Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

fanys
25. lis 2008

vlastovka....to není ale otázka svedomí aspon u mne kouřit nebo ne.nejsem z toho štastná ani nadšená,navštívila sem lékaře,psychologa,zkusila léky,žvýkačky,náplasti,pevnou 😖 vuli a ono to proste nejde.delala sem co sem mohla ješte před ivf,když sem byla hospitalizovaná se zápalem plic tak sem v horečkách a s kašlem který bych nikomu nepřála ,taky po laparoskopii když ostatní na pokoji po operaci ješte umírali vstala a šla kouřit.je to můj problém,nikdy sem neměla začínat ale závislost fakt není sranda a je tady pár lidí kterí tohle nikdy nepochopí.bohužel.to není omluva,ani zpověd tak to proste je,a i když čekám vytoužené dvojčata po osmi letech nemyslím si že sem ta bez svědomí,ta matka která je nezodpovedná,ta která si díte nezaslouží...................skláním hlavu před těma co s tím skončili ze dne na den,ale zaboha nepochopím ty silácké kecy a názory lidí kteří si nikdy nezapálili a tvrde tady kritizujou ,dávají rady ,odsuzujou tehumaminky kteří to řeší a snaží se s tím vypořádat.každá po svém.
bohužel jsem byla ten typ který když si měl obrazne za poslední stovku do výplaty něco koupit aby přežil pár dní tak sem si koupila cigarety a měla hlad.

gabika25
25. lis 2008

fanys, ja ta uplne chapem. Snazim sa zapalit si len vtedy ked ma nikto nevidi, pretoze tie reci mi idu na nervy. Ja tiez nemam pocit, ze som nezodpovedna buduca matka. Len mam okolo seba vela ludi fajciarov a aj moj manzel fajci. Je tazke si nezapalit ked pride ku mne a smrdi ako popolnik, Nefajcim vela a mam z toho vycitky svedomia ale nedokazem ich zahodit. Mozno teraz ked nastupim do nemocnice tak s tym seknem. Som z toho zufala ale neviem si pomoct.

munu
25. lis 2008

tehulky, drzim vam palce, nech sa vam podari vzdat sa cigariet 😉
fanys, ja som fajcila, viem co to je.. prestala som od 1.1.2008 a otehotnela som v maji 2008, takze to nebolo kvoli babatku, bolo to lebo som to proste chcela, tak sme sa s manzelom dohodli, ze s tym skoncime a tak sa stalo...
a teraz sme stastni, ze sa nam to podarilo...
nieje to lahke ani nahodou, sami sme predtym prestavali mozno x krat, ale nakoniec to vyslo 🙂
drzte sa vsetky
ale aj tak nazor nemenim, ze uz len kvoli tomu malkemu drobcekovi, by ste mali cigy zahodit aspon v tom tehu...

eliem
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ciernovlaska
25. lis 2008

Nahodou som sa dostala do tejto diskusie a az teraz chapem, ake je fajcenie hrozna zavislost. Vidim, ze mnohe buduce maminy - fajciarky su zufale z toho, ze nedokazu prestat fajcit. Neodsudzujem ich, neviem, ci by som to ja zvladla. Nikdy som nefajcila, som rada, ze som sa do toho nedostala. Bola som len kavickarka, bez kavy som rano neurobila ani krok. Ale hned ako som otehotnela, prestala som pit kavu a absolutne mi nechyba (predtym som mala bez kavy taky nizky tlak, ze som omdlievala, teraz mam ukazkovy tlak). Viem, ze sa to neda porovnavat.
A eliem chcem len povedat - netrap sa uz tym, ze nedokazes uplne prestat fajcit, povazuj za uspech kazdu cigaretku, ktoru sa ti podari odopriet a za to sa odmen, pochval samu seba.

elitera
26. lis 2008

ditka, nejde o to, CO říkáš, ale JAK.

tinusa78
26. lis 2008

Ahoj kocky, ja fajcim od 13. rokov a o tyzden budem mat 30. Jedinu prestavku som mala ked som bola tehotna a ked som kojila. Teraz som opat tehulka a velmi mi pomaha takato vizualizacia: predstavim si krasne novorodeniatko v kociku a seba ako si zapalim cigaretu sklonim sa nad neho a kazdy sluk mu vyfuknem rovno do tvaricky. Desne co? Skuste, mozno to pomoze aj vam, aby ste si nezapalili. Drzim vsetkym palceky.

ditka1
26. lis 2008

pocuvaj uz ma nechaj na pokoji elitera dobre si nejaka citliva sa mi zda,ja si myslim,ze som to tu vysvetlila dost zrozumitelne a budem sa vyjadrovat ako chcem po lopate a necakaj,ze ja vas budem lutovat dobre?pochopila si?chod si dat lieky aby sa ti nezdalo,ze som necitliva,si prehnane precitlivela a daj mi uz pokoj,nemienim diskutovat s niekym kto potrebuje psychiatra a je na seba prilis citlivy,ja nie som z tych co tu budu plakat nad sebou.cau

elitera
26. lis 2008

LOL, ditko, tak teď ses teda projevila 🙂 Nic, tohle fakt nemá cenu, jen pevně doufám, že moje budoucí dítě se s někým jako ty nebude muset potkat 🙂

jakoubka
26. lis 2008

Ditka-to jsi myslím přehnala na adresu elitery 😒

mirunda
26. lis 2008

To je hrozná diskuze, znám maminky, co kouřily v těhu, neodsuzuju je, je to jejich věc, jak se k tomu postaví, bude to jejich dítě.. já jsem pyšná na to, že jsem přestala, ale nikomu to nenutim, jaký si to člověk udělá, takový to má.. tak se tu nehádejte děvčata.. 😵

sabuse1
26. lis 2008

fanys: ani já tě neodsuzuju a svým způsobem chápu, jsem kuřačka 14 let. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, omezila jsem to, ale úplně přestat sem nedokázala a říkala sem si, že to fakt nezvládnu, touha po cigaretě prostě byla silnější...jenže pak přišly problémy s placentou, ty můžou nastat kdykoliv, ale já si myslím, že hlavní příčina bylo právě kouření. Proležela jsem 14 dní v nemocnici a po návratu si už nezapálila, mám sice někdy hroznou chuť, ale vždycky si vybavím toho prcka na ultrazvuku a všechny ty problémy a rychle mě to přejde, je to fakt hlavně o vůli, ale jde to přestat...ono dokud je vše v pohodě, člověk si říká, proč...chce to jen ty cigarety nemít po ruce, vůbec žádný a když na ně dostaneš chuť, dej si něco k jídlu, sušenku, jablko, cokoliv a koukni se na utz svýho prcka...věřím, že to zvládneš🙂

katka82
26. lis 2008

Sabuse1 přesně 😉 cíga jsem odnesla na půdu abych je tu neměla 😀

lily1983
26. lis 2008

ahojte 🙂 ja som v 11 tt a tiez som fajciar.mam 25 a fajcim od 16 tich. kazdy mi hovoril, ze ked otehotniem,prestane mi to chutit a nebudem fajcit..lebo budem zvracat, a bude mi zle a pod..no ako na potvoru, nezvraciam rano, ale ani mi nechuti cigareta..jedine, co nevydrzim je, ked pridem vecer z prace, nepapam sa, tak si zapalim, cez den mi to nechyba..chvala bohu, tak som to aspon obmedzila, a ajtak som pocula, a zevraj to aj par lekarov povedalo, ze ked si zapalis, nieje to dobre pre babatko, ale lepsie ako sa stresovat z nedostatku niecoho v tele, nikotinu v tomto nasom pripade---stres vplyva horsie ako jedna ciga. co vy na to ???
ja len dufam, ze bude vse ok, tak ako kazda bud mamicka, precitala som si vela clankov nakolko je to moje prve tehu, a nazory su rozne, takze treba vela citat..a pre nefajciarky tehu, lahko s kritizuje, a davaju rady veru, ked nemate ani potuchy o com hovorite.
a este jedna vec, mozno si zapalim jednu, ok aj dve cigi vecer, ale jem velmi vela zeleniny ovocia a zdravych veci, snazim sa to kompenzovat, nepijem kavu, nikdy som nepila, a neodsudzujem kavickove tehu...kazdy je nejaky...snazme sa to pochopit,,prajem krasny den a pekne tehu 🙂

elitera
26. lis 2008

lily, o tom psala tuším aponchie někde výš - nenašla žádnou studii, kde by se mluvilo o tom, že ten stres by skutečně byl horší než "nedávka" nikotinu.

aponchie
26. lis 2008

spise je v odkaze a vsech lekaru co kde napsali odborne studie uvdeno ,ze je to MYTUS psat a rikat ,ze ten stres bez cigara je mnohem horsi nez hulit to je lez jak prase 😎

katka82
26. lis 2008

No stres je samo taky škodlivý,ale zdaleka určitě ne tolik jako to cigáro 🙂 a četla jsem že pro hodně závislé kuřačky je lepší si vzít náplast či žvíkačku 😉 nikotin se dostane do těla a absťák není tak velký pro mimi to si sice taky není úplně košer,ale lepší než si zapálit 😉

lily1983
26. lis 2008

no ked niekto fajci tak ze vyfajci cely skatulku, tak je to isto horsie ako stres...a nemyslim, ze jedna ciga alebo viac, je jedno, a to same, lebo to je blbost..

lily1983
26. lis 2008

vies kolko nikotinu ma jedna naplast????

lily1983
26. lis 2008

Jedna naplast ma tolko nikotinu, ze ti vydrzi cely den a noc, skoro ako krabicka, ked si tuhy fajciar, co ja niesom, za normalnych okolnosti dam tak 8 za den...a nejde to uplne prestat, a pravda ze, ze tu zijem z ludni, ktory fajcia, aj v spolocnej miestnosti, kde je telka, je to totiz fajciarska miestnost, a nechce sa mi byt stale v izbe...a tiez to skodi, ani nemusim fajcit, ked to dycham je to tiez velmi zle...
moja kamoska, susedka, teraz ma 9 mesacne dievcatko, prestala fajcit, lebo stale zvracala ale dokym jej to chutilo, do troch mesiacov, tak fajcila a viac ako ja...
moja mama prestala fajcit ked somnou otehotnela, som nachylna na choroby, raz dva lezim v posteli, a okrem toho som alergik, uz to nieje take drsne ako za detstva, ale aj teraz sa s tym nezije lahko ked nevies v noci dychat. a kycham kade chodim, ci je leto a ci zima.. ☹
takze je to rozne a ese aj o alkohole som nedavno citala na internete, ze podla najnovsich vyskumov, zena ktora si odopiera alkohol mala dietatko, ktore bolo chorlavejsie ako ta, co si dala, trosku pri nejakej prilezitosti, a aj ja si dam pohar vinka raz za tyzden...a aj pivko niekdedy...

sabuse1
26. lis 2008

ano, náplast má hodně nikotinu, ale jsou různé druhy a z náplasti se dostane do těla jen čistý nikotin, ne všechny ty sračky okolo takže je to určitě mnohem míň škodlivý než cigareta. Ale vím jak je to těžký přestat, myslím, že kdyby se mi nestalo co se stalo asi bych s tím taky dál bojovala...

elitera
26. lis 2008

pivko na zatrávení nebo vínko ("na krvinky") není vyloženě škodlivý, pokud toho nepiješ litry denně. Mně třeba pivo nechutná, ani víno, ale občas po těžkým jídle si cucnu piva od manžela. Na to zatrávení mi to bohatě stačí a miminku to nepochybně vadit taky nebude 🙂 Ono se chce řídit heslem "všeho s mírou" (teď teda nemluvim o těch cigaretách 🙂)

sabuse1
26. lis 2008

katka82: na půdě? To se bojím, že bych nebyla líná si tam dojít🙂

lily1983
26. lis 2008

ja s tym nebojujem, niesom az tak zavisla, ale mi to chuti, ked sa vecer napapkam..niesom na tom tak, ze musim sa prehovarat cely den, a myslim na cigu od rana, alebo nieco take, ze mi z toho sibe...len mi to chuti, ale nebojujem s tym, len koli tomu, ze nechcem mat stres, ale chvala bohu, ze nemusim s tym tak bojovat, a potom si stresom nieco privolat.. vselico je mozne, nevieme, iba si myslime a komentujeme

sabuse1
26. lis 2008

pivko si dávám nealko - účinky to má stejný co se žaludku týče a vínko občas taky, ani kafe neškodí v malých dávkách, to mi potvrdil i dr., že jedno kafe denně můžu, ale něják mi samo přestalo chutnat

katka82
26. lis 2008

No pokud vím tak ty náplasti se dělají v různé síle obsahu nikotinu 😉 ale jde spíš o to že s náplastí se do těla dostane "pouze"nikotin a ne ty ostatní škodliviny.Taky jsem kouřila-11let tak těch 10-15 denně a bála jsem jak s tím přestat v těhu,ale šlo to 😉 a jsem za to ráda.

sabuse1
26. lis 2008

lily: tak jestli to máš takhle a nejsi vyložený závislák, asi by stálo po zdraví mimča to těch "pár" měsíců vydržet úplně ne?

lily1983
26. lis 2008

no a ja som citala, ze sa nema pit kava vobec, lebo to velmi skodi..kofein dr. povedal aj to, so som pisala v prvom prispevku

katka82
26. lis 2008

Sabuse1 😀 no vidíš a já tam pro ně nejdu 😉 😀 a alkohol mi nikdy moc nechutnal tak s tím nemam žádný problém 😉
Lily1983 ten názor s náplastí jsem četla v článku od doktora 😉

lily1983
26. lis 2008

a viete, ze kazdy si to tak urobi,ako to chce, ajtak je zbytocne pisat a dohadovat sa, nemalo by sa ani fajcit,ani pit alkohol a ani kava...to by bolo idealne. kto je tu idelany...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru