Mám si vzít do bazénu tampón? Jsem těhotná

leonunuska
9. led 2008

Holky manžel mě překvapil pozváním do bazénu. Moc se těším, vím, že je to pro těhulky dobré, ale myslíte, že si mám vzít tampón? A mohla bych do výřivky?

petraluk
9. led 2008

Leon do výřivky bych určitě nechodila, jako jsou zakázaný masáže tak to samý platí u výřivky. Jedině na krční páteř, ale určitě ne na bederní. A co se týče tampónu, před infekcí nechrání, takže je to jen na tobě, jestli si ho vemeš. 🙂

leonunuska
autor
9. led 2008

o.k. tak já si ho radši vezmu, nic tím asi nezkazím 😉 , děkuju za info 🙂

kyri
9. led 2008

leon: p.asistentka mi v těhu doporučovala namočit ten tampon do olivového oleje - odpuzuje vodu, a tím i příp. mikroby - nezkoušela jsem to, ale do veřejného baz. (ne spec. pro děti nebo těhule) bych si ho vzala určitě

svetluska.l
9. led 2008

leononusko,prodavaji v lekarne specialni tampony..holky rikaly,ze kdyz chodi na cviceni pro tehulky,tak jim je dokonce povinne davaji,tak zkus radeji tyhle..

leonunuska
autor
9. led 2008

holky děkuju moc 🙂 🙂 🙂

mobina
10. led 2008

Já už mám s plaváním smolíka, ale gyndařka doporučila vzít obyč tampon a napustit si ho olejem s tee tree oilem 😉

micanek
10. led 2008

Já chodím na plavání pro těhule, ale nic mi doktorka o tamponech neříkala. A naštěstí jsem nic zatím nechytla... jo, vlastně rýmu 😀

pavlina05
11. led 2008

Tk já chodím na plavání také pro těhulky.
Dr. mi nedoporučila nic.
Tam kam chodím je slaná voda v bazénu, takže poho 😉

krista
11. led 2008

Ahojky,
já mám taky na plavání smůlu, mám to zakázaný jako všechno ostatní protože jsem riziková 😖
A taky už jsem v těhu měla jednu infekci, tak se i sama bojim, ale jinak to určitě musí být super věc, hlavně třeba na záda, na který trpim prakticky od začátku těhu 😝

nikitka26
11. led 2008

Ahojda, já chodila plavat celé těhu (ještě dva dny před porodem 😀 ) a to 2x týdně, žádné tampóny jsem nepoužívala a nic jsem za celou dobu nechytila. Je pravda, že jsem na mykózy nikdy netrpěla, plavat jsem chodila i před těhu, tak jsem v tom pokračovala. Plavání vřele doporučuji, myslím, že to mělo vliv i na samotný porod, rodila jsem rychle a kondička byla znát 😉 Určitě se nedoporučuje obyč tampon, ten se při plavání nasákne a je to horší než lepší. Dají se koupit tampony na plavání, ale nemám ozkoušeno. Musím říct, že to bylo zábavné pozorovat lidi, jak na mě vytřeštili oči, když jsem jak velryba vylézala z kondiční dráhy.

A ještě jedna věc. Je dokázané, že vlivem plavání se miminko přetočí do předního postavení a při porodu rotuje jen 45°= porod je kratší a míň bolestivý 😉 ...a asi to tak je....já porodila do 3 hodin od první kontrakce (sice vyvolávaný porod, ale šlo to fakt rychle,že to manžel ani nestihnul a PA byli taky dost zaskočený tou rychlostí 😀 ).

Takže já plavčo jen a jen doporučuji 😉 . Moc mi to teď chybí, ale zatím to není reálné, abych zase začala, jednak kvůli kojení, hlídání a taky se bojím kvůli prsům a event. zánětu 😕

markeeta
12. led 2008

ja sem chodila v tehu do bazenu a prestala jsem prave kvuli tomu, ze uz sem se nevesla do plavek 😀 , bylo mi to celkem lito, protoze to byl skvely relax. nikdy sem nic nechytla. my tady mame hodne cistou vodu a nechlorovanou. vyhrivany bazenky na 38C a 40C. me PA doporucila ten na 38C, protoze ten vetsi uz je moc horkej. jinak velkej plaveckej bazen mel asi 25C.

krista
13. led 2008

Tak to mě moc mrzí, že fakt plavat nemůžu když to tak čtu ☹

micanek
13. led 2008

Krista: Já jsem na riziku. Mám po konizaci čípku a několikrát jsem krvácela. Doktorka mi to sama doporučila.

krista
13. led 2008

Micanek však já to mám taky zakázaný kvůli špinění a chci rodit do vody, kdybych chytla infekci tak na to můžu zapomenout, to by mě hodně mrzelo 😖

deathy
20. pro 2008

Ahoj, chtěla sem se zeptat, hledám nějaký plavání pro těhule, ale i když sem z Prahy tak je to docela obtížný něco najít.. Tak sem si řekla, že normální bazén by taky mohl stačit a nebude to ani tak drahý (když si přidám že sem studentka 😀 ), hlavní je pohyb a může tam se mnou i kamarádka nebo někdo. Tak mě zajímá, jestli je v těhu nějaký omezení, co se týká chlorovaný vody, atd. či nějaký zakázaný pohyby ve vodě 😀 Zjednodušeně jestli jako těhule můžu do normálního bazénu typu Podolí..?
Mockrát díky za info

svataterezicka
20. pro 2008

Ahoj, já taky hledám nějaké plavání ale v Brně a nejlépe se slanou vodou. Kdybyste některá věděla o něčem /na netu jsem našla pouze International/ tak mi prosím dejte vědět 🙂 Klidně i kousek od Brna jsem spíš Brno okolí 🙂 Díky

konja
20. pro 2008

Já jsem do bazénu chodila celé těhu a na začátku sedmého měsíce jsem dokonce dělala z plavání zápočet na vš 😅 Lidi na mě koukali docela zajímavě, když jsem si tam s břichem jak velryba plavala znak, tahala "tonoucího" a pak lovila puky 😀

jindri
20. pro 2008

konja: 😀 😀

Jinak taky chodím do veřejného chlorovaného bazénu a bez nějakých obtíží 😉 A ty pohledy, když voda odhalí siluetu hrošice znám 😀

deathy
20. pro 2008

Takže do klasickýho bazénu pro veřejnost můžu bez problémů?

jindri
20. pro 2008

deathy: já si s tím nějak hlavu nelámala 😉 moje gyndařka mi plavání doporučila i přes mírný výtok, který je v těhu normální. Taky záleží, jak jsi snášela bazén před těhu 😉

azhra
20. pro 2008

Ja bych plavat do Podoli nesla..kdyz vidim,co se vali po dne..je mi blivno. taky bych mela strach,ze me nekdo kopne do bricha..jako se mi nekolikrat stalo,ze me nekdo kopl.
Nechodite tu zadna do bazenu pro tehulky v Praze??? 😕

deathy
21. pro 2008

jindri, já s bazénem nikdy problémy neměla. Takže teď to bude taky asi v pohodě. Ještě se v pondělí optám u dr.
azhra, já též do Podolí nee, ale byl to jen příklad, jestli třeba není zákaz do normálních bazénů tohohle veřejnýho typu. Já si brousim zuby na Barranďák, páč tam je to prý hezký, a taky když sem u OZP, tak ta má nějakej program plavání, že tě to stojí snad jen půlku či co.. Ale ke všemu sem studentka, tak snad by se našla i taková výhoda 😀 Jinak já fakt hledala něco spešl pro těhule, a popravdě řečeno, v podstatě sem nenašla nic, co by mě zaujalo..takže nevim.

luciejadr
21. pro 2008

holky z Prahy není pro těhule na letnaneh v bazéně plavání? já teda měla problém s vodami v bazénu před otěhotněním, takže chodím jen na těhu plavání. hlavně potřebuji teplejší vodu 😀 ale pokud vám zima nevadí a výtoku jste neměli po plavání po těhu tak huá do vody 😀

deathy
21. pro 2008

Pro mě sou Letňany dost daleko, musím brát ohled na dojíždění, protože to by mě vyšlo taky na majland, nehledně na to, že těhu plavání, co sem někde viděla, se pobyhovalo okolo 2000,-, což je pro mě teda dost. Takže se fakt budu muset spokojit s obyčejným cachtáním někde v bazénu..

azhra
21. pro 2008

Na tom Barrandove vystaveli aqua park,ne?Tam se da i normalne plavat za 'normalni' cenu? Dost si to tam chvali.

V Letnanech myslis ten bazen u nakup.centra?Tam je hezka cista voda. 🙂
Kdyz jsem najela na netu na plavani pro tehotne ,tak mi to vyjelo vic center,ale nemam s nimi zkusenosti.

deathy
21. pro 2008

azhra, mě to taky vyhodilo několik adres, ale když sem to chvíli zkoumala, tak to stálo teda za prd. Nevím, možná špatně hledám. Ale jak sem řikala, pokud budu smět do normálního bazénu, tak to asi nechám tak. Pro mě je to cenově dostupnější, a třeba ten Barranďák mám v podstatě blízko, a máma řikala že je to tam fajn.

azhra
30. pro 2008

Holky, nasla jsem adresu www.studioprozeny.cz ,ktere primo porada kursy plavani v tehotenstvi[pri permanentce 110Kc na hod] . Plave se v bazenu v Arealu Prazacka, na Praze 3, kde ma byt tepla voda ..je mozno jit i samostatne plavat v normalni oteviraci dobe za 60Kc na hod.

karca21
1. led 2009

Ahoj holky, já byla párkrát plavat v Letňanech v Laguně a super teplá voda. Infekci jsem žádnou nechytla, myslim, že je to tam v pohodě. Nebylo to teda vyloženě plavání pro těhotné, normálně pro věřejnost, ale člověk si prostě v klídku plave a je to děsně fajn. Akorát mě pak několikrát po plavání píchalo v břiše, plavala jsem v kuse 30 minut, ne nějak rychle, relaxačně, ale nedělalo mi to dobře, asi jsem měla plavat ještě kratší dobu. Taky jsem byla zvyklá chodit na masáže, ale před měsícem po masáži zad (včetně beder, nevěděla jsem, že je to nevhodné), jsem měla druhej den fakt silný píchání, až kolikrát křeč, tak teď už chodím jen na krk a v pohodě. Furt si ale řikám, že bych měla začít chodit aspoň na 30-40 minutové procházky, abych se trochu hejbala a měla nějakou fyzičku k tomu porodu, ale jak je tam ta šílená zima..., tak se mi nechce, jsem hrozná.

deathy
2. led 2009

Ahoj, zejtra deme zkusit ten Barrandov, a mě tak napadlo, jestli můžu jen do klasickýho plaveckýho bazénu, nebo jestli můžu třeba do nějaký mírný vířivky. Jasný že nějaký ty divoký řeky a podobný věci nee, ale do čeho všeho jako těhule bez problémů můžu? Kuju

konja
2. led 2009

deathy: já chodila do perličkové lázně a i do klasické vířivky s teplou vodou 37 stupňů. Ale tam jen na chvilku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru