Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

andysk
11. čer 2013

Ahoj holky.Mám na Vás prosbičku. Moje babička bude slavit 70. narozeniny když budu čerstvě 36TT. Jenže babička bydlí 100 km ode mě a budu se tam muset dostat přes D1 ( tankodrom největší) . Řešila jsem to s mojí doktorkou a ta řekla at klidně jedu a předepsala mi magnesium abych ho prý začala brát tri dny pred tím než vyjedu na cestu a pak tri dny po oslavě. Myslíte že neporodím předčasně? Mám vůbec jet? Trochu se tý cesty obávám, když vím jak ta D1 vypadá. 😒

michalka1402
9. črc 2013

Ahojte mě doktor řekl že jak budu v těhu tak ho mám jest protože mám nízký tlak. Mužu to???Nebo pomůže mi to??? S doktorkou jsem o tom jestě nemluvila tak nevím.

jennyska
14. lis 2013

@dana3262 @many @f.miracle @mkr @doldol @zuzimila @collette @nibiru @lidiab @rozara @mircalla @andrea0903 @andysk @michalka1402

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Magnesiem v těhotenství na https://www.modrykonik.cz/magnesium-v-tehotenstvi/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

21288
30. lis 2013

Každopádně na vše co uvolňuje opravdu pozor!A taky na čisté železo,jak se tady radilo..dělá zácpy!

ined77
10. pro 2013

Dobrý den těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/tvrdnuti-bricha/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete Vaše zkušenosti s tvrdnutím bříška v těhotenství. Vaše poznatky a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky a těhulky, kterých se toto téma třeba aktuálně týká.
Své postřehy, rady a příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje osobní zkušenost s ...".
Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .

@dana3262 @many @f.miracle @nibiru @nadis.h @andrea0903 ... a další 🙂

ajka2000
8. srp 2015

Ahojky těhulky,

chtěla jsem se zeptat. Začala jste brát některá v prvním trimestru magnesii lactici 0,5 a v jakém dávkování? Doktor mi napsal nejdříve Magne b6 6 tbl denně a po tom mi není moc dobře. Tak jsem ho přestala užívat a přestoupila jsem na to Magnesii lactici 0,5. A beru 4 tablety denně. Nemůže to nějak ublížit miminku? Děkuji a přeji všem šťastné těhotenství 🙂

pavlakosec
8. srp 2015

Hezký den já beru magnosolv 1,5 balíčku každý den od začátku těhu. Mg se bere do 36tt, jinak by mohlo posunout porod ale to by vám měla mudr říct. U mě stačí 2balíčky najednou a běžím za pár hodin na wc. Lepší než kdejaké projímadlo. 🙂

verunka_korunka
8. srp 2015

@ajka2000 tak za 1) v příbalovém letáků magne b6 je striktně napsáno, že těhotné nesmí víc než 2 tablety denně. Je to kvůli myslím tomu béčku. To druhé co píšeš jsem měla jen půl den, měla jsem mít dávkování 4x2 tablety, dost často mívají holky o něco méně, ale mi to zas přehodil na kapacku... Ale to je tím, že řeší problém s otevíráním, tvrdnutí břicha a kontrakcema... Ve 23tt to nebylo žádoucí 🙂 ale určitě se na dávkování domluvit s lékařem a případně udělej hloupou a zeptej se v lékárně. To magne b6 Mr dost překvapilo... A mimo to, mi vadily i ty 2 tablety 😉 měla jsem se ozvat...

zo_ja
8. srp 2015

@pavlakosec Magnesko by se v 3 trim nemělo vůbec, pže pak děloha, jak je nadávkovaná tím uvolněním, tak pak často nepracuje správně, nedokáže vyvinout efektivní stahy. Samozřejmě jsou situace, kdy porod fakt hrozí a je to menší zlo, ale doktoři to berou jako že nic... pohoda, a tak to není. A nějaký otvírání je úplně nesmyslnej důvod, to se z tradice eviduje jen v ČR, jinde v ZE už dávno ne, a posedlost vnitřníma vyš. v těhu je taky jen tady. Dost matek se vyšetřovat vnitřně ani nenechává, a je dost matek, který se od 6 měs. otvírají, vyšší CS, doktoři je stresujou a pka je zas stresujou v 41. tt vyvoláváním... Stejně jako tvrdí, že "nic se nechystá, všechno zavřený" ještě odpoledne a dítě je do půlnoci na světě, i u prvorodiček někdy. Takže z toho poznají naprostý kulový.

verunka_korunka
8. srp 2015

@zo_ja chápu, ale otevřením se může dostat infekce, kterou zrovna mám v plodové vodě. A zjistit to mohli jen přes tvrdnouci břicho s bolestmi a vnitřním vyšetřením... Potom zbytek jako krev, plodovka atd. Myslím, že to není jen strašení. Ženská by to měla vědět že je otevřena a že se má šetřit. Ale jinak máš pravdu, že hořčík uvolňuje svaly a tím odbourává stahy a může dojít k tomu, že žena opravdu přirozeně neporodi. Musí se pak vysadit a nacpat léky na vyvolání porodu.
V mém případě mi nic jiného nezbývá a jsem ráda, že mi ho dávají, i za cenu, že to zakončí císařem.

ajka2000
8. srp 2015

Děkuji Ti Veru za odpověď. Právě jsem se v lékárně na to ptala a prý to Magnesii lactici při dávkování 4 tbl denně vůbec neuškodí. Ale i tak se raději ptám Vás, které s tím máte určitě víc zkušenností. Děkuji a hezký zbytek dne.

verunka_korunka
8. srp 2015

@ajka2000 ale teda po pravdě nevím, proč ho máš tak brzo 🙂

ajka2000
8. srp 2015

Začaly mi problémy se špiněním. Naštěstí žádný hematom. Doktor mi řekl,že se to někdy stane, tak proto mi předepsal Magnesium a Utrogestan. Ale říkám, obávám se té B6, tak jsem si radši koupila čistý hořčík a lékárnice mi právě říkala, že se čistý hořčík může dávkovat po 4 tbl denně. Ale četla jsem,že i 8 tablet je možné. Ale u mě to není potřebné.

sisina28
20. srp 2015

já jsem měla občas křeč do nohy a tento týden u doktora mi říkal, že si můžu vzít klidně i dvě tablety toho magnesium lactiti, že je to stopový prvek a že to vůbec ničemu neublíží.

helinka88
7. led 2017

Holky, mám bolesti v podbrisku.. Jsem podle krva na začátku těhotenství.. Dr mi řekla, že bolesti jsou způsobené růstem delohy.. Myslíte, že když si koupím magnesium, tak že to přejde? Je to jako při silne MS 🙁 dekuji

cherrinka87
20. led 2017

Tak to jste mě teda nepotesily 😒 .Mam tetanii a magnesium beru denně několik let, popřípadě magnosolv pokud je nejhůř. Nedokážu ho vysadit ani na den, natož aspoň 14 dnu před porodem 😩😔😔😔

sisina28
20. led 2017

@cherrinka87 zkus dechové cvičení.tim jsem se tetanie zbavila za mesic

koulekulata
20. led 2017

@cherrinka87 brala jsem vzdy cele tehotenstvi. I toto treti beru magnosolv, v urcite dobe jsem brala magnezko v tabletkach i 8 tablet denne. Porody jsem mela pohodove. Bez potizi, nastrihu, siti. Dcera 3,2kg 4,5hodiny. Syn 4kg, 3,5hodiny. Zadny strach.

cherrinka87
21. led 2017

@sisina28 to jsem zkoušela. Dostávala jsem se z toho rok, abych nemusela brát AD, mělo jsem k tomu ještě panicke a úzkostné vztahy ☹.

@koulekulata asi to bude individuální 🙂, uvidíme jak to dopadne. Nějak ven musí 😅

stuplakova
3. únor 2017

Jo beru, ale takové to obyčejné z drogérie, v lékárně jsem koupila jedno a zjistila, že je to to stejné. Doktor říkal, že pokud mi bude tvrdnout břicho, tak mi předepíše magnesium co je na předpis.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru