Lyžování v těhotenství. Troufly jste si?

listicka77
15. lis 2007

Holky, je tu některá, která si troufla lyžovat v těhu? Jak napadl ten sníh, tak mě to strašně láká. Lyžuju dobře, umím posoudit své možnosti, takže nepadám. Jenže kdybych spadnu normálně, tak se nic neděje. Když spadnu v těhu, tak může být průšvih. A nemusím spadnout vlastní vinou, taky mě může nějaký idiot sestřelit. Tak nevím, jestli to riziko za to stojí... Máte někdo osobní zkušenost?

vampirice
15. lis 2007

Ahoj lišťičko,

plně tě chápů, zrovna jsem se vrátila z venku a venku je nádherně 😝 a v rádiu hlásili, že se od zítřka večera rozjíždí sjezdovky Javorový a Bílá. Jsem na tom velmi podobně, CHCI LYŽOVAT !!!! a všichni mě za to jen peskují, takže by mi to stejně asi neprošlo, ale přeji si aby napadl sníh a taky jsem mohla tady u nás ve městě (v Havířově) alespoň na ty běžky. Nad tím každý přivírá oči.
Takže zdar běžkám !!!!

tlapicka
15. lis 2007

holky, zavzpominala jsem na predlonsky rok, kdy jsem jako cerstva tehule byla v japonsku a rodina me chtela vzit lyzovat do japonskych alp. byla jsem nadsena, ze budu mit zazitek na cely zivot, ale oni jak zjistili, ze jsem tehu, tak v zadnem pripade nesouhlasili.(maji nejvyssi procento potratu na svete, tak mozna proto)strasne me to mrzelo a asi bude mrzet do smrti... ☹

belucie
15. lis 2007

Tlapicko a kdybys přišla o Elišku, tak Tě to mrzet do smrti nebude? Nebo by se třeba narodila s nějakou vadou a Ty by ses celý život neubránila myšlence, že to způsobilo to lyžování...máš roční mimi, tak mi určo dáš za pravdu, že člověk si toho s příchodem děťátka musí odpustit daleko víc než jen lyžování...

tlapicka
15. lis 2007

belucie: prae proto, ze nejsem excelentni lyzar jsem se s tim smirila, nicmene funguju tak trochu na princypu co se ma stat se stane. Jsem mlada a hloupa, proto se chlacholim tim, ze mam jeste dost casu na deticky. S Eli je to skvely, bez ni by bylo vsecko jinak. Jsem tedka opradu stastna, ale kdybych byvala o eli prisla v 7. tt, tak to mohlo byt klidne i spontane a nejen lyzovanim. na zacatku tehu sport nehraje roli, pozdeji uz to je neco jinyho. tedka ctu knihu kolem sveta na kole a tam jela tehotna hrdinka po australii do 7. mesice. A jak bylo manon 2 mesice, tak ji supsli do kosiku na kolo a pak kdyz prileteli do ameriky, tak jim canondyle venoval vozik... nekdy mi pripada dnesni svet tak nejak moc sterilni. Mohla jsem se setrit jak jsem chtela a stejne jsem po porodu malem umrela na selhani jater... to mas tezky...

belucie
15. lis 2007

Tlapicko, s Tvým přístupem k životu souhlasím, ale stejně mi to ve 28tt připadá jako bláznovství. Já bych to prostě neriskovala, hodně bych si to rozmyslela, ikdyby pronajali sjezdovku jen mně 🙂 . V 7tt to možná vypadá neškodně, ale pokud vím, tak dřív se těhule snažily potratit skákáním ze židle a právě se jim to v takhle raném těhotenství povedlo. S tou sterilitou máš taky pravdu, já jsem zase například podle názoru spousty těhotných taky riskovala, protože jsem si v těhu čas od času dala dvojku vína...

tlapicka
15. lis 2007

souhlas, v 28tt je to uz nezodpovednost, to jo, ale maly pivo, ci sklenku vina jsem si davala normalne, tatka je obvodak a kladl mi na srdce, ze to nemuze nicemu ublizit.🙂 proste tak nejak v klidu a v pohode, nejak zvlast to neprozivat...

listicka77
autor
15. lis 2007

To tedy fakt nevím, proč by to v 28tt měla být větší nezodpovědnost a bláznovství než kdykoliv jindy v těhu... (prudké upadnutí na břicho je vždycky průšvih) 🙄

belucie
15. lis 2007

Lišti, já se nechci hádat, je to jen můj názor, já jsem docela blázen, v 8. měsíci jsem jela se svou třídou (s osmákama) na dvoudenní výlet s ještě méně zkušenou učitelkou a chodila s nima na výlety (třeba 12 km), koupala se s nima v rybníku, ale prostě kdybych viděla na svahu maminu s pupkem, tak bych nechápala. Chtělas vědět názory, tak jsem ho řekla 🙂 Pokud přece jen pojedeš, tak držím palce, ať to dobře dopadne 😉

Tlapičko, tak tos mě uklidnila, ze mě si pořád někdo dělal srandu, že porodím malého závisláčka, ale když se to nepřehání...Tobísek to teď dostává občas i přes mléko, protože je na to zvyklý 😀 a nevím, jestli jsem mu nevytrénovala žaludeček tak dokonale, že nějaká kolika, která bývá častěji u kluků, se nám vyhnula velkým obloukem! 🙂

listicka77
autor
15. lis 2007

Belucie, já chápu, že někdo považuje lyžování v těhu za nezodpovědné. Jen nechápu, proč v 28tt je to větší nezodpovědnost než třeba v 15tt.
Mmch nemám v plánu "jet na hory" (např. na týden). Uvažovala jsem o tom vyrazit si na sjezdovku třeba na půl dne.

danca.c
16. lis 2007

Ahojky listicko, dneska jsem se kvůli lyžování poprvé přihlásila, protože už dva dny řeším, jestli vyrazit na lyže. Včera jsem se definitivně dozhodla, že to zkusím zítra, byla u nás kamarádka co z hor pochází a ta normálně lyžovala (a obě děti jsou OK) takže jedeme k nim a s ní a její malou dcerou půjdeme na modrou. Už se těším, mám na to i novou helmu. Samozřejmě budu moc opatrná a budu se dívat, kdo je kolem mě. Jinak jsem ve 28 TT a těžiště je pořád stejné, takže snad to bude v poho. 😎 😎

lukin
16. lis 2007

No taky si myslím, že to je nezodpovědnost a zbytečný hazard. Přece jednu zimu vydržíš bez lyžování, ne? Když spadneš teď, když máš břicho, tak to může odnést to miminko. No nevím, ale miminko je už v tobě celkem velké, tak si může i něco zlomit nebo se přinejmenším aspoň zmáčkne (snad to jde pochopit, jak to myslím) a pochybuju, že ho při velkém prudkém pádu na břicho ochrání placenta.

danca.c
16. lis 2007

Já myslím, že na modré sjezdovce a při opatrnosti problém nebude.

tlapicka
16. lis 2007

muj manzel si na modre urval rameno, kdyz si sel odpocnout ☹

lukin
16. lis 2007

danca.c: A co otřesy? V těhotenství nejsou dobré a pokud vím, tak při lyžování to ani jinak nejde.

danca.c
16. lis 2007

Otřesů podle mě není víc, než při schodech, dobíhání MHD, nebo jízdě autem na některých našich úžasných silnicích.

lukin
16. lis 2007

danca.c: Je vidět, že ses rozhodla, takže ti dál argumentovat nebudu, protože to nemá cenu. Jen si myslím, že my ostatní holky nejsme tak zaujaté (nemilujeme tak moc lyžování), takže to vidíme možná trochu víc reálně. Jen bych byla nerada, kdyby se tu objevilo téma: Ublížila jsem svému dítěti. No ale nic, já se už k tomu vyjadřovat nebudu, protože vidím, že jste už rozhodnuté.

danca.c
16. lis 2007

Ja rozhodnuta jsem, jen jsem svoje úvahy psala lištičce.

kacka.va
16. lis 2007

já se tedy letos lyžování (neběžkuju, pouze sjezduju) ráda vzdám. Lyžuju sice dobře, ale na sjezdovce to není pouze o mé opatrnosti, protože co si budeme říkat, jezdí na nich plno debilů, kteří člověka srazí ani neví jak. Takže tohle bych neriskovala. A nemyslím si, že je rozdíl, jestli někdo jede po modré nebo po červené. Já bych nelyžovala v žádném stadiu těhotenství.

tlapicka
16. lis 2007

nebezpeci hrozi i na vleku. kolikrat uz me postouchali ve fronte hulkama...

makelka
16. lis 2007

Ahoj holky, taky lyžuju a moc ráda a vloni jsem se toho holt musela vzdát, ale myslím, že to stojí na rok vypustit 😉 a říkala jsem že stejně nebude na čem a vloni to byla pravda, sníh nebyl skoro žádnej a když jsem kolikrát viděla, jak vypadají sjezdovky tak jsem byla ráda, že si neničím svý lyžičky 😉

A pokud se dotoho některá opravdu pustíte, tak opatrně!!!!!! 😉

listicka77
autor
16. lis 2007

Dančo, napiš pak, jaké to bylo! 🙂

danca.c
16. lis 2007

Jasně dám Ti vědět, už se těším. V pondělí napíšu. 😵

paolin
16. lis 2007

ja byla ve 20.tt v Italii lyzovat. a bylo to naprosto dokonale! lyzovala jsem zlehka a tam, kde nebyly lidi. pokud jsem si nebyla jista, tak radeji sundala lyze. lyzovala jsem kazdy druhy den, pokud jsem se citila dobre. delala jsem si casto prestavky na dobroty, horke cokolady a pohoda na snehu a slunicku byla k nezaplaceni. spadla jsem jednou a to trochu na zadek. v tehu jsem hrala volejbal, squash a plavala jsem. pokud nejsou zadne problemy s tehotenstvim, tak naopak nechapu, proc nektere maminy sedi doma na zadecku a nic nedelaji. pohyb naopak matce i deteti velmi prospeje. no a kdyz jde o ty pady...v zime na lede muze upadnout kazdy, kdyz jde treba jen nakoupit. v aute vas muze kdejaky rapl nabourat nebo srazit autem na prechodu. proste kdyz by to melo prijit, tak to clovek stejne neovlivni! tot muj nazor a zkusenost. 🙂

paolin
16. lis 2007

kazdopadne 20.tt byla pro me maximalni hranice. bylo to taky s ohledem na to, ze jsem nemela skoro zadne brisko. pozdeji bych si lyzovat uz netroufla.

berynka
16. lis 2007

Ahojky, jak se tady mj. řešily "modré", tak já mám zkušenost, že tam bývají největší střeva. Nikoli proto, že by to byli začátečníci, ale spíš dost neukáznění lyžaři 😠 . A určitě taky záleží, kde budoucí maminka hodlá lyžovat, je rozdíl o slunném víkendu ve Špindlu a ve velkém středisku někde v Alpách. Obecně ale fakt platí, že těhulky by se měly vyvarovat takových činností, u kterých je větší riziko pádu. Jde fakt jen o pár měsíců a za rok si to všechno vynahradí 🙂 .

danca.c
16. lis 2007

S paolin naprosto souhlasím. 🙂

paolin
16. lis 2007

no, jeste par uvah k nekterym nazorum 🙂
vrozene vady jsou dany geneticky, takze nejaky sport rozhodne neovlivni telesny vyvoj miminka.
pokud jde o alkohol, tak mi je doporuceno dat si jednu sklenku vina denne a to hlavne kvuli utrzeni tehu. mam rizikove - hrozici potrat. doporucuje se i mala sklenka piva 😉
driv se dopomahalo k potratum skakanim, ale az po vypiti horkeho napoje - nejlepe vina a nejlepe minimalne litru. roztahly se po nem cevy a zvysilo proudeni krve. tzn., ze se na zacatku tehu zvysilo prokrveni delozni steny a to mohlo dopomoct k potratu (praskne cevka, zacne krvaceni a mimco to vezme s sebou-pokud jeste neni poradne uchycene).
kazdopadne mi doktori rekli, ze mam odpocivat a lezet. kdyz jsem jim rekla, ze mam dvoulete dite, tak oni s usmevem na to: aha - no, tak hlavne neskakejte z padaku :o) sportovat muzete, zvedat dite taky. stejne pripadny potrat neovlivnite.
neznamena to pro me, ze budu od zacatku tehu skakat a padat jak prastena. spis to, ze muzu delat vse, ale s mirou. pokud se ovsem citim dobre a nemam problemy.

danca.c
16. lis 2007

Paolin, opět musím jenom souhlasit, těhotná jsem podruhé, při prvním jsem dělala naprosto všechno (jenom právě kromě lyžování,hory jsem absolvovala ještě bud čerstvě, nebo netěhotná a další sezonu už byl se mnou) a vše OK. A ted už jsem toho zvládla také spoustu (dovolenou autem i letadlem a všchno co dělám normálně) a malá je podle všech vyšetřní naprosto zdravá. Jenom častěj odpočívám, ale mám pocit, že si mimi samo řekne, co se mu líbí a co ne. Když jsem už dýl v práci, nebo tak něco, tak na mě dopadne taková únava, že prostě musím jít spát. A někdy při věcech, u kterých by člověk řekl, že nejsou vhodné se cítím výborně.

marinka
16. lis 2007

S tím skákáním - potratit se dá i skokem nebo pádem bez toho, aniž by člověk předtím vypil nějaký horký nápoj, jak píše paolin a to tak, že se odloučí placenta.
Takže já bych teda lyžování neriskovala a to v jakémkoli týdnu těhu. Pokud se mrknete do jakékoli knížky o těhu, kde se píše o vhodných a nevhodných sportech v těhotenství, lyžování se vždy řadí mezi ty nevhodné. Je to každého jeho věc, ale opravdu bych to zvážila - těhulka už nenese zodpovědnost jen sama za sebe, ale i za své miminko..

paolin
16. lis 2007

marinko, to mas samozrejme pravdu. ale slo o umyslne potraceni v ranem tehotenstvi. to jeste placenta neni vytvorena :o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru