Kustovnice čínská (Goji) v těhotenství, je vhodná?

kattherinne
14. dub 2014

Ahojky všichni, koupili jsme si s kamarádkou ve zdravé výživě kustovnici čínskou, kamarádka už si ji jednou kupovala a jedla ji, je také těhule. Jen mě tak napadlo, zda je vhodná v těhotenství, máte s tím někdo zkušenost? Našla jsem tento článek a je to nejisté http://www.goji-kustovnice-cinska.cz/tehotenstvi/. Moc děkuji za vaše názory...🙂

gosa22
14. dub 2014

pokud vím, tak není vhodná...alespoň v Energy produktech v návodu je kontraindikací těhotenství...nebrala bych ji ☹

evapepa
28. dub 2014

Ahoj, pravidelně chodím na alternativní léčbu a paní mi kustovnici doporučovala, že je výborná na oči. Podle článku od dr, Hoffmana, který je jedním z nejlepších v oboru, se má goji zařadit do jídelníčku už v prním měsíci viz http://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-tc.... Já ji jím každé ráno ke snídani ve směsi s dalšími oříšky, semínky a vločkami.

terynka147
17. říj 2014

Podle meho by mela byt skodliva jen ve velikem množtví ale ja mam doporuceni 8 seminek na den a delam si z kustovnice caj,.....

svija
17. říj 2014

@kattherinne - já jsem terapeut čínské medicíny a nevidím důvod, proč by se měla kustovnice vyřazovat v jídelníčku. Ani nedokážu zdůvodnit, proč to bývá v těch příbalových letácích psané u většiny těch čínských produktů. Tím, že to je registrované jako doplňky stravy, tak to tam možná takhle musí být pro jistotu 🙂 .

saminomimino
17. říj 2014

jedla jsem ji i během těhotenství,naopak je velice přínosná

ammazonic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
markiss85
13. kvě 2016

Ahoj, taky jsem si koupila goji semínka, 1 kg, asi 4 týdny zpět, ale teď jsem tento týden zjistila, že jsem těhotná, tak jsem si taky říkala a hledala info, jestli to je vhodné v těhotenství. Takže v malém množství asi není škodlivé, budu tedy jíst 6 semínek denně a snad to neublíží 😉 je to moje první těhotenství, a k tomu mám ještě cukrovku tak chci aby vše bylo ok 🙂

kremja
30. čer 2016

Goji by Vam mohla na cukrovku pomoci. Ja ji piju a nemyslim si ze by byla skodliva. Spis naopak si myslim ze Vam muze jen pomoci. Ale spis nez vecer bych ji brala rano

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru