Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

syraell
18. led 2010

Jo, jo, ted cekam drhyho prcka 😉

xpetka1x
18. led 2010

no babule ja som mala vcara vecer poslednu cigu... som si zapalila a potom som sa tak dogrckala asi aj vianocne file islo...no a takto som prestala aj prvy aj dry krat v tehu..proste to moje tehu nece

la_cheri__2
18. led 2010

Nevím jestli to je pravda nebo ne,osobně jsem u toho nebyla,...moje známá byla těhu předtím kouřila krabičku denně jak jí to potvrdil dr přestala den ze dne kouřit,no byla prý nervní ,pořád měla hroznou chut si zapálit,ale nechtěla kvůli mimču.No a asi po 2-3 týdnech i mimi přišla.Prý jak to byl i pro tělo šok že ze dne na den a taky jak byla nervní....Tohle mi aspon řekla ona že jí to řekl dr ale nevím no,nejsem doktor.Tím samozřejmě nechci kuřáky obhajovat.
Osobně můj názor at si kouří,ale ne proboha venku.Znám holku co u malé kouřila ne moc jen pár denně malá je zdravá,chytrá,...znám taky maminu co v těhu nekouřila ,malého má věčně nemocného,věčně s ním lítá po doktorech,...takže byhc řekla že tohle je indiviuální a hraje tam roli spoustu jiných faktorů.Že jo nikdo není dokonalý.Máma která se stravuje celkejm přijatelně,jí vitaminy,prostě ukázková těhulka a má jen neřest že si sem tam(ano sem tam ne krabičku denně) zapálí ?Pokud jsou rozumné nebudou kouřit na veřejnosti a jak jsem zjistila tak je staršně moc maminek a těhulek co kouří ale drží to v tajnosti.....Někdo hold nemá vůli a jeho závislost je velká.Na druhou stranu nejsem rasista to ne ale u nás romky hulí jak fabriky(klidně i před sociálkou) a děcka mají zdravý....

mircalla
18. led 2010

No ja neviem, udavat tu priklady, ze fajcila a ma zdrave dieta je scestne. Dieta zdrave moze byt aj nemusi.
Asi nie nahodou sa vsade pise, co to moze sposobit. Osobne to nechapem, ked to niekto robi pocas tehotenstva.

syraell
18. led 2010

la_cheri
Hlavne aby nekourila na verejnosti? Tak to je gol 😀

mircalla
18. led 2010

Nehnevajte sa niektore, ale prispevky typy la_cheri mi pridu hodne od veci...presviedcanie samej seba, ze to je ok. Je to vrcholne nezodpovedne, ale kto si chce hrat s ohnom...su tu aj take, co prestali, takze sa to asi da.

Preco uz nie rovno aj dorgy a alkohol? Len krutim hlavou

vefi89
18. led 2010

Mircalla, nejdem sa nikoho zastávať. Niekto s tým vie seknúť a niekto nie. ale fajčenie nie je jediný problém, čo v tehu býva. a čo ostatné ženy, zdravá životospráva, spôsob života a pod.
je to každého osobná vec a myslím si, že odsudzovanie tu nie je na mieste, pretože zbytočne vznikne hádka. nech si robí kto chce čo chce, každý má svoje + aj - a každý msí vedieť, čo si môže dovoliť a kam až môže zájsť

vefi89
18. led 2010

a ďalšia vec je, že la_cheri nepísala o tom, že fajčí, takže to nie je presviedčanie samej seba. vyjadrila svoj názor a nezaslúži si, aby s ňou niekto opovrhoval.
ale ja ti povim len toľko, že s tou prvou časťou príspevku má pravdu. veľa žien prišlo o mimi, keď seklo s fajčením. hovorí sa tomu nikotínový šok ak si ešte o tom nepočula.

mircalla
18. led 2010

Pochopitelne, su aj ine veci ako zdrava zivotosprava.
Neviem, ale naco fajcenim zvysovat rizika. Ale zrejme v tejto diskusii nemam co robit, su tu vacsinou fajciarky, takze sa navzajom podporujte, ze je to ok.

la_cheri__2
18. led 2010

Já nikoho nepřesvědčuju a ani jsem nepsala že jsem kuřačka copak takovýhle názor nemůžou mít i ti co s tím přestaly?No podle mě hodně doktorů říká že je lepší omezit a mylsím že doktoři tomu rozumí líp než někdo kdo na to nestudoval ne?Jo všude se píše co to dělá ale neznám ani ejdnu co kouřila a měla by dítko nemocné nebo ěnco navíc všude se toho píše tolik,taky se nemžůe všemu věřit ne?Snad vždycky těhotný kouřili a nidky z toho nebylo takový halo jako ted.
Přestat nejde prostě každému ak je to vším co jde jendomu nejde druhého každej človek je jiný ne?
Taková diskuze se najde všude a píše se stále to stejně je strana která to odsuzuje a je druhá která ne to je se vším.
Myslímž e to není scestné kdžy někdo napíše že kuřáci mají děti takové a takové to je stejně scestné jako napsat že kuřáci mají děti zdravé ne to je to samý 😉

vefi89
18. led 2010

pokiaľ by si čítala poriadne, kopec žien a dovolím si tvrdiť, že je to viac ako väčšina píše o tom, že skončili hneď na začiatku tehu. toto nie je o podpore, ale o vyjadrení názoru. tisícky žien pred nami fajčilo a ich deti behajú po svete, tak prečo teraz z toho robiť vedu?? prečo sa ľudia starajú do fajčiarok, a nerozmýšľajú nad tým, ako sa oni sami vylepšia???
a myslím si, že je úctihodné, keď si žena sama prizná, že je to problém, je si toho vedomá a dokáže sa verejne priznať

xpetka1x
18. led 2010

mi sa nepodporujeme len hovorime svoje nazori.. ja som bola fajciarka teraz osm v tehu a nefajcim...ale mam dost kamosiek co fajcili... ale nejde len o fajcenie sladkosti tiez ublizuju ...mnoho nmalinoviek vyprazane jedla pizza. cervene a udene meso a tristo inych potravin... mala by si jest zeleninku ovocie a celozr. pecivo ryby... neverim ze sa niekto takto stravuje cele tehu!!§ tak....neries co ano co nie,,kazdy ma problem s inym

mircalla
18. led 2010

no asi to nebudem dalej rozoberat...len sa mi zdviha tlak

vefi89
18. led 2010

xpetka1x, keď píšeš, že poznášš veľa čo fajčili.....aké mali detičky tesne po narodení?? myslím, či neboli nervózne, alebo tak 😅

xpetka1x
18. led 2010

nie vobec nie,,take ako kezde druhe babo...a jedna moja kamoska vyfajcila za den skatulu goldeniek modrych a ma krasneho syna pekne buvka..no tak ja uz ozaj neviem co a ako.. ale hovori sa ze keby ten dym malemu vadi tak sa v tom tele ani neuhniezdi...ja som prestala fajcit bo som mala po kazdej cige vycitky a vobec ma neklepe je to ok...

vefi89
18. led 2010

ja som sa vzdať nevedela, a bála som sa presne kvôli nikotínovém šoku (nato zomrel svokor)..ale s tým uhniezdením si to pekne napísala 😉

barbyes
18. led 2010

ja som fajčila dlhé roky, ale keď sme sa rozhodli, že chceme bábo tak som prestala a počkali sme 3 mesiace až potom sme sa začali snažiť. Ja by som sa bála fajčiť počas tehotenstva. Čo poznám kočky čo fajčili v tehotenstve tak ich deti majú problémy s imunitou, astmu, alergie a pod. To by som vlastnému dieťaťu urobiť nemohla. Ja by som na vašom mieste hneď prestala, nie zo dňa na deň to by bolo asi ešte horšie ako píšete, ale skončila by som s tým.

beruska5
18. led 2010

pri prvním tehu sem bohužel kouřila 😖 nešlo přestat,neobhajuji se ale holka má 8 let je zdravá,ted vyše roka nekouřím takže nikoho nepodporuji 😝
kámoška nikdy nekouřila a její syn má ato.ekzemy,alergie,nedostatek železa.. 😒
nekdo celí život neměl cigu v hubě a umřel v 50 letech na rakovinu plic,a silný kuřák se dožije klidne 80let,tím neříkam že kouření je zdravé ale 100% říct že za vše mužou cigára je hloupost.Ani ti všechny studie o kouření nejsou uplne prokázaní,jeden řekl to a druhy to
přídě mi hodne ale blbí odsuzovat nekoho že kouří,je to jeho soukromá věc a je podle mě faj že dokáže o tom psát,všechny závislosti se řeší otevřením mluvením a ne odsuzováním,tak to nefunguje

kacenika
18. led 2010

ahojte, ja som pri prvom dieťati prestala asi týždeň potom ako som zistila že som tehu. Šlo to postupne. Tiež som bola asi nervózna, aj som si poplakala aká som nemožná, ale zvládla som to a bola som na seba hrdá. Keď som prestala kojiť, tak zas som začala fajčiť ☹ . No a časom som opäť ostala tehotná a musím povedať, že teraz to bolo ešte ťažšie. Stále som sa sama pred sebou obhajovala a vymýšľala argumenty prečo neprestať. Až som začala v 7 tt krvácať a dr. mi povedala že sa asi blíži MA. Povedala že ak sa bábo má uchytiť, tak sa uchytí a ak nie tak pôjde preč. Povedala aby som sa správala akoby som nebola tehu a uvidíme. Tak som fajčila aj keď menej. Ale keď sa po týždni bábätko dalo do poriadku, taká som bola šťastná, že som chytila cigy, hodila do koša a prestala. Tiež mi bolo zle a ťažko sa odolávalo - bolo leto, samé grilovačky a posedenia (fajčí aj manžel, obe segry, mamina aj otec). Ale zvládla som to. Neodsudzujem toho kto to nezvládne. Ale viem, že by som opäť urobila všetko na svete preto aby som mala svedomie čisté, že som sa snažila aby som môjmu bábatku vytvorila ten najlepší a najzdravší priestor pre vývin..
takže držím palce všetkým ktoré to chcete zvládnuť, nech sa vám to podarí 😉

nikkka
18. led 2010

ahojte, nahodou som natrafila na tuto temu..tiez som fajcila a ked som sa dozvedela ze som tehotna, dofajcila som krabicku cigariet a az potom som prestala..nervozna som nebola nastastie, v pohode som to zvladla..
moj nazor je ze tie deticky co maju ekzemy a podobne veci tak to bude aj tou prehnanou sterilitou, ktora je teraz tak strasne moderna..vyvaranie flasiek po kazdom papani, specialne sterilizatori atd...ved to dietatko nemoze mat ziadnu prirodzenu imunitu..
to je len moj nazor...a mozno aj ten zvduch co vonku dychame viac skodi ako cigarety...

mircalla
18. led 2010

naco je ale potom tato diskusia, ked niektore chcete pocut len, ze je to ok? ak je to naozaj o vyjadreni nazoru ako pise vefi, ja som ho vyjadrila a reakcie su, ze nemam pravo nikoho odsudzovat

tie co pocas tehu fajcia chcu pocut, kto kolko vyfajcil cigariet a mal zdrave deti, nie je dovolene ich odsudzovat, akykolvek iny nazor je zly

tak potom nech su si schopne vypocut aj nazor, co je proti.... nikto nechce pocut, co mu je mozno neprijemne. netvrdim, ze s nim musite suhlasit. ale je to moj nazor a kedze fajcenie v tehotenstve radikalne odsudzujem, tak sa k tomu aj vyjadrim, nie som pokrytec

ja tiez netvrdim, ze za vsetko mozu cigarety. netvrdim, ze tie, co nefajcia, maju zdrave deti a naopak. je viac problemovych veci, toto je jedna z mnohych. ale ked mozem urobit maximum pre zdravy vyvoj, tak k tomu tak pristupujem. su veci, ktore zial ovplyvnit nemozem, toto ano.

barbyes
18. led 2010

to hej, dnes je škodlivé už asi všetko ☹ ešte aj to ovocie a zelenina po všetkých tých chemických postrekoch nie sú také aké by mali byť ☹ a s tou sterilitou úplne súhlasím, niektorí ľudia to tak strašne preháňajú, že to dieťa naozaj nemá možnosť si vytvoriť imunitu.

vefi89
18. led 2010

mircalla nejde o to čo napíšeš, ale ako. možno by si predtým mohla trošku porozmýšľať...a nie hneď sa obúvať do prvej, čoti prišla do rany

mircalla
18. led 2010

vefi89, nuz nemam pre to pochopenie, takze tazko sa mi je vyjadrit inak. neviem zrovna toto dat do nejakej "prijatelnejsej" formy.....su veci, ktore skratka nechapem, a toto je jedna z nich, to je vsetko. ku mnohym veciam dokazem byt tolerantna, dokazem byt tolerantna k tomu, ak sa niektore snazi prestat a nejde to. ale aspon si uzna a chape, ze to nie je ok. ale ak tu niekto pise, ze ved znama fajcila a mala zdrave deti, a co....tak to neviem....k tomu asi byt toleratna neviem....

ja som tu zase videla ironicky podton niekde inde....ale neriesim.

vefi89
18. led 2010

to známa fajčila, písala nefajčiarka (len medzi riadkami)....a všetky, čo sme tu a či fajčili, alebo stále fajčia si to vedia priznať, takže asi sa snažia niečo s tým spraviť 😉

mircalla
18. led 2010

a podarilo sa?

vefi89
18. led 2010

mne nie 😅

beruska5
18. led 2010

presne tak snaží se s tým něco udělat a diskutovat,když někdo napíše že jsou vrcholne nezodpovědní a nevím jací a hned je odsoudí, tak jediné co zaritej kuřák udelá je, že už nepujde na tuhle diskusi a o tom to neni
🤐
třeba si nejdřív rozmyslet jak to napíšu 😉

vierkaha
18. led 2010

Ahojte, aj ja som fačila roky a veľa, a veľmi som sa bála, či dokážem prestať keď budem tehotná.
V deň keď mi vyšli na tehu teste 2 čiarky som vyfajčila poslednú cigaretu a bolo. Dokonca som po 3 mesiacoch zisitla, že mi cigi vôbec nechýbajú. Som až prevapená, že to čo roky nešlo zrazu nebol problém, aj keď sa priznám, že stále čakám, že príde nejaká kríza.
Tak držím palčeky vám všetkým čo skúšate prestať, aby sa to podarilo 😀

mircalla
18. led 2010

ono ja sa na to divam aj preto tak, ze cesta k babatku bola u nas strasne tazka. mam zrasty na vajcovodoch kvoli roznych operaciam cyst, tak neslo otehotniet prirodzou cestou. absolvovala som 6 IVF, z toho som 3 otehotnela, 2 krat som potratila (mam vrodenu poruchu zrazanlivosti). nechcem hovorit o stresoch a smutku, co sme prezivali. mozno niekto, kto nema problem otehotniet a pride k detom lahko nepochopi.

preto by som urobila pre dieta vsetko, co mozem. jasne, ze nieco ovplyvnit vobec nemozem....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru