Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

andrea0903
3. črc 2010

@terezt ja berem magne trikrat denne jednu tiez vzhladom na predcasne porody a v 30tt mam ist do nemocnice kde mi ich budu davat v infuzkach stahy ani tvrdnutie tiez nemam a babtku to neuskodi........ja som unavena id zaciatku tehotenstva takze skor to bude asi tym pocasim

andrea0903
3. črc 2010

@terezt ja berem magne trikrat denne jednu tiez vzhladom na predcasne porody a v 30tt mam ist do nemocnice kde mi ich budu davat v infuzkach stahy ani tvrdnutie tiez nemam a babtku to neuskodi........ja som unavena id zaciatku tehotenstva takze skor to bude asi tym pocasim

terezt
4. črc 2010

Andrea, diky za reakci. Obavala jsem se predevsim toho ochabnuti svaloveho tonusu u miminka. Starsi mel hypotonii, tak bych se tomu rada vyhnula (A to jsem nebrala nic, ale byl predcasne, takze tezko rict, cim to bylo)... Pevne verim, ze mimco tentokrat donosim. Ty vis, proc jsi rodila driv? Mne na nic neprisli. Rodila jsem v 34+4 tt, protoze mi odtekla plodovka...

mircalla
4. črc 2010

ja som brala od zaciatku tehu 1 magnezko denne....tak preventivne, v 36tt vraj mam s tym skoncit
podla mna zavisi aj od subjektivnych potiazi
osobne na tie povery s predlzenim porodu neverim, ze za to moze magnezko, pokial su to neni nejake brutalne davky

mircalla
4. črc 2010

a kocky z temy, kam chodim, to brali vsetky a kazda mala uplne iny porod.

lidiab
4. črc 2010

Holky a nemate nejaky tip co na krece misto toho magnezka? Ja dostavam v noci krece do nohou a rukou, ale dokrotrka mi rekla ze na magnezko uz je pozde protoze 1 ci 2 tablety denne by mi stejne nepomohly. Existuje snad jeste neco krom toho magnezka? Ty krece me stvou, furt se budim a budim i manzela aby mi masiroval nohy protoze se nemuzu hnout 😒

vysocanka
4. črc 2010

@lidiab jake uzivas magnezko ja si koupila to v tom laktátu rychleji se vstrebává a myslim, ze se ho muze i vice jak dve tabletky denne

lidiab
4. črc 2010

@vysocanka No prave ze zadne, doktorka mi rekla ze uz nesmim zadne. Mohla bych tak 1-2 tablety, jenze to mi uz pry nepomuze, je to prilis nizka davka aby zabrala. A vic uz nesmim protoze do terminu mi zbyva min jak 2 mesice a mam nizko polozenou placentu, pry nema smysl to riziko podstupovat.

vysocanka
4. črc 2010

ajo tak to je na draka :( tak to ti bohuzel asi neporadim zkus to jeste zkonzultovat s nim

nadis.h
4. črc 2010

Lidiab magnesko Ti Dr mela napsat. ☹ jaky ma duvod ho nenapsat? Ja brala magnesium lactici 0,5 3x2 tablety. Je i volne prodejny. A pak je hodne predepisovany magnosolv.

rozara
4. črc 2010

Moc zdravím. 🙂 Já beru magnezko 3x 1 tabletu. Protože jsem krvácela kvůli nízko položené placentě,byla jsem i v nemocnici a brala léky. Ted´ mám doma klidový režim.

terezt
4. črc 2010

Lidiab, a jaky je jako riziko magnezka v souvislosti s nizko polozenou placentou?!

mircalla
4. črc 2010

@terazr to som sa chcela spytat aj ja.....

rozara
4. črc 2010

Ja prave magnezko beru prave proto!

mircalla
4. črc 2010

ved to...postradam tam logiku

rozara
4. črc 2010

Leda mozna proto,ze nema daleko do terminu?!

lidiab
4. črc 2010

@terezt Prave ze vubec nevim, takhle mi to rekla a ja jsem byla tak zmatena a prekvapena ze jsem se nezeptala 🙂 Mozna tim ale myslela ze se magnezko obecne nedoporucuje brat v poslednim mesici, a ja mam jeste tu placentu nizko polozenou takze je to tak trochu rizikovy faktor navic. Nic jineho mi opravdu nenapada. Ale v patek jdu k jinemu gynekologovi, jeste se zeptam jeho. Ja mam gynekolozku trochu divnou, to je pravda.

collette
6. črc 2010

magnézko se blízko k porodu nedoporučuje, protože je to svalový relaxant a mimi pak může mít ochablé svaly

@lidiab pokud jde jen o keče rukou a nohou, je to s největší pravděpodobností nerovnováha iontů - a v těch horkách se není čemu divit. Zkus si trošinku víc osolit jídlo nebo si dát nějakou minerálku (střídat je je idální, magnésii můžeš zahrnout také), mě to pomáhalo

nibiru
6. črc 2010

no kocky ja som sa vratila teraz z nemocnice a tam mi naordinovali magnezium vraj je to relax dost mi tvrdlo brusko a tiez koli tlaku 🙂 no zajtra idem do poradne tak som zvedava ci mi ho predpisu znovu kedze v prepustacej sprave mam doporucenu liecbu prave magnezium,zelezo a fraxiparin

lidiab
6. črc 2010

@collette Magnezii piji uz pomerne dlouho, asi tak 2 sklenice denne. Je mozne ze jsem si na ni uz vypestovala "imunitu", zitra poprosim manzela aby mi koupil Mattonku a Korunni, zkusim to stridat. Diky!

collette
7. črc 2010

@lidiab uvidíš, je dobré je střídat (minerálky) - každá má jiné zastoupení iontů - tak jednak docílíš doplnění různých iontů a také se vyhneš jednostrannému zatížení ledvin 🙂

jinak až půjdete k porodu, děvčátka, myslete hlavou, a ne jako já jazykem, a vezměte si sebou nejlépe čistou vodu. já telátko si vzala magnesii, i když neperlivou, protože ji mám ráda a doktorka mi skoro vynadala, že to nepřipadá v úvahu. důvod: magnesia - vysoký obsah hořčíku - hořčík svalový relaxant - děloha sval - zhoršení zatahování dělohy. hned jak to začala říkat, tak mi to došlo 🙄 cítila jsem se jak debílek 😀

collette
7. črc 2010

@lidiab jo, taky je dobrá Poděbradka 😉

zuzimila
8. črc 2010

Na minerálky pozor. Jso slané, všechny / nejslanější na trhu je Poděbradka, myslím až 500 mg na litr! /, a sůl zadržuje vodu, vznikají pak otoky a zvedá se krevní tlak. I zdravý člověk má vypít jen půl litru minerálky denně. V těhotentsví je asi poptávka po iontech vyšší, nevím, ale každopádně opatrně.
Střídání minerálek je o.k.

collette
13. črc 2010

@zuzimila jasně, že je do sebe nemůžeme lít na litry - platí to jako u ostatních věcí - všeho s mírou 🙂 ale na vyrovnání iontů jsou dobré...

zuzimila
13. črc 2010

Na ionty určitě, kor ted´, když je ztrácíme potem 🙂 .

doldol
27. lis 2010

Vidíte, mě předepsala doktorka 2 tablety 3x denně a to jsem si ani nestěžovala na tvrdnutí bříška 😒

mkr
3. pro 2010

tak já už začnu brát magnésko od 6 tt, tak snad to něčemu pomůže

f.miracle
10. pro 2010

Přidám vlastní zkušenost. V 6. měsíci jsem prodělala tzv. bezpříznakový zánět močových cest a doktorka mi spolu s antibiotiky automaticky předepsala k užívání tablety magnesia - 8 tablet denně. Podotýkám, že jinak jsem neměla vůbec žádné potíže a těhotenství probíhalo naprosto bez komplikací. Tablety jsem tedy pocitvě užívala až do osmého měsíce a pak jsem je vysadila. Přešel termín porodu a já musela nastoupit na jeho vyvolání do nemocnice; porod vyvolávali celý den, pak následovalo 15 hodin kontrakcí, kdy po 5 hodinách jsem se otevřela na3 centimetry a víc ani o milimetr, takže porod skončil císařským řezem... Později mi několik lékařů nezávisle na sobě potvrdilo, že tyto potíže může způsobit právě "bezhlavé" a bezdůvodné užívání magnesia, které působí na svalstvo (tj. i na dělohu), která už pak laicky řečeno přijde o přirozenou schopnost se během porodu "uvolnit" a otevřít... Takže za sebe říkám, že kdybych se měla znovu rozhodnout, už bych jej neužívala. Antibiotika taky neužíváte jen tak pro nic za nic, pro strýčka příhodu, kdyby náhodou ...

many
12. pro 2010

tééééda, tak to pak člověk neví jestli brát nebo nebrát 😖
já mám brát 3x1 tabletu a při větším tvrdnutí bříška, klidně i dva zaráz 😖 u prvního těhotenství jsem ho brala a přestala tak měsíc před porodem, byla jsem taky na vyvolání a síííla, nebyla jsem vůbec připravená, neotvrírala se,...... rodila jsem necelý týden před termínem 😖

many
12. pro 2010

jinak teda vyvolávali od rána od 6. o půl 12 se podařilo doktorovi prasknout vodu a v 16.45 byl na světě 🙂 dal mi teda zabrat 😀

dana3262
12. pro 2010

Me doporucovali taky magnesium. Urcili mi termin o tyden driv nez mel spravne byt. Pila jsem na tvrdnuti magnesiu mineralku, ale magnesium jsem nebrala. Vypila jsem 1/2-1 za den a pomahalo to. V den terminu jsem prestala. Porodila jsem prirozene presne na den (tzn. o tyden pozdeji nez byl urceny termin lekari).
Ale tvrdlo mi bricho jen pri vetsi namaze (zdimani mopu, povlekani prosteradla, rychle chuzi na delsi vzdalenost. A kupodivu mi netvrdlo pri chuzi do schodu, foukani do saxofonu ani pri dlouhem stani. To pisu proto, ze Vam mozna tvrdne vic, proto ty tabletky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru