Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

dididi30
30. bře 2008

joj sandri ty si iny pripad, ak ta to udrzi v klude tak to je ok....ale to je pokrok, vidis pomalicky si na papanicku zvyknes 😉

natali.m
31. bře 2008

ahoj, tky jsem se chtěla poptat na to magnesko, mě ho napsal doktor už od počátku a napsal 6tbl deně, což mi připadá dost přemrštěné a navíc po takovém množství je mi špatně od žaludku, tak stejně beru jen 3 za den.kvůli čemu to magnesko vlastně předepisuje?

kacka.va
31. bře 2008

většinou je proti děložním stahům, když ti tvrdne břicho

natali.m
31. bře 2008

a myslíš, že to hrozí už od začátku těhu?

mywiel
31. bře 2008

Ja som magnezium nebrala aj ked mi predpisal len jeden sacok denne coje 300mg, takze to nie je fakt vela, ale vravim si naco ked krce nemam, mne to pride, ze to vsetko predpisuju automaticky a niekedy zbytocne, ani zelezo neberiem co mi predpisal, lebo krvne testy vysli dobre a nie som chudokrvna. Aj tak sa to vraj nema brat naraz a zo zeleza som nemohla ist potom na zachod. Magnezko som si dala len ked ma bolelo niekedy brusko inac ho neberiem pravidelne.

kacka.va
31. bře 2008

někdo má tvrdnutí už třeba od 4. měsíce

mywiel
31. bře 2008

Natali predpisuje sa aj kvoli krcom v lytkach, ale ak ich nemas a netvrdne ti brusko tak je to zbytocne, to co je v strave ti staci.

pampuliacik
31. bře 2008

ahojte, mne lekarka predpisala magnezium na zaciatku tehu, lebo som mala bolesti a krce v podbrusku. teraz neskor ho beriem stale a malo by pomahat proti tvrdnutie brucha, teda proti stahom maternice - tie su vraj normalne tak od 20.tt. musim povedat ze tieto stahy (teda tvrdnutie) je vsak nieco uplne ine ako krce na zaciatku tehu. mam dojem ze na zaciatku mi to magnezium pomohlo, ale teraz velmi ten dojem nemam. brucho mi tvrdne kazdy den, hoci magnezium beriem. ale riadim sa podla toho, ze ak taketo stahy nie su pravidelne ani extremne bolestive, tak je to uplne normalne, co si mysli aj vecsina lekarov. neviem ako ine baby, ale pre mna je to tvrdnutie obcas dost bolestive, dokonca sa objavuje aj vecer, ked sa otocim na posteli na druhu stranu. tak len dufam ze to normalne je :(

luciv
31. bře 2008

natali.m: raději opravdu magnezko ber a když ti z něj není dobře tak to řekni DR. ja ho beru ted cca 4tydny a už dokonce beru co 6hodin jedno, jsem ve 30tt a už 3tydny mi hrozí předčasný porod kvuli právě tvrdnutí břicha, doktor ti to magnezko nenapsal určitě jen z legrace, mi se zkracoval už i děložní čípek. A některé mají na začátku už tvrdnutí a někdo až ne konci a někdo vubec nebo jen malokrát za den. Raději ho opravdu ber navíc když ti napsal tak moc denně je to. Ja kvuli tvrdnutí ležím už měsíc v posteli s nohama nahoře at se mala nenarodí o hodně dříve a modlíme se za každy týden navíc a hlavně se musím snažit ležet jen na boku a ne zadehc protože tak to břicho tvrdne více

natali.m
31. bře 2008

no já bych to magnesko asi brát měla, protože trpím na nízký talk a teď v těhu je to jen horší, to se pořád motám, jenže takové množství je pro mě absolutně nemožné, je mi pak celý den na zvracení... 😖

mywiel
31. bře 2008

Pampuliacik je to normalne ak ich nie je viac ako 10x za den, ktore velmi bolia ak ich mas pravidelne a viac ako 10 treba to povedat dokimu. Ja ked som si dala magnezko tak som mala pocit, ze babo menej kope, ze ho citim potom menej tak si davam len obcasne. Mne tvrdlo brusko tiez vecer, alebo po fyzickej namahe, po upratovani, ked som rychlo vstala a tak.

mywiel
31. bře 2008

Ak mas vysoky tlak to je ina vec to by si ho mala brat, lebo prave ono ten tlak znizuje, ale ak ti je z toho zle tak sa porad s dokim.

kacka.va
31. bře 2008

a neužíváš ho na lačný žaludek?

natali.m
31. bře 2008

mám právě nízký, magnesko tlak reguluje, kdysi mi ho i píchali, ale já nevím, nějak tyhle tabletky nemusím...

luciv
31. bře 2008

natali v tomhle týdnu je uplně normální že ti není dobře, mi kolem 11tt bylo taky zle je to těhu nevolnost, a opravdu se raději najez a pak si oho vem a porad se z lekařem co dělat když ti je po něm tak jak píšeš. Já mám vysoky tlak a vubec mi to neučinkuje na tlak.

pampuliacik
31. bře 2008

hm, 10x za den. ani neviem ako to tvrdnutie brucha pocitate... cez den mi vecsinou netvrdne, skor podvecer. ale su aj dni ked cely den. nejako to neratam a ani neviem ako dlho to trva, predpokladam ze nie viac ako minutu. vecsinou si uvedomim bolest resp. nahlu stuhnutost v bruchu. nechcem sa vsak stale sledovat, preto som nejako neriesila ako dlho trva ta kontrakcia alebo kolkokrat je za den 😒

mywiel
31. bře 2008

No mala by si to sledovat, aby si sa nezacala dopredu otvarat, povedz to dokimu a vela oddychuj. 😉

natali.m
31. bře 2008

luciv: jo asi to proberu s doktorem, no sarnda není ani vysoký ani nízký tlak a natož tak v těhu, taky se říká, že nzký je narozdíl od vysokého neléčitelný a něco na to bude, léku na nízký tlak je jen hrstka, ani to ne a ty co jsem zkoušela já byly drahé a k ničenu.no snad to přejde, naštěstí jsem za těch 11 týdnů ještě nikde nezůstala ležet...

luciv
31. bře 2008

držím palečky at je lepe 😉

pampuliacik
31. bře 2008

hm, urcite to dokymu zmienim. ale aj minule vravel ze treba oddychovat, nestresovat sa a ze brucho tvrdne z roznych veci, napr. aj z horucej sprchy alebo ak si clovek prilozi studenu ruku na brusko... 😀

galanta
2. dub 2008

dakujem vam dievacata.ja mam tiez nizky tlak a myslim si,ze keby som to prehnala s tym magnezkom,tak by sa to snad prejavilo na mojom tlakju negativne.a ja mam babetko praveze mensie asi o tyzden,tak sa mi urcite z tych vitaminov nenarodi velke.

ajkabezka
2. dub 2008

babenky magnezko tlak snižuje!!pozor na to!!! 😨 😨 😨 já ho beru aj u druhého mimi, tlak mi lezl moc vysoko a hrozila nemocka a předčasný porod jako u prvního Danielka...co ho beru- magne B6, tlak se umoudřil a drží se na hraničních hodnotách...nízký tlak jde zvýšit spoustou "přírodních lékú", není smrtelný, ale moc nebezpečný je vysoký- špatně se snižuje a ohrozuje srdce a cévy v mozku ☹ 🤐

sandrika
2. dub 2008

baby do kedy budete brať magnezko?

kajule
2. dub 2008

Ja ho brala asi do 32.tt.

tribitka
2. dub 2008

ajkabezka, ja som brala magnezko celé tehu 5 krát denne, k tomu 4 magnézkové infúzie denne.... a nakoniec som rodila kvôli nečakanému zvýšeniu tlaku 210/180..... a to som ho mala pritom celé tehu nízky.....

tessie
2. dub 2008

natali - ja som tiež na začiatku mala problémy s nízkym tlakom, dokonca som na Vianoce odpadla... Keď mi to neprechádzalo, tak sme si všetko s manželom študovali na nete a volali sme aj na záchranku a tam nám tiež povedali, že na to nič nie je, že by mi dali len infúziu... Mám vraj veľmi veľa piť, niekedy aj nasilu, je jedno čo, ale nech je toho veľa. A ráno, predtým ako vtaneš, tak si v posteli zacvič, alebo zjedz keksík alebo banán, nesmieš v stávať prudko... Dobrá správa je, že budeme dlhšie žiť 😀

Ja tiež rozmýšľam, či si mám dať MagneB6, doktor mi síce nekázal, ale veľa kamošiek vravelo, že ho brali počas tehu... Od pondelka mám pocit, že mi opúchajú nohy, keď prídem z roboty a už dva dni mi tvrdlo aj bruško, ale je to len veľmi krátke a nie je to zatiaľ ani bolestivé... Myslíte, že si mám dať nejakú jednu tabletku denne? Dík

ajkabezka
2. dub 2008

určitě je magnezko dobré na ještě jiné problémy, netvrdím, že jen na tlak, ale kdyby tlak zvyšoval, určitě by mi ho nedoporučili v nemocnici a v ordinaci, bo mám tlak už tak dost vysoký a při velikosti druhého mimi by riskovali předčasnější porod jak u prvního

dididi30
2. dub 2008

veru, ja mam tiez vyssi tlak a neodporucaju mi ho, aj ked mam sem tam tvrdnutie bruska, vlastne nic neberiem, na zaciatku tehu som brala zelezo, ale aj to som vyvraciala takze nic, len priroda 😀 😀
zas pri malej som brala magnezko aj vitaminy a sa mi narodila pekne na termin a mala len 49cm, takze neviem ci to ma nejaky vplyv na velkost babatka, pri malej som mala tlak nizky

ajkabezka
2. dub 2008

tessie- ber " třikrát denně hodně odpočinku, jak se ti dá v prúběhu dne často nohy hore" 😉 a uvidíš, že to určtě aspoň trošku pomúže 😉 aj mnˇto moc pomáhá na bruško aj opuchy

tessie
2. dub 2008

ajka - bola by som radam lenže z roboty chodím neskoro, takže vyložené nohy môžem mať až večer pri telke 🙂 Ale budem sa snažiť, dík 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru