Lyžování v těhotenství. Troufly jste si?

listicka77
15. lis 2007

Holky, je tu některá, která si troufla lyžovat v těhu? Jak napadl ten sníh, tak mě to strašně láká. Lyžuju dobře, umím posoudit své možnosti, takže nepadám. Jenže kdybych spadnu normálně, tak se nic neděje. Když spadnu v těhu, tak může být průšvih. A nemusím spadnout vlastní vinou, taky mě může nějaký idiot sestřelit. Tak nevím, jestli to riziko za to stojí... Máte někdo osobní zkušenost?

koni.klec
19. lis 2007

Tezko se da asi predpokladat, ze do knizky o tehotenstvi napisou, delejte vsechny sporty s chuti podle toho, jak se citite. To mi totiz rekl gynekolog na posledni preventivni prohlidce. V americe by se kvuli ni soudila prvni zenska, ktera potratila a pritom rekreacne plavala. Nektery sporty jsou proste razene do nebezpecnych i bez tehotenstvi a rada lidi si na ne proste netroufne. A na lyzich se rocne zabije x lidi. Ale statisticky je vetsi pravdepodobnost, ze se zabijete v aute nez na sjezdovce, a rizeni nikdo neresi.

Ja bych to delala fakt podle chuti a pocitu. Jestli mas opravdu strasnou chut a nemas strach, tak do toho jdi. Ja jsem byla lyzovat vcera, sice jestli jsem tehotena, tak tak ve 4.tydnu, ale byla se mnou tehule v 19.tydnu a byla docela v pohode. Nicmene i ja psychologicky jsem byla opatrnejsi. Je to proste o tvym vlastnim pocitu. Myslim, ze kdyz budes davat bacha, tak stylem pani radova na modre sjezdovce, nic moc nehrozi.

Ja jsem prave slysela, ze volejbal se nesmi kvuli otresum, ale doktor mi to vyvratil. Prej zalezi na kvalite tehotenstvi, nikoliv na skakani. Docela me prekvapil. Nekteri totiz zakazuji sporty jen z principu a vubec netusi, o co se jedna. Prej volejbal je nebezepcny i tim, ze clovek dostane balonem do bricha. Kdo hraje volejbal, tak musi vedet, ze do bricha nikdy nedostane. Neb by to muselo letet z boku ci zepredu a postreh zajisti, ze tam da ruce. Takze balonem muze dostat jen do zad nebo maximalne pri smeci do hlavy z boku, kdyz se nediva, ale to nespadne. Muze ale spadnout obzvlast dobrovolne v zapalu boje, kdyz chyta mic, ale to je na zvazeni kazde osoby.
Kolo se prej taky zakazuje kvuli padum. Ale ruku na srdce... kolikrat ste spadly z kola? Tak mozna v 5ti letech, kdyz se to clovek ucil. To spis kazdorocne uklouznu na naledi. Prej je to nejvic o pocitu a o intiuci. Nezodpovednosti bych to nenazyvala. Jen uhel pohledu. Znam zenu, ktere prejelo dvoulety dite auto. Nezodpovednost? Pro urcite jiste jo, pro nektere proste nehoda.

danca.c
19. lis 2007

Ahoj listicko,bylo to fakt uuuuuzasne. Jsem moc rada, ze jsme na vikend jeli, bylo to fakt bezva.Mam pocit, ze jsem se tam nabila energii nejmin na mesic. Nejdriv jsme se za slunicka jenom prosli a kolem 15,30 ubylo lidi, tak jsem lyzovali asi do sedmi. Proste bezva. Jezdili jsme fakt opatrne (schvalne jsem i s kamaradkou sledovala otresy a nebyly...), takze jsem se citila a citim skvele. Zdravim take paolin.

paolin
19. lis 2007

ahoj lyzarko Danco! to je supr, ze jsi si to uzila! 🙂 premylela jsem nad temi otresy a prijde mi, ze lyzovani je plynuly sport a nedochazi k velkym otresum. to takovy dobihani na travmvaj je mnohem horsi 🙂 az na ty pady, samozrejme!
taky mi doktor rikal, ze u volejbalu je to hlavne o trefeni micem do briska. otresy pri skakani taky urcite nejsou nic moc...no, ja hrala volejbal do tretiho mesice a spis mi to pomahalo proti nevolnostem a jinym tehotenskym legrackam a delalo mi to taakhle desne dobre! 😀

kacka.va
19. lis 2007

já zase slyšela, že ten volejbal je taky z důvodu natahování se nahoru za míčem. 🙂

lu777
19. lis 2007

já bych taky neriskovala, naprosto souhlasím s Marinkou... ta reakce na otřesy a zvýšenou námahu je sice individuální (já třeba měla problémy i když se nám rozbil výtah a vyšla jsem sedm poschodí), ale jak tu zaznělo, za ten risk to nestojí.. taky jsem přibrala jen 5 kg a sportovat bych mohla, ale nechci ani pomyslet, co bych dělala, kdyby se něco stalo... 😔 😔

však člověk si tohle odpustí jednou dvakrát za život, když je těhotný... já se těším na příští rok, to bude moct někdo malého na chvíli pohlídat a já si budu moc užít beze strachu 🙂 🙂

danca.c
19. lis 2007

Ahojky Paolin, otresy fakt nebyly a musim rict, ze se od sob citim lip, nez celou dobu pred tim. Fakt si myslim, ze si to mrne samo rekne, co je mu prijemne a co ne. Takze jsem moc rada, ze jsem byla.
Znama je lektorka spinnigu, konci 8 mesic a jezdi porad, to je mozna narocnejsi. Asi kazdy, na co se citi. Obcas kdyz to nekde ctu, tak mam pocit, ze bych nemela delat naprosto nic (at se to tyka domaci praci, zamestnani i sportu). Delam vsechno, na co mam naladu a po cem je mi fajn.

paolin
19. lis 2007

presne! tehotenstvi neni nemoc.
ja se ted musim setrit, protoze mam rizikove tehotenstvi a sport mi fakt chybi. kdybych alespon mohla jit plavat 😒 ikyz je pravda, ze se synem se vlastne nacvicim po cely den az az 😀

zuzik03
19. lis 2007

Ahoj holky, teda to je dost aktuální téma, byli jsme teď na dovolené a projížděli přes zasněžený Brenner a vidět ty lákající Alpy bylo trýznivé - hned bych taky skočila na sjezdky, ale netroufnu si - o sebe se nebojím, lyžuju dobře a taky nepadám, jenže náhoda je blbec, nějaký kretén to do tebe napálí a pak si budeš rvát vlasy. Ale běžky někde na rovince, tomu neodolám 🙂

danca.c
19. lis 2007

NO, male dite je poradny zahul,takze paolin pohybu mas urcite vic nez dost. Jeste bych rada jela, ale uz to asi nepujde, ted 3 tydny uz neco vzdycky mam a v tom 8 mesici se uz mozna nevejdu do obleceni. A treba uz se mi pak fakt posune teziste.. No, uvidime. Kazdopadne letosni sezona bude i po porodu, tak treba mezi kojenim....

paolin
19. lis 2007

jasne, ze jo. s mesicnim mimi muzes na hory v pohode. proste se budete v hlidani stridat. nejlepsi je sehnat chatu hoodne u svahu. a hodka lyzovani staci uplne v pohode 🙂 nebo ty bezky, jak pise Zuzik, musi byt supr. uz se tesim, az vyrazim s Vitkem. to bude sranda 😀

danca.c
19. lis 2007

presne tak, tatka bude s malou, uz je na to pripraveny a tesi se. Tu hodka az dve muzu klido na sjezdovku. Vitovi se urcite bude libit, ti znami meli sebou rocniho chlapecka a byl nadseny (zatim na bobech).

listicka77
autor
19. lis 2007

Dančo, super. U nás z běžek nic nebylo, táta chytl nějakou virózu. Ale vyslechla jsem si keců...
Se sezónou po porodu moc nepočítám. Přece jen to šestinedělí bych radši držela a pak už bude duben.

danca.c
20. lis 2007

No,ja mam prvni termin 30.ledna,tak kdyz se mala narodi podle nej, tak i se sestinedelim mam jeden dva vikendy v breznu. Jsem fakt rada,ze jsme byli, je mi strasne dobre, vcera jsem dokonce po prichodu z prace nesla ani odpocivat, ale varit. To byli kluci hoodne prekvapeny, jinak si jdu vzdycky nejdriv na hodku lehnout a ted jsem naprosto svezi. Snad to alespon par dni vydrzi.

vampirice
21. lis 2007

Ahoj holky,
neodolala jsem a chystám se na večerní lyžování. Těším se jak malá holka a doufám že bude dost sněhu.
Sice si to spoustu lidí oremcalo, ale já mám svou hlavu a jsem vpoho. Hlídat mě budou tři sudičky (dvě nej kamošky a brácha)
Zítra napíšu jak bylo a jak je nám. 🙂))

verena
21. lis 2007

Ahoj holky, v jedné chytré brožuře o těhotenství (sepsané plenkami Fixies) jsem četla docela rozumnou věc, že do 3. měsíce se smí normálně lyžovat. Ve 4. se však vytvoří plodová voda a při pádu hrozí její odtečení, což je průšvih. Já lyžuju od mala a letos to bude poprvé, co si to nechám ujít ☹ Jsem teď v 11. tt. A to na Silvestra jedeme na hory!

zuzik03
22. lis 2007

Vereno, ono se všude píše něco jiného, pokud je maminka zdravá, tak by to tak být mělo, ale na druhou stranu je do 12tt plod nejzranitelnější a máš největší riziko potratu. Takže těžko říct 😒
Ale dyť si to lyžování užijem po zbytek života, tak nám jeden rok neuteče, ono i to procházení po horách ve sněhu má své kouzlo 😉

danca.c
23. lis 2007

Ahoj vampirice, tak jake jsou zazitky? Doufam, ze stjene skvele, jako moje. Mrzi me, ze na dalsi 3 vikendy uz mame jiny program, tak ted lyze nebudou. Ale stejne jsem rada, ze jsem byla. A co Ty?

vampirice
23. lis 2007

Danca.c : lyžování bylo úžasné. Super jsem si to užila. Byla to jen dvouhodinovka, ale stačilo to a pokud bude sníh tak bych chtěla do vánoc ještě 2-3x jet a pak už toho asi nechám. Jezdíme každý rok na tři dny do Alp. Letos jedou holky 24.1., ale určitě nepojedu. Sice přesvědčuji sama sebe, ale snad mi to vydrží 🙂).

danca.c
23. lis 2007

vampirice:tak to je skvělé, že sis to užila. Uvidíš,jak se budeš cítit, já jsem ve 29tt a bylo to bezva. Je fakt, ze malo pribiram,takze teziste je porad stejne, ale treba to budes mit take tak.

sandra81
24. lis 2008

Ted o Vanocich jedeme na hory a chtela bych taky lyzovat, v te dobe budu asi tak ve 12.tydnu tehotenstvi. Nekde jsem cetla - Maminka nebo Betynka, ze do 14. tydne tehot. je mimi chraneno panvi takze se lyzovat da - samozrejme take s max. opatrnosti. Myslite ze je to pravda? Muzu lyzovat?

kacka.va
25. lis 2008

sandra: asi záleží, jestli jsi 100 % OK, já znám plno holek které potratily a ani lyžovat nemusely, takže já bych si to lyžování odpustila, protože už jen blbý pád podle mého může vyvolat nepříjemnosti. Ale záleží na každém, aby si zvážil případná rizika.

aponchie
25. lis 2008

ja lyzovat urcit enebudu bo sem trdlo a padam takze to mam jasne..ale popijet caj na horach urco budu i s tim se da zit 😀

dvojka
25. lis 2008

ahoj holky

Já bych teda lyžování v těhotenství neprubla.
Po tom,co jsem porodila ve 33tt bych ted už snad ani doma neuklízela.
Myslim,že je to velký hazard se životem miminka.... 🙄

sandra81
25. lis 2008

Tak dik holky no, uvidim jaky bude snih a mozna si to jednou dvakrat sjedu, ale taky zalezi na tom jak se budu citit, ted je mi furt zle....je to bes, ty prvni tydny tehotenstvi...🙂

tlapicka
25. lis 2008

sandro: my jedeme na hory v lednu, sama jsem se pasovala do role hlidaci teta, jelikoz nijak extra dobre nelyzuju, tak to nehodlam riskovat.

kdybych lyzovat umela bajecne a necekala dite po ivf (to necekam jen pro ujasneni),tak bych se toho nebala ani pozdeji.

treba muj bratr spadne jednou za let a jeste je to z jeho blbosti..... unava krizena se spatnejma podminkama, takze kdybych byla takovej machr, nebala bych se, prusvi je, ze cloveka muze nekdo sejmout a s tim uz nic nenadela 😔

vikula
25. lis 2008

Ahoj holky já bych lyže také nepokoušela v těhu.Strašně mi to bude chybět,ale v březnu už se třeba svezu na střídačku s manželam.Prcek se nám narodí v půlce února tak počítám,že na den v březnu vyjedeme 😝

janika7
25. lis 2008

Ahoj holky, ja bych teda na lyze taky nevlezla i kdyz jsem docela dobra lyzarka a nepadam. Myslim, ze tehotenstvi a teseni se na miminko je az moc krasny na to, abych s tim hazardovala. Myslim, ze budu tehotna jednou, maximalne dvakrat za zivot a ty dve lyzarsky sezony nestoji za ten strach, ktery bych u lyzovani o nas oba mela a ani za to riziko...

kacka.va
26. lis 2008

vikula: ty jo, ty jsi odvaha, v šestinedělí na lyže 😉. Ono cestovat v zimě na jeden den s mimčem na lyže, kde není zázemí, to bych si teda netroufla, i když jsme už od malinka cestovali hodně, ale vždycky někam, kde v cíli byl klid, teplo, mohla jsem v pohodě nakojit, přebalit apod. Tak držím pěsti a pak schválně napiš, jestli jste na těch horách byli nebo ne 😉

artepeli
28. lis 2008

Ahoj, myslite ze je realne vyrazit v sedmem-osmem mesici na bezky? Da se to? Nevite o nejakem dobrem mistu na vikend, neco po rovinkach?

sandra81
28. lis 2008

No ja nevim no. Ted jsem zas nasla na netu ze do 12tt tehotenstvi je deloha a mimi chraneno, takze se lyzovat smi - s nejvyssi opatrnosti. Uvidim jaky bude snih a pokud nebude moc lidi, myslim ze si kopec parkrat neodpustim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru