Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

borocka
14. kvě 2009

Kazda sme v tehotenstve spravili nieco nespravne. A babatka su odolnejsie ako si myslime. podla toho co pises, tak nic nie je stratene. tie prve kriticke tyzdne si zvladla bez cigariet. a tie posledne kriticke uz zvladnes tiez, ak si odhodlana. Cigarety su nebezpecne pre vyvoj mozgu a pluc. Plucka sa vyvijaju najdlhsie, dolezity pre ne je koniec tehotenstva. Mozog a nervova sustava su najkritickejsie v prvom a poslednom trimestri.
Snaz sa vyhybat nie len fajceniu, ale aj zafajcenemu prostrediu. Aby si dychala cerstvy vzduch, tak babatko dostane kyslik a nie jedovate splodiny.
uz aj v horsich pripadoch sa narodili celkom zdrave deti!!!

macilaci
14. kvě 2009

Mandula, ja mám podobné problémy, na začiatku som fajčila nejaké 2-3, bol den ked to bola 1 , potom mi chutilo, zapálila som si aj 8-10 , teraz som na 4-5 denne niekedy si dám aj náplasť, hrozne ma to zvnútra zožiera, ale nikto nie je dokonalý a som silná závisláčka. Mne lekár na začiatku hned poveda, že 2-3 môžem, možno mi to v tedy nemal povedať, lebo potom v podvedomý ti myslí to, že však lekár povedal. Držím palce aby ti to vydržalo, ja viem, že ja sa ich asi už nikdy nevzdám, som slabá. ☹

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

ahoj taky už nekouřím 😵 ale myslím si na cigaretku to jo 😀

iwusca
14. kvě 2009

Ahojte
rozhodla som sa sem napisat lebo som v 22t a doteraz som nemala ani jednu cigarety. Predtym som fajcila prilezitostne ( pri pivku, kavicke a pod. jedna krabicka mi vydzala aj mesiac). Teraz mam take stavy ze raz nemozem cigarety a hlavne dym ani citit ale raz za cas mam straaaaasnu chut si zapalit.Mozno by som si raz potiahla a prislo by mi zle neviem neskusala som. Babo je zatial uplne OK a kope o 106 🙂
viem ze cigarety su zle aj mimo tehotenstva ale ublizila by mi ta 1 cigaretka za tyzden? 😅

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

ivuša.....neublíží 😀 😉

mamina26
15. kvě 2009

iwus, asi neublizi, ale doporucuju to radej nezkouset, kdyz jsi to vydrzela tak dlouho, protoze jedno cigaro je akorat srarter a zacnes kourit...vim, o cem mluvim, taky se snazim v tehu prestat, par dni nekourim a pak si opet zapalim, jakoze jen jednu a je to v pytli ☹

iwusca
15. kvě 2009

No tak som to skusila, kupila som si krabicku tych najlahsich cigariet ake som nasla. Zapalila som si jednu a asi po troch slukoch sa ozvalo svedomie ze co to robim? tak som ju zahasila a cela krabicka putovala rovno do kosa 🙂 vobec som z toho nemala pozitok lebo som furt myslela na to co to spravi z tym babom a pravdupovediac ani mi to nechutilo tak ako predym...skor naopak ..takze tak...moja najblizsia ciga bude asi az ked prestanem kojit mozno ani potom uz si nezapalim 🙂

betina
15. kvě 2009

iwusca, moc gratuluju ke tvému rozhodnutí a přeji ti, aby jsi to vydržela a už si nezapaluj nikdy, opravdu , jak píší holky, stačí jedna......v těhu jsem přestala, nekouřila jsem ani 7 měsíců, co mám malou a ted jsem měla nervy v práci a zapálila jsem si 😠 a je to pomalu těžší přestat ted, než v těhu 😠 takže pevnou vůli!!

byggyt
22. kvě 2009

Ahojte dievčatá, zaujala ma téma. Detoxikácia organizmu od nikotínu trvá tak 3 až 4 roky.Keď ste fajčili pred tehotenstvom a teraz máte chuť na cigaretu kludne si ju dajte nehovorím že krabičku denne. Pre dieťa je ovela nepríjemnejší abstinenčný syndróm prebiehajúci v tele matky. A to nemám z vlastnej hlavy ale od doktorov a nepovedal to jeden.

macalc
22. kvě 2009

byggyt
Aj moj lekar mi povedal to iste co si tu napisal aj Ty,terba fajcenie obmedzit na najlahsie cicarety a ked prestanes tak je to o to lepsie.Co uz niekto vidrzi niekto nie.Moja mama ked porodila moju najmensiu sestru dnes ma uz 18r tak bol po nej este v izbe dym z cigariet a sestra uz bola na svete narodila sa doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

byggyt
22. kvě 2009

macalc- 😀 Tak toto bolo pekné. Ty fajčíš? Keď sa smiem opýtať? Ináč velmi sa mi páči tvoje motto v profile. A sestra je v pohode, nie?

macalc
22. kvě 2009

ano fajcima ale malo 3-5 cigi za celi den a niekedy ani tolko sestra ta je bomba clovek je v pohode ani nejake choroby nemala okrem prechladnutia nic ine.a k mottu to ma len tak napadlo ja som taka otvorena co si myslim a co mam na srdci to aj poviem radsej do oci ako za chrbtom aj ked to niekedy boli co uz som aka som

byggyt
22. kvě 2009

macalc- aj ja fajčím teraz a nehanbím sa za to. nech si myslí kto chce čo chce je mi to úpne jedno, ja som sa s tým vnútorne vyrovnala, nemám rada falošných ludí podla mňa je otvorenosť fajn vec aj keď je možno niekedy na škodu ale je lepšie si vydiskutovať veci priamo na mieste

macalc
22. kvě 2009

byggyt
aj ja mam taki isti nazor ako ty naco budem nieco zatlkat a lkamat samu seba a potom aj okolie ked aj tak to budem robit a potajomky to je este horsie ako takto.Nech si mysli kazdy co chce ked chcem mat zdrave dieta uz 5 rokov by som nemala fajcit tak potom co chcu tie co fajcia a nepriznaju si to.

anngie
22. kvě 2009

ahoj holky kuřačky i nekuřačky, já kouříla hoooodně dlouho a to do zač. 4 měsíce těhotenství, pak mi jednou bylo po cigaretě blbě ještě druhý den, tak jsem se na to vybodla a nekouřím dodnes. Chci jen říct že mám úžasnou zdravou dceru která ted oslavila rok. Neodsuzuju nikoho kdo kouří ale taky už to neschvaluju. Nelíbí se mi maminka co voze kočárek nebo má dítě na klíně a kouří. Když si chce kazit zdraví tak ať to dělá jen sobě. Ale musím říct, že přestat stojí za to, dnes nekouřím rok a půl a myslím že jsem vyhrála, už bych si nezapálila. Držím palce všem co chtějí přestat at to vydržíte, ten životní styl fakt stojí za to! Krásně se mi dýchá, nemám abstáky, nesmrdím kouřem, no paráda 🙂

perla200
22. kvě 2009

tiež som bola silná fajčiarka pred tehu...v 7tt som s tým skončila nadobro....vlastne som si zapália za tých 31tt asi 6 cigariet.....osobne si myslím, že je na každej žene ako bude nakladať so svojím telom.....každopádne nikoho neosudzujem.....

macilaci
25. kvě 2009

ahoj baby konečne sú tu aj dievčatá , ktoré neodsudzujú. môj krstný syn ke od mala chorľavý v jednom kuse má kvôli niečomu kašle a jeho mamka v tehotenstve ani predtým asi 2 roky nefajčila, druhá kamoška fajčila veľa a má zdravé velké dieťa. Ja si myslím, že všetko je dané geneticky. moja kolegina uznáva dispozičnú prognostiku a tam jej povedali, že dieťa sa geneticky formuje v 1 mesiaci a potom už iba rastie a naberá silu. ja som to nevedela, že som tehotná iba druhom mesiaci a podľa mna veľmi málo žien vie hned v 1 mesiaci o svojom tehotenstve.
nehovorím, že je te správne, ale si myslím, že ked matka nemá žiadne problémy a zdravotné komplikácie, tak nech si radšej tú cigaretku dá, ako v jednom kuse stresovať, a počítať hodiny a myslieť na cigu.

byggyt
25. kvě 2009

macilaci- máš úplnú pravdu. Uvediem príklad. Kamoška A fajčila, dávala si na čo mala chuť: slaninu, bôčik atď. Kamoška B mala zdravú stravu nikdy nefajčila dávala si vytamíny cvičila a samé takéto blá blá blá.No a môžete hádať komu sa narodilo nedonosené dieťa. Presne tak, kamoška čo fajčila porodila 4 kg syna úplne zdravého. Tak potom to je naozaj o niečom inom. Inak ani tie vitamíny nie su podla mňa moc kóšer. Naše mami tiež nepojedali vitamíny a naša generácia je predsa len o niečo zdravšia. Teraz je to samá alergia a pod.

macalc
25. kvě 2009

byggyt- macilaci
Moja mama akurat povedala mojej svokre ze ked cakala mna a aj mojho brata tak nefajcila a ked cakala moje sestry tak fajcila a oni su zdrave a nefajcia a mi z bratom fajcime.neboj aj ja spapam vsetko na co mam chut a od vtedy ako som tehu som pribrala 3 kg a vzdy som bola ako maco aspon to ze cakam babo nebude tak skoro vidno ale nma to nezaujima co kto povei 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len nech je vsetko v poriadku.A keby mi bolo na zaciatku tehu zle od cigariet tak by som prestala ale mam sa celkom dobre a ani zle mi nebolo iba raz ked som zjedla na ranajky studene halusky ale to bolo vsetko.

denisa87
25. kvě 2009

babenky ste tu aj taka co fajcila v tehu a mala planovany cisarsky?kolko ste pred narkozou nefajcili?

lujza123
25. kvě 2009

Ked mi vysli dve ciarky na teste tak som vyfajcila aspon 10 cigariet za sebou. Ked mi tehotenstvo potvrdila doktorka tak som okamzite hodila krabicku do smeti, to bolo rano..a ako silna fajciarka som uz navecer kupovala dalsie. Tak som sa to aspon snazila obmedzit..s 20 na 10. Postupne som to znizila na 5 cigariet denne. Ale ako som sa snazila menej sa uz nedalo..napriklad som cely den nefajcila a navecer som to nevydrzala a zapalila si par. Samozrejme mala som s toho hroozne vycitky, ale nie a nie prestat . Najhorsie bolo ze priatel fajcil, a ked si zapalil vedla zapalil vedla mna v aute tak ma islo roztrhat od abstinencnych priznakov a musela som si aspon potiahnut. Okolo 4 mesiaca mi cigarety vylozene nechutili ale proste zapalit som si musela, Riesila som to tak ze som si prestala kupovat cigy a iba som si par krat potiahla..co bola asi ciga za den. Tak som fungovala asi mesiac az som si jedneho dna nedala nic. Najhorsie boli prve tri dni bez, ale teraz sa to uz da. Pomohla mi hlavne predstavivost, ked som mala neskutocnu chut zapalit si tak som si predstavila male bejbi ako mu dycham dym do tvare a hned bolo po chuti. A myslim ze najlepsie sa prestava ked su citit pohyby..vtedy sa cele tuhu stava take realnejsie, teda aspon pre mna. Len dufam ze to vydrzim do konca a potom sa tesim ako si bez vicitiek vychutnam cigosku k riadne silnej kavicke 😀 😀 😀 😝

f161
25. kvě 2009

Zdravím všechny těhulky🙂 Neodsuzuji příležitostnou cigaretu ke kávě, každého vědomí i svědomí, jestli si zapálí nebo ne...Já jsem byla celkem silný kuřák a když jsem zjistila, že jsem těhu, udělala jsem přesně tu chybu, že jsem s tím sekla hned..Vydrželo mi to skor 2 měsíce, ale pak sem začala být strašně nepříjemná, náladová, při nervových stavech se mi klepaly ruce, trpěla jsem permanentní zácpou...Pak jsem to jednou nevydržela a zapálila si cigaretu ke kávě...Naprostá úleva pro má střeva, neboť mi nepomáhaly ani babské rady, ani medikamenty...Co mi zbylo po tomhle trápení, je dodnes strašné pálení a rozpraskání konečníku při a po každé potřebě.... Taky nemám nervy na pochodu a nálada je stabilní... Je to asi tak, že piju kafe jednou dvakrát do týdně, což jsou asi tak dvě až čtyři cigarety týdně...Vím, že to škodí, ale při představě, že stejné množství inhaluji ve městě jako výpary z aut...Moje máma mě prý celý těhu prokouřila, jsem zdravá. Je to prostě individuální... Dost lidí mě za to odsoudilo a začali radit, že mám pít kefíry a podobně...Jenže já mám mléčné výrobky skoro jako hlavní náplň stravování...Je to prostě o tom kouření před těhu...Má někdo podobný problém, nebo si jím už prošel?

sabuse1
25. kvě 2009

f161: taky jsem trpěla zácpou když jsem přestala v těhotenství kouřit, hodně mi pomohlo lněné semínko a psyllium. To semínko je třeba koupit si mleté, dá se to sypat pak skoro všude a hlavně to mleté má účinky to nemleté jen projede trávicím traktem bez efektu...A teď po porodu se mi osvědčil švestkový kompot, ten funguje taky zaručeně. Myslím, že když vyzkoušíš tyhle 3 věci máš po problému🙂 A na ten konečník vyzkoušej Intimis od Karla Hádka - používala sem po porodu na hojení hráze a super !

diddi
25. kvě 2009

Najvhodnejsie obdobie kedy prestat fajcit je len vtedy,ked vo vas bije male srdiecko....

macilaci
25. kvě 2009

baby a vy kolko vyfajčíte za den? ja nejaké 4-5, ale ked sme niekde na party tak aj viac ☹
predtým som fajčila 15-20 denne.

diddi
25. kvě 2009

ja som fajcila krabicku denne....pocas tehu,od prveho potvrdenia lekara ani jednu

zazalienka
25. kvě 2009

ahoj, ja som si vcera vecer zapalila ako obvykle.. netusila som ze naposledy.. denne boli tak 3-4, cez vikend mozno viac.. dnes som so robila po dlhej dobe test, skoro mi vypadli oci.. // jak brno.. velmi sme chceli krpca ale aj tak ma to prekvapilo.. prijemne.. tak som si test zopakovala druhykrat, aj tretikrat a furt to iste.. tak som kupila babyplan calibrum, kyselinu listovu a idem sa cistit🙂 nech to male na mna nenadava raz..

lily1983
25. kvě 2009

ahojte..pripajam sa..aj ja fajcim, som z toho trosku nestastna, ale obmedzila som 14 cigariet na max 5, vacsinou tak 3 az 4..dufala som, ze budem vracat a prestane mi to chutit, ale nic, proste telo pyta. nefajcim ale vobec rano, az od poobedia.neviem, ci to ma nejaky zmysel, ale takto som si povedala, ze uz ked neviem prestat, aspon si urcit pocet a cas. ☹

macilaci
25. kvě 2009

aj ja som v to dúfala a tiž nič. ja si dám ráno 1 potom o 5 hodín zase jednu a potom to fajčím na polky. aj ja mám vymedzený čas, viem je to aj tak zlé .

misa.cekatelka
25. kvě 2009

Ahoj,jsem tu po dlouhé době a jsem ráda za to co vidím.že tu konečně neprobíhá odsuzování druhých a nejsou tu hádky.Já v těhotenství kouřila 3-7 cigaret denně.Měla jsem přesně vymezený čas v kolik si dám cigaretu.A strašně jsem se na ni vždy těšila.NEdalo se přestat,navíc,když kouří manžel.Stáhla jsem to z 20 cigaret a víc to nešlo.Zastávám názor,pokud žena zvládne přestat,je to SUPER.Ale pokud to nezvládne,ať si sem tam tu cigaretu dá.I když se přestane,pořád to v těle je a je lepší než prožívat stres a absťáky,tak si radši sem tam tu cigaretu dát a být psychicky naprosto v pohodě.Myslím,že stres je příčinou mnoha potratů.

Jestli jednou budu mít druhé dítě,chci zkusit přestat předtím než se o něj začneme snažit a pokud to prostě nepůjde,nic nenadělám.Každý to zvládá jinak.Mám teď zdravou krásnou holčičku,co za celých svých 10měsíců života nebyla ani jednou nemocná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru