem v te hospode..ale to je nepopiratelny argument na to neni co rict 😉

pici
11. led 2009

aponchie...
mas pravdu... nefajciary trpia viac aka fajciary, pretoze potiahnutim s cigarety sa uvolnia vsetky skodliviny ktore vydychuju fajciari a nefajciar to priamo vdychuje...

reni7
11. led 2009

apo-to je těžký,kdybych nekouřila tak by mi to taky vadilo,že je ze mě v hospodě pasivní kuřák,já i teď když někam jdu tak vyhledávám spíš nekuřácký prostory,jenže jak říkám v hospodách se kouřilo vždycky,takže v tomhle sou nekuřáci bohužel dost v nevýhodě 😔 ale aspoň že se některý ty hospody dělí na nekuřácký salonky,my stím asi nic nezmůžem,tím,že se tady budem dohadovat 😖 😎

janaagimova
11. led 2009

jsem silná kuřačka a potřebuji to jakmile jsem zjistila že čekám mimi myslela jsem že bude snadné přestat ale bohužel hned to nejde manžel mi koupil slim cigerety s nikotinem 0.1 jde o obarvený vzduch který minimálně škodí o proti klasickým cigeretám a já jsem klidnější dám ji 3 X DENNĚ celkový přísun nikotinu minimální

luciauk
11. led 2009

a ten zakon teda neschvalili??? 😒 http://www.zzz.sk/?clanok=3785

aponchie
11. led 2009

jani ty slim cigara je to to same.. 🙂

reni7
11. led 2009

janaagim-snaha se cení 🙂 ale myslím,že cigo jak cigo teda aspoň v těhu 😖 já tě v žádném případě neodsuzuju,já sem taky kuřačka,ale teď těhu jen sem tam potahuju nebo půl ciga týdně 🙂
luciauk-já myslím,že ten zákon naschválili 😕 a osobně si myslím,že to neprojde

aponchie
11. led 2009

driv nebo pozdeji to schvali..i zeme kde se huli vic jak u nas to schvalili ..ten tlak na nekoureni je cimd al vetsi

ciernovlaska
11. led 2009

Som nefajciarka a byvam v Bratislave, ale aj vo velkom meste mame dost velky problem najst podnik, kde sa nefajci. Formalne je vo vecsine podnikov oddeleny priestor pre fajciarov a nefajciarov, ale realne cigaretovy dym je v celom podniku. Takze nedobrovolne fajcime tiez a vzdy nam z toho smrdi oblecenie. A je lahke povedat, ze ak vam to vadi, chodte inam, ale je to fakt problem najst taky podnik (prakticky zostavaju len cajovne). A preco ja mam chodit inam a obmedzovat sa, ked nikomu neskodim a fajciari si mozu fajcit hocikde a obtazovat tym druhych. Dufam, ze zakon zakazujuci fajcenie v podnikoch bude co najskor schvaleny. A myslim si tiez, ze ani pre fajciara nebude velky problem ist na chvilu von, ked si chce zapalit. Fajciarov neodsudzujem, chapem, ze je tazke prestat, ale nikdy by som nechodila s fajciarom. Taky je moj nazor.

aponchie
11. led 2009

a jeste me napadlo jak se na vec tehu kuracek divaji jejich partneri..jestli huli s nema nebo je zrazuji nebo je lakaji?..jak to je?jedna tu psala jak ji manzel po nekoureni v tehu zase zlomil a hulili spolu atd..muj manzel by me asi zabil kdybych hulila v ehu nicmene je to velmi hodny clovek,ale tohle rikal by netrpel 😎

luciauk
11. led 2009

no ten zákon prejde, ked prešiel v holansku, anglicku a inde.tu to nejak neriešili. zobrali to ako fakt a fajčia len vonku. len sa tí tam hore musia rozhýbať. prečo by som ja s deťmi nemohla ísť do hociktorej pizzerie, ked máme chuť?

aponchie, to je asi často kameňom úrazu.žena chce ale partner jej nie je oporou.ženy často musia zvládnuť všetko samé 😠
nechceš sa presťahovať vedla?

pishulina
11. led 2009

Ahojte,
ja som tiez nefajciar a moj nazor na celu vec je, ze ti ktori by sa mali obmedzovat nech su fajciari, ak chcu fajcit v podniku, nech maju na to vyhradene miesto (najlepsie 1x1 uzavreta miestnost), alebo ak sa IM nepaci, nech idu inam. Pre mna je nepochopitelne, ze pridem do podniku, kde ked sa opytam na nefajciarsky kutik, tak mi povedia, ze oni taky nemaju, pre mna je nehoraznost, ked obedujem a ta tlupa neokrochancov (prepacte za vyraz ale nemozem si pomoct) nema najmensi problem si vypalovat svoje tlamy v obdobi obedu, ci v spolocnosti ludi, ktori jedia. O arogantnych reakciach takychto ludi ani nehovorim...pytam sa potom, kto je tu obmedzovany a kto bezohladny? A kto by mal byt chraneny?
Fajciari su obycajni zavislaci, prirovnam bez hanby k fetakom, drogistom a alkoholikom, pricom na rozdiel od tychto skupin obmedzuju a zasahuju nielen do svojho zdravia, ale aj zdravia a prav okolia, kedze im sposobuju pasivne fajcenie. Ked sa nedajboze jedna o tehotnu fajciarku, ktora svoje konanie este aj obhajuje, je to sebec, ktory nici zdravie sebe a svojmu este nenarodenemu dietatu. Nemusim snad menovat ako, staci si vyhodit do google, ale to asi zarytym fajciarkam nehrozi (aby sa aspon troska prelakli a nieco s tym skusili robit).
Ziadne vyhovorky a argumenty takychto mamiciek mi tu nie su platne a povazujem to za absolutny hazard. Tolko moj nazor.

sirinka
11. led 2009

vsetky fajciarky skuste si precitat nieco na zaciatku nasej dlhej debaty...tam sme vam mnohe poslali linky, rozne dovody preco nie je fajcenie v tehu vhodne a aj sposoby ako sa da proti tomu bojovat. takze tu nenadavajte na to, ako vas tu len odsudzujeme...
ja uz som niekolkokrat napisala, ze plne chapem, ze prestat fajcit je nesmierne tazke, ja sama som to velakrat neuspesne skusala az pri tehu sa mi to konecne podarilo.
ale co odsudzujem, je uplne popieranie toho, ze fajcenie v tehu je problem, odsudzujem ked to niekto obhajuje, ze nikto nedokazal, ze to ma skodlivy vplyv na babatko, odsudzujem, ked si mysli niekto, ze ma pravo fajcit kde chce a kedy chce a vsetci ostatni to bud musia dychat alebo nech sa im pracu z cesty...
odsudzujem vas arogantny postoj...

sirinka
11. led 2009

a k tomu nefajciarskemu zakonu...EU nas donutilo k ovela vacsim veciam ako napr. odstavenie dnes tolko spominaneho reaktora, vdaka ktoremu sme zavisli na elek. energii, myslite, ze fajciarsky zakon nas fakt obide??? nebudte naivne...

aponchie
11. led 2009

luciauk:no to je pravda ta podpora bejt musi obvzlast od cloveka co me miluje zejo... 😖 ale aby nekdo napsal hulila sem na zacatku tehu pak jsem dokazala prestat a na konci tehu me manzel opet stahnul je katastrofa..neumim si predstavit mit takoveho manzela teda sobeckeho..kdyz vidi,ze jeho zena prestava kvuli tehu hulit a on bafa dal...no je toho asi vsude moc jak tak koukam ..u nas je to vsecko uplne jinak a jsem za to rada..uz jen to ,ze manzel prestal hulit jako ja cca7let pred tehu proste pac si rekl,ze je to drahe,skodlive a on je silnej a dokazal to..ale ti chlapi spu podle me takovety macha namachrovane nektere co je jim jedno jestli tu zenskou to posili kdyz prestane s ni nebo ne proste si jede po svem dal a neresi to..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru