Magnosolv, můžu v 17tt na tvrdnoucí břicho?

viktoriesarah
30. led 2014

Ahoj holky🙂 jsem v 17TT a začíná mi tvrdnout břicho ...můžu Magnosolv? Díky

gepe
30. led 2014

@viktoriesarah pokud ho mas na recept od lekare a nekoupeny pokoutne z druhe ruky ci od nekoho, tak ano. Staci jedna davka denne, obsahuje nejvyssi lekarenskou formu/obsah horciku. V pripade kreci do noh, spasmu apod. se muzou I dve, i na to tvrdnuti bricha, pokud je to opravdu hodne.

frufrunka
30. led 2014

@viktoriesarah Můžeš. Já jsem si o něj přímo řekla, protože ty volně prodejné tablety (nevím, jestli jsou i polykací, já měla rozpustné) mi ani trochu nechutnaly a měla jsem z nich obrovský průjem. Magnosolv mi chutná a nemám po něm zažívací obtíže. Brala jsem si dva sáčky denně, předávkování hořčíkem je dle dostupných informací prakticky nemožné, pokud se tedy užívá orálně (do žíly je to něco jiného, tam se musí hodně opatrně). Takže se ho určitě neboj... 🙂

viktoriesarah
autor
30. led 2014

@gepe Je to psané od lékaře ,ale pro manžela 🙂 právě jsem vyčetla na netu ,že než do sebe cpát tablety magnézka ,že tohle stačí jeden sáček, že je silnější 🙂 tvrdne mi jen večer ,tak jsem si říkala ,že začnu do sebe cpát dřív než ,abych skončila v nemocnici jako při prvním těhu 🙂 tak prosím co myslíš ? Moc ti děkuju za rady 🙂

viktoriesarah
autor
30. led 2014

@frufrunka Jééé koc děkuju ,to se hned uleví při dobré zprávě🙂 nechci skončit právě v nemocnici jako v prvním těhu, kdy mě to píchali do zadku ..auuu 🙂

gepe
30. led 2014

@viktoriesarah vecer si ho dej 🙂 beru ho xxx let, neboj. Jinak se omlouvam za tu trochu strohosti, casto tady na mk vidim, jak se snazi ruzne leky na recept koupit/prodat lide a dost mi to vadi 🙂

frufrunka
30. led 2014

@viktoriesarah Tak já jsem v nemocnici skončila tak jako tak (u mě je to složitější, viz můj článek na blogu), ale tentokrát jsem měla pocit, že ten magnosolv opravdu pomáhá, taky mi břicho tuhlo večer. Ale nevím, jestli to nebylo spíš podle hesla "věř a víra tvá tě uzdraví"... I kdyby, hlavně, že to pomohlo, ne? Jinak já jsem to taky s nikým neprodiskutovávala, jen jsem si přečetla o magnéziu na www.porodnice.cz a řekla jsem manželovi, ať mi ho napíše (je lékař, ale úplně jiný obor). Svojí gynekoložce jsem to pak jen při kontrole nahlásila, že beru magnosolv, ona mi na to řekla, že je to dobře a bylo to. Takže ho manželovi s klidným svědomím můžeš vypít! 🙂

gepe
30. led 2014

@frufrunka achjo, ja ji nebranila ho pit, jen pokud si lide prekupuji leky tak kdo vi jak byly a kde skladovane, expirace atd. Kor pokud se jedna o leky vyhradne na recept. Manzel studoval chemii/farmacii a jsme spolu osm let, to uz cloveka trochu poznamena 🙂
Jinak dobry clanek o horciku je tady. http://doplnky.vitalion.cz/horcik/
@victoriesarah

frufrunka
30. led 2014

@gepe Však já vím, já jsem proti Tobě nebo Tvému názoru neříkala vůbec nic! Naopak, souhlasím s Tebou 🙂 Jinak koukám,že to máme podobné - já mám manžela lékaře a brášku taky farmaceuta, napřed dělal v lékárně a teď je ve výzkumu, takže jsem taky celkem u zdroje a občas je to zajímavé, když se člověk dozvídá věci, ke kterým se běžný zákazník/pacient nedostane...

viktoriesarah
autor
30. led 2014

@gepe Děkujuuu 🙂 jo jo to tě chápu ,taky to nechápu, proč si to někdo kupuje z netu,když většinou každý doktor to rád napíše...já bych měla i strach ,že to nebude obsahovat, to co by mělo a jestli ušetří pár korun a pak do sebe dávaj ani neví co 😠 děkuju ještě jednou za radu 🙂

viktoriesarah
autor
30. led 2014

@frufrunka 🙂🙂🙂 manža to dostal na záda..... když jsem mu řekla ,ať mi koupí v lékárně magnézko ,tak mi řekl ať si dám to jeho ,že je to taky magnézko🙂 a vím ,že v prvním těhu jsme za taplety dali celkem dost peněz a ani to nepomohlo ,že jsem stejně v nemocnici skončila..k doktorce svojí jdu až v úterý ,abych se zeptala ,jestli tohle můžu ,tak jsem ráda ,že jste mi holky takhle hezky poradily 🙂díííky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru