Magnesium můžu brát s vitamíny pro těhotné?

ivonnka
12. únor 2014

Doktor mě doporučil magnesium 2 x denně a já jsem se zapomněla zeptat, jestli se může brát, ikdyž beru vitamíny pro těhotné GS mamavit? V lékárně mě paní řekla, že mám brát jen jedno z toho, tak teď nevím 😒 ..

jankadudova
12. únor 2014

Volila bych radeji samotne magnesium, zvlast pokud je doporuceno. Vitaminy pro tehotne jsou stejne jen takovy marketingovy tah na tehotne.. 😉

romca007
12. únor 2014

Měla jsem také předepsané magnesium a to v tabletách do vody. Brala jsem je skoro "poctivě" 🙂 A pak jsem se dozvěděla, že magnesium "říká" děloze nepracuj tak jak máš...
Takže jej beru již méně a od 30t. jej nechci brát vůbec, aby děloha mohla sama trénovat a přirozeně pak pracovat u porodu.

https://www.modrykonik.cz/magnesium-v-tehotenstvi/ níže v tomto článku je také popsáno to, že Magnesium snižuje činnost dělohy....tak jen píši pro informaci 😉 a každá mamča už si musí sama zvolit tu svou cestu.

Ať se daří 😅

terkaz
12. únor 2014

Ja osobne bych volila jen magnesium. Doktor asi vi, proc ho predepsal. Ja jsem brala mag. od 30t. kvuli tvrdnuti bricha. Radeji jsem brala tabletky, nez bych skoncila v nemocnici na kapacce. Porod probehl bez komplikaci, rychle a v pohode. Za4 hod. byla mala venku. takze tak 😉

leni84
12. únor 2014

Také bych volila jen magnesium, ještě když ho doporučí doktor..Ono v podstatě všechny "multi" vitamíny nemají skoro žádný účinek. Zrovna jsem se o tom bavila se svojí gynekoložkou, když se mě ptala, jestli beru nějakou kyselinu listovou, tak jsem jí řekla, že ano, ale jen čistou - ne multivitamíny a ona mi jen potvrdila, že dělám dobře, že všemožný ty multivitamíny jsou jen na tahání peněz..Samozřejmě to neuškodí, když se berou, ale ani to nijak zvlášť nepomůže..

castava
12. únor 2014

Já brala v těhu také magnesium. Jelikož jsem na začátku hodně zvracela, tak mi napsala prášky (myslím, že to obsahovalo hodně vit. B) Po ,,Béčku" se ale přibírá na váze, tak mi je Dr. sama vysadila jakmile mi bylo lépe, bylo to ve 12 týdnu. Výživové doplňky jsem nebrala. Ptala jsem se Dr. zda je potřeba brátnějáký výž..doplněk a ona mi řekla, že stačí jíst zeleninu a ovoce. Potom podotkla, že ženy co berou v těhu výž. doplněk, tak rodí velké děti.

ange_de_la_morte
12. únor 2014

Newim jaké má paní w lékárně wzdělání ale magneskem se předáwkowat určitě nedá, maximálně se z toho po.... ( wysoké dáwky magneska jsou jak projímadlo) , takže čisté magnesko ( magnesium lactici) můžeš uplně wklidu ( já jsem w druhé půlce těhotenstwí brala 9 tablet denně podle ordinace lékaře). Ale pokud už by ses chtěla rozhodnout - tak se wykašli na GS Mama apod. , to magnesko má rozhodně wětší užitek 😉

muj_smisek
12. únor 2014

Určitě souhlasím s tím, že je lepší brát magnesium, jesltiže ho předepsal lékař.Já osobně jsem ho dostala v 27 tt také, avšak nedělal mi vůbec dobře i po jedné tabletce mi bylo zle (řidká stolice, atd.atd) prostě jsem ho špatně snášela, takže jsem ho brát přestala po poradě s lékařkou a vydržela jsem krásně do termínu, tím nechci říct, že ho nemáš brát jen moje zkušennost, ale nemůžu souhlasit s tím, že po vitamínech se rodí veliké děti,já je brala téměř celé těhu (ne v období kdy magnesium) a malá měla 2850g 🙂 byl to drobek, takže je to asi případ od případu.

zuzlinka92
13. únor 2014

Já brala GS MAMAVIT i magnesium kvůli hematomu , krvácení a tvrdnutí břicha 🙂.Malý je krasný a zdraví 7 měsíční chlapeček 🙂v nemocnici i doktor mě to schválili 🙂

simirek1
14. únor 2014

Ahoj 🙂 I já jsem toho názoru, že vitamínové preparáty v tabletách jsou jen tahání peněz z lidí, důležité je, aby měla těhotná žena pestrou stravu po celou dobu těhotenství. Hořčík jsem také brala a vybrala poctivě všechny tablety, doporučuje brát přibližně do 35.tt, protože snižuje aktivitu dělohy.
Takže za mě bych určitě dala přednost užívání hořčíku a vitamíny bych určitě nebrala....jsou to vyhozené peníze...je to jen můj názor!!! 🙂 Ať se daří 😉 😉 😉

krabice1983
18. únor 2014

Já brala magnézko od začátku kvůli křečím, poté tvrdnutí břicha, a k tomu jsem brala jen obyčejnou listovku tři mesíce, potom jsem šla do lékarny v druhém trimestru a paní lékarnice se zhrozila, jaktože nic neberu, tak jsem ji usekla, nabízela mi vitamíny kolem 600,- a pardon, nejsem magor abych vyhazovala prachy za toto, když stačí listovky za par korun 😉

timinkaa
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru