Macmiror globule v těhotenství, máte zkušenost?

verjak
6. črc 2012

Dobrý den, mám takový dotaz, objevil se mi kvasinkový zánět a já si sama nasadila Macmiror globule (zbylo mi doma 6 tablet od předešlěho zánětu)..Před zaváděním jsem si udělala těh. test, byl negativní...Asi za 10 dní nato jsem si udělala opět test a byl pozitivní! S manželem se snažíme o mimi už dlouho a teď máme strach, zda jsem tomu nemohla nějak ublížit ☹ Na gyn.se dostanu až začátkem příštího týdne..Nebo jet na pohotovost??Dle mých výpočtů jsem cca ve 4 týdnu..Nemáte prosím někdo zkušenost s užíváním těchto globulí v těhu?Děkuji za odpovědi!

samelia
6. črc 2012

Já přesně tyhle v těhotenství užívala, takže by to mělo být ok. Jen nevím, jestli není problém, když jsi teprve na začátku, já je brala až asi v polovině těhu, když jsem dostala zánět. Myslím, že i tak by to mělo být v pořádku, ale samozřejmě o tom informuj gynekologa, že jsi je aplikovala. Držím pěsti, ať je vše ok 😉

deyana
6. črc 2012

@verjak já je mám v těhu, ale nedoporučují se v prvním trimestru, takže bych to nebrala a jela k Dr, sama si něco léčit, to je o hubu normálně, natož v těhu 😉 Jestli se ti to vyléčilo, tak už bych to teda neřešila, ale jestli problém trvá, tak bych jela klidně i na pohotovost.

dasa24
7. črc 2012

@verjak bude to ok, ja jsem macmiror uzivala ke konci tehotenstvi, ale nez jsem zjistila ze jsem nahodne tehotna,tak jsem uzivala canesten, skakala padakem a byly i caste oslavy tak i alkohol, uzivala leky ktere se nesmi brat v tehotenstvi a vse ok i cele tehotenstvi, bude to v pohode🙂)))

verjak
autor
7. črc 2012

Děkuji za odpovědi..Ta nejistota je hrozná!Mám takový strach..Zánět je po 6 tabletách vyléčený, takže na pohotovost asi nemá smysl jezdit, žádný potíže nemám.. Musím počkat, až bude ordinovat začátkem týdne moje doktorka..Do té doby se snad zblázním ☹ Ještě jednou děkuji za odpovědi.

hancula
7. črc 2012

ahoj, mně nasadila tyhle globule moje Dr., když jsem byla 13+4 tt a ještě mě upozorňovala, ať se nelekám, že v příbalovém letáku se píše o tom, že se nemají užívat v prvním trimestru, myslím. říkala mi, že to ničemu nevadí, že bez těch tabletek bychom se toho pak už nezbavily... řekla bych, že by to mělo být OK, jak říkají holky tady, určitě bych to gynekologovi sdělila, až tam půjdeš na začátku týdne. jinak bych asi nevyšilovala 🙂 myslím, že plno ženských na počátku dělá tolik zakázaných věcí, protože o těhotenství neví a miminku se nic nestane. hold jsi to nevěděla, tak jsi jednala, jak jsi jednala 😉

alyssa.anna
24. led 2013

Mě dali Macmiror v nemocnici (18tt) takže v těhu se smí, jen nevím jak je to s 1. trimestrem tam se smí máloco.

lianninna
26. led 2013

Mě příjde že každý doktor říká něco jinýho 🙂 Moje kamarádka je taky těhotná se zánětem má problémy pořád i před těhotenstvím a i teď v těhotenství , chodíme ke stejnýmu doktorovi , jí řekl že si na to musí zvyknout že to má prostě už pořád a že jí v těhotenství nesmí nic předepsat že prej vše co se zavádí tak pění a že se to nesmí ,.. No na to jsem k němu došla já protože mi taky začal zánět ,.. léčil mě dva měsíce 😒 nejdřív výplachy šíleně drahý , pak antibiotika i kvůli močovým cestám , dokonce i ty záváděcí tablety (který tvrdil že se nesmí ) ve finále mi dal ještě nějaký krém ,.. a pořád nic ,..u něj jsem nechala kolem 1000,- Kč a nepomohlo mi od něj nic ,.. pak mi řekl že mi napsat už nic nesmí a že to prostě musim vydržet ,.. nakonec jsem si v lékárně koupila něco na doporučení lékárnice , a běhjem týdne jsem měla klid a mám klid ,.. Kamarádka bohužel ,.. řekla že nic bez lékaře si dávat nebude takže trpí pořád ,.. Ono asi u všeho se píše že se to má konzultovat s lékařem a že se to během těhotenství nedoporučuje ,.. 😒

verushe20
21. kvě 2014

Taky je teď užívám... a dozvěděla jsem se nedávno takovou zajímavou věc... jedna paní celý týden tyhle globule polykala a pak se prej divila, že jí to nezabírá 😀

ines82
21. kvě 2014

ahoj, i mne je doktorka predepsala ve 12. tydnu tehotenstvi, myslim, ze muzes byt klidna, protoze co vim, spousta tehotnych holek je brala. 😉. 🙂

mikracek
6. srp 2014

ahoj holky, já dostala macmiror 500 8globulí, řekla jsem doktorovi, že můžu být těhotná, ale byla jsem teprve 8dní po ovulaci, tak jsem si nebyla jistá, a tak mi dal těch 8 globulí, že prý to těhulky můžou i v prvním trimestru. Na otázku, jestli by mi nepředepsal něco, co nebudu muset brát tak dlouho, mi řekl, že ty tablety mají nižší obsah té látky a proto je jich víc, tzn. léčba trvá déle, ale v těhu se to může, tak jsem klidná 🙂

agneszka
6. srp 2014

Jsem těhule,čekám dvojky a tyhle léky jsem zrovínka minulý týden dobrala na kvasinky...Gynekolog říkal,že jsou bezpečné

terkabici
21. srp 2014

Já sem byla byla ve 33 týdnu v nemocnici a mmj. jsem dostala Macmiror globule, takže si myslím, že by to mělo být v poho... 😉

missveru
21. srp 2014

@verjak Já ležela v porodnici v 26. týdnu a taky mi je nasadili... nevím ale, jak je to v prvním trimestru.

verjak
autor
21. srp 2014

Díky za odpovědi.U mě to tenkrát bohužel dopadlo špatně-samovolný potrat.Ale zřejmě to byla souhra jiných náhod ☹ Nyní už nám tady běhá roční chlapeček a na to neštěstí už si málokdy vzpomenu..

vrk
28. pro 2014

Ahojky, dostala jsem macmiror 500 kvuli bilkovine v moci a podezreni na zanet. Mam je na 8dni. Jsem v 17tt a neni mi to moc prijemne. Zanet jsem nikdy nemela, tak snad bude vse brzy ok. Kontrolu mam az za mesic

terkaaaaaa
25. říj 2016

Opravdu Macmirror v prvním trimestru nedoporučuji. Težko říct, zda za zamlklý potrat v osmém týdnu opravdu mohl, byl mi předepsán dokonce doktorkou, ale já si myslím, že ano, časově to rozhodně vycházelo. Za mě tedy NE ! ! !

azeret11
25. pro 2019

Otevirám diskusi...byly mi předepsány čípky macmiror na infekci, byla jsem v 5tt, na ultrazvuku byl v ten moment vidět pouze maličký gestační váček, v pondělí jsem si měla jít pro krásnou fotečku z ultrazvuku pod stromeček, ale bohužel gestační váček 29mm prázdný....takže mě zítra čeká revize...teď zpětně si říkám, jestli to nemohlo být těmi čípky, ale na to už mi stejně nikdo neodpoví 😔

denca2312
9. dub 2022

Děvčata, když jste brali macmiror complex 500 měli jste výtok takovy jako husčí? Né úplně hlen ale prostě něco to bylo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru