Laserová operace očí, můžu ji podstoupit v těhotenství?

lump
20. črc 2012

Prosím, nemáte některá zkušenost, jestli můžu v těhotenství podstoupit laserovou operaci očí? Moje maminka by mi ji chtěla dát jako dárek k narozeninám a kdybych ji stihla ještě před porodem byla by to pro mě veliká výhoda. Za chvíli nastupuju na mateřskou a přestanu pomáhat s prací u našich koníků, tak bych to měla při jednom. Obávám se, že po porodu už na to nevyšetřím tolik času...

petrajavor
20. črc 2012

Nejlepší by bylo se domluvit přímo s lékařem..

nikollita
20. črc 2012

Prý se to nedoporučuje. Já jsem to taky měla v plánu 🙂

blanka.k
20. črc 2012

Byla jsem na laseru před několika měsíci, 1.5 roku po porodu. Během tětotenství bych to rozhodně nedoporučovala, když popíšu jak probíhala moje....před oderací jsme všichni dostali prášky na uklidnění, přece jen nervozní byli všichni, po operaci dostaneš léky na bolest (já nevyužila, ale zaplatila jsem si dražší a "bezbolestnou metodu), musíš po operaci na několik kontrol, někdo má komplikace, musí brát "silnější" atb, a hlavně při porodu (pokd nejdeš na císaře) je riziko zhoršení vady, a určitě by ti žádný lékař nedovolil např.měsíc po operaci klasicky rodit. 😉 není kam spěchat (musíš podstoupit různá vyšetření, operaci (na dobré klinice) neabsovuješ během pár dní od rozhodnutí). Já to zvládla s malým bez babiček atd., hlídal kdo mohl, když jsem tam chodila na kontroly, a díky typu operace jsem se nebála tahat 15kg dítě atd. 😉

veroniquez
20. črc 2012

Určitě doporučuji domluvit se přímo s lékařem, ale pochybuji, že by někdo provedl laser očí takto krátce před porodem. Při klasickém porodu se v těle vyvíjí obrovský tlak, nemluvě o tom, jak píše blanka.k, podávají se při tom léky... neriskovala bych. 🙂

vvvecna
20. črc 2012

já co jsem byla před 4 léty,tak se mě ptaly jestli nejsem těhu,že v těhotenství se nedělají,kvůli práškům a kvůli změnám které těhu a porod sebou přináší

jadie
20. črc 2012

Já chtěla jít vloni a to jsem těhotná ještě nebyla, ale už jsme se snažili. Byla jsem na tom vyšetření před laserem a když jsem doktorovi řekla, že se o mimčo snažíme, takže je v podstatě možné, že už těhu jsem, řekl mi, že v těhotenství v žádném případě laser nedoporučují, protože do očí kapou jakési kapky a stejně tak bezprostředně po laseru si kapete cosi do očí (nechci kecat, mně se zdá, že říkal, že jakési kortikoidy, nebo možná to znělo podobně, ale nesmí to těhotná matka), takže v žádném případě.

pejtho
20. črc 2012

Já bych v těhotenství určitě na podobný zákrok nešla. Když jsem byla v těhotenství na kontrole u očaře, říkal že je možné, že se mi po porodu ještě o něco zhorší zrak. Takže bych na podobný zákrok šla spíše až po i právě kvůli očím.

jasanka7
20. črc 2012

ptala jsem se na klinice Gemini a taky jsem je informovala ze jsem tehu a bylo mi receno ze v tehu ne a ze se mám ozvat az pak..takze neee 😉

wiwiane
20. črc 2012

určitě ne, po operaci se kapou kapky s kortikoidy a ty jsou neslučitelné s těhotenství a dokonce i s kojením, takže na operaci nejdříve až ukončíš kojení. Je to tak i lepší, protože po porodu může ještě nastat změna dioptrií.

santron
20. črc 2012

já jsem oční lékař a rozhodně v těhotenství nedoporučuju. ..ta lamela narohovce se hojí hodně dlouho a při porodu se zvyší nitrooční tlak a mohly by s tím být problémy..takže si radši počkej.A samozřejmě i kapky,které se kapou dlouhodobě, nejsou v těhotenství ani během kojení vhodné.

zzikk
20. črc 2012

Obdobnou situaci jsem letos řešila, ještě v době, kdy jsem nebyla těhotná a pan doktor se podíval na můj ročník a zeptal se, kdy mám v plánu mimčo, když jsem řekla, že v brzké době, řekl, ať raději přijdu po porodu, že do roka rodit je riziko zhoršení vady, jinými slovy nejistá investice. Byla jsem u vyhlášeného lékaře v Gemini Zlín.

kacikaci
20. črc 2012

taky to mám v plánu ale až po dětech..bylo mi to doporučeno lékařem..při prvním těhu se mi dost zhoršil zrak, a mohla by nastat změna k špatnému i po operaci..

kleik
26. črc 2012

Já se před půl rokem bavila s mojí očařkou a ta mi říkala, že "pokud teď plánuju otěhotnět a do roka rodit", tak na operaci rozhodně ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru