Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

petka_s
20. říj 2008

jasminka-to som si aj ja myslela,ze sa presuva a bolo to tvrdnutie..
urcfite to mas rano,ked ti treba cikat,tak vtedy zvykne najcastejsie tvrnut,
ale nemusis sa obavat ak to nemas casto..
ono to magne B6 je aj ako vitamin,
mne ho dala doki kvoli trpnutiu prstov,a tak isto je to
aj s krcami v lytku a tak..
nemusis sa bat,doktory vedia co robia,a tieto vitaminy nemozu skodit.

jasminka
20. říj 2008

petka s, to tvrdnutie mavam skor tak vecer, rano ked treba cikat ma zas v brusku zvykne dost pichat (taka bodava bolest okolo pupka)..snad to nie je nic vazne a asi sa nebudem az tak dokladne vsimat, aby som sa zbytocne nestresovala

petka_s
20. říj 2008

asi tak..nie je dobre sa stresovat,prisla som na to aj ja :D
tak drzim palce 🙂

campi
20. říj 2008

MagneB6 mi doporucili hned v centru asistovane reprodukce - Laděnku máme z umělýho, potom mi ho doporučila i moje gynekoložka. Doktoři neví vždycky, co dělají, ale když to říkají 2, tak bych jim věřila.

Tvrdnutí - já ho mám dost bolestivý a břicho je jako kámen, pořád jsem si dělala starosti, jestli to poznám, kdybych to náhodou měla a poznala jsem to naprosto jasně. Je pravda, že když se mi chce cikat, tak je to horší.

luciejadr
20. říj 2008

ahoj, tak jsem taky nafasovala Magne B6, beru ho 3x denně a zatím jsem doma. kdy jste poznaly výseldek, že se to lepší? 😨

petka_s
20. říj 2008

ked som zacala s obyc.magne tak hned!
ale tento mi moc nezabera,
ale to asi preto ze som vo vyssom tt..

luciejadr
20. říj 2008

já ješt+ žádné magnum nebrala, tak abych aspon tušila, kdy mi bude lépe

petka_s
20. říj 2008

luciejadr-podla toho na co ti ich predpisali??

luciejadr
20. říj 2008

na tvrdnutí bříška a prý šla děloha trošku dolů....

petka_s
20. říj 2008

no tak to musis spoznat zmenu,ked ti prestane tvrdnut predsa 🙂
alebo ti bude tvrdnut menej 🙂

sponka26
20. říj 2008

ahojte.mne obcas tvrdne brusko.tiez som si myslela ze sa babo pohybuje ale poprecitani clanku sa mi to uz nezda.kupila som si magnesium250tku ale moja dr mi vravela ze mi to neodporuca tak neviem ci to mam uzivat aby mi to neako neposkodilo totiz mam placentu nizko polozenu preto som uz aj na pn az do konca

petka_s
20. říj 2008

sponka26-a povedala si jej o tom tvrdnuti??
ked tvrdne musi sa to magne,
ale ak tvrdne velmi,tak sa ide aj do nemocnice a vtedy sa to magne picha..

sponka26
20. říj 2008

nehovorila som jej nic cakam na dalsi scen tak jej to poviem som zvedava co mi povie

petka_s
20. říj 2008

ale urcite necakaj dlho,ak je to casto...

ttina23
21. říj 2008

ja tiez berem magnnezium lactici,teraz mi kazal 3 x denne ale pred tym som brala aj po dve tablettky

lenkaaa
21. říj 2008

ttina - tak jo rada slysim ze nekdo taky bere magnesium lactici - jsem se bala, jestli to vubec muzu brat 😒 ale snad teda jo, ja beru 2x denne

danae
21. říj 2008

Já taky beru magnesium lactici. Ten rozpustný prášek obsahuje sacharin. Sice v malém množství, ale stejně sacharin se moc v těhotenství nemá.

Jen se mi zdá, že když to magnézium beru, tak mám průjem 😕

lenkaaa
21. říj 2008

danae - jo, prujem u toho muze byt... Mne Dr. rekla ze je u toho ridsi stolice 😒 a ze to je normalni

danae
21. říj 2008

Díky za uklidnění Leni! 😉

hlavinka
21. říj 2008

I ja beru magnesium lactici, ale ze bych pozorovala nejakou ridsi stolici, to ne ☹ A byla bych rada 😀

campi
21. říj 2008

Ja to taky nepozoruju, ale hořčík tak prý působí - manžel s tím měl problémy, když musel magnézko kvůli nějakým křečím.

hlavinka
21. říj 2008

Mozna hormony jsou silnejsi nez magnezium, holt zacpa v tehu je bezna....

campi
21. říj 2008

Hlavinko: a zhorsuje se to? Ja mam ted horsi obdobi, ale tak 2 mesice byly uplne v pohode v tomto ohledu.

hlavinka
21. říj 2008

Campi: tezko rict, mam to spis narazove. Par dni chodim pravidelne a rikam si HURA, ale pak se to otoci a nejdu treba 4 dny a pak tam stravim pul dne ☹ Mozna je to i stravou. Vetsinou, kdyz jim vic peciva (myslim tedy nejake pecivo, protoze vetsinou pecivo nejim vubec), tak pak nejdu dlouho. Piju lnene seminko, Buh vi, jak by to vypadalo bez nej 😀
Obecne se rika, ze ke konci tehu se to zhorsuje, jak je mimi vetsi, tak se pak streva hybou hur....Kazdopadne ikdyz se nedoporcuje moc tucne jidlo, docela mi pomaha dat si neco tucnejsiho, ale nedelam to moc casto (treba tunaka v plechovce a moc nevylejvat ten olej)

funy
21. říj 2008

ahojte,
takze tie ktore sa bojite si kupit v lekarni bez odporucenia lekara magnezium, nemusite sa bat.
mne ho lekarka nasadila 2x denne este v prvom trimestri. vraj budem mat menej nevolnosti. vobec mi nevolnosti neodisli. ja som vracala este aj pred 2 tyzdnami. a asi pred mesiacom mi povedala ze mam tvrde brusko, to uz beriem magne 4x denne.
brusko tvrdne hlavne v noci, rano, cez den trosku lepsie no a navecer zase uplne tvrde. je to u kazdeho individualne.
ale mne napriklad sumive magnezium vobec nepomahalo a ani mi to nechutilo pit.
magne b6 len zapijem poharom vody. to je uplne ok.

danae
21. říj 2008

Hlavinko, na zácpu je dobrá spirulina, jde koupit i v bio kvalitě a jsem si docela jistá, že je to možný brát v těhu. Můj prenatalní multivitamín, co jsem brala s dcerou ji dokonce obsahoval. Zkus si vyhledat "bio spirulina"

hlavinka
21. říj 2008

Danae: dekuju za typ. Ja uz vyzkousela vsechno mozny, syrovatku, psylium ale tohle neznam. Diky 🙂

sashka.mst
26. říj 2008

ahojte, radsej si dajte mandle a mineralku s magneziom ako tabletky;)

chymenitta33
26. říj 2008

ahojte ja som užívala magnesium lactici

pajmis
27. říj 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jak dlouho jste braly magnesko?? Myslím, kdy před porodem se má vysadit?? Mě ho Dr. chce vysadit až v 37tt, ale já ho nechci brát tak dlouho, protože nechci přenášet... myslíte, že by vadilo , kdybych ho vysadila už ted a taky přemýšlím, že začnu pít maliník... chtěla bych rodit tak do měsíce, kdyby to šlo... a s tím magneskem, nevim.... poradíte mi??? Dík moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru