Které jídlo a pití se vyloženě nesmí v těhotenství?

orchidejka
28. srp 2013

Ahoj holky, poraďte prosím, které jídlo a pití se vyložně nesmí neby by se nemělo v těhotenství, zvláště pak v prvním trimestru.
Díky.

modramalina
31. kvě 2016

@martiniquest já si právě s tím vínem říkala, co je občas.. sklenka týdně, měsíčně..? Pro každého to znamená něco jiného :D ted jsem měla zatím jen jednou asi 1,5 dcl na oslavě. Ale je pravda, že teď už bych si skleničku vína taky dala.. 🙂 Pivo se dá celkem dobře nahradit nealkem a v tom horku mi vyloženě chutná Maisel's Weisse - není tak hořké jako české pivo... mňám :D http://www.maisel.cz/maisel/index.php?option=co... Ale nealko víno mi moc nejede 😀 jedině snad sekt, ale nesmí to být ta nealko Bohemka 🙄

martiniquest
31. kvě 2016

@modramalina Občas je pro mě jednou za 3-4 týdny. Mně moc chutná Staropramen cool grep nealko 🙂 Nealko víno je hnus, ale nealko Bohemka mi naopak jede, na rozdíl od Carla Junga. Ve 25tt už si skleničku týdně klidně dej. Nervová soustava mimina už je vyvinutá a ty 2 dcl k němu snad ani nemůžou doputovat 🙂

A propo, kde toho Maisel's Weisse kupuješ? Ještě jsem si ho nikde nevšimla.

modramalina
31. kvě 2016

To se právě snažím zjistit, v obchode ho moc nevídám, ale na tom odkazu je i eshop. Možná prubnu ještě makro. Zatím jsem si ho dávala jen v restauracích. ALe třeba teď ho měli ve stánku na náplavce 🙂 Jinak cool grep jsem měla ráda, ale teď ho začali sladit stévií a ta mi tedy moc nejede... i když vím, že je to vhodnější než sladidla 🙂 Jinak nealko sekty jsem našla v Kauflandu, za dobrou cenu a jsou výborné! Tedy normální sekt to není, ale.. 🙂 🙂 🙂 Carla Junga jsme měla i vína, bílé teda hooodně velká slabota, červené docela ok :D

ynal2
31. kvě 2016

Holky díky no nakonec jsem si ten koláč dala a jak jsem si pochutnala

modramalina
31. kvě 2016

A to je přesně ono.. spokojená matka se rovná spokojené mimčo 🙂 🙂

martiniquest
31. kvě 2016

@modramalina Sekt z Kauflandu jsem taky zkoušela a nene 😀

mika251
31. kvě 2016

Neviem si predstaviť leto bez grilovaného hermelínu a Radlera 🙂
Krotím sa akurát v tom, že si otvorím maximálne jedno :D (po minulé roky som kľudne v priebehu dňa vyžahla štyri) 🙂)

modramalina
31. kvě 2016

@martiniquest Je vidět, že každá máme uplně jiné chutě :D Já zase považuji za propadák Bohemku 😀 ale stejně, až nebudu muset, tak si nic z toho rozhodně kupovat nebudu :D

mruk
9. srp 2016

Ahoj, já jsem na úplném začátku ale ještě než jsem jsem objevila // tak jsem měla krvavý steak (hooodne krvavý, měla jsem na něj chuť) a teď o víkendu jsem si dala sushi, které jsem si opravdu užila, beru to s rozumem a hlavně si myslím že si tělo samo řekne co potřebuju. Jinak ale nekouřím, nepiju alkohol a kafe 2 denně bo mám extra nízkej tlak a bez něj kolabuju ;)

simi1510
16. srp 2016

Ahoj holky, nevím, zda to tu úplně proběhlo... ale mám hroznou chuť na sushi, ale asi si jí mám nechat zase zajít, co? :-/

modramalina
16. srp 2016

@simi1510 jako jedné z mála věcí se sushi snažím vyvarovat - tedy pokud mluvíme o tom se syrovou rybou, ale na okurkové se asi ptát nebudeš, že 🙂 ale pár kousků lososvého jsem si také dala a jak si pošmákla.. 😀 Ale v Ambiente, kde věřím, že mají ryby opravdu kvalitní a hlavně čerstvé. Třeba v nějakém fast foodu nebo dokonce koupené v obchodě, kde leží i několik dní, bych neriskovala.. 😀 Takže bych spíš řešila kde si ho případně dát

simi1510
16. srp 2016

@modramalina přemýšlela jsem o sushi v OC Hostivař, že ho mám kousek od bytu, ale nevím no...

ale tak zatáhnu přítele do Ambiente... chuť je chuť zkrátka 🙂

takový tatarák ale riskovat raději ale nebudu :-/

Včera jsem tu dělala krabí pomazánku, a v tu chvíli jsem to vůbec nemohla ani vidět, ani cítit... 😀

modramalina
16. srp 2016

@simi1510 tatarák bych si dala já.. ale to je opravdu jedno z mála jídel, které jsem si v těhotenství odpustila... 😀 krom syrového masa jsem se opravdu nevyhýbala ničemu, přesně jak mi to řekla moje doktorka.. používejte zdravý rozum .. takže když se moje kámoška hroutila, že jsem měla krevety, kus hermelínu a nebo dokonce houby (!), tak jsme byla v klidu 😀 a jak jsem tu už psala, řekla mi " mimino bude víc vycukané z matky, která dumá nad tím, zda si může dát kousek hermelínu, než mu ten kousek sýru ublíží" Díky tomu, že jsem si třeba hermelín nezakazovala, tak jsem na něj celou dobu neměla vůbec chuť. KDyby mi ho zakázala, tak se mi o něm i zdá 🙄

modramalina
16. srp 2016

@simi1510 a to sushi jsem měla taky na začátku těhotenství jako jsi ty

simi1510
16. srp 2016

@modramalina četla jsem no, že dítěti více uškodí to, kdy se matka stresuje a nervuje než nějaká menší věc...

a jak se říká, zakázané ovoce chutná nejlépe 🙂

majkoz
17. srp 2016

Nejez a nepij!, když se chceš zavděčit. Jinak poslouchej své tělo a řiď se podle něj...Jez a pij, co uznáš za vhodné. Máš chuť na grilovaný hermelín -dej si! Máš chuť na víno, dej si! Sama víš, v jakém množství... poslouchej sama sebe... 🙂

mruk
17. srp 2016

Jinak k sushi, já si ho dala i tento víkend, ale dělala jsem ho doma z kvalitních ryb... a bylo boží. Jinak minule jsem to sushi dávala v Pardubicích v jedné restauraci, kde ho dělali přímo předemnou... takže já to zbytečně nehrotím. Jak jsem psala, tak nepiju, nekouřím (občas si dám birela), nechodím do zakouřených restaurací a úplně jsem přestala pít bylinkové čaje, jinak se výrazně neomezuji ;)

simi1510
17. srp 2016

tak já nikdy nekouřila, takže to omezovat nemusím 😀, bez alkoholu se obejdu taky (navíc přítel nemá rád, i když si dám doma skleničku vína...), bylinkové čaje nemusím ... ale přijde mi, že to malé má větší hlad, než co já... Já nemám chuť vůbec na nic a v břiše stále jen kručí 😀

mruk
17. srp 2016

Jinak k alkoholu, jsem milovník vína a dávala jsem si párkrát do týdne sklenku, dvě kvalitního vína. Teď na něj chuť nemám a alkohol nepiju. Chutná mi birel, ten si občas dám a už měsíc před otěhotněním jsem pila alkoholu minimum, ale třeba na svatbě kamaráda (byla jsem asi týden po oplodnění) jsem si dávala slabý vinný střik (v půllitru tak 3 cm vína a zbytek perlivá voda a bylo to super). Kamarádka, která je gynekoložka mi říkala, že deci vína denně je naprosto v pohodě ;)

mruk
17. srp 2016

@simi1510 Taky mi v břiše stále kručí, jím teď dokonce míň než předtím ale stejně si přijdu víc oplácaná a to jsem 6TT. 😀

simi1510
17. srp 2016

@mruk co nám to ti mrňousci dělají, že? Já právě najednou ani nemlsám... Přítel má potřebu stále dávat do pusy a já říkám, jestli by toho nechtěl nechat... že to dítě je přesně po něm... 😀

mruk
17. srp 2016

Já právě také mlsám úplně minimálně, spíš bych se stále cpala ovocem a zeleninou (ve dne, v noci) :o) a mám neustále žízeň ;)

zuzineckah
17. srp 2016

Ja jsem si tak 2x týdne dávala skleničku kvalitního vina k večeři, delame to vzdycky, tak v tehotenstvi jsem to omezila na 2-3x cca 1,5dcl. Dle doktorky naprosto Ok. Chutnalo mi teda jen červené (jinak piju bíle😀). Mela jsem i sushi (v Koishi v Brně) a taky jsem doma pravidelně delala lososovi tatarak (losos od kamarada,ktery zásobuje přední pražské podniky). Pokud neni pochybnost o kvalitě, tak neni duvod se nejak omezovat. Ja jsem jedla a pila vse krome hovězího tataraku a tvrdého alkoholu (a piva,to nepiju vubec) 🙂
Mam 3 naprosto zdravé deti a za sebou 3 bezproblémová tehotenstvi 👌

zuzineckah
17. srp 2016

Sorry za chyby, telefon přepisuje jak o zivot 👍

vannilla
17. srp 2016

@zuzineckah Také jsem slyšela že 1 dl červeného vína denně je pro těhotnou dokonce zdravé, minerály, vitaminy, železo 🙂

zuzineckah
17. srp 2016

@vannilla rozhodně neuškodí 🙂 Gynekoložka mi říkala, že obzvlášť červené je v rozumném množství spíš ku prospěchu. Ale samozřejmě jen střídmě 😀 I když já na něj měla tak šílenou chuť, že bych byla schopna vyklopit do sebe flašku 😀 Nicméně teď už mi nechutná vůbec! Je to jediná změna chuti, kterou jsem za celé těhotenství zaznamenala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru