Letěla jste některá v těhotenství někam do exotiky?

mumisek01
17. kvě 2013

Chtěla bych se zeptat, zda jste letěla některá někam do exotiky (třeba Thajsko apod.) v průběhu těhotenství, kam, v kterém týdnu a jak jste let i pobyt zvládly. Nemám vůbec představu, jak se může v těhotenství lítat..🙂

lukynka1
18. kvě 2013

@mumisek01 Tahle otázka mě taky zajímá, ne že bych už byla těhotná, ale klidně se to stát může a v září bysme chtěli do Dominikánský rep. A to bych lidně mohla být třeba ve 3 měsíci... 😉

nininka23
18. kvě 2013

Ahoj holky, pracuju v cestovním ruchu a momentálně jsem na začátku těhotenství. Ptala jsem u se doktora, zda mám omezit létání a cestování vůbec a řekl mi, že nevidí důvod, proč bych nemohla dál pracovat.

sabisek
18. kvě 2013

Omezit letani v tehu neni nutne, pouze snad v prvnich 3 mesicich, pak zalezi na stavu tehu, pokud vse probiha OK, neni nutne letani omezit. Co se tyce letu to exoticke zeme, jen pozor na hygienu a tamni jidla

karchinka
18. kvě 2013

@mumisek01 no, my letěli na svatební cestu na Kanáry, letěla jsem netěhotná, ale tam jsme se hodně snažili 🙂 takže jsem se vracela a měla jsem v bříšku "zaděláno" na mimčo... díky tomu 5hodinovému letu jsem hned věděla, že asi budu těhotná, protože mi bylo všechno, blbě od žaludku, všechno mě bolelo, byla jsem napuchlá, nevěděla jsem, jak si sednout, prostě horor, jsem to nemohla vydržet... a tak jsem to měla až do 20. týdne, u druhého mimča ne tak intenzivně, ale až skoro do porodu... takže ono hodně záleží na tom, jaké to těhotenství je a jak se cítíš, já bych určitě vědomě v těhotenství na delší trasu než 2, max. 3 hoďky nikam neletěla, už kvůli tlaku, nepohodlí, atd.... taky tě žádná pojišťovna jako těhotnou nepojistí už úplně od začátku (to jsem zkoumala, když jsem chtěla jenom tady za hranice do Krakowa a bála jsem se, že tam v tom 8. měsíci porodím :D), v rámci EU je to asi v poho, protože tě ve vážném případě ošetřit musí, ale někde mimo to bude celkem riziko... taky na začátku těhu bývá časté krvácení, já měla s druhým a nedovedu si představit být někde, kde nemůžu okamžitě skočit k dr na UTZ, už kvůli všem možným komplikacím nejen pro mimi... fakt to dobře promysli, myslím, že v 90 % by to mohlo být bezproblémové, ale jestli ti i menší riziko stojí za to... a možná ti napíšou holky, co v těhu tak daleko letěly 🙂

amadores
18. kvě 2013

Poté, co jsem před 2 lety zažila přistání na Gran Canarii až na druhý pokus,kdy nebudu ani popisovat, co vše se přitom odehrálo a jak ten zážitek zacloumal s "netěhotnýma"na palubě a kdy všechny 3 těhotné paní v letadle musely ihned po výstupu z letadlado nemocnice na UTZ a jedna z nich dokonce tam zůstala místo dovolené ležet celý týden bych na palubu letadla,jako těhotná nikdy nevlezla...

cuci25
18. kvě 2013

tak já byla před dvěma lety na Zakynthosu (žádná velká exotika), ale letěla jsem těhotná. No, byla jsem asi v 8. týdnu a doktor mi to nedoporučoval, na úplném začátku jsem totiž slabě krvácela. Jenže dovolená byla už zaplacená a my se na ni tak těšili. Vím, že to bylo riskantní, taky musím přiznat, že jsem si to moc neužila 😒 Pořád jsem měla strach, jestli je vše v pořádku, nebylo mi moc dobře od žaludku a normálně mi vadilo sluníčko, tak jsem tam trávila čas většinou pod slunečníkem 😀 Znova bych na dovču těhotná neletěla...

mumisek01
autor
18. kvě 2013

@lukynka1 jsem na tom podobně jak ty, ještě těhu nejsem, ale přemýšlíme o svatební cestě, tak zjišťuju co a jak🙂

terinda
18. kvě 2013

Neletěla, neriskovala bych to. Za to mi žádná dovolená nestojí 😅

santron
18. kvě 2013

Ja byla na Mauriciu v 18.tydnu a vse v pohode.mela jsem bezproblemove tehotenstvi a uzila jsem si to.ale v pripaade jakychkoliv komplikaci bych neletela.

athens26
18. kvě 2013

Ja byla v Recku ve 3. a 4. mesici a v 6. mesici v Londyne a vse bylo ok, zalezi hlavne na tobe jak se budes citit 😉

elephant
20. kvě 2013

@mumisek01 Ja som sa ako tehotná lietaniu vždy vyhýbala, nepovažujem ho za dobré. Jednak z dôvodu, ako popisovala @amadores, jednak obzvášť pri transkontinentálnych letoch je vysoká hladina ožiarenia Doporučujem článok: http://www.rodina.cz/clanek6494.htm (jeden citát z neho: "Kosmické záření stoupá se zvyšující se nadmořskou výškou a je důležité především při letecké přepravě ve výškách nad 8km (transkontinentální lety). Jeden přelet oceánu z Evropy do severní Ameriky představuje radiační zátěž přiblížně 1,2mSv, což odpovídá 30 snímkům plic nebo třeba jednomu vyšetření bederní páteře." ). A i pri bezpečnostných kontrolách ťa samozrejme pekne zröntgenujú...

Takže otázka znie, šla by si ako tehotná dobrovolne tak cca 60x na RTG? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru