Lubrikační gel v těhotenství. Můžu ho používat?

sunnny
2. srp 2008

Ahoj všichni. Mám prosbu. Nevím jestli mohu používat lubrikační gel v těhotenství. Jsem v 10 tt. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji za opdověď.

campi
21. srp 2008

Nee, na PC nehraje, ale ma blbou manazerskou praci, takže mi chodí večer domů duševně vyčerpaná mrtvola. Na dovoleny je to lepsi (i když ne každý den, jak bych si predstavovala).

S tím zahýbáním fakt nikdy nevíš, lepší je po tom nepátrat a nic si nepředstavovat. Já sex sice potřebuju, ale potřebuju k tomu i něco jinýho. Chlapi to mají jinak, i ten můj si může někdy někoho najít. Když jsme byli milenci, tak mu to nedělalo problém každej den i několikrát (v práci na záchodě nebo v autě po obědě..). Asi je to pro něj teď rutina, s tím ale nic nenadělám.

hlavinka
21. srp 2008

Campi: tak aspon, ze nehraje na PC! Moje kamosky prave maji takove, v praci toho hodne a pak se odreagovava na PC. To je docela na nic. Tak neni ten Tvuj uplne ztracenej 🙂
No, manazerska prace plna stresu tomu moc neprida 😒 To je mi lito. Navic obo telu par dni trva, nez se zotavi, takze verim, ze prvni treba tri dny dovoleny je stale vystaveny....

Jasne, mas naprostou pravdu, nepatrat a hlavne nepodezirat, to pak ikdyby nic, na truc neco, protoze si to clovek nejak privola.... Jo, kdyz jsme spolu zacinali, taky jsem chtela casto (treba denne 😅 ), ale tedka nejak ne. Jediny co, ze mne to fakt mrzi a to vlastne i kvuli mne, protoze se okradam o spoustu hezkych okamziku, ze jo?:o) Jenze proste nemam chut, no a s tim tezko neco udelam....
Urcite to pro nej neni rutina, jen ma nizsi hormony ( a prej se to da lecit, psali v MF Dnes, ja bych do toho klidne sla, ale zas na druhou stranu nikdy nevis, zda je to uplne zdravy, ani HA se mi moc nezda, ikdyz je to pohodlny, ale jaky to bude mit nasledky, nikdo nevi....)

jennyska
9. pro 2013

Ahoj @hlavinka @campi @daduda @evamik @jjohanka @franti @dvojka @elischqa a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Lubrikačími gely do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/lubrikacni-gel/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě procház určitým obdobím, kdy potřebují poradit ohledně těchto gelů (ať už na podporu početí, či v těhotenství, atd.) a na MK hledajíradu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

patri16
20. pro 2015

Bez problému lze používat lubrikační gely. Nemají žádné vedlejší účinky a k tomu plod je dobře chráněný. většina gelů se snaží maximálně přiblížit vaginálnímu prostředí a jsou tedy neutralni. Doporučila bych se vyvarovat jedině parfemovaným a ochuceným gelům. Já používám tento: https://www.dumsexu.cz/cs/lubrikanty/6805-lona-... a jsem ted v 27 týdnů a nemám žádné komplikace.

anezkak
20. pro 2015

Na gynekologii, kde sem uz od zacatku tehu prodelala asi 1000x vaginalni utz vzdy pouzivaji lubrikacni gel..

verusa110
25. kvě 2018

@dvojka Jsem na tom dost podobně...A to partnera chci, jen se na něj podívám...

emilkamilka
21. lis 2018

myslím si, že to není na škodu, klidne ho mužeš použít. Dnešní gely jsou kvalitní, neuškodí to ani tobě, ani miminku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru