Lučina v těhotenství, mohu ji, či škodí?

jge
5. črc 2014

Mohu se zeptat, i kdyz je toto druhe tehu, a mela bych asi byt zkusena tehule, mam dotaz ohledne luciny v tehotenstvi. Mohu ci skodi? Bojim se nakazy listerie.

frantiska85
5. črc 2014

Úplně v klidu.

lv
5. črc 2014

potencionálně nevhodné můžou být sýry s plísní, takže typu niva, hermelín..lučina ne.
Každopádně já jedla všechno a s chutí.

jge
autor
5. črc 2014

@lv
@frantiska85
Holky, diky, pripadam si jako magor.....

sonik05
5. črc 2014

Ja lucinu v tehotenstvi milovala 🙂 U prvniho jsem se vyhybala tem nebezpecnym potravinam a u druheho jsem si ke konci dala i ten hermelin 😉

jasminecek
5. črc 2014

A já si dala v těhotenství Hermelín a světe div se, žiju já i syn 😝

styna87
5. črc 2014

Ono jde hlavně o to, aby sýry byly z pasterizovaného mléka. Taky jsem měla strach, ale teď už to neřeším. A jím na co mám chuť 🙂

butterfly
5. črc 2014

@styna87 Přesně tak, záleží na pasterizaci. V Česku jsou všechny průmyslově vyráběné sýry vyráběné z pasterizovaného mléka, takže v pohodě. Problém by mohl být třeba u francouzských sýrů - takový camembert nebo roquefort se vyrábí z nepasterizovaného.

saraca
11. led 2022

@butterfly to co není pasterizováno, tak to musí být na obale napsáno ze zákona. Tak pokud tam nic není, je to ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru