Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

ygreen
14. lis 2007

já ho brala na začátku těhu, protože jsem měla "nervózní nohu" 😉

markeeta
14. lis 2007

monaberuska: na magnesium pozor, predepsala ti to pozne, plno doktoru to nevi, je to oblast neprobadana, ale pry snizuje cinnost delohy. Co to znamena, ze az ti prijdu porodni kontrakce, tak budou kratne, tim padem i cely porod se muze protahnout na pekne dlouho.
Ja sem mela taky krece celeho tela. Brala sem to 2x denne, bylo to naprd, nepomohlo to. Prenasela sem 15dni, celou dobu sem myslela, ze uz snad kazdou chvili porodim, ale porad nic. Nakonec kdyz prisel porod, tak jak rikam, kontrakce velice kratke a pritom neuveritelne bolestive, a rodila sem 15h.
Vysad to tak 2tydny pred terminem. Ber radeji zelezo, pri porodu ztratis hodne krve a at tam sebou neseknes jako ja.

koc
14. lis 2007

ahojky, brala jsem magnesko při prvním dítěti od začátku zjišť.těhotenství 3x denně po 2 tbl., přestala jsem cca v 36 t.t., kdy jsem začala chodit do poradny v porodnici - jak mi řekli - prý už můžu porodit... 🙂 magnesko mi moc pomohlo, mimču neublížilo... Přeptala bych se znovu v porodce, zda máš brát takhle pozdě... Hodně štěstí.. 😅

monaberuska1
autor
14. lis 2007

Ahojky markeet🙂tak teď jsi mě vyděsila, mám jen blbí pocit z toho že to beru 6xdenně.Teď nevím co mám tedy dělat☹

mobina
14. lis 2007

Mono já dostávala křeče do nohou a sem tam mi lehce tvrdne břicho, takže mi ho předepsala taky. Mám brát tři denně, ale beru jen jedno.
Od toho 36,37 tt bych ho už asi taky nebrala.

mobina
14. lis 2007

Chtěla jsem napsat, že beru dvě denně jak si vzpomenu.

mesulka
14. lis 2007

Já jsem magnesium brala na tvrdnutí břicha od 30 týdne, doktor mi pak řekl, že ve 36. týdnu ho už mám vysadit. Brala jsem jednu tabletku 3x denně, ale stejně mi to nepomohlo a břicho tvrdlo dál... 🙂

mkr
14. lis 2007

ahojda,já magnesium beru od 16 tt denně 4x2 kvůli tvrdnutí břicha uvolnuje to svaly a mírní kontrakce,mimču to nijak nevadí, a další výhoda je, že snižuje tlak

kyri
14. lis 2007

mona, takhle pozdě už se to brát nemá - max. prý do 34tt. protože trvá, než se to vyloučí a fakt to oslabuje děložní akci. já ho brala do 30tt, přenášela jsem 14 dní, ale máme to v rodině, takže mg to nebylo 🙂
porod jsem měla rychlý (3,5h) a kontrakce pořádný, ale nutno dodat, že to bylo pošťouchnutý tabletkou...

ale na to tvrdnutí to zabralo hezky, začlo mi to v cca 24tt a měla jsem z toho hrozný nervy - pak se to uklidnilo hned, a občas vrátilo, když mě někdo vytočil 😅 takže klídek a pohodička na to zabírá nejvíc 😉

minea
14. lis 2007

Já beru 8 denně

mobina
14. lis 2007

8 denně 😕

minea
14. lis 2007

Haha, doktor Koucký je prostě skvělej, jeho odpovědi mě dostávají 😀

http://www.porodnice.cz/node/5448

monaberuska1
autor
14. lis 2007

cože mine ty bereš 8 denně??to mi přijde už úplně dost, já to tedy přestávám brát, jelikož zítra začínám 36tt, a teď jsem volala ještě do porodnice, protože mě to opravdu vyděsilo a ten doktor mi řekl, že prý od 36tt už to nemá smysl brát že už je jedno jestli se mimí porodí v 37 tt nebo 40tt že už je to v poměru.

selu
14. lis 2007

souhlasim s monaberuskou, od 36tt magnesko nebrat, ja teda nevim, ale beru ho asi od 20tt ale jen 1x denne.

monaberuska1
autor
14. lis 2007

tak to je velmi zajímavý mine, ten odkaz, ale já to přestávám tedy brát🙂mě ho předepsala právě v 35tt kvůli bolestivému tvrdnutí břicha a klid na lůžku takže to jsou všechno poslíčci jo??s těma břichama

mkr
14. lis 2007

mine- tak to je síla co píše by mě zajímalo co by na to řekl můj dr., za 3 týdny jdu na kontrolu tak se zeptám,ale myslím, že se jen zasměje

minea
14. lis 2007

Pozítří se domluvím s doktorkou. Mým cílem bylo "dožít se" konce 36. tt, což se mi snad už splní. Viz odpověď Dr. Kouckého - Mg je tak trochu podfuk a je vlastně jedno, jestli se vysadí nebo nevysadí... 😉

monaberuska1
autor
14. lis 2007

jojo píše jako že je jedno jestli se vysadí nebo ne, ale já ho asi vysadím, 6 tablet denně mi přijde moc, každopádně zítra jdu na křivku tak se jí optám,a 8x denně mi přijde úplně hodně, já si radši zavolala ještě do tý nemocnice a tam od 36tt nemá stejně smysl

asiko
14. lis 2007

ahoj, beru ho taky, mám předepsáno 3x1, ale beru ho jak mě napadne 🙂 V příbalovém letáku píšou, že větší množství může spůsobovat svalovou ochablost plodu, ale jak se to projeví???? Tvrdnutí břicha mám pořád, ale po gyn.stránce jsem v pořádku, jen se mám šetřit.... Byla jsem zvyklá hodně chodit, tak to ted omezuju.

markeeta
15. lis 2007

me kdyz tvrdlo bricho, tak mi midwife rekla, ze mam hodne pit a chodit na prochazky, o zadnem predcasnem porodu nebyla ani rec. Taky se zadny nekonal a to mi tvrdlo uz od 20tt

nejsem doktor, ale spise bych vam doporucila brat zelezo, musite byt silny na porod

lukin
15. lis 2007

Magnesko se podle známé zdravotní sestřičky nemá brát min. měsíc před porodem.

mkr
15. lis 2007

markeet:chodit na procházky tak to je fakt hloupost, tvrdnutí břicha znamenají kontrakce byla jsem s tím i v nemocnici a ani jsem skoro nemohla na záchod, pohyb to jen zhoršuje

many
15. lis 2007

já ho neberu,ale doktorka mi ho napsala v 7.týdnu 😉 mám polikat 3 za den,ale už se mi to protiví,když polikám dvě listovky a baby plan 😝 a ještě další - fuj

andilek
15. lis 2007

já jsem brala magnézko od 22 tt, 2tablety 3x denně, brala jsem je až do 37+2 tt to jsem rodila, snižuje bolesti při kontrakcích, nejsou po něm takové křeče, brala jsem ho na zklidnění dělohy a taky na vysoký KT 😉

kachne23
15. lis 2007

ahoj, já dostala magnesium někdy ve 24. tt, ale s tim, že ho mám brát, jen kdyby mi břicho tvrdlo moc často. Nejsem moc zastánce nějakých prášků, takže jsem ho měla spíš pro jistotu, pak jsem ho brala až okolo 30. tt (cca týden), kdy mi tvrdlo břicho víc a bála jsem se, abych nerodila předčasně, to jsem to dostala nařízeno i od doktora, ale stejně jsem to co nejdřív vysadila a brala míň než těch šest denně, co mi předepsal.- právě kvůli negativním účinkům při porodu (slabší kontrakce a vyšší riziko krvácení). A jak už se tu psalo, od 36. týdne by se brát nemělo, stejně je už přece jedno, jestli porodíte dřív 🙂

monaberuska1
autor
15. lis 2007

ahojky🙂jojo nebudu ho brát🙂a stěma procházkama v těhu když tvrdne bříško je opravdu hloupost, já mám nařízený klidový režim, právě když jsou ztahy už jako když rodíte tak se doporučuje chodit aby jste si porod urychlili, takže při tvrdnutí bříška nějaký procházky opravdu vynechte🙂

johanka13
27. lis 2007

Ahoj,jsem ted ve 34tydnu a beru dva rozpustne denne coz je zhruba 750mg horciku.Brisko mi tvrdne a otekly mi trosku nozky min tyden,ale uz je to pryc,presto mi dnes rekl at si klidne vezmu jeste jeden coz uz je 1100mg denne.Ja nevim,pripada mi hloupe si ordinovat neco sama.Asi vi proc to rika.Dal mi jeste dalsi recept na dalsi 4tydny,coz mi dava dohromady 39tydnu teh.A vubec nerikal nic o tom,ze je to spatne.Mate nekdo predstavu jestli to muze nejak ublizit spuntikum??? Dikyyyy

med
27. lis 2007

Ahojky, já brala magnesium od 16. tt. na tvrdnutí bříška. Brala jsem ho až skoro do porodu a je fakt, že jsem měla porod dlouhý (16 hodin) a neotvírala jsem se. Kontrakce taky nebyly nic moc velký a malou jsem porodila za minutu dvanáct. Už na mě doktor cvakal kleštěma 😕 Malá pak byla úplně modrá a minutu nedýchala, museli jí dávat kyslík. Nejsem si ale jistá, jestli to mohlo být tím magnesiem, tak vás nechci strašit...

med
27. lis 2007

Jo a taky jsem jich nejdřív brala 6 denně, později už míň. Jak tady doporučí holky, raději bych být vámi brala to železo... Já jsem po porodu dostala 2 transfuze...

michlas
27. lis 2007

Ahoj 🙂 ,docela jste mi některé vyrazily dech 😲 kolik toho berete za den.Mě magnesko předepsal doktor kolem 20týdne,protože mi taky tvrdlo bříško,ale jenom jeden denně.Je pravda,že mi tvrdne pořád,ale už né tak často.A doktor sice straší,že se mimčo může narodit dřív,ale dávky mi nezvýšil prý není potřeba.Koukám,že co doktor to názor 😉 ach jo tak doufám,
že vydržíme a mimískem co dejdýl.Jinak všechny co jste v očekávání,ať vám
porod dobře dopadne a není moc dlouhý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru