Lyžování v těhotenství. Troufly jste si?

listicka77
15. lis 2007

Holky, je tu některá, která si troufla lyžovat v těhu? Jak napadl ten sníh, tak mě to strašně láká. Lyžuju dobře, umím posoudit své možnosti, takže nepadám. Jenže kdybych spadnu normálně, tak se nic neděje. Když spadnu v těhu, tak může být průšvih. A nemusím spadnout vlastní vinou, taky mě může nějaký idiot sestřelit. Tak nevím, jestli to riziko za to stojí... Máte někdo osobní zkušenost?

lamia
11. led 2016

@lady_giraffe Možná tím,ze řidič potřebuje ridicak a vidět, na lyže vleze spousta ozralych a zcela neschopných a cítí se jak pan bůh. Já nehodu na přechodu nezazila, ale na gymplu se nám na lyžích zabil o rok starší spolužák, me pak sejmuli na sjezdovce jednou v Alpách,jednou u nás, co mám deti jezdim už jen s helmou, jinak jezdim od mala, casto a dobre, ale nebezpečných idiotu je prostě na sjezdovkách dost (vloni mi někdo btw malém sejmul i dítě).

lamia
11. led 2016

Jinak ale na běžky bych klidně šla, pokud by byly dobré sněhové podmínky, mírná trasa, sundat se to da vždycky, když bych mela dojem,ze něco není OK. V druhem i ve třetím trh.jsem na běžkách byla v prvním trim.a pohoda.

babickamary
11. led 2016

Pisete o nebezpečí sejmutí jinym lyzarem... To me se nikdy nestalo ptz jezdim vetsinou nejrychleji ze vsech. Ani jsem nikdy nikoho nesejmula. Bojim se, ze kdyz ted kvuli detatku pojedu opatneji, tuplem me nekdo sejme :-/ Jsem na to zvedava...

editah222
11. led 2016

Ne, nelyžovala jsem. Sama mám zkušenost s velkým pádem, který jsem nezavinila já a nehodlala jsem riskovat. Myslím si, že i ten kdo miluje adrenalin může jednu sezonu bez lyží vydržet 😀 Ale třeba na řeku na raftu jsem jela (v 5 měsíci), tam je spíš potíž s hygienou než s pádem 😉

morwisek
11. led 2016

Mě by lyžování ani ve snu nenapadlo. Stačí že se budu pohybovat na horách ve snehulich s hulkama i to my přijde rizikové. Jezdíme na vysokohorskou chatu v čr. Normálně se to jde cca 1hod pěšky. No letos me vyveze rolba...

brokovich
11. led 2016

Nejela, bala jsem se, protože jsme se snažili dlouho a nechtěla jsem si to vyčítat, kdyby se něco stalo.

zuzineckah
11. led 2016

Ja se chystam o vikendu na bezky. Sjezdovat bych nešla.

luciamala1979
11. led 2016

nečtu ostatní příspěvky, ale - neblbněte, spadnete a zaděláte si za problém. Všechno má svůj čas

xtina_13
25. led 2016

Já se na lyže těším jako nikdy. Ale nutno dodat že jsem dobrý lyžař a od té doby, co jezdím hlavou (tj. tak posledních 10 let) jsem nikdy nespadla. Nebojím se, že do mě někdo napálí. Stejně tak mě může srazit auto na přechodu. Jedeme na hory v 16tt a doktorka s tím neměla problém, dokonce ani s termály, kam chodíme vždy po lyžování. Jen nemám chodit do vody o 39°C, jinak si s tím nemám dělat hlavu. Já si zase myslím: Neblbněte, nemusíte se přece vzdát všeho co milujete. A pokud člověk dodržuje určitá bezpečnostní pravidla, tak se dokáže sám uchránit před nehodami zaviněnými ostatními. Jednoduše nezastavovat uprostřed svahu (takové bych nejraději sestřelila), ale na kraji. Zastavovat případně častěji a prohlídnout terén a možná rizika. Nikdy nepřejíždět na další sjezdovku aniž by člověk zpomalil/zastavil a rozhlídl se a nerozjíždět to rychleji, pokud důkladně neprojedete terén... Já si zase myslím, že zkušená a dobrá lyžařka se nemá čeho bát, dokud jí nezavazá bříško v lyžování.

pety91
25. led 2016

No já bych sjezdovky neriskovala, jen bežky a v klídku.

japona
25. led 2016

Taky nepadam, ale poté, co mě sejmul rakusak temer u vleku tak, ze se sbíhali všichni okolo, zda ziju (a ja si v první chvíli taky nebyla jista, zda mám všechny končetiny v pořádku), bych tehotna na lyze nevlezla. A po nečekaných nahlych problémech v prvním těhotenství bych ani nejela do zahraničí.. převoz X hodin s rizikem předčasného porodu či dítěte v inkubátoru fakt ne..

xtina_13
25. led 2016

Já mám pocit, že dnes se ženy všeho moc bojí 🙂 Jasně, dávat si pozor je jedna věc, ale ty, které lyžovat chtějí, protože na tom stojí (jako já třeba) od tří let a neumí si představit zimu bez lyží, by se neměli nechat svazovat názory ostatních o tom, jak moc je to nebezpečné, protože CO KDYBY NÁHODOU... Já jsem za svůj život nepotkala na sjezdovce jediný vážný karambol. Respektive jen dva a u obou za to mohla jen neopatrnost a nezkušenost jich samých. Dokonce jsem u jedné paní zůstávala až do příjezdu a ona se svěřila, že na tom nestála 10 let (to se pak není čemu divit). Každá při hodnocení tohoto problému vycházíme ze svých zkušeností...
Jinak tak všeobecně. Moje máma mi dnes a denně připomíná, že těhotenství není nemoc... Ona si dokonce den před porodem (12. ledna) jela přes město na kole pro výplatu. Pracovala, až dokud to šlo... Mě berou všichni čerti, když dnes holky zůstávají doma od prvního zjištění těhotenství a kážou o tom, jak se nesmí žádný sýr, pomalu ani ovoce kvůli možné alergii a nedejbože jít do bazénu, kvůli možným infekcím :D To není nic proti odpůrcům lyžování, nic proti Vám holky, ale jen chci podpořit všechny, které se na to cítí, aby se nenechaly svazovat tím, co si myslí ostatní, ale myslely samy za sebe... 🙂

zerog
25. led 2016

Já nelyzovala,jsem začátečník,tak riziko velké.jak pádu,nevyhnout se srážce...taky bych to.nedala ani fyzicky,byla jsem k.o. kamosky co lyžovat umí ale obě lyzovaly tusim prvni trimestr.ale riziko pádu a sejmutí od někoho bohužel vždy,ale každého věc

lucijes
25. led 2016

@xtina_13 Bomba, suprově napsáno!

keny123
25. led 2016

já bych to neriskla neznamena ze když se nikdy nic nestalo že do vás nemůže někdo napálit!náhoda je blbec stálo by to pak za to?ale to už je na každém 😉 😎 at umíte lyžovat sebelíp za lidi kolem nikdo neručí.... 😉

babickamary
27. led 2016

Včera jsem se vrátila po pěti dnech lyžování na Saalbachu, skvěle jsem si to užila. Myslím, že moje skvělá nálada, pozvednuté sebevědomí výborného lyžaře a pohoda s budoucím tatínkem a babičkou bylo to nejprospěšnější, co jsem pro naše dítě mohla udělat. Jedinkrát, kdy jsem měla strach, byla cesta autem.
Kdybych se měla řídit heslem "náhoda je blbec", 9 měsíců se budu pohybovat v reflexní vestě a s rouškou jen mezi prací a bytem.
Myslím, že komu se na lyže chce jet, ať jede, komu se nechce, ať nejezdí - tělo si řekne samo, na co se cítí. Já jsem se třeba na lyžích v ničem neomezovala (v rychlosti, ani v obtížnosti sjezdovek) ale prostě se mi vůbec nechtělo skákat. A to to skákání normálně hrozně miluju a skáču při každé příležitosti, která se při jízdě naskytne. Ale naše "medvídě" (jak zárodku potomka pracovně říkáme) skákat nechtělo a tak se nechtělo ani mně a neskočila jsem si ani jednou 🙂. Zato rychlou jízdu má evidentně rádo 🙂

lajla
27. led 2016

Ne nikdy, stačil jeden pád na záda, hematom...konec, a ty výčitky...

keny123
27. led 2016

každý svého štěstí strůjcem 🙂

morwisek
28. led 2016

@xtina_13 víte ono je rozdíl v jakém týdnu tehu jste ja na hory jedu v 31tt. Na ty naše české. Celé tehu probíhá naprosto bez komplikací ale lyžování si s tím mrnouskem už představit nedovedu. A ani by mě to nenapadlo a to vášnivý lyžař od 3let jsem.

karcoolkap1
28. led 2016

Kazdorocne jezdime do Italie na hory,loni jsem byla v 11. tt a nelyzovala jsem. Zaprve mi bylo stale spatne,za druhe jsem to neriskla,nerada bych spadla a ublizila malemu. Jak nekdo pise,ze jsou tehulky precitlivele,tak to bych zas nerekla. Ja byla cele tehu na bazenech,koupalistich,u Machace,jezdila jsem vsude mozne,ale na lyzich je to risk,jeste k tomu,kdyz vim,ze jsem kazdh rok minimalne jednou spadla. Tak jsme si uzila odpocinek,vyjela jsem lanovkou s ostatnima a cely den si cetla na slunicku,opalila se,pila horkou cokoladu a i to Bombardino jsem si dala! O🙂 :-P

edeltraut
28. led 2016

Lyžovala jsem do cca 16tt , opravdu opatrně na modrých sjezdovkách 🙂

holubice.petra
28. led 2016

Myslim ze lyzuji taky dobre a hlavne hrozne rada...ale v dobe tehotenstvi si to proste odpustim...mrzi me to ale dite je pro me prednejsi nez si sjet parkrat sjezdovku a v pripade nehody si to do konce zivota vycitat...

terinda
28. led 2016

Vážně je takový problém jednu sezónu vynechat a chodit třeba "jen" na procházky? 😕
Asi ano, to by byla ohromná oběť, prcek v bříšku po tom pohybu a riskování určitě touží 😉
No nic, každé takové hazardérce hodně štěstí...

veronikajanova
28. led 2016

lyžovat v těhotenství? včera jsem uklouzla doma na schodišti a stačilo mi, nabila jsem si sice jen zadek a ruku, ale klepala jsem se ještě dvě hodiny. A když jsem byla lyžovat v Itálii, nějaké debil mě srazil a já si vykloubila rameno... takže já bych nelyžovala

evulinka27
28. led 2016

Miluji lyžování, letos nás přemlouvali na hory s partijou. Ale já věděla, že už se o prcka snažíme a že by se mohlo stát, že bych zrovna otěhotněla. No a ve čtvrtek jsem těhotenství zjistila a sobotu partija odjížděla 🙂 ještě, že jsme to odřeli. Jednak bych tam jediná nemohla pít a druhak bych na lyže opravdu nestoupla. Jsem dobrá a zkušená lyžařka, nepadám. Ale to riziko bych nikdy nepodstoupila. Jsem v 5tt a i tady v pádu hrozí riziko...

mrskato
28. led 2016

Jsem ted na začátku 8tt a máme v plánu hory za 14 dní, ale letos to vidim tak akorát na dětskou na provázku s dcerkou. Hrozně ráda bych si zalyžovala, ale nechci riskovat, že mě někdo sejme.

luckiesj
28. led 2016

Já jsem byla loni na začátku února s kamarádkou v Peci, při poslední jízdě jsem se srazila s jinou lyžařkou a zranila si koleno...druhý den jsem zjistila,že jsem těhotná, naštěstí všechno dobře dopadlo 🙂

dzogobela
28. led 2016

Já do toho nejdu. Miluju lyžování a každý rok jsme jeli aspoň 2x na hory, ale letos si dám pauzu. Myslím, že jsem celkem dobrý lyžař a opatrný, padám fakt výjimečně. Ale třeba předloni jsem se asi po 3 letech vysekala na lyžích tak, že kdybych byla těhotná, nevím, nevím, jak by to dopadlo. Měla jsem naražený koleno, žebra, ... uplně všechno mě bolelo. Spadla jsem jakoby na břicho. Takže to holt oželím a příští rok s prckem už třeba někam vyrazíme 🙂

dzogobela
28. led 2016

A mimochodem si myslím, že to nemusí být zase tak vážný karambol, aby se s dítětem něco stalo... stačí třeba jen blbý pád na břicho. ... Neříkám, že by měly matky sedět doma na zadku a taky mě tenhle přístup rozčiluje. Ale lyžování je, dle mého názoru, jeden z nejnebezpečnějších sportů v těhotenství. Velká rychlost, hodně lidí, ledové plotny, závěje... A řekla bych, že každý, ač sebelepší lyžař, prostě na lyžích semtam spadne. Ale samozřejmě je to každého věc 🙂

mika251
28. led 2016

Ja myslím, že je to čiste súkromná vec ženy, ako sa rozhodne. Určite by som nenazvala tie, ktoré chcú lyžovať hazardérkami a tie, ktoré sa toho vzdali prehnane opatrnými. Všetko to totiž súvisí s psychikou - pokiaľ žena chce lyžovať, nemá o tom pochybnosti a má na to dosť odvahy a sebavedomia, tak sa jej s vysokou pravdepodobnosťou nič nestane, pretože bude lyžovať ako obvykle.
Na druhej strane, ak sa k lyžovaniu donúti žena, ktorá si vnútorne myslí, že by nemala, tak bude stiahnutá, stuhnutá a prehnane opatrná - a to už je len kročik k úrazu.

Mám koňa a hodne kamarátok- jazdkýň vo svojom okolí a neustále vedieme debaty o tom, či jazdiť v tehotenstve, alebo nie. Výsledok je tak 50:50.Mnohé z nich jazdili až do vysokého stupňa tehotenstva, poďla vlastných možností a schopností, a nikdy sa nič nestalo - ale na koňa liezli dobrovoľne a s presvedčením, že sa nič nestane. Druhá polovica prestala jazdiť okamžite (vrátane mňa), pretože viem, že by som bola podvedome opatrná a človek keď sa hlídá, tak sa proste chová inak - a paradoxne je viac náchylný k úrazu.

Neodsudzujme ženy, ktoré sa rozhodli naďalej venovať koníčkom, ani tie, ktoré s tým dobrovoľne prestali. Obe skupiny k tomu majú svoje legitímne dovody.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru