Lyžování v těhotenství. Troufly jste si?

listicka77
15. lis 2007

Holky, je tu některá, která si troufla lyžovat v těhu? Jak napadl ten sníh, tak mě to strašně láká. Lyžuju dobře, umím posoudit své možnosti, takže nepadám. Jenže kdybych spadnu normálně, tak se nic neděje. Když spadnu v těhu, tak může být průšvih. A nemusím spadnout vlastní vinou, taky mě může nějaký idiot sestřelit. Tak nevím, jestli to riziko za to stojí... Máte někdo osobní zkušenost?

kacka.va
28. lis 2008

artepeli: v sedmém ještě možná, ale v osmém jsem si už ani nezavázala boty 🙂

daisy1
28. lis 2008

ahoj, ja na konci patyho mesice lyzovala i bezkovala, ale hooodne jsem se krotila, nebezpecnejsi mi pripadaly bezky, na lyzich jsem sjizdela opatrne, ale na bezkach jsem si teda davala majzla na podklouznuti, to se muze stat kdykoli. Jinak to uz jsem v tom patym zacinala docela funet.

sariss
25. únor 2010

Ahoj holky,
Ja jsem ted na uplnem zacatku tehu - bud 4ty nebo 5ty tyden od posledni MS a cca 3ti tyden tehu a zitra vyrazim na hory. Dr mi prevcirem potvrdila tehu na prohlidnce, rekla ze to je tak 2tyden ale ja bych rekla 3ti, nicmene teda lyzovat budu ve 4 tydnu tehu a podle ni neni zadne riziko takhle brzo - rekla mi ze ani pad mi nemuze nic udelat takhle brzo, ze jeste nemluvime ani o embriu, ze to mam dobre nacasovane. Ja totiz uvazovala ze to zrusim, kdyz jsme ten zajezd kupovali brali jsme si i pojisteni, prozretelne...ale nakonec jedu, teda na jeji ujisteni; rekla ze i kdybych si lehla do postele na cely 1 trim nezajistim si ze bude vse ok.
Musim teda uznat ze mam trochu strach, dlouha cesta autem a tyden cele dny venku v zime a na lyzich...doufam aspon v slunicko - vezmu si naky knizky a muziku budu holt odpocivat/opalovat se. Budu teda megaopatrna a asi vubec nevyuziju moznosto toho strediska kam jedem, ale to neva, mimi je prednejsi...vezmem ho teda nalokat cerstvyho vzduchu a budem davat velkej pozor.
Mejte se prima a drzte mi palce a t to dame ve zdravi!
S.

nany123
2. bře 2010

Ahoj, taky pridam cerstvou zkusenost: lyzovala jsem v Rakousku ve 12tt - dr. mi to rekl, jen at jedu, ze v I.trim mam byt bez obav, ze mimco je dobre chraneno a pripadny pad nevadi. Pak uz pry bude hur...zmena teziste, plodovka apod. 😉 Lyzovala jsem samo opatrne..modra+cervena sjezdovka to jistila 😉

martina71
2. bře 2010

Myslim ze nejde o to zda budu opatrna, kdyz do mne muze kdokoli vletet. Byla jsem svedkem toho, kdyz do normalne jedouci holky vlitl snowbordista a priletel pro oba vrtulnik. A to, ze nevadi pad ve 12tt, ze je miminko chraneno, jak zde ctu, je tedy taky pekny nesmysl. Nektere snas staci zvednou neco tezkeho a o miminko prijde, a nezalezi na tom zda jsem sportovec ci ne. A vim o cem mluvim. ☹ A riskovat kvuli tomu zivot miminka? Prijde mi to jako hrozna nezodpovednost.... a to jezdime na hory kazdych 14 dni...proste jsem si letos nasla jinou zabavu, relaxuji a da se to zvladnout...

berynka
3. bře 2010

tak já byla "mladá" nezodpovědná matka a lyžovala někdy ve 20tt 😅 ... a přesně spíš než že budu padat, tak jsem se bála, že to někdo napasuje do mne. Takže jsem se vyhnula modrým sjezdovkám, kde dle mých zkušeností jezdí nejvíc prasat 🙄 a bylo to v pohodě.

slunce_veruna
12. bře 2010

Ahoj holky, musim se pridat k tehotnym lyzarkam, sjezdovala jsem do 23tt dokud jsem se vesla do oteplovaku, ale jen kdyz byly hezky snehovy podminky. Spadla jsem jen jednou, protoze bylo pul metru prasanu a muldy a ja se na cerny bala, protoze tam litaly deti stylem jedu rovne dolu dokud se nerozstrelim, no tak jsem sla na cervenou, no a tam jsem si kecla na zadek. Nic se nestalo, protoze jsem jela fakt krokem a byl ten prasan. Ale od ty doby si rikam ze pro letosek dolyzovano.
No a minuly vikend 28tt jsem vyrazila na bezky, jen tak kolem vsi, zadna tura, dostala jsem k vanocum novy bezky tak jsem je chtela jen projet jak se na nich beha. Jenze nejsem zadna echt bezkarka, takze pri ceste z kopecka jsem mela pekny bobky a jeden sjezdik v lese jsem dokonce sundala a sesla pesky.
Kazdopadne muj nazor je, ze letos jsem vickrat upadla na naledi nez na lyzich, a pokud je tehule dobra lyzarka a umi odhadnout situaci, tak to riziko na lyzich je stejne jako pri jinych cinnostech (jizda v aute, chuze po naledi do prace apod.). A taky je to o psychice, pokud by mel byt clovek z toho vynerveny aby se neco nestalo, tak radsi na lyze nelezt. A naopak, kdyz to cloveka nabije, ze konecne muze neco delat jako driv a nevadi mu to, tak to schvaluju.

hamma
13. bře 2010

Já byla na lyžích v 7tt a bylo to v pohodě. Ani jsem se neptala doktorky. Občas jsem byla unavená, tak jsem si chvilku dýl poseděla v hospůdce na polívce a bylo zas fajn. A když pak byla moc velká zima, tak jsem zůstala doma - to ale spíš kvůli vlastní lenosti než těhotenství.
Spadla jsem jednou na zadek 🙂

zoriazz
26. zář 2012

Tak zima 2012/2013 na krku a můžeme zase obnovit tohle populární téma o lyžovačce v těhotenství. Prokousala jsem se celou diskusí!
Když jsem lyžování konzultovala s mojí mámou, tak se jen smála a říkala mi, že do 5m se mnou lyžovala, a pak už ne, protože nebyl sníh 🙂 sama mi říkala, jak jsme v dnešní době šíleně na všechno háklivé a opatrné, a za nich to tak tragicky nebrali, ženské dřely ve fabrikách do 8m a tahaly i těžké krabice a všem to bylo jedno. Čímž nechci říkat, že bysme je měly následovat. Každopádně:
Teď jsem v 7tt a je konec září. Takže mě vychází lyžovačka tak od půlky 4 - půlka listopadu, a samozřejmě nemůžu teď všem tvrdit, jak to bude v pohodě, ale na lyže určitě jít chci. Máme tu spoustu modrých easy sjezdoveček, a kdo nelyžoval, může mluvit o otřesech na modré sjezdovce, my zkušené si povíme, že většinu stejně odpružíme kolínkama 🙂
Běžkař nejsem, byla jsem párkrát a švihla jsem sebou nato- tata, když mi to byť jen podklouzlo, takže za mě jsou běžky horší než sjezdky.
kamarádi mi dokonce shánějí zorbingový obleček, abych mohla na lyže, třebas něco vykutíme 😀 (to jsou naše srandičky).
Každopádně závěrem bych chtěla říct, že ať si lyžuje, kdo se na to cítí, opatrné jsme všechny, ale - zkuste si bydlet na horách a nemoct se jít zklouznout?? Já jsem nachystaná, že do vánoc si zalyžuju. Cítím se skvěle, jezdím na kole, spíš se vyhýbám běhu a zumbě, ale mám prý počkat do 8tt, až se to líp usadí a pak - bez skákání - můžu zas 🙂

Sportu zdar! 🙂

santron
26. zář 2012

@zoriazz ja jsem taky jezdila na běžkách,ale opatrně samozřejmě...a s tim sjezdováním bych to videla trochu obráceně-na začátku do toho 13-14.t. bych se bála,všechno je strašně křehké...to spíš v tom druhém trimestru bych jezdila

eficenka
26. zář 2012

taky bydlíme na horách....
na sjezdovky bych si fakt netroufla, můžeš bát opatrná jak chceš,
ale tady jezdí hodně poláků, rakušáků a i čechů a z některých cítíš i alkohol...
co když pojedeš opatrně a někdo Tě srazí? já bych si to celej život vyčítala...
Na běžky sem byla tak do 12tt, pak mi bylo blbě a neměla sem na ně stejnak energii 😀

zoriazz
26. zář 2012

@eficenka co když spadnu na náledí? co když mě srazí auto, které uklouzne na náledí nebo bude řídit opilec? Jsme všechny hodně vystresované a plné strachu. Já věřím sobě i svému miminku, že to zvládneme. Samozřejmě nechci jezdit v sobotu na nejfrekventovanější sjezdovce našich hor. Vím, jak to kde jezdí, kde je to v týdnu klidné (ano, mohu si dopřát jet na lyže kdykoliv). Třeba mi bude zle a nepojedu nikam. Ale nechávám to na svém (po)citu 😉
@santron já mám právě teď doporučeno neběhat a nezumbovat, že uvidíme po 8.týdnu, což je příští týden. Jezdím na kole a chodím na dlouhé procházky. Dá se i tak. Ale na ty lyže bych ráda 🙂)) jak bylo na běžkách? 😉

akdar1
26. zář 2012

Každý svého štěstí strůjce... 😉 Kamarádka zahučela v 6. měsíci na běžkách v půli rybníka pod led a, bohudík, šli kolem lidé, kteří zavolali hasiče, kteří ji naštěstí zachránili!?! a vše dopadlo dobře!!! Druhá se v 5. měsíci srazila se snowbordistou a o mimi přišla... ☹

sarihy
26. zář 2012

Když jsem si přečetla název diskuze, tak jsem si myslela, že je to nějakej vtip...ale pak jsem zjistila, že není 😲 😕 Jako nechápu, jak tohle může někoho vůbec napadnout ??? Tak najedné straně se těhule bojí, jestli je její miminko zdravé, jestli dopadnou dobře všechny testy, ale na druhé straně je ochotná riskovat nějaký průser jen proto, že není schopná potlačit svoje choutky na lyžování a další aktivity vyloženě vhodné pro těhotné. Proberte se, sakra !! Těhotenství není nemoc, ale tohle mi fakt přijde ujetý !

santron
28. zář 2012

@zoriazz na bezkách to bylo fajn,akorát nejaky delsi sjezdy jsem radsi bezky sundala a sla pesky...na kole jsem se tkay projela,ale pak me zacala bolet kostrč,takže to nešlo. Na sjezdovky bych se osobne bala,ale to je asi tím,že na nich neumim tak perfektne..

zoriazz
28. zář 2012

@santron já zas neumím moc ty běžky, i když tam je pád asi lehčí, protože není v takové rychlosti. Ale pokud půjdu na sjezdky na lehoučkou modrou v týdnu, tak si myslím, že to bude ok 🙂

zoriazz
28. zář 2012

@sarihy myslím, že není třeba se rozčilovat. mě třeba rozčilují ty, které si dají semtam víno nebo i cigaretu. A když se neblbne, tak není důvod si nechat malé zklouznutí ujít 😉 pokud se to umí, člověk je na přehledné sjezdovce a v týdnu, když není tolik lidí. Každá si to určí dle svého, hm 😉

barunkaberu
27. říj 2012

Já teda lyže miluju a lyžuju od cca 3 let, ale jako těhotná bych si netroufla... stejně tak jako bych nevlezla na koně (kdybych jezdila) apod, něco se prostě dá odpustit ... na jednu sezónu 🙂

kristi
4. pro 2012

No, v zime budu tak ve 20tt, asi uz na lyze nevlezu, ale stve me to moc. Mam od lonska krasny novy super lyze, ale fakt se bojim, ze to do me nekdo napere

swarovski
4. pro 2012

Ja som vyborna lyziarka, lyzujem asi od 3 rokov, ale v tehotenstve by som na lyze nesla. Uz len z jedineho prozaickeho dovodu, ze ublizit Vam moze niekto druhy. Mna pred 4 rokmi v alpach nabral velmi akcni snowboardista. skoncila som s prasknutou lebkou a 4 zlomenymi rebrami, pricom jedno sa mi zapichlo do pecene. Napriek tomu, ze na svahu bolo malo ludi, davala som pozor, aj tak sa to stalo... Preto by som neriskovala.

golla
4. pro 2012

neriskovala bych to, není důvod

madacabo
10. únor 2013

Zdar mamky. Moje máma není žádná lyžařská přebornice, lyžuje velice příležitostně, ale vzhledem k tomu, že jí většina sportů jde sama, tak to ani nevadilo, když se mnou v bříšku byla na Silvestra lyžovat na Ještědu. Tenkrát jsem u ní byla už 4apůl měsíce. To bylo naposledy, co byla na sjezdovkách. Pak jsme byly ještě o měsíc později na běžkách na Hostýnských vrších, bylo to kouzené. No a potom když slezl sníh, tak už mě vozila pouze na kole. Jelikož kolo používá jako dopravní prostředek, jezdila skoro deně a v osmém měsíci jsem během pár hodin spadla níž v jejím břiše a už to kolo musela domů přivést, už to nešlo. Samozřejmě, že si při všem dávala větší pozor než když jsem byla ještě na houbách, ale říká: když znáš svoje tělo a umíš ho poslouchat, nejsou omezení.
Tak pááá, jdu spinkat. 🤐

mawiyah
13. únor 2013

Zdravím, já na lyžích byla - na sjezdovkách i běžkách... a obojí jsem si moc užila.

babickamary
11. led 2016

Pro nas zavislaky na adrenalinu je dost tezke si představit, ze budem rok i vic brz lyzovani, lezeni, dovbodtruznych horskych vyprav... Jedem na lyze, budu v 8tt a verim si, ze proste nespadnu. Je fakt, ze snowboard radeji vynecham, tam jsou pady hnusny. Ale ja bych proste nebyla v pohodě, kdybych ten rok jen plavala a behala. Aerobik a joga me zase absolutne nebavi...

lady_giraffe
11. led 2016

Já osobně bych si netroufla, ale na druhou stranu jsem měla učitelku na gymplu a ta čekala dvojčata a ještě v 8.měsíci normálně lyžovala 😀 Je to asi o nervech, já bych je neměla...

lucijes
11. led 2016

Ve 14. týdnu na prkně v Alpách...a to nám výroba dcerky sakra trvala, a pár měsíců předtím jsem potratila (jen tak...ono samo). Bylo to na konci sezony, malé středisko, krásné sjezdovky, parádní nejlepší relax, dokonce i nějaký ten pád byl, ale nic hrozného...dítě mám skvělý, hodný, klidný, zdravý...Po těch Alpách už bylo jaro...tak bylo třeba makat na baráku (stavíme), a to taky přežila...Začala jsem se šetřit až v momentě, kdy jsem se nemohla ohnout 😀
Že mě někdo sejme na sjezdovce bych přirovnala k pravděpodobnosti, že mě někdo sejme na přechodu...

lady_giraffe
11. led 2016

@lucijes no tak to mám asi "štěstí" Za svůj život jsem sejmutí na přechodu viděla jedno - s úmrtím, sejmutí na sjezdovce aspoň 10 z toho 3 končily záchranářema...

lamia
11. led 2016

@lucijes No tak me sejmuli už dvakrát na lyžích a na přechodu nikdy. Pokaždé nějaký blbec,co jel prakticky susem a neovládal lyže. Jednou zlomenina. Ale do půlky těhotenství to podle me je OK, my pojedeme s detma na Lipno lyžovat, ale budu už v 34. týdnů,tak bude jezdit asi muž, to už nejspíš nedam (ale chuť bych mela...)

markyska88
11. led 2016

Rozhodně bych neriskovala, za mě určitě ne, nestojí to za to. Ale pokud vám některé nevadí případný potrat, tak klidně do toho.. 🙄

mika251
11. led 2016

O to, že by som spadla vlastnou vinou sa ani tak nebojím, vždy som bola opatrný lyžiar, ale že ma nejaký hurá lyžiar zrazí, to mám sakra strach. A asi by som si to neužila, kebyže sa neustále obzerám, či niečo nehrozí a jak je človek zatuhlý, tak si o úraz koleduje o to viac.
Túto sezónu lyže proste vynechám. Láka ma aj bruslení, ale tam je to podobne - kor na tých verejných klziskách je to často o život. V našej vesnici je rybník, ale zase nemrzne :(

Inak, mám koňa a som aktívny jazdec, celý život som sa búchala do pŕs, že ani tehotenstvo mi nezabráni sadnúť na koňa aspoň raz týždenne a buch. Prišiel pozitívny test, s ním problémy so špinením a krvácaním a už tretí mesiac chodím do stáje len lonžovať a ňuchňať 🙂 Ono to nikam neutečie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru