Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

andilek
5. únor 2008

já magnézko brala od 23 tt do 36 tt 6tablet denně, abych se neotvírala, následně kvůli vysokému KT, taky jsem ho dostala v nemocnici nitrožilně, záhul jako prase, připadala jsem si, jak když se vařim v kotli, určitě to uvolňuje kontrakce, dr. mi ho ale po 36 tt nevysazovala kvůli tomu tlaku a můžu říct, že jsem jím byla tak nadopovaná, že jsem kontrakce "skoro necítila" 😉

e.k.t
5. únor 2008

ada80
Já byla v Pardubicích v G-Medu, ale rozbory stejně dělal hradec. Drž se, chce to zbytečně se nenervovat a hlavně dodržet klid na lůžku, nic nenosit a nezvedat. Tím se naprosto snižuje riziko. Budu držet pěsti aby to bylo v pohodě.

andílek
a porodila jsi normálně, nebo ti museli odborně pomoct?

galanta
14. únor 2008

ahojte dievcata,vedeli by ste mi odpovedat?ja som uzivala magnezium na pokyn mojho lekara ,ze koli stresu a koli uvolnovaniu maternice.nepovedal vsak aku davku,tak ake som kupila/200mg/take som uzivala.a uzivala som ho podla navodu 2x denne.myslite ze mi to moho nejako uskodit?dakujem za odpoved.ak mi napisete na IP ,budem vam velmi vdacna.

vejinka
16. únor 2008

galanta...nemoze ti to uskodit...mne predpisal 500mg jednu tabletku denne...konska davka a pekne mi z nej byvalo zle..az tak zle ze po tabletke islo vsetko von...aj vecera spred dvoch dni tak som mu volala ze z toho grciam a on ze vysadit..ked skodi..vysvetlil ze to bude hlavne uzivat v poslednych meisaicoch ked bdue hrozit tvrdnutie bruska..inak ze to nemusim uzivat a nasadil mi namiesto neho bcko..ale aj z bcka mi je zle..ale aspom uz nevraciam.magnezium je celkovo vyborny na pribratie na stres na natahovanie maternice aj na to tvrdnutie bruska. nemoze ti to uskodit toho sa neboj. kazdy gynekolog to zvykne predpisat 😉

lienockaa
16. únor 2008

no, napr. v jednej tabletke magne B6 je 470mg magnézia..ja užívam 3x2 tabletky denne, na odporučenie lekára, kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu, čiže dokopy skoro 1,5gramu a sú baby, čo berú aj 8 tabliet denne..ublížiť to určite nemôže, je to len minerál, takže sa z neho ani nepriberá..skôr ten vitamín B6, ktorý tiež tá tabletka obsahuje, je taký, že nám potom chutí papať..😀 a ozaj je to obľúbený liek u gynekológov.. 😉

akurát šumivé magnesko by som nepila, kvôli umelým sladidlám, čo to obsahuje, ale také magne B6, alebo magnerot bežne dostať v lekárni..a keď to nepomôže, určite neublíži.. 😵

inak, že vraj sú bábätká v brušku menej aktívne, keď maminka berie magnézium..ale u môjho bábätka také niečo určite neplatí, aktívne je dosť..🙂

anamor
16. únor 2008

uzivate niektora magnezium bez toho, ze by vam to kazal lekar?

lienockaa
16. únor 2008

a ja sa teším na budúci týždeň, to budeme 36tt a doktor mi sľúbil zredukovať dávku a postupne vysadiť, aby sme mohli ísť pekne rodiť podľa plánu až v marci.. 🙂

lienockaa
17. únor 2008

heh..teraz mi došlo, že neužívam dokopy skoro 1,5g, ale dokopy skoro 3g..asik neviem počítať už..no čo, tehu demencia.. 😀 😀

many
17. únor 2008

anamor - ne,já beru jen ten,co mám od doktorky 😉 když jsem jí řekla,že mám doma dvě krabíčky - vápník,horčík,zinek,tak řekla nebrat,že mi napíše 😒

bubinko83
17. únor 2008

Ahojte,

sorry asi sa to sem teraz nehodi,ale nechcem zakladat novu temu.Chcem vediet ci mate niektora problemy s vyrazkami v tehu.Ja mam posypanu celu tvar aj dekolt a neviem z coho,ziadne ovocie som nepapala.Niekedy az take malicke hnisave pupaciky.Poradte ak viete ,alebo je to normalne??????? ☹

many
17. únor 2008

bubinko - mně se osypává trochu dekolt a záda i mojí sestře 😉

bubinko83
17. únor 2008

many,ale ja som nikdy nemala s tym problemy,myslis ze je to v tehu normalne?

vejinka
17. únor 2008

bubinko tiez som dost vysypana...asi cakam holku 😀

bubinko83
17. únor 2008

vejinka,
no tak potom aj ja 🙂 😀 Uz mi to aj znamy naznacovali
Ale ja my si nechceme dat zistit,ale zatial myslim ze to bude chlapec

vejinka
17. únor 2008

no ja cakam holku...mam taky vnutorny pocit..a som skareda..teda tie vyrazky mi moc nepridali..a moj manzel ma furt len upokojuje ze som najrajsia ale ja mam zrkadlo 😀

andilek
17. únor 2008

e.k.t. já jsem nastupovala zpátky do nemocnice kvůli vysokému tlaku a když mě kontrolovali byla jsem už otevřená na 5-6 cm, tak mi jenom prdli vodu a kontrakce se pak rozjely sami, ale byla to bolest jako při horší MS, až pak ke konci jsem už nevěděla jak se zkroutit, ale to byla otázka 5 minut a pak se šlo tlačit 😉

mirka8429
17. únor 2008

bubinko83....aj ja cakam chlapceka a tiez mam problem s vyrazkami...stale sa mi tvoria na tvari....podla mna nezalezi ci cakas chlapca alebo dievca ale asi od hormonov..no co uz....myslela som ze aspon pocas tehotenstva budem mat cistu plet bez vyrazok ale omyl...tak snad po pôrode....ak si v 11tt tak podla mna sa to casom trochu zlepsi...kedy mas termin pôrodu

many
17. únor 2008

bubinko - moje kamarádka byla opsypaná v obličeji a měla kluka 😉 a moje sestra se taky osypává i v obličeji a taky čeká kluka,to se jen říká,že holka bere krásu,to dělá i kluk 😀 😀 😀 to jsou prostě hormony 😀 😀 😀 😀

many
17. únor 2008

jinak taky jsem četla,že se to může později zlepšit 😉

kacka.va
17. únor 2008

taky bych řekla, že to není závislé na pohlaví miminka. Já mám pleť úplně stejnou jako před těhu.

lukin
17. únor 2008

Jsem ve 37. týdnu, magnesko jsem přestala brát zhruba před dvěmi týdny, ale jak jsem byla teď dva dny v porodnici na testech, tak mi ho opět předepsali. Fakt nechápu, a byla jsem z toho celkem v šoku, takže jsem se jich ani nezeptala, proč ho mám mít, když od 36. týdne by se už nemělo pít či jíst. Nevíte, proč ho předepsali?

nadik
18. únor 2008

Ahoj Holky pomáhá vám magnézko proti křečím ve střevech a žaludku? Mě to nato doktor napsal, ale přijde mi to stejné neli horší.... ☹

vejinka
18. únor 2008

nadik ...mne z magnezia bolo tak zle ze som ho musela prestat uzivat koli vracaniu..nic som do seba nedala a ak ano slo to obratom von. na zaludok neodporucam magnezium mne to urobilo este horsie skus namiesto toho bcko (b-komplex)

nadik
18. únor 2008

tak jo díky jdu ve st do poradny, tak se poradím s doktorem.

galanta
30. bře 2008

dakujem vam dievcata za povzbudenie.ja dufam,ze som to neprehnala,ked som tolko uzivala.lebo od 14tt som uzivala magnezium 250mg 2x denn a ktomu aj calibrum mami 2x denne,cize dokopy asi 600mg.neviete mi povedat,ci ked ma prehanalo,ci som nuieco aj vylucila touto cestou?lebo rano som si dala vitaminy a potom ma do pol hodiny vzdy perhnalo.takze sa mohlo stat,ze som /chvala bohu/nieco aj neprijalo

dididi30
30. bře 2008

galanta ja som druhy krat tehu a neberiem nic , zato mam sem tam tlak vyssi a astmu , tak len ten sprej,,,uz len kvoli tomu, lebo z tabletiek su velke deti a to uvidis na porode,....podla mna by si mala aspon nieco vysadit, ale zas ako to citis ty

sandrika
30. bře 2008

gal ja berem až 4 x denne a v ani raz ma neprehnalo ani nič podobné...mohlo sa stať, že sa nniečo ajneprijalo a neboj určite sinič neprehnala.
ja som zvracala z calibra na magnézium som si zvikla po 10 dňoch už v pohode, ale len Magne B6

dididi30
30. bře 2008

no sandri vidis, tak to fakt staci a nie tolko vitaminov, to ani nieje zdrave

sandrika
30. bře 2008

didi ja somproti umelým vytamínom , no ja ich vstrave veľmi nemám , no ale právesom zvládla jednu kiwi a ešťe je v žalúdku 😝

ajkabezka
30. bře 2008

já beru magne B6 trikrát denne a konečne mi po nem klesnul trošku tlak! 😀 Calibrum mi doky zakázal 🙄 , aby Kubinko už víc nerostl, nebo z něj bude otesánek jak vymalovaný 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru