Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

alias313
1. led 2009

teda tu su dost ostre nazory..neviem ani co na to napisat..asi tolko, ze si dam jednu-dve cigaretky denne.je to pre mna fajn ked to urobim, je to moja lahodka slimky mentolove a nemyslim si, ze by to miminku uskodilo.vsetky vysledky som mala stale dobre a vsetko je ako ma byt.a nie som tym horsia ako niekto kto nefajci, nemilujem svoje miminko menej.a nie som ani slaboch, proste ked mam chut, tak si obcas zapalim a mam pokoj.ked som na tejto stranke citala, co vsetko by tehotna zena nemala jest, pit a podobne, tak som sa na tom mohla jedine zasmiat.dam si obcas aj pivko, a asi raz za tyzden dva deci cerveneho vinka...a? poznam zeny, ktore fajcili cele tehotenstvo 20 denne a vsetko je ako ma byt.to by som ja uz neriskovala, ale je to ich vec...ja som to pekne obmedzila a som s tym spokojna.Preto si myslim a zdoraznujem, ze je to moj nazor, ze kazda zena, by si mala uvazit, co potrebuje, co si moze dovolit zjest, vypit a podobne.

sirinka
1. led 2009

http://www.diva.sk/rodina/tehotenstvo/preco-nef...
ja si myslim, ze to stoji za to aspon tych devat mesiacov cigarety odhodit. neberiem ziadne ze fajcim iba obcas alebo ze je lahke niekomu radit, ze ma prestat...
ja som bola pred tehu vcelku tuhy fajciar, viac ako 20 na den 😒 a najmenej 1000x som sa pokusala prestat a bol to tazky horor a neslo to. ako nahle som sa dozvedela, ze tehu som, nevzala som ani jeden krat cigu do ust, ani jedneho sluka...ako zazrakom to zrazu problem nebol. a kedze este stale dojcim a som opat tehu, tak som sa k tomu nevratila a dufam, ze tak to uz bude navzdy...ale uvidime, nikdy nehovor nikdy.
snazim sa zarovešn vyhybat vsetkym zadymenym priestorom a ani ked sme na navsteve u fajciarov, pri nas si nikdy nezapalia, nastastie mame uvedomelych znamych.
a myslim, ze vacsina z nas ma tehu planovane, o to lahsie sa da na nefajcenie pripravit...
drzim vam vsetkym palce, nech sa vam to podari ako aj mne a ked nie, nech nenastanu ziadne komplikacie u babatka...

zuzinaaa
1. led 2009

ja nefajcim uz od 5tt som prestala uplne sa mi to nejak neziada som rada a to som fajcila deast rokov ide to coby nie ale na vahe plus 5kg 🙂)) nevadi nebudem predsa dusit tu malinke bezbrane ! Ale viem ze sa niekedy v zivote k tomu vratim iba si myslim ,ale bodaj nie !

sirinka
1. led 2009

http://www.stopfajceniu.sk/download/konferencia... FAJČENIA MATKY NA PRENATÁLNY VÝVOJ DIEAŤAŤA

vinka
1. led 2009

Zuzinaa je to o pevnej vôle.Ja som tiež fajčila ked som nebola tehu.A pri každom tehu som hned prestala.A nefajčila som ani ked som kojila.Stále hovorím ked si ja zdravie ničím nebudem aj mojím detom.Ale ked som prestala tak som neskôr zase začala.Ale teraz by som už nechcela začat.Je to tažké ked mám doma muža čo fajčí.A ked príde domov natahaný niekedy mi to vadí a niekedy nie dokonca to vdychujem. 😀 Dúfam,že už sa k tomu nevrátim. 😉 Zuzinaa aj tebe to prajem. 🙂

wsmoulinkaa
2. led 2009

radči ty stránky ani nečtěte....nemá to cenu. Dříve nic takového nebylo internety, tv atd...a děti se rodili na poli a buhví kde ještě a zdravé. Dnes aby se člověk bál a nervoval se, na to se můžu vybodnout. 😔

kaciska
2. led 2009

smouli tak jaký bylo mazlení s manžou?lepší než cigáro?? 😀 😀 😀

petra1985
2. led 2009

niekedy sa tak nefajcilo a ludia sa zdravo stravovali..jedli mliecne vyrobky ziadne umele glupociny ako dnes..tak preto sa deti rodili zdrave a na poli.. sak preto niekedy ani nerobili testy prilozili zvon ku bruchu a bolo.. o glukozovom teste ani nehovorim.. to dnes tie starsie ani nechapu co to je..

reni7
2. led 2009

těhu není nemoc,někdo to řeší až nezdravě 😒 jenom si dejte na co máte chuť,kdyby to měl člověk furt všechno řešit,tak by se nemohl napít ani čisté vody,páč by se někdo našel,kdo by zkritizoval i tu vodu 😀 a když slyším o bio potravinách tak z toho fakt rostu,bych musela krást abych si to mohla dovolit,a kdo mi zaručí,že je to tak kvalitní 😕 prostě neřeším takový kraviny,jím to co mi chutná a když mám chuť tak si prostě potáhnu 😎

scandya
2. led 2009

Awojte. Uz tu dlho nikto nepisal, tak neviem, ci sa najde niekto s kym mozem pokecat. Pred tehu som vyfajcila tak 2 krabicky denne. Ked som mala 2x// tak som to sekla na 15 denne co mam doteraz ked som v 5mesiaci. Ja viem , ze to nieje spravne, prosim neodcudzujte ma za to , ja si to velmi dobre uvedomujem. Tu by som chcela poprosit niektoru maminku co tiez dost fajcila pocas tehu, ci to malo nejaky vplyv na jej dieta, ci uz ziadny , ci uz s nasledkami. yMne by uz asi uz len pomohlo fakt nejaky zly priklad, zlu skusenost, lebo kazdy mi hovori , ze je to zle , ale nikde som sa este nedocitala, ze prave fajcenie sposobilo.... Ostatne veci ako je oddych, spravna zivotosprava- dodrzujem. Este raz prosim- nepotrebujem odcudzenie, ale diskusiu s tehu alebo maminkami fajciarkami. Dakujem

wsmoulinkaa
2. led 2009

ale kouřilo, jenom se o tom nemluvilo!!!!

scandya
2. led 2009

a sakra mala som stranku 30- som si myslela ze tu uz dlho nikto nenapisal :D prepacte :D

wsmoulinkaa
2. led 2009

scandya- vůbec neřeš když tě bude někdo odsuzovat, je to jen a jen tvoje věc. Už jen že jsi to takto omezila, tak jsi dobrá. Někomu to prostě nejde a může mimi milovat sebevíc. ahoj

mikalove
2. led 2009

scandya,moja mama prefajčila všetky tehu a sme o.k,aj veľa žien v mojom okolí fajčí v tehu a deti su v poriadku,ja som pred tehu fajčila 15 denne,potom ešte asi dva týž. 1 ráno a potom som prestala sama od seba,možno hormony,možno psych. blok...

reni7
2. led 2009

scandya-já tě určitě odsuzovat nebudu,já sem taky kuřačka i když teď v těhu si zapálím jen tak jednu za týden a to ne celou,15 denně je docela mazec,pokus se to snížit třeba na 8 nebo 5 za den,vím že to není jednoduchý přestat,já na cigáro mám chuť pořád a jakš takš se držím,ale někdy si potáhnu.Intenzivním kuřečkám se rodí děti o dost dřív a hlavně s nízkou porodní váhou 😒 ale hlavně počítej stím,že budeš mít hodně ubrečený mimčo,páč bude mívat absťáky ☹ ale můžeš mít a přeju to všem maminám zdravé mimčo ale taky takm může být nějaká vrozená vada,nebo něco jinýho.Nejhorší je kouřit v 1.trimestru.Ale držím ti moc palce ať to aspoň stáhneš na těch 5 denně,15 je fakt moooc.Drž se.

wsmoulinkaa
2. led 2009

renino určitě jen jednu hahahaha 😀

wsmoulinkaa
2. led 2009

ba ne já věřím, to byl jen rejpanec......rejpni si taky.... 😅

reni7
2. led 2009

smoují fákt,ale kouřila bych každej den,prostě mě to furt chutná-tak a teď znás nekuřejdy musí šílet co? 😀

wsmoulinkaa
2. led 2009

na jasně- dyt já byla dnes poprvé v ty práci a zkus přestat kouřit v retauraci....to je nejhorší. Ale zatím se držím, já bych opravdu chtěla přestat, ale mám obavy jak to malé vyleze a nahrnou se kámošky tak dostanu chut...já nemám vůli!!! 😨 😵

wsmoulinkaa
2. led 2009

o těhu ani tak nejde, to vydržím....ale pak??

stvura
2. led 2009

Ja som notak nefajciar {nikdy v zivote som nefajcila} a prakticky zastavam nazor ze ked ma neobmedzuju fajciari, nech si robia co chcu 😲 {ak ma obmedzuju sa za svoje prava bijem ako levica}.
Kazdopadne byt matkou cosi znamena a treba si to zvazit co sme ochotne dietatku obetovat

jabera
2. led 2009

scandya - myslim, ze reni ti napisala asi presne, co som chcela ja... poznam par zenskych co fajcili moc a to asi je vlastne aj tvoj pripad, ale vsetky maju zdrave deti. moze to byt samozrejme nahoda. tych 15 je ale fakt moc... moj plucny mudr tvrdi, ze je velmi nezdrave, ak tuha fajciarka uplne prestane, ze to skodi jej aj dietatu... neviem, ja si myslim, ze je vzdy dobre prestat. ale ked ono je to niekedy tak strasne tazke..
chvilami mam pocit, ze si tu niektore damy myslia, ze tie, co si obcas, alebo aj neobcas, pocas tehotenstva zapalia, ze si myslia, ze je to fajn, alebo ze ich to tesi... preboha, ved asi vsetky vieme, ze je to zle a mame vycitky svedomia!!! ja sa tym neomluvam, pokusam sa vysvetlit. ved snad kazda ososby na svete ma nejaku zavistlost. zradlo, chlast, cokoladu, kusanie nechtov a bohvie co est... nakupovanie,a lebo ja neviem. proste su veci, ktore su ukrutne bolestive, ak ich je treba utnut. ja mam pave teraz v krku nieco ako balon a chce sa mi strasne plakat, lebo mam strasidelnu chut si zapalit. naozaj prave teraz idem zdochnut od tuzby po zvare. a co je teraz lepsie pre moje dieta? prezivat uz 6 mesiacov taketo stresy so mnou, alebo si mam jednu zapalit a zas tyzden vydrzat? ja fakt neviem...

wsmoulinkaa
2. led 2009

jabera napsala jsi to hezky a když už jsi takto vydržela tak ti přeju abys to vydržela až do konce. Já se nenervuju, prostě na ty cigarety nemyslím a když si vzpomenu tak neběžím na balkon si zapálit. Jen jdu třeba ke kamarádce a tam si dám s ní-to je vše. Ale vydrž!!!! 😅

scandya
2. led 2009

Dakujem ste vsetky , zlate- normalne ste ma potesili az tak , ze si teraz nejdem zapalit :D, ale nezneuzijem to , len potrebujem aby som kvoli tomu nestresovala, lebo aj ja mam nazor, ze je to individualne- ale aj skodlive- len potrebujem pisat s fajciarkami a ako s tym vsetky bojujeme :D

mikalove
2. led 2009

tak aj si rýpnem 😉 baby ja si pojdem pred spaním zapáliť a vychutnám si ju aj za vás lebo ja už môôôžeeem 😀 ,tiež moja pevná vôla zradila 😖

jabera
2. led 2009

podotykam, ze by som tak strasne,a le tak strasne chcela prestat uplne. mienim kojit, kolko to pojde, nesmiem vtedy fajcit.... vydrzala som 5 mesiacov bez jedinej cigosky, ale to utrpenie. strasidelne sny a tie musive pocity... neprsli celych 5 mesiacov, pravda je, ze uz je to lepsie. ale za posledny mesiac som vyfajcila dohromady mozno aj 20 cigaret. o par dni to uplne konci, lebo budem v zahranici a tam je to tak hnusne drahe, ze si rozmyslim, ci budeme 2 dni zrat, alebo si kupim krabicku. kvoli babenku ma moje fajcenie strasne stve, ale kym som nebola v tom, boli to prachy. zdravie som zatial nepocitovala, citila som to na penazenke a okrem toho mi vadilo, ze asi smrdim.... ale myslim, ze teraz skocim k susedke a tam si velmi slastne jednu dam..... velmi mi pomohlo toto rozhodnutie. odchadzam.

scandya
2. led 2009

Jabera- ja ta obdivujem- velmi, ale nemala by si stresovat svoje telo. Ale zasa vycitky svedomia- kvoli jednej.....

mikalove
2. led 2009

čo škodí viac cigareta alebo nervozita a stres ,že si žena memôže zapáliť?.ale ja presne viem ako sa jabera cítiš,mne sa aj snívalo ako fajčím....

kacac
2. led 2009

tak já mám dvě děti...u obou jsem kouřila..nijak jsem se neomezovala, i kafe jsem dala, když byla chut...obě děti jsou zdravé....tak nevím...kamarádka přestala kouřit, když zjistila, že je těhotná..dítě má věčně nahromadě, nabouraná imunita...může to být tím, nemusí..hledají se spojitosti, který nikdo nemůže zaručit, že jsou ----

wsmoulinkaa
2. led 2009

nechte toho holky nebo jdu taky... 😀 jenže mám už župan a jdu si něco zobnout, nemám na tu cigaretku ani chut. Prostě zítra přijede kamarádka ze Slovenska a už to jasně vidím. To je ona ta mrcha-chronická kuřačka!! Anebo taky třeba nepůjdu. Zatím nemám pomyšlení tak papa dobrou 😔 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru