Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

berunka
27. říj 2008

pajmis je dulezity z jakyho duvodu to ho doktor dal.jen tak to asi nebude.ja ho treba ted beru 8tablet denne kvuli vysokemu riziku hroziciho predcasneho porodu.takze sama bych ho rozhodne nevysazovala.mimco se stejne samo rozhodne kdy chce na svet 😉

pajmis
27. říj 2008

beru - nasadila mi ho, protože sem mívala bolesti ajko na MS a křeče v břiše... mám to brát denně 2-2-2. Ale nevím, ty křeče už nemívám tak často a když to vysadím o 14dní dřív, tak snad se tolik nestane...nebo ano??? Každý mi říká, že to beru nějak dlouho... a mě se to taky zdá...nejraději bych rodila tak za 2 týdny... nebo kolem 20. listopadu... a když budu brát magnesko ještě 14dní, tak porodím bud na termín nebo ještě později 😒

campi
27. říj 2008

berunko: jenomze pajmis v tehotenstvi - pokud vim - zadny starosti nemela a jejim jedinym velmi zavaznym problemem je, aby nahodou neprenasela 😉 .

pajmis: jsem cetla, ze 2 tydny pred porodem by se melo vysadit. Jinak myslim, ze uz jsi ted docela dost pokrocila, tak by porod pred terminem mimcu nemel ublizit, je to na tvym rozhodnuti. I kdyz obecne se pise, ze cim dyl dite do toho 41tt stravi v tele matky, tim je to pro nej prospesnejsi. Bych radsi prenasela (v ramci lekarem uznavane doby), nez rodila driv.

berunka
27. říj 2008

pajmis ale krece jako u MS nejsou zadna legrace.rozhodne doktor vi proc by ti to nechava.trochu nechapu tvuj pristup.preci to neni o tom kdy chces ty rodit,ale o tom kdy je to nejvhodnejsi pro mimi.teprve od ukonceneho 38tt je to skutecne bezpecne vzhledem k dozrani plic miminka.jaky je proboha problem rodit v terminu?asi dokud clovek nema problemy bere to na lehku vahu.my treba musime vydrzet aspon do 34tt aby mela mala sanci na bezproblemovy zivot.,

kristi
27. říj 2008

ja jsem magnesko brala az do posledniho dne - nez jsem rodila. Mela jsem predcasny porod, asi jako Berunka, rodila jsem 37+2tt. Takze byt tebou, beru ho, dokud lekar nerekne dost.

berunka
27. říj 2008

ja bych rozhodne nic sama nevysazovala.a hlavne brat to tak ze ja chci rodit za 14 dni 😒 campi ma pravdu ze cim dyl do terminu je prcek u maminky tim lip.mela bys myslet na prcka ne na sebe 😉

kristi jake jsi mela problemy,ze jsi rodila predcasne?me se zkracuje cipek.ale jinak nastesti bolesti,krvaceni nebo krece nemam.

kristi
27. říj 2008

beru, ja jsem byla dost otevrena, cca od 26 tt. ALe jinak zadne problemy, jen se mala tlacila hodne dolu

berunka
27. říj 2008

aha tak to jo.ja nastesti otevrena nejsem,jen ten kratsi cipek a hrdlo do V.

kristi
27. říj 2008

no, to ja nevim, ja jsem to nejak nezkoumala....

andilek
27. říj 2008

pajmis: já to měla jako kristi, s tím rozdílem, že se mi čípek zkracoval od 23 tt a pak jsem se postupně začala otvírat, magnézko jsem brala až do doby, kdy jsem rodila ...
nemyslím si, že kdyby jsi ho vysadila, tak že porodíš hned, klidně můžeš i přenášet a rozhodně bych ho nevysazovala dokud ti neřekne dr. 😉

berunka
27. říj 2008

andilek takze jsi rodila v 38tt? rozhodne magnezko nema vliv na to ze se bude prenaset.naopak me doktorka rekla,ze kdyz bude chtit mala ven driv ani magnezko nam nepomuze.leda tak do zily,to ma pak uz vetsi vliv.ale to staci aby jsi pajmis zalistovala v tehle diskusi par stranek zpatky a Dt. Koucky to tam vysvetluje.

andilek
27. říj 2008

rodila jsem ve 37+2 tt....a myslím, že mě ani nepomohlo magnézko do žíly..dostala jsem ho v nemocnici někdy ve 35 tt na vysokej KT, kvůli kterýmu mi nakonec vyvolali porod 😉

berunka
27. říj 2008

ja jsem kvuli kontrakcim a pobolivani v podbrisku lezela v nemocnici a mela jsem magnezko infuzne a docela to pomohlo.ted mam 8tablet denne a musim zatukat brisko je v klidu.a jak na tom byl Ondrasek po porodu?

kristi
27. říj 2008

andilek, jeeee - my rodily na den stejne 🙂

andilek
27. říj 2008

mně to magnézko nitrožilně taky dost pomohlo, ale připadala jsem si, jako když jsem byla v kotli...už nikdy víc 😝 😅
Ondra byl po porodu OK, jen jsme měli problém s kojením a měl žloutenku, ale to jsou běžný starosti, který se toho netýkaj

tak držím palce, ať jste obě OK 😉

berunka
27. říj 2008

andilku tak s tim kotlem mas pravdu.ja mohla denne prevlikat kosily a pripadala jsem si jak pri 40 horeckach.je super ze jste byli po porodu ok.my musime jeste vydrzet.ale dnes je mi obzvlast dobre takze to urcite zvladneme 😉

marticumacek
10. črc 2009

Kolem 20.tt mi z krve zjistili nedostatek hořčíku.Měla jsem tedy brát 2 tabletky denně.Přibližně za 2 měs. jsem šla na další kontrolní rozbor krve.Měla jsem brát magnézko brát dál.Když jsem si zavolala na výsledky,tak prý jsou minerály v pořádku.Pilule se mi protivily,takže jsem je užívala jen velmi nepravidelně-spíš skoro vůbec 😉 Teď jsem ve 36.tt a naměřili mi tlak 140/90.A,že mám na vys.tlak užívat megnesium.No já úplně čučela,že je to i proti vys.tlaku!!!Za celé těhu jsem neměla žádné tvrdnutí břicha ani křeče nohou.A teď,měsíc před porodem,se mám zase ládovat prášky 😝

blka
10. črc 2009

Marticumacek, já jsem měla ke konci taky vyšší tlak a jako první mi dr. zvýšil dávku magnésia. Na což jsem nereagovala, tak mi napsal prášky na tlak. Na ty jsem ale zrovna taky moc nereagovala 😅

perla200
10. črc 2009

a prečo sa nemôže brať po 36tt....

blka
10. črc 2009

Prý potom dělohu u porodu nespolupracuje, jak by měla. Ale mě dr. řekla, že ho klidně můžu brát dál, že to žádný vliv nemá.

berryl
11. črc 2009

ahoj holky já beru magnezko 4x denně, mám neurogení tetanii,začalo mi i tvrdnout břicho a mudr mi řekl, že ho můžu brát celé těhu kolik tablet chci denně, že přinejhorším chytnu průjem, ale mimi to prý nijak neublíží 😕

barca3979
11. črc 2009

magnesium i ve vysokých dávkách neublíží, tělo přebytek vyloučí močí a k miminku se nedostane, to jsem vyčetla na netu,když jsem taky dostala vysoké dávky. Jinak průjem být může,taky ho mám a je to prý v pořádku. V mém případě lepší než zácpa řekl doktor.
Jinak magnesium se obvykle vysazuje nejpozději ve 37 tt, protože při porodu pak můžou být ztuhlé porodní cesty a děloha a čípek se neotvírá. To jsem zas slyšela od doktora,který mi to vysvětloval.

misicka455
19. črc 2009

Ahojky holky, já dostala magnézko po odběru plodové vody, ale nikdo mi nevysvětlil na co je dobré?Mám brát jednu denně.

majdula
19. črc 2009

Misicko je to proti tvrdnuti, kontrakcim, zkratka na drazdivost delohy...
ale 1tbl denne je dost mala davka, ja na tvrdnuti brala 4x2...

alexandrah
20. črc 2009

ahojte, ja beriem magnezium ad zaciatku, a beriem 1500 mg denne, co je dost, ale mam bolestivu maternicu, tak snad to trochu pomaha. ale som nevedela, ze ho treba pred porodom vysadit, tak dobre, ze o tom pisete, poradim sa s lekarom.

brisilda
9. zář 2009

ahojte kocky mam taku malu otazocku som v 5 az 6 tt tehotenstva a chcem sa opytat ci sa moze uzivat magnezium 250 mg koly nevolnosti alebo by ste mi odporucali nieco ine??? torecan je len na lek. predpis ☹

elissa2009
9. zář 2009

Vydrz moja do 12 tyzdna, nepomoze ti vobec nic, ja som si myslela, ze zomriem tak mi bolo zle a po 12 tyzdni to uplne preslo. Tak drzim palceky, viem co prezivas.
Trosku mi pomahala cola.

monaberuska1
autor
2. únor 2010

ahojky

monaberuska1
autor
2. únor 2010

ahojky holky tak se semka vracím, teda po dlouhé době, nějak sem tuhle diskuzi hledala skrz jednu kamarádku z diskuze 🙂 🙂 😉

u me to nakonec dopadlo tak ze holky tady co mi radili at ji vysadim poslechla sem je ale stejne vyvolávačka, brala jsme magnesko kdy se nemelo njn 😉 ale vse oukej jen mi museli pomoct dokgtri,

terezt
3. črc 2010

Ja jsem dostala magnezko asi kvuli minulemu precasnemu porodu. Beru 2 tabletky denne. Stahy ani tvrdnuti nemam. Kdy vam ho doporucila doktorka vysadit? Nejste po magnezku unaveni? Ja jsem ted uplne grogy, ale nevim, jestli je to tim magnezkem, nebo tim vedrem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru