Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

little_frog
11. kvě 2014

Já si nemůžu pomoct, ale když vidím těhotnou kouřit, tak bych jí vlepila takovou, že by jí to cigáro vylítlo z huby. Kouřila jsem od 14ti let, otěhotněla v 26. Kouřila jsem tabák a cigára si balila, takže to nebyla žádná náhražka z krabičky, ale jak jsem zjistila, že jsem v tom, přestala jsem okamžitě. Ano, měla jsem po pár měsících absťák, dokonce se mi o tom, že kouřím i zdálo. Prošla jsem si nepěkným obdobím plným stresu a měla jsem chuť si zapálit, ale v životě bych to tomu dítěti neudělala. Kdo tvrdí, že přestat kouřit je zdraví škodlivé, je magor a měl by vrátit titul a jestli si to nějaká maminka myslí, pak je to alibismus a sobectví nejhrubšího zrna. Přestat kouřit je velmi těžké, ale nosím-li dítě, pak není o čem... v opačném případě mi zůstává rozum stát nad takovými "maminkami".

1nadenka1
11. kvě 2014

kouřila jsem krabičku deně ale jak jsem otěhotněla, přešlo to ze dne na den a vlastně mi to začalo i vadit, když vidím maminu s cigaretou tak to ve mě buble, ale je to věc každé maminky.. já jsem na to hrdá že jsem vydržela a dnes už je to 4roky co jsem nekuřák... po +šti letém kouření...

superanabol
30. kvě 2014

Ahoj holky.Mám taky problém a jsem z toho neštastná.Kouřila jsem hodně,krabičku denně.Na začátku těhu jsem si myslela,že to zvládnu,ale jsem slaboch......kouřím dál,potajnu-sice lehounké(taky do 10/d),ale každý den si říkám,že zítra nebudu a je ráno a už tahám.Trápí mě to i kvůli příteli,kterému vlastně lžu.Hned jak odjede,letím do sklepa kouřit.Jsem bezradná.

whirpie
21. čer 2014

ahoj holky, mám taky takový problém.před těhu jsem kouřila cca 15denně, jak jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem to omezila, ted jsem na nějakých 5 denně..Je to blbý, chtěla bych úplně přestat, ale jedině to cigáro mi pomáhá s vyprazdňováním..do toho beru psylium, pangamin, no prostě aby to šlo, ale kolikrát to nejde ani s tim cigárem, na zácpu jsem totiž trpívala i před těhu..Jim jogurty, ovoce a stejně to prostě kolikrát nejde..neznáte nějakej osvědčenej recept, po kterým bych chodila na záchod i bez cigára? 😕 😕

nicol22
21. čer 2014

Já jsem byla před těhu docela silná kuřačka...jakmile jsem otěhotněla, dělalo se mi zle už když jsem z dálky cítila cigaretový kouř. Vlastně to byl pro mě první příznak těhotenství...a jsem za to ráda, měla jsem strach jak to budu v těhotenství řešit 🙂

aaggyy
17. črc 2014

holky, co kouříte v těhotenství, upřímně bych vám radila zajít si k odborníkovi, jestli s tím nedokážete přestat samy..myslím, že když někdo píše, že je slaboch, a nedokáže to, je to jenom tím, že nemá úplné informace, co přesně se miminku děje. Tak si zjistěte co nejvíc informací a potom udělejte informované rozhodnutí. Když někdo jen trochu tuší, že asi to pro miminko není úplně zdravé, ale to je všechno, pak se nedivím, že je těžký s tím seknout. Ale zkuste si představit, že ty hladiny CO, které máte v krvi jdou přímo k miminku, a tím pádem dostává málo kyslíku..je to jako by jste s každou cigaretou zmáčkli pupeční šňůru a brali miminku kyslík. Pochybuji, že by někomu bylo jedno, že své miminko úmyslně dusí...a je to naprosto to samé. Koukala jsem na zajímavý pořad - je to britská tv reality show, Misbehaving mums to be, je to i na youtubu, a řeší tam taky kouření. Myslím, že to stojí za zhlédnutí..

gepe
18. črc 2014

@whirpie glycerinovy cipky pomuzou a muzou je bez obav i tehotne 🙂 https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/nase-...

star22
26. srp 2014

Já jsem kouřila skoro deset let, ale kvůli těhotenství jsem se s tím rozhodla přestat. Nikdy bych své děťátko takhle neohrozila. I když uznávám, že to nebylo zrovna lehké 🙂 potom co jsem přestala kojit jsem zase začala, ale od té doby už jen elektronické cigarety http://www.gallagher.cz/elektronicke-cigarety/

bielamacka
30. srp 2014

@little_frog

souhlas 🙂 mně to taky přijde jako blbina, že která hulila předtím hodně, by vlastně ani neměla přestat, aby si neuškodila - vždyť do sebe ten člověk cpe totální s*ačky, tomu tělu se musí bez toho jedině ulevit 😀 je to prostě o vůli - navíc je podle mě jasné, že to plodu fakt škodí, kamarádky máma hulila v těhotenství, ona i její brácha jsou dyslektici, tchýně taky v těhotenství bánila jak divoká a manžel měl ADHD 😀 Moje máma nevzala nikdy cigáro do pusy a já s bratrem jsme oba v pohodě.

Já jsem kouřila před těhotenstvím tak 10-15 cigaret denně, o víkendu víc, protože ty jsem obvykle trávila v klubech - jsem DJ a při hraní a na večírcích toho člověk tak nějak vykouří víc. Ale jak jsem otěhotněla, tak mi to začalo tak strašně smrdět, že jsem cítila i to, jak si soused odvedle zapálil na balkoně. Teď jsme se přestěhovali do baráčku, manžel teda taky kouří, ale naštěstí to kvůli mně hodně omezil, protože já z něj ty cigára teď cítím i když si vyčistí zuby a umyje ruce. Zkrátka začalo mi to tak zapáchat a vadit, že mi nedělalo problém se toho vzdát ze dne na den a jestli lidem, co nekouří odjakživa, ten kouř vadí tolik, jako mně teď, tak je fakt lituju a v duchu se jim omlouvám za to, že někdy museli čichat můj smrad. Protože ten smrad z kouření je fakt hrůza. A to jsem fakt hulila celkem dost.

Párkrát jsem si v nějaké stresové situaci vzpomněla na cigaretu, ale nikdy jsem nedošla tak daleko, abych si zapálila - říkám si, že by mi určitě bylo stejně blbě.

zulitvi
30. srp 2014

@bielamacka Tak já a moji 2 sourozenci jsme zdraví a to u nás mamka kouřila u všech. Tchýně je zapřísáhlej nekuřák a oba její synové mají všechny dys...
A k tomu nepřestávání - to mi taky přijde teď už jako blbina. Sama jsem čudila v těhotenství, ale pak jsem řekla dost a přestala ze dne na den a ani se malej nijak nevrtěl a nepřišlo mi, že by to pro něj byl nějakej šok ..

bielamacka
31. srp 2014

@zulitvi já přestala hned, jak jsem to zjistila, což bylo asi v 8tt.... a jak píšu, ono mi to stejně do pár dní začalo jako mávnutím proutku tak smrdět, že to pro mě nebyla vůbec žádná oběť 😀

sisinka74
8. zář 2014

@bielamacka Ahoj, já ti moc gratuluji k tak radikálnímu řešení. Hlavně žes to vydržela.
Já kouřila dlouhé roky cca 20 cigaret denně. Přestala jsem před 3 roky, teď se mi to hodilo, protože jsem otěhotněla. Když jsem to řekla své gynekoložce, tak mi řekla, že kouření v těhu je vážně svinstvo, ale ty abstinenční záchvaty, co zažívají holky kuřačky v těhu, mohou mít taky dost negativní účinky pro plod. Sama mi říkala, že v prvním těhotenství kouřila jak prokopnuté kamna a má zdravého syna, u druhého nekouřila vůbec a syn je těžký astmatik. Navíc, doporučuje se přestat kouřit několik let před otěhotněním, ať se pročistí krev. I ty tři roky, co jsem nekouřila já, je prý málo. Takové svinstvo jsou ty cigarety.
Výhodu mají ty holky, kterým se dělá jen při myšlenku na cigaretu na zvracení. Já patřím mezi ně.
Těm, co to štěstí nemají, opravdu se poraďte se svým doktorem a když už to nezvládnete s tim seknout, aspoň nehulte s břichem na veřejnosti. Není to hezký pohled.

hanunulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beci_beci
5. únor 2015

Ahoj maminky,
chtěla bych Vás poprosit o vyplnění anonymního dotazníku, který mi pomůže s vypracováním diplomové práce. Týká se ceny jedné krabičky cigaret, kterou byste byly ochotné zaplatit.
Moc Vám děkuji, přeji šťastné odvykání ;)
http://hranice-ceny-1-krabicky-ciga.vyplnto.cz/

lu.ci.e
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monikapraha
29. bře 2015

@ada78 neni to o tom ze by Dr rekl klidne muzete kourit dal mimcu par cigaret nic neudela...jde o to co dela s matkou to ze nekouri ale potrebuje to...podle me lepsi tehotna ktera si sem tam da cigaretu a neni vystresovana tim ze hned ted na povel NESMI...nez tehu co si nezapali kvuli mimi ale nervy ma v haj**u....

vera20
31. bře 2015

chtěla bych se zeptat, zda doktor pozná-třeba na ultrazvuku že kouříte v těhu?

rasputin
22. čer 2015
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

@vera20 Proč? Bojíš se, že tě práskne? :D

lucinka58
22. čer 2015

@vera20 To asi nepozná na ultrazvuku, ale může to z Tebe cítit 🙂 Jinak osobně být Tebou bych si to fakt odpustila pokud Ti jde o zdravý miminka. Děti kuřaček mají nižší porodní váhu a hlavně ho fakt vystavuješ respiračním potížím po narození ☹

rasputin
22. čer 2015
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

Když jsme se rozhodovali, že do toho praštíme a z nás dvou se stanou tři tak jsme se rozhodli pro radikální změnu životního stylu. Ještě před samotnýmn početím, jsme začali jíst zdravěji, já začala zobat vitamíny a taky jsem velmi omezila alkohol. Já jsem přestala kouřit a můj manžel musel taky :D Pro mě to bylo snadnější než pro něj. Nikdy jsem nebyla těžká kuřačka, spíše příležitostná. Zato můj manžel trpěl jako kúň. Nakonec se mi ho zželelo a pořídili jsme mu elektronickou cigaretu. Ta samotná je oproti klasickým cigaretám rozhodně lepší - http://www.gallagher.cz/magazin/tri-vyhody-koureni-elektronicke-cigarety/ , ale i tak stále trvám na tom aby to snižoval a nakonec přestal kouřit úplně. Zvlášť protože mě samotnou to více láká si zapálit. Věřím, že ti, kteří mají ve svém okolí kuřáky se mnou budou souhlasit, že pak je mnohem obtížnější přestat

mishell56
16. črc 2015

@lucinka58 :D nižší porodní váhu? To nezáleží na kouření, ale na genetice a jídle atd... To je to samý jako někdo tvrdí, že když bude kočárek doma dítě umře..prostě jen vymyšlenost 😉 Stejně tak absťák u miminka, placenta toho propustí tak málo, že nemá z čeho mít absťák a předčasné narození z kouření je taktéž blbost vymyšlená 🙂 Jo kouření může způsobit retardaci (nad 10 cigaret denně v těhotenství), astma nebo potrat, to je ovšem vše...jo možná nějakou alergii... 🙂

mississka11
16. črc 2015

@vera20 nepozná... nemá jak... znám spoustu lidí, co prohulili celé těhotenství, jen u MUDra tvrdili, že né a doktor to nepoznal... To by spíš chtělo rentgen plic, né UTZ miminka.,.. Máš strach? 😀

mishell56
16. črc 2015

@mississka11 Co vím tak už nekouří 🙂

svatbataz
16. črc 2015

@mishell56 ale @lucinka58 má pravdu, děti kuřaček opravdu mívají menší porodní váhu (než by měly, kdyby jejich matka nekouřila), mívají zvýšené rizoko RDS (respiratoty distress syndrom - sy. dechové nedostatečnosti) a navíc bývají po narození neklidné, mívají absťáky. Tak jen aby s tím kuřačky počítaly, že dítě neřve proto, že mu něco je nebo že má hlad a potřebuje umělý dokrm, ale proto, že má absťák (a ano, potřebuje dávku - nakojit).

mississka11
16. črc 2015

@mishell56 já to myslela ze srandy, proto ten smajlík 🙂 chválím...

kacaen
16. črc 2015

@mishell56 : Nemyslim to zle, ale je videt, ze jsi nikdy nebyla na oddeleni nedonosenych a nevidela jsi, jak sebou chudacci deti matek kuracek skubaly, jake měli abstaky. To, ze placenta toho propusti malo....to je alibismus kuracek. Nechci se hadat, nemyslim to zle, ale v praci to vidim jasne.

svatbataz
16. črc 2015

@kacaen souhlas, taky dělám na novoších a děti kuřaček a nekuřaček (neplatí to teda samozřejmě vždy, aby mě někdo nechytal za slovo) jsou nebe a dudy...

shine2015
16. črc 2015

@mishell56 i kdyby toho placenta propustila málo, tak je třeba si uvědomit, jaká koncentrace to je v porovnání s váhou miminka....a tím nemyslím narozeného 3a půl kg ale od doby co je pocato a roste.....k vaze miminka je to prostě moc.

Pokud někdo dusi sebe je to jen jeho věc ale v když má v sobě nový život, měl by myslet! Zapojit rozum,pokud mu cigarety úplně neodrovnaly mozkové buňky..... 😉

A vaa miminka se ovlivnit kouřením bohužel dá.....a nejen to.

shine2015
16. črc 2015

@svatbataz moc nechapu komentář asi jako kupovat kočárek dopředu 😀 a asi nějaká alergie.....

Já si myslím,že by měly všechny ženy povinné chodit na střední škole ke konci na exkurzi do nemocnice.......třeba by je to trochu osvitilo kdyby ty miminka viděly......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru