Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

elly
28. lis 2007

Tak me doktor zakazal magnesium brat kdyz jsem byla tehotna...ze pry se nepripravuji porodni cesty a deloha nezraje a pak se hodne prenasi!!!!! tak pozor na to....zeptejte se doktoru!

monaberuska1
autor
28. lis 2007

ahojky holky🙂jojo brala jsem to magnésko jen týden, pak jsem to vysadila, protože je pravda co píše elly🙂magnesium snižuje činnost dělohy a pak se přenáší dlouho 😒 mě ho DR předepsal v 35tt a já ho hned za týden radši vysadila a teď jsem 38tt 🙂

kristina_tvb
28. lis 2007

ahoj vsetkym, chcem sa spytat, to magnezium beriete zasadne na predpis, alebo je ho mozne brat i preventivne?

monaberuska1
autor
28. lis 2007

já jsem ho tedy nebrala vůbec celé těhu až jen jak už jsem psala v 35tt jsem ho dostala od DR.na předpis ale hned za týden jsem ho vysadila.myslím kristina že by o tom určitě měl DR.vědět:-)

kristina_tvb
28. lis 2007

mne v podstate doktor nepredpisal nic, ziadne vitaminy a tak. Tak neviem, ci je dobre nieco uzivat, alebo ak je vsetko ok, stacia vitaminy z ovocia a zeleniny.

monaberuska1
autor
28. lis 2007

Já jsem si u DR.řekla že se bojím aby mi nechyběly vitamíny:-a od 3 měsíce a DR.mi poradila ať beru GRAVITAL PRO TĚHOTNÉ🙂jsou to vitamíny přímo určený pro nás🙂obsahují snad úplně všechno a navíc je můžeš pak brát i když kojíš🙂ale být tebou tak vitamíny bych si pořídila o tom ani DR.nemusí vědět, můžeš mu to jen pak říct, ale vitoškama nic nezkazíš🙂akort těmahle přímo pro těhule:_)

kristina_tvb
28. lis 2007

oki, tak ten Gravital si teda kupim, nech malej nic nechyba, diki za rady

monaberuska1
autor
28. lis 2007

jojo, určitě by ti je poradily i v lékárně🙂jsou oukej.-)pro nás🙂

many
6. pro 2007

tak jsem byla na kontrole a ptala se i na to tvrdnutí břicha,.... a mám pořád brát horčík - 3 tablety denně

monaberuska1
autor
6. pro 2007

many🙂
ahojky, jojo tak teď ještě to je v poho🙂ale od toho 36tt to nebrat🙂

nadik
30. led 2008

ahojky holky, taky mi ho doktor napsal... trochu mě to vyděsilo, ale když to tady čtu, tak jsem hned klidnější. 🙂

e.k.t
30. led 2008

určitě ho berte, ale má dr mi řekla abych potom kolem 35 přestala úplně, že bych mohla přenášet a to by nebylo dobré ani pro mne ani pro mimi. Tak stejně nic moc neberu, vitaminy mamavit si vezmu když si náhodou vzpomenu a piju magnézii, magnezium si vezmu jen když tvrdne bříško. Ono trochu tvrdnutí není na škodu, je to přece jenom trénink

jesssie
30. led 2008

Ahoj všetkým!
Fakt som sa vystrašila. Som v 38 tt a moja doktorka mi tiež predpísala magnézium /už dávno/ ale keďže ho užijem tak raz za čas mám tam ešte pekné zásoby. O tom, že treba prestať v nejakom 36 tt mi nikto nepovedal. Naozaj to môže spôsobiť také problémy, že by som mala prenášať? Ja mávam kŕče v nohách ale nejak to vždy pretrpím a magnézium si dám tak 2x za týždeň 1 tabletku. 😖
Ak je to ale pravda čo tu píšete radšej sa ho už ani nedotknem. Beriem iba vitamíny pre tehotné - Calibrum mami - a tam je myslím tiež magnézium tak to musí stačiť. Inak tiež mám pocit, že to magnézium nejak extra na tie kŕče nezaberá. ☹

many
30. led 2008

monaberuska - díky,tak ve 35.t ho přestanu brát 😉 jinak já beru vitamínky - Calibrum pro druhý a třetí trimestr i v době kojení 😉

jejke
30. led 2008

Nuž ak móžem pridať svoju skúsenosť brala som Magnezium kvoli tvrdnutiu bruska a hroziacemu predčasnému porodu,
ak ho predpíše lekár tak asi pr to aby ste predčasne neporodili a či už to móže spomaliť nástup porodu alebo dokonca prenášanie,
to asi závisí od toho ako veľmi Vám ten predčasný hrozí...ak je krček maternice pootvorený a skrátený,už v 30 týždni, tak si buďte isté že prenášanie Vám nehrozí, to potom radšej poslúchnite doktorov,
čim predčasnejšie narodené dieťa, tým vačšie starosti s ním 😉

e.k.t
1. únor 2008

jess, pokud ho bereš jen občas tak komplikace nehrozí, zde se jednalo o velké dávky a pravidelně. Jsem 23tt a dr mi nyní předepsala 4-6 tbl denně, tvrdnutí bříška jsem sama ani nijak zvlášť neprožívala, ale změžila HO NA UTZ, KDYŽ NEMOHLA PRO STAHY ZMĚŘIT SRDÍČKO BERUŠKY, a navíc změřila zkracující se a měknoucí čípek, takže okamžitě mg a klid na lůžku, je ještě moc brzy. Pokud dr řekne brát tak bych mu věřila a poslechla bych

jankapo
1. únor 2008

e.k.t.- ja beriem od 19tt 3x2 magnezia denne...a to som tiez tvrdnutie bruska nemala, ale krcok bol rapidne skrateny...dali mi aj pesar...odvtedy len lezim...neskor budeme magnezko znizovat...este som nepocula o negativach magnezka...urcite nie su vacsie ako negativa takeho predcasneho porodu....urcite lekari vedia preco to robia....

loss
1. únor 2008

ja berem 2x magne B6

lucia31
1. únor 2008

ja 3x1tbl skor ako prevenciu, kedze mi brusko /zatial/absolutne netvrdne a krcok tiez v poho..po prvom skorsom porode v 35tt by som rada porodit neskor 😉

irenan
1. únor 2008

ahoj holky, tak me ho doktorka vcera napsala taky, rekla ze kontrakce nevadi do 5-ti denne. Ma to pytlickach,rozpustne ve vode. Mam to pit 1 denne. Magnezii prej muzu pit taky, ze tim nic nezkazim, ale je pry tam toho uplne minimalne, tohle co mi napsala je pry moje denni davka, ktera by mela stacit.

e.k.t
1. únor 2008

já si taky myslela že kontrakce nemám, ale dr mne vyvedla z omylu, ale nejhorší je krček, ještě je moc brzy

jesssie
4. únor 2008

e.k.t - magnézium už neberiem od minulého týždňa. Som v 39 tt a kontrakcie mám hlavne večer keď som už po celom dni uchodená, to ma štípe celé brucho. A kŕče v nohách ma chytia hlavne vtedy keď bábo začne moc kopať. 😲
Inak ja som bola v 5-tom mesiaci keď ma doktorka vystrašila, že sa mi skracuje krčok a ležala som doma na PN týždeň s vyloženými nohami. Vtedy mi predpísala to magnézium. Po týždni som šla na sono a bol to len planý poplach. Akurát to spôsobilo to, že bábo sa za ten týždeň otočilo hore hlavičkou, lebo tá poloha mu nevyhovovala, a potom sa dosť dlho nechcelo otočiť dole hlavou. Krčok bol uzavretý a ani náznak žeby som sa otvárala. Ale megnézium mi aj tak kázala brať preventívne, že to uvolňuje napätie v svaloch. Brala som ho teda, ale iba občas.
Niekde som čítala, že keď počas tehotenstva žena užíva magnézium bábo je potom až príliš aktívne a nespavé. 😒

e.k.t
4. únor 2008

No to nevím, má švagrová i sestřenka ho braly a děti májí naprosto pohodové. Dr by měla vědět co mi káže, a já jsem zvídavý ale poslušný klient. Určitě bych raději aktivní než brzo narozenou dceru

sisina06
4. únor 2008

Mě taky "zapoměl" doktor říct, že bych ho po 34tt měla pomalu vysadit, ale nebude v tom asi až takový problém,
hlavně se mi hrozně ulevilo, že opravdu nebudu rodit ve 26tt, kdy mi začlo pěkně tvrdnout břicho a já se vyděsila.
Magnezium pomohlo, i když i tak jsem někdy pochodovala v mírném předklonu 😀 a myslím, že i ta frekvence je individuální, u mě se to objevilo někdy i víckrát jak 5x denně. Brala jsem ho vcelku pravidelně, horší to ovšem bylo s jeho polykáním, párkrát to téměř skončilo šavlovým tancem 🙂

e.k.t
4. únor 2008

tak s polykáním tablet nemám problém, navíc jsem ho zkusila rozcumlat, to sice nebylo moc chutné ale skvěle pomohlo na pálení žáhy, zrovna nebylo doma renie tak jsem zkusila toto a zabralo 😉

majka07
4. únor 2008

ve 34 tt jsem byla v nemocnici a tam mi ho jedna mudr předepsala, tak su se zeptala jak to, když magnosko se od 34 tt nemá brát, neuměla mi odpovědět, řekla, že to dávají každé těhuli:o/ tak jsem ho stejně nebrala, když se zamnou stavil můj gynekolog, tak jsem se ho zeptala, řekl ať ho neberu

e.k.t
4. únor 2008

no to jsou ty rutinní postupy našich nemocnic. člověk by je nakopal

verunnecka
5. únor 2008

ahojky,já brala magnesium ve 32tt v kapačce 14dní kvůli předčasné děložní činnosti ,pak etě pár týdnů 6 prášků denně,prej to ničemu nevadí ríkala doktorka.nakonec sem rodila jen 2 dny po termínu

e.k.t
5. únor 2008

no tak když je důvud tak jo ale někdy se člověkem ani nezabývají a dají protože to tak dělají vždycky

ada80
5. únor 2008

Ahojk e.k.t koukala jsem,že bydlíš v Holicích.Já bydlím na Horním Jelení 😉 Jinak Ti gratuluju ke zdravé holčičce.Mě plodovka čeká 26.2. jedu do Hradce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru