Mám se v těhotenství koupat nebo sprchovat?

coufii
3. dub 2012

Ahojky holky,dámy,slečny...Ptala sem se mojí mamiy jestli se můžu koupat v teplé vodě. Ta mi řekla že ona se taky vyvaloval jjk na pláži ve vaně a že jí to dělalo dobře. Jenže, přítele mamina mi za to nadává abych to nedělala. Když jsem se na to zeptalaa doktora, ten mi řekl abych se radši sprchovala 😒 Ale když já jsem takovej teplomil a vodní živel...a koupání úplně zbožňuju nejvíc na světě... ☹

PS.:ale do bazénu prý můžu bez problémů 😀

efkas
3. dub 2012

Sprchování je z hygienického hlediska lepší.\nepřeháněj to s teplotou vody!Plavání se těhulkám vyloženě doporučuje 🙂 .Pokud máš bezproblémové těhotenství.

bureska
3. dub 2012

Mne doktorka rekla, ze ve vyssim stupni tehotenstvi muze horka vana vyvolat porod...

coufii
autor
3. dub 2012

@efkas o jeje...srazit teplou vodu...to ne..to je má jediná nejvěrnější věc co mám ☹ teda až po pejskoj samozřejmě 🙂

camelinka
3. dub 2012

ja bych to nehrotila, pokud je ti dobre, tehu neni nemoc 😉 😉 😉

coufii
autor
3. dub 2012

@bureska ok damy, dam na vase rady...ode dneska jen vlazna sprcha! 🙂 a koupani maximalne v bazenu! 😉 dekuju moc 🙂

coufii
autor
3. dub 2012

@camelinka no momentalne bych se zase kliiido sla nalozit...ale jestli to neni dobry pro prcka...tak to hodne omezim 🙂

bureska
3. dub 2012

@coufii ja bych to taky nehrotila, ja se sprchuju spis teplejsi vodou, ale vanu si nedavam...ja mam stejne problem pak z ni uz vylizt 🙂

camelinka
3. dub 2012

@coufii klido se naloz, nedavej si uplne horkou vodu a kdyby se ti delalo spatne tak to poznas, ja se rochnila cely tehu 😉 ,ale pupek sem nechavala na suchu 😉

coufii
autor
3. dub 2012

@camelinka to ja ho nechavam uz pomaku ted na suchu jelikoz vylejza z vody 😀

camelinka
3. dub 2012

@coufii no vidis, tak si klido vanu dej, pri cem je dobre tobe,pri tom je dobre prckovi 😉

romca13
3. dub 2012

@coufii doktor mi řekl, že koupat klidně, ale voda by neměla přesáhnout 37 stupňů, já si teda vanu nenapouštím už několik let,, raději se sprchuju,,

garfie
3. dub 2012

Pohoda, já se koupu skoro každý večer v plné vaně-a to mi hrozil předčasný porod. Někdy prostě cítíš že ne, tak tam nevlezeš....a pozor aby se ti neudělalo špatně. V jisté fázi těhotenství se mi to stávalo-ale tak prostě vanu vynecháš. Já bych to nehrotila, pokud nemáš problémy. Pláž bych teda vynechala, myslím že sluníčko je horší než horká voda 🙂

coufii
autor
3. dub 2012

@garfie to jo...premysleli jsme o dovolene...ale v lete uz budu mit strasne velikej pupek a s tim bych chorvatsku neprezila...tak asi pojedem jen a par dni na machac 🙂 hlavne si musim opalit aspon nohy 😀 do satu nemuzu vlizt jako reditelka vapenky 😀

garfie
3. dub 2012

@coufii Samoopalovací krémy to jistí 😉 Ale já myslím, že nohy jsou ok, hlavně bys neměla vystrkovat na sluníčko břicho

coufii
autor
3. dub 2012

o prave...ale s tema kremma moc zkuseosti nnemam.. 😖 ti abych pak evypadala spis jako prezralej pomeranc 😀

garfie
3. dub 2012

@coufii No musíš investovat, nejlevnější krém z drogérky ti udělá leda fleky :-/ Dobré je udělat si předem peeling a začínat pomalu-třeba 1x , max 2x týdně-abys viděla jak to na tebe působí....a pořádně si potom umýt ruce!!! 🙂 Značky většinou rozlišují samoopalováky pro světlejší a tmavší typ-ale pokud nejsi vysloveně tmavá, raději bych vzala ten pro tu světlejší-bude asi vypadat přirozeněji....

coufii
autor
3. dub 2012

@garfie no...nejak uz to vymyslim.. 😀 hlavne at nezarim na dalku a bude to ok 😀

xsuzzi
3. dub 2012

Tak já se koupu, od začátku skoro pořád. Vim, že bych neměla, ale prostě to dělám, vanu miluju 🙂
S prvnim jsem se taky nějak moc nekoupala, až dýl, ale pak taky jo. Takže já se už teďkom s tímhle netrápim.

hasky24
3. dub 2012

Já ze začátku sprchu ale tak 1 týdně mi vana fakt udělala dobře 😉 😉

brisalek
3. dub 2012

ja bych bez vany neprezila, stacilo mi sestinedeli☹. Ze zacatku tehu jsem si davala mene teplou vodu(ja se koupu tak 50stupnu🙂) a mene vody a stejne pak na konci tehu, abych nemela uplne ponorene brisko, jinak jsem se koupala kazdy den. Pokud ti to dela dobre urcite ti to neublizi🙂

diviska
3. dub 2012

@coufii já jsem se od začátku koupala ve vaně. Bez vany nepřežiju déle jak dva dny ( nechtěj vidět náš účet za vodu 🙂 ) chodila bych i plavat, ale stav mi to nedovolil, takže jsem byla jen dvakrát ve 32 tt a to už jsem jen ležela na vodě a pak si zalezla do vířivky.

ronyx
3. dub 2012

@coufii Já se v těhu normálně koupala v teplé vodě.Navíc ty jsi už v 16 týdnu a to už není tak strašné,spíše se to nedoporučuje na úplném začátku těhu.Právě,že je člověk kolikrát v těhu celý bolavý,unavený a ta teplá koupel mi dělala naprosto suprově jak po fyzické tak psychické stránce. 😉 Takže za mě normálka vana 🙂

slundo
3. dub 2012

raději bych se sprchovala a nepreháněla to s teplou vodou. Na konci těhotenství jsem se začla sprchovat teplou vodou ( až když se blížil termín porodu) a opravdu to mělo efekt, děloha začala pracovat. Ne že bych ze sprchy jela rovnou do porodnice, ale vždy ta teplá sprcha způsobila aktivitu dělohy. Takže raději bych byla opatrnější 🙂

anieanne
3. dub 2012

Aby teplá koupel vyvolala potrat / porod, musela by být tak horká, že v ní ani nevydržíš. Takže čas od času se klidně nalož 🙂

hankar20
20. črc 2012

Já se nakládám do vany a to hodně teplé od začátku těhu a to několikrát denně (jsem 19+1), protože mi to jediné pomáhá od bolestí zad - nemohu užívat teďka léky na bolest...Malá se hezky drží a mě se aspoń dobře prokrví tělo a já se uvolním...Můj názor🙂

2hanah
20. črc 2012

@hankar20 A to Vás nikdo neupozornil, že v těhotenství jsou horké koupele zakázané!!! Když už neriskujete potrat, tak to miminku vadí při vývoji nervové trubice, je to jako byste dostala vysokou horečku!!!

2hanah
20. črc 2012

@anieanne Ano, potrat vyvolat nemusí, ale horká vana škodí miminku při vývoji nervové trubice, je to jako když dostanete horečku. Neříkám občas si je nedat, ale rozhodně ne denně nebo několikrát denně!

anieanne
20. črc 2012

@2hanah Však jsem taky napsala čas od času 😉

2hanah
20. črc 2012

@anieanne Jo, jasně, ono to tak horký nebude, já jen nesnáším, když žádný doktor nepoučí svoje pacienty ani o základních rizicích nebo základních věcech, na co dávat pozor, a pak respektuju, že je to Vaše věc, jen jsem chtěla pomoct.

hankar20
21. črc 2012

@2hanah Mě na to nic neřekla když jsem jí to řekla... A jinej způsob není abych to jakž takž zvládala se zádami, takže nemám na výběr a voda nemá nikdy větší teplotu než je ta moje takže by to snad nemělo škodit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru