Lék Ace Ihnibitor a těhotenství. Je to problém?

davulinek
17. lis 2009

Ahoj,předem se omlouvám,jestli už je tady taková téma,ale nic jsem nenašla,jen vysoký krevní tlak,ale já potřebuji právě kvuli těm lékum.
Máte někdo zkušenost,že jste brali léky skupiny ACE INHIBITOR,což jsou prestarium,atd?A otěhotněli?Já ještě nevím na 100% jestli těhotná jsem,beru i antikoncepci,ale vím,že se muže stát,že selže,ale všechny příznaky mám,test zatím negativní.Menstruaci jsem měla vždy normální,ale teď poslední byla a nebyla,jen špinění,což se mi běžně nestává,žáha mě pálí,křeče v nohách,a úplně stejně jsem začínala těhotenství s tím prvním.No ale k těm lékum,které se vyloženě nesmějí brát,protože zpusobují vyvojové vady plodu.Tak mám právě strach,kdybych nakonec byla,jestli by to nějak nevadilo,těhotná bych byla tak max.3 týden,vím,kdy jsme měli styk naposledy a předtím nic,páč přítel měl noční,potom cestoval.Chci se zeptat,jestli některá z vás tyto léky užívala,potom otěhotněla,jestli mělo miminko nějaké vvv,či všechno probíhalo v pořádku? 🙂
Děkuji za rady.

davulinek
autor
17. lis 2009

nikdo???? ☹

denduska
17. lis 2009

ahojky davulinek, mozem sa akurat opytat manzela, on je kardiolog...len teraz neni doma a naladu mal po telefone dost blbu 😅 tak ti tu zajtra hodim od neho info....mozno nieco bude vediet. ja beriem betablokator a som z toho tiez celkom na nervy ci to nema nejaky vplyv 😕
ale rozumiem dobre, uz ich teda neberies? tak to sa podla mna vobec nemusis bat 🙂

davulinek
autor
17. lis 2009

no ja,kdyz jsem cekala to prvni,tak jsem brala skupinu betablokator a ty nevadi,kdyz jsi pod dohledem lekare.no ja prave nevim,jestli jsem,ale priznaky mam vsechny,menstruace nebyla,jen spineni,tak prave je to nejaky divny a do vcera jsem leky brala,dneska uz ne,radsi.zatim testy negativni,pockam jeste tyden,to by uz melo snad ukazat,ci jsem nebo ne a potom zacnu brat leky znova,jinak by me asi kleplo 😅,kdybych je nebrala,pac ja mam vysokej tlak,i kdyz beru prasky. 😒 .jinak moc diky,ze jsi se ozvala.

denduska
18. lis 2009

ahojky, tak som sa pytala - vravel ze sa absolutne nemusis bat, v case otehotnenia aj este nejaky cas potom nie je vytvorena placenta, takze sa nema ako liek tam dostat. Samozrejme ho nesmies brat ani pocas tehu (nevyvinu sa babu oblicky) ani pocas kojenia. A ze on by ti dal Dopegyt 2x1 alebo 3x1 a ak by toto nezaberalo, tak potom betablokator 🙂 tak snad som ti trosku pomohla a ta ukludnila.

davulinek
autor
18. lis 2009

denduska:ty jsi zlata,fakt jsi me uklidnila!jinak pri prvnim jsem brala dopegyt a concor,ale oni to doktori nepisou driv nez,kdyz je baba tehotna,pac to jsou leky vylozene na tehu!jinak fakt moc diky.

denduska
18. lis 2009

nemas vobec zac 😉 tak a teraz sa mozes zacat bezstarostne tesit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru