Lyžování v těhotenství. Troufly jste si?

listicka77
15. lis 2007

Holky, je tu některá, která si troufla lyžovat v těhu? Jak napadl ten sníh, tak mě to strašně láká. Lyžuju dobře, umím posoudit své možnosti, takže nepadám. Jenže kdybych spadnu normálně, tak se nic neděje. Když spadnu v těhu, tak může být průšvih. A nemusím spadnout vlastní vinou, taky mě může nějaký idiot sestřelit. Tak nevím, jestli to riziko za to stojí... Máte někdo osobní zkušenost?

many
15. lis 2007

ahoj,já teda zkušenost nemám,ale nezkoušela bych to,jak píšeš může do tebe někdo napálit

listicka77
autor
15. lis 2007

Zas kdybych vyrazila jen na modrou sjezdovku, tak tam se takoví ti zabijáci nevyskytují...

kachne23
15. lis 2007

ahoj, já bych si na to asi netroufla (lyžuju dobře, ale právě bych se bála, že mě může srazit nějakej cvok), ale pamatuju si, že jsem byla na horách s kámoškou, která byla ve třetim měsíci a a klidně lyžovala (jen jsme víc odpočívaly na kafíčkách..).

jabber
15. lis 2007

Ahoj, já jsem lyžovala, ale to jsem byla ve třetím měsíci. Pozdějc, jakmile už je břicho větší, bych si netroufla. A pořád jsem se rozhlížela a hlídala, jestli mě někdo nehodlá sestřelit, protože přesně jak píšeš - lidi jezdí všelijaký 😒

jabber
15. lis 2007

jenže na modrý sjezdovce jsou zas většinou lidi, co neumí moc lyžovat, takže bych neřekla, že to riziko je tam menší

kachne23
15. lis 2007

a co závody na modrý ve vajíčku? 😀 Ne, promiň, nechci strašit, většinou to dělám jen na prázdnejch sjezdovkách (v zahraničí)

belucie
15. lis 2007

Listicko, jsem dobry lyzar, ale vloni jsem si to odpustila (ani nebyl moc snih)...nikdy nevis, co se stane a pripada mi to jako zbytecny hazard. Ono staci uklouznout na chodniku, utrhne se placenta a...tak proc to riskovat. A naopak do Tebe muze najet nejaky zacatecnik na te modre nebo Ti jen zkrizi cestu a Ty spadnes! Jo v 35tt vylezt na Tocnik jako ja, v tom nevidim problem... 😉

mobina
15. lis 2007

Listi já bych si to tedy nelajzla. Ta cena za jednu sezonu bez sněhu mi přijde příliš vysoká. Taky se ti změnilo těžiště a třeba by to ani nebylo tak pohodlný 😒

belucie
15. lis 2007

Teda ne vloni, ale letos zacatkem roku!

sylviiik
15. lis 2007

Lištičko, já nejsem lyžař, ale kamarádka byla v těhotenství na lyžích, asi tak ve 4.m a chválila si to. Jen bacha na pády, přece jen ty nárazy nejsou nejlepší.
A co běžky? To Tě neláká??

kacamar
15. lis 2007

Listicko, tak to mi přijde jako blbost. Hazard s miminkem. Ani ty otřesy, když vjedeš na bouli nebo tak, mi nepřijdou vhodný v těhu. Ono se nic léta nestane a zrovna když to nejmíň potřebuješ, tak můžeš blbě spadnout a ..... Náhoda je blbec.

sasulka28
15. lis 2007

loni byla s náma na horách kamrádka v 5 měsíci a lyžovala jak drak, jednou spadla a pak se bála jestli se mimi nemůže něco stát, já bych to ale rozhodně neriskovala, vůbec jsem ji ten nápad neschvalovala 😒
A to si myslím že lyžuje dobře a přesto spadla

listicka77
autor
15. lis 2007

Já moc změněný těžiště nemám... 😀 Nabrala jsem zatím jen asi pět kilo, ani to nevnímám.
Začátečníkům na modré se myslím vyhnu spíš, než nějakým bláznům na červené. Ale je fakt, že nevím, jestli bych si to vůbec dokázala vychutnat, kvůli tomu strachu. No ještě uvidím. Když jsem otěhotněla, tak jsem si říkala, že už si fakt nezalyžuju a brala jsem to naprosto v poho, že se nic neděje, ale jak ten sníh začal padat, tak mé srdéčko po lyžích fákt zatoužilo.
Na běžky vyrazím asi určitě. Máme s tátou takové oblíbené "rekreační" místečko, takové poběháníčko na hoďku nebo na dvě a je to absolutně na rovině (sjezdy na běžkách nenávidím i netěhu, vždycky se bojím, že se dole rozplácnu a plužím, až mě bolej nohy, tak do toho bych v těhu nešla).

kacamar
15. lis 2007

Listicko, nic proti, ale po tvých příspěvcích v tématu Triple test, kde jak jsem pochopila nechceš riskovat život dítěte odběrem plodové vody, bys šla klidně riskovat život dítěte na lyže? Neblázni, mě to riziko neštěstí přijde ohromný. 😕

belucie
15. lis 2007

S temi otresy ma kacamar naprostou pravdu, chtela jsem hrat asi ve 24tt tenis, radila jsem se porod. asistentkou a ta mi to zakazala prave kvuli otresum!

ananda
15. lis 2007

ahoj, ja take každý rok lažuju i běžkuju. Ale letos v těho. bych to neriskovala, ani ty běžky. Může do tebe někdo vrazit atd.Pracovala jsem na urazove ambulance a v zimě jsem viděla opravud nehezký zranění z lyží a to za to lidi nemohli, třeba do nich někdo vrazil atd. Fakt neriskuj, mužeš i spadnout z vleku, i když jsi zkušena. Je to tva věc, ale musi se to tuhle zimu vydržet 😎

radakr
15. lis 2007

Ja se taky pridavam k ostatnim. Radeji neriskuj. Nikdy nevis, co se muze stat...

ladunka
15. lis 2007

lištičko, lyžovala jsem, ale vzhledem k roční době, kdy jsem byla těhotná, jen v 6. a 7. tt. Jezdila jsem maximálně opatrně a víc na běžkách. Mimochodem jsem byla jediná za naší běžkové skupiny, kdo za celou dobu nespadl - nesměla jsem prostě 🙂

V pokročilejším těhotenství bych do toho už myslím nešla - já teda změněný těžiště měla fakt hodně 🙂) Ale risk to je tak jako tak - běžky chápu, je to při zachování náležité opatrnosti taková náročnější a trošku riskantnější chůze.. ale na sjezdovce fakt člověk neví co se může stát. A s těmi otřesy mají holky taky pravdu, není od věci být trochu opatrný. Já jsem si naposledy před porodem asi v pátém měsíci vyjela na kole a pak jsem nechala už i toho - nebylo kam dát nohy 🙂

Mojí kamarádce se v těhotenství po lyžích taky moc stýskalo. Byla asi v pátém měsíci, byli na horách, a jak se chtěla svézt, dostala naprosto debilní nápad a stoupla si někomu ze zadu na lyže, že se kousek sveze.. samozřejmě s sebou švihla břichem o zem. Nic se nestalo, dnes jsou chlapečkovi skoro tři roky, ale myslím že jí pak vůbec nebylo dobře při představě, co by se mohlo stát.

pirlenka
15. lis 2007

Však je to jedna jediná zima 😉
Taky jsem letos v únoru v Tatrách měla choutky, ale do smrti bych si vyčítala, kdyby se něco stalo. Třeba ne mojí vinou, ale prostě stalo 😔

mija_
15. lis 2007

ja jsem tedy taky nadseny lyzar, letos si ale hory odpustim a o to vic se budu tesit na pristi rok, prece jen to riziko je pro me zbytecne velke, presne jak pisou holky, nekdo do tebe vrazi, ani nevis jak. Navic na modrou bych nespolehala, taky si ji obcas davame jako zavod susem.

listicka77
autor
15. lis 2007

No třeba mě ty choutky ještě přejdou a budu užívat teplo rodinného krbu.
Běžky ale každopádně "risknu", běžky po rovině mi opravdu nepřijdou v ničem nebezpečnější (spíš dokonce bezpečnější) než chůze po neudržovaných zimních chodnících.

Ladu, stoupat si někomu na lyže je fakt blbej nápad, ještě že se jí nic nestalo. I když teda vím o jedné známé, co se takhle nechala vozit od manžela na snowboardu...

berynka
15. lis 2007

Ahojky, to je přesně "moje téma" 😉 . Byla jsem v 18. tt a jeli jsme slavit Silvestr do Alp. Taky jsem si říkala, jestli si mám brát lyže s sebou. Nakonec jsem normálně jezdila. Je pravda, že jsem nepadala, ale dávala jsem si veliký pozor, aby do mne nikdo nevrazil. Ale teď zpětně si říkám, že jsem moc zodpovědná nebyla.

Listicko: jak ale vidím, ty už jsi v dost pokročilém stupni těhotenství a měla bys brát ohled i třeba na rovnováhu. A taky lyžování je přece jen námaha, tak aby mimi nezačalo příliš brzo klesat.

listicka77
autor
15. lis 2007

Bery, mně by nikdo netipnul, že už jsem v takhle pokročilém těhu. Břicho mi trochu překáží při ohýbání, ale to je vše. A taky trochu víc funím do kopce. Ale jinak chodím furt stejně rychle (a to chodím dost rychle, protože pořád nestíhám), MHD si taky dokážu doběhnout... No prostě zvládám vše jako dřív. Jenom těžké věci teda netahám. Takže si myslím, že fyzicky by to lýžo docela šlo. Ale nějaké riziko to určitě je, to nepopírám. Asi dám teda jen ty běžky, u těch fakt nemám strach z ničeho...

petraluk
15. lis 2007

Ahoj listicko: já jsem si taky dovolila v těhotenství zalyžovat a pak jsem musel askoro 2 měsíce ležet. Udělal se mi v děloze hematom a bylo po srandě. Není tedy stoprocentní, že to bylo z těch lyží, ale mudr řikala, že to k tomu určitě přidalo. Takže, jestli můžu radit, já už bych rozhodně nelyžovala. Jedině na běžky, ale taky jen tak rekreačně. 😉

kachnicka01
15. lis 2007

Ahojky listicko a ostatni - ja jsem taky vasniva lyzarka a prvni vlocky ve me vyvolavaji strasnou chut jit na lyze.. jako tou predstavou, ze letos nebudu lyzovat, trpim uz od leta.. 😒 ale proste si to letos radeji odpustim - sice to bude hruuza, ale miminko mi za to rozhodne stoji.. takze ja rikam, ze bych to nedelala.. vsak to neni posledni zima, co nas ceka, ne? O to vic si to uziju za rok 🙂 a nerisknu ani sanky.. ale snehulaka postavim - to si neodpustim haha 🙂 🙂

listicka77
autor
15. lis 2007

Tak sněhuláka už mám za sebou, vyrobila jsem sněhulačku - těhulačku. 😀
Já jsem se nedostala na lyže ani jednou už minulou zimu, jak nebyl vůbec sníh. A příští rok to taky moc nevidím, dávát někomu prcka hlídat na celý den...
No asi to fakt oželím...

belucie
15. lis 2007

Rozumné...
Hele, možná to není jediná zima, kdy to budeš muset oželet. Až budeš prcka učit lyžovat, tak si taky moc nezajezdíš 😀 😀 😀

evik3
15. lis 2007

Ahojky, taky mám lyže moc ráda, ale letos to riskovat nebudu. Ale na běžky vyrazím určitě, to se mi zdá celkem bezpečné, teda velkým sjezdům se budu vyhýbat, to je jasné 😀

janina.kub
15. lis 2007

ahoj, tady jezdím hodně lyžovat, ale na sjezdovky neeeeee
třeba sama jsi v poho, ale někdo do teba narazí a je to na vyškubání vlasů
tp raději běž na běžky

evi3
15. lis 2007

Listicka, to je rozumne, aj ked sa dokazes vyhnut lyziarom na modrej, nemas oci vzadu a teraz ako sli lyze vo vyvoji hodne dopredu, kde-kto si mysli, ako mu to ide, nezvladne svoje lyze a narazi do teba odzadu. Mne sa to raz stalo, mala som pohmozdenu chrbticu, 3 tyzdne PN, ked som mohla spat len v tzv. stabilizovanej polohe a dalsieho pol roka som to rozcvicovala. A tato zima urcite nie je posledna 😉, este si za zivot zalyzujes do sytosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru