Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

hanka274
24. dub 2009

samozrejme, ze uspech je z 20 na 5, to je jasne... no uspech pre obe telicka je sa vzdat. volu ma kazda zodpovedna mamca.
a k doktorom...pravda je taka, ze tiez som pocula a viem, ze takmer kazdy doki to vravi, no v tomto nezastavam to co vravia...proste sa mi to nezda a myslim, ze to tak neni...

Inac pre ukludnenie...som alergik, pred asi 6r mi robili testy...prach, roztoce, niake travy...mala som brat asi 4 lieky + inhalaciu do nosa + inhalaciu do ust...robila som to asi 2-3 mesiace...potom mi to doslo divne...ze do pekla...kazde rano v ruke lieky, 2 inhalatory...mam 20rokov...co mi sibe?? ja som s tym prestala, normalne som to vyhodila, uz som tam nesla k tej doktorke, ci doktorovi, uz si nepamatam...a odvtedy...citim trosku svrbenie v nosteku a semtam pomasirujem oci od svrbenia... 😵 😵 😵
samozrejme, ja som ten lahsi pripad alergie, tymto to neodporucam...ja len kvoli doktorovi ma to napadlo...
😀 😀

ewinka1706
24. dub 2009

Ahojte baby.. tak aj ja sa mozem podelit o svoje skusenosti..pred tym, ako som sa dozvedela, ze som tehotna som fajcila 5rokov cca 10cigariet denne.ked sa zena-fajciarka dozvie, ze je tehotna, velmi chce prestat, ale nejde to, aspon to je moj pripad..samozrejme, ze som to stiahla na 2-3 cigarety denne, potom len na jednu denne..Bola som pysna na seba🙂) ale stale som mala strasne vycitky, bola som zufala..ako sa vzdat aj tej jednej??? ☹ 12.03 bol ten den, ked som si zapalila naposledy..neviem, co sa vo mne odohralo, mozno som si niekde v sebe uvedomila, ze tie strasne vycitky mi za to nestoja a este k tomu som bola na 3D a videla svojho anjelika, co mi dodalo strasnu silu..a som stasna, este nemozem hovorit o vyhre, ale som stasna, ze uz druhy mesiac nefajcim, musim povedat, ze niekedy mi to chyba, ale uz sa to da zvladnut.

..a tak chcem napisat vsetkym nastavajucim maminkam, ktore su fajciarky, ze ich chapem a neodsudzujem🙂
..a myslim si, ze take, co to odsudzuju, tak to nikdy nepochopia, lebo su nefajciarky a nevedia, ake je to tazke.. ☹

misa.cekatelka
24. dub 2009

hanka:souhlasím,ale když už to stáhnou na těch 5,pak už jde líp to stáhnout na 3,na 1 a přestat.když třeba ženská zjistí,že je těhotná a je támhle ve 2.měsíci a její miminko bylo zvyklé ty 2 měsíce na přísun třeba 15 cigaret denně,tak když naráz přestaneš,má absťák i to miminko.

nejhorší ale je,když kouří partner,protože pak to nejde vůbec.já se snažila to tak moc omezit a prosila jsem ho,aby přestal taky.ani náhodou!!!!v tomhle mi nepomohl.

hanka274
24. dub 2009

to je blbe...ale zase dodam odvahu, ze u nas moj drahy fajci...no mne to bolo fuk...konec a basta /s cigami myslim/....

ale nemyslim, ze ma abstak to mimino za par tyzdnov co mamka fajci...
aby sme sa nehadali, suhlasim...postup...z 15 na 5 - super, potom lahsie stiahnut na 3, 2, 1 a vobec...no kompromis davam tomu "tyzden-dva"... hm, dohoda?

kolka1
24. dub 2009

Ahojte, ja som pred tehu fajcila dlhe roky, krabicku denne a cez skuskove a pri akciach kludne az dve. Akonahle som sa dozvedela, ze som tehu tak som prestala fajcit a to zo dna na den. Cigarety mi chybali, ale vedela som, ze toto je jedinecna sanca, ako s tym prestat. Navyse mimi si nevybralo, ze chce fajcit takze v mojom pripade neprichadzali do uvahy ziadne ciastocne riesenia zredukovanie na par cigariet denne a podobne. Moja velmi dobra kamaratka fajcila cele tehu (obmedzeny rezim 5 cigariet) a pred mesiacom jej malej zistili astmu. Ak by to mohla vratit spat, tak by sa cigariet vzdala.

Takze moj nazor je velmi jednoznacny, bola som silny fajciar odvykanie sprevadzali abstaky ale da sa cez to prejst, navyse spravite to najlepsie pre seba aj babatko. Ci zacnem niekedy fajcit to neviem, ale rada by som sa tohto zlozvyku zbavila na trvalo. Mojou vyhodou bol partner, ktory prestal fajcit so mnou a podporovali sme sa navzajom. Uprimne mozem povedat, ze to bolo jedno z najlepsich rozhodnuti zbavit sa zlozvyku, ktory vas vo finale obmedzuje a som pysna ze som to dokazala. Verim, ze to dokazete aj vy, drzim palce 🙂 .

hanka274
24. dub 2009

kolka1, tak to je super s partnerom!! 😉 😵 😵 😵

mne to nejako nevadi, nech si huli na balkone...niekedy ho odsuniem, ze nech nejde ku mne, ze este "smrdi"...to mu tak vadi, sam si to vycita potom potichu v sebe /to viem/...a vie, ze to budem robit aj pri malej ked sa narodi...a myslim, ze to minimalne doma odost obmedzi...sam by bol rad keby si to nemusel kupovat a hulit...uvidime... 😀 😀 , netreba tlacit na nich, na to sa vam vyprdnu a len my budeme len ukvakane upistane co furt pindame...ja to mam na haku /akozeeee/ a sam mi povedal, ze idem tou lepsou cestou ako keby som furt hucala, ze aj on zastava ten nazor, ze by prestal, len to nebude hned...

kolka1
24. dub 2009

Tak to moj ked sme prestali, tak som sa bala aby nezacal fajcit predsa len motivacia mamy je silnejsia 😉 . Som mu povedala, ze ak si zapali on tak aj ja, viem ze je to drasticke ale pomohlo 😅 . A dnes je stastny, ze sme s tym sekli a budeme sa navzajom podporovat dalej. Ak by sme to neurobili obaja, tak verim, ze by som asi najskor casom zacala s nim vyhulovat.

lula5
24. dub 2009

Ja som tiez fajcila krabicku denne, akcie samozrejme viac... Pred otehotnenim kvoli vyliecenemu zapalu pluc uz len k alkoholu (raz za tyzden, dva). Prvym signalom tehotenstva bola nechut k cigaretam a tym padom sa mi prestalo lahko. Po teste ani jedna. Viem, ze len vdaka tomu, ze mi bolo zle ma to ani nenapadlo. Zato uz dve hodiny po porode taka chut na cigu, ze som sla odpadnut...vydrzala som 6 mesiacov kym dokojim, ale to som skrtala dni v kalendari...
Drzim vsetkym paste.

sarlotta
24. dub 2009

Holky🙂 jen k tomu absťáku a pozvolnému přestávání...já kouřila 9let a pak přestala ze dne na den...bez absťáku a v naprosté pohodě...s tělem mi to nic nedělalo a žádné stresy jsem z toho neměla. Protože jsem si nemusela NIC vyčítat. Miminko v prvních týdnech žije ze žloutkového váčku a žádný absťák nemá-to je stejné jako s alkoholem.
Taky nebudete v těhu omezovat jeho přísun. Prostě nebudete pít. Těhu většina žen zjistí ve 4tt.

Nejde tady přece o nějaké tvrdé drogy ne ? Chápu že je to pro někoho těžké a že je to ,,závislost" ale když si ty cigarety nekoupím,tak je nebudu kouřit. Radši bych si pracky urazila. Abych potahovala s cigára s vědomím,že se mimi dusí a škube sebou,že se mu zrychluje tep. ☹

Stojím na straně těch co si myslí,že v těhotenství se prostě nekouří. Jak jednoduché a prosté.

Chce to najít alternativu-jídlo,odměnu novým hadříkem🙂,pěkný věčer s partnerem,nákup věcí pro miminko...cokoliv.

sarlotta
24. dub 2009

Všem které bojujete,neomlouváte kouření...a chcete přestat... moc držím paleček a přeju zdravé krásné dětičky. 😵
Každá nevykouřená cigareta je plus. 😉

jeudi
24. dub 2009

michala.l:ja prave mam jeste vetsi chut nez pred tehu a to mi stve takze vykourim krabicku denne stejnak mam strach ,aby vse dopadlo dobre,i kdyz na UZ je vse v poradku

michala.l
24. dub 2009

Dietatku moze uskodit vela faktorov a vsetky proste nedokazes eliminovat, fajcenie je jedna z mala veci, ktore mozes ovplyvnit ...hovorim si to stale dokola, no nepomaha ... 😠 Pre mna je uspech, ze som to zredukovala a dufam ze sa mi to podari este viac... Zavidim babam, ktorym z toho bolo zle - tym to je jednoduchsie. Mne sa to stalo len s kavou - denne som vypila aj desat kav, nozrazu som nemohla ani jednu...keby sa mi to stalo aj s cigami, tak som stastna ....
Ten strah bude stale, ale skus to aspon znizit na 10 - uvidis, ze sa to podari ...proste si nastav budik a poved si, ze mozes fajcit max 1 za dve hodiny ;) U mna to islo ...ja som teda znizovala zo 40 denne a za mesiac som sa dostala na 10 - nie je to este idealne, ale verim, ze to pojde este dole.
drzim palec, nech sa ti to podari, viem, ze je to peklo 😖

jeudi
24. dub 2009

no to bych se asi zblaznila hlidat budik kdy uz budu moct ja du kdyz potrebuju a ani to radsi nepocitam..no a kafe piju jedno denne..me kdyby nerostlo brisko tak ani nevim,ze sem tehu...pri tom prvnim sem to mela hrozny smrdeli mi avivaze parfemy sem vyhazela nebo rozdala zrala sem jak prokopla cigarety ani kafe sem nemohla ani citit a nabrala tricet kilo a ted??ted jsem skoro v 7mesici mam nahore sedm kilo a chovam se jak kdybych fakt tehu nebyla a myslim si ze to delaji hodne ty cigarety ze sem tolik nenabrala ale radsi bych nabrala nake to kilo navic nez takhle hulit..ale zase muzeme byt radi,ze ,,jen,,kourime,nektere maminy v tehu berou drogy piji alkohol a to je asi stokrat horsi nez ,,naka,,cigareta

czechzuzanaba
24. dub 2009

Ahojte holky.
Ja jsem kourila deset let, celkem poctive 🙂 I sem zkousela prestat, ale neslo mi to, protoze to pro me byl relax...
Mela jsem velky strach, ze mi nepujde prestat ani kdyz jsem tehu.....Ale pak sem videla jeden dokument, kde maminka, co byla tehu kourila. No a te mamince praskla plodova voda. A ta voda byla cerna. To znamena, ze to miminko plavalo v hnusne cerne vode.....Tak toto mi pomohlo. Par tydnu mi teda na zacatku tehu cigarety vylozene vadily....ted jsem 13. tyden, uz mam chvilky, kdy bych si aj zapalila.....Ale kdyz si to predstavim, jak tam plave...v te cerne vode....tak to vydrzim. Skoda ze nevim, jak se ten dokument jmenoval..... 🙂

sarlotta
24. dub 2009

jeudi ........ a některé maminy dítě po porodu hodí do popelnice.... můžeme být rády,že my to neděláme....
To je stejné jako s těmi cigaretami-alibismus.

Holky bojujte s tím.

Czechzuzanaba-já viděla film,kde sebou dítko v děloze škube--brrr.

katy.v
24. dub 2009

Katastrofa, co tady čtu! 😠 Jak někdo může být tak nezodpovědný a kouřit v těhotenství??? Myslím, že i ten největší závislák to musí zvládnout. Jen mít silnou vůli....

lentilka11
24. dub 2009

myslím, že by se ta debata měla víc ubírat směrem vzájemné podpory v přestávání kouřit a ne v tom, že se vlastně nic neděje a jsou horší věci...

na druhou stranu mě trochu mrzí, že když někdo vstupuje do debaty s kritikou, nenapíše ani slovo pozitivního k těm, které úspěšně se svým zlozvykem bojují...

jeudi
24. dub 2009

sarlota:to je katastrofalni jak to nikdo muze udelat vzdyt existuji ty boxy nebo cokoliv jineho na i kdyby ta maminka mela poporodni depresi nebo i hur tak i tak nechapu ,ze ho hodi do popelnice fakt mi to nejde do hlavy ani to nikdy nepochopim kdyz uz se ho chce zbavit a nechce aby o tom nikdo vedel nebo ja nevim tak ho dam do kosicku treba pred nemocnici nez do popelnice vzdyt musi vedet ze za to bude trestana...fakt mi to hlava nebere opravdu teda co je oproti vsem tem hruzam cigareta..ja vim ,ze se o dite dokazu dobre postarat dam mu vse co potrebuje aby bylo spokojene

wsmoulinkaa
25. dub 2009

je to jen v hlavě.....zatím nekouřím...a pak??? nevím,pokusím se už si nezakouřit, ale slíibit si nic nemůžu!! Budu si držet pěsti!! a vám je taky držím...ikdyž každého věc! 😉

liave
25. dub 2009

ahojte...tak aj ja sa pridam so svojou odvikackou 😉

bola som silna fajciarka tak 20 denne...ked som zistila ze som tehu tak som prestala,ale ani nei tak rychlio ze som chcela,okrem teda vycitiek ktore prisli same,ze ublizujem babetku,ale aj mi prestalo chutit,smrdelo mi to a bolo mi z toho na nic 🤐
bohuzial dcerka sa narodila s poruchou nezlucitelnou zo zivotom a po mesiaci tazkeho zapasu v nemocnici zomrela...
srasne som si vycitala ze to je moja chyba,viem ze cigarety za to nemohli,ale...zapalila som si opet prvy krat po pohrebe a fajcila som viac ako kedykolvek predtym,niekde bolo treba ten stres a bolest i nervy vyplavit a cigareta bola najlepsi kamarat,nastasatie len taaa...po prekonani obdobia smutku som zacala uvazovat o dalsom dietatku a slubila som sama sebe ze ak do toho pojdem tak aby bolo moje telo ciste a pripravene...nefajcim treti rok a do dalsieho tehu sme vkrocili cisto...silno presilno sa modlim aby babetkobolo v poriadku...cakam na den porodu a velmi sa bojim ci je babetko v poriadku...

pre mna bola velmi silna inspiracia to ze ak mam nosit dieta pod srdcom,bez ohladu na to ako to je chcem aby malo v brusku pekny zivot,bez cigariet a nikotinu...

tak silno drzim peste vsetkym fajciarkam ktore sa rozhodnu prestat,lebo viem ze je to tazke,ale da sa to zvladnut...kedysi som myslela ze nie,ale prestala som a nefajcim a viem ze fajcit uz ani nechcem...a ked vidim fotky z minulosti kde drzim cigaretu je to strasne zvlastny pocit,ja tu sobu z fotky nepoznam 😲

vela stastia a nie len kolli vasim miminkam,ale chranite aj svoj zivot 😉

scandya
26. dub 2009

liave- krasne si to napisala a drzim palceky 🙂
ja fajcim....
a co malo tvoje miminko za chorobu, ked sa mozem spytat?

liave
26. dub 2009

scandy 😉

rada ti napisem ale asi ked budes mat po porode...myslim ze nieje dobre rozoberat pred porodom vselijake komplikacie a pod...myslim ze aj tak mame kazda strach a tak ho podniecovat nieje dobre 😉
dufam ze mi to nebudes mat za zle...silno verim ze sa tu este na fore niekedy stretneme a ja ti budem moct napisat 😉
inak nemam problem o tom hovorit...cas obrusil tie naj ostrejsie hrany a dcerka je stale sucastou mojho zivota,ale myslim ze sa to teraz nehodi...dakujem za pochopenie 😉

a ak mozes prasti s fajcenim,aj tak to ide do peniazkov a nema to iny efekt ako smrad 😀

silno drzim peste pre babetko i pre teba,je to uzasny piocit byt "nezavislim" faaaakt 😀

katy.v
27. dub 2009

Lentilko, já napsala jen svůj názor jako vy všichni tady! 😉

lentilka11
27. dub 2009

katy - já jen že nekonstruktivní kritika mi přijde k ničemu nebo dokonce kontraproduktivní.. (takových příspěvků je tu víc)..

nepsala jsem, ať "sem s takovou nelezete", jen že mě to mrzí.. (každý má právo na svůj názor, někdy jde jen o to, jak ho formuluje 😉)

jako bývalá kuřačka , které se podařilo s tím praštit v podstatě ze dne na den, můžu udělat JEN takový závěr, že u MĚ to šlo, ale pro NĚKOHO JINÉHO to tak snadné být nemusí..

taky jsem psala, že to poplácávání po ramenou, jako že "kouřím a všechno v pohodě" není úplně ok (znám minimálně dvě ženský, který kouřily a dítě jim umřelo čtrnáct dní před termínem..)

wsmoulinkaa
27. dub 2009

A ZEMRELO JIM KVULI KOURENI??????????????????????????? 😒

lentilka11
27. dub 2009

nebyla prokázaná žádná VVV, jen infarkty na placentě, hypotrofie plodu, u jedné tenký pupečník..kouřily hodně..

wsmoulinkaa
27. dub 2009

to je smutne!!!! ☹

scandya
27. dub 2009

liave- mas pravdu a som rada, ze si mi to napisala, lebo aj tak stresujem uz dost 🙂
ale obdivujem ta mna by dali fakt na psychiatriu keby sa nieco stalo. a este ked viem ze som fajcila.

katy.v
27. dub 2009

Lentilko, asi to nedokážu zformulovat jako ty a používat slova jako "nekonstruktivní, kontraprodukt." atd.. Každopádně, že je člověk nezodpovědný, když v těhotenství kouří, za tím si stojím a dál to rozvádět nemusím, ať si každý sáhne do svědomí sám.
Jinak ty případy úmrtí jsou hrozné a měly by to být pro všechny "odstrašující případy".
Přeji všem tady hodně štěstí a sil a to nejdůležitější - zdravá miminka!!!

gabulka26
29. dub 2009

ahojte tehulky.no toto?tak ja teta nechapem,ako moze vobec zena chciet otehotniet a pritom este fajcit-teda ak uz idem do toho,ze chceme mat babo,tak necakam,az kym budem vidiet dve ciarky!!!!ved malicke bude niest nasledky cely zivot a vy ako matky sa budete musiet na to prizerat!!ja som fajcila minimalne 20 cigariet denne dlhe roky a prestala som zo dna na den.a pol roka pred tehu som brala kyselinu listovu.....neviem si predstavit, co si myslia zeny,ktore roky nemozu otehotniet,alebo viacnasobne prisli o malicke a pre tehotenstvo urobia aj to najposlednejsie na svete a ine nedokazu ani len prestat fajcit..mat dieta je zazrak a treba k tomu aj tak pristupovat.tak baby drzim palce a nie so strachom,ze dnes to bez cigarety navydrzite,ale radostou do dna bet cigariet!!!! 😎 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru