Mám si vzít do bazénu tampón? Jsem těhotná

leonunuska
9. led 2008

Holky manžel mě překvapil pozváním do bazénu. Moc se těším, vím, že je to pro těhulky dobré, ale myslíte, že si mám vzít tampón? A mohla bych do výřivky?

campi
2. led 2009

deathy: ja na Bar. chodila, tu virivku vidim problematicky, pac se tam cachta fakt hodne lidi a jak je teplejsi voda, tak si rikam, ze by se tam mohly mnozit nejaky bakterie, takze jsem do ni nelezla ani netehotna.

deathy
2. led 2009

konja: takže jen na chvilku, a nijak to nepřehánět. A víceméně se teda jen cachtat a plavat někde mimo bubliny. S tou teplotou vody by mě to zajímalo, páč třeba babička na mě vyhrkla, že si nesmim ani napouštět vanu, že je to špatně. No, dělám to od začátku a nic se mi nestalo, tak to asi nebude až tak šílený jak řikala babi..

campi: já koukala na fotky a maj tam nějakej ten bazén, nebo takový to cachtaliště, kde to různě bublalo a byly tam i takový ty...jak to nazvat, trychtýře, ze kterých se chrlila voda. Tak myslíš že ani do toho bych neměla chodit? Kdybych musela bejt jenom v tom plaveckym, tak asi umřu nudou.

lucy.l
4. led 2009

holky a můžu jít plavat i teď v prvním trimestru ?

andreahrbacova
4. led 2009

lucy,mě to doktorka nedoporučovala.Říkala že tak do toho 12tt tam nemám chodit,no já tam nebyla dosud ještě ani jednou 😅

jmisa
4. led 2009

Já bych palavat chodila, ale obávám se, abych tam nevylapla nějakou mykozu apod. 😖

campi
4. led 2009

deathy: ja kdyz jdu do bazenu, tak jenom plavu... Jsou tam tobogany - na tech asi nebude nic spatnyho (jestli uz nemas tak velkyho brisouna, ze bys ho ucpala🙂 a pak divoka reka - tam bych se bala, ze me nekdo kopne do bricha, trychtyr myslim, ze nee, jenom takovy vodotrysky, to by taky slo.

jmisa: ja si vymyslela, ze budu chodit v 9. mesici, najednou mi vsechno povolili, ale manzel zakazal - kvuli mykoze. Budeme pak chodit s miminem, mame ve vedlejsim dome bazenek a plavani kojencu a az bude vetsi, tak do toho aquaparku.

andreahrbacova
4. led 2009

holky a když jdete do kalsického bazénu ne pro těhulky,používáte tampon?

juhele
4. led 2009

lucy.l: no já bych také ráda šla plavat, ale ještě raději pár týdnů počkám, doktor se mi netvářil ani na jógu, s posilovnou se mi vysmál a na bazén jsem se ani neptala 🙂. Mám se prý chovat jako těhotná. Ale znamená to akorát chodit na procházky a odpočívat? Vždyť to nemůže být zdravé ani pro mě ani pro dítě 😒 .

andreahrbacova
4. led 2009

juhele pokud máš zdravé těhotenství a nic ti není,tak můžeš chodit na bazén,teda doporučuji po těch třech měsíců,nebo do těhu cvičení,jsme těhotné ne nemocné. 🙂

fedakada
4. led 2009

holky, nevíte o nějakém bazénu, kde je nějaké těhu-plavání-cvičení v Ostravě?

andreahrbacova
4. led 2009

fedakado,tak to bylo téma nad kterým jsem dneska přemýšlela,já jsem z Poruby,tak jsem chtěla chodit plavat vyloženě v Porubě a tady se plave na fakultce v nemocnici,takže v úterý se tam asi zeptám,jinak v Ostravě určitě nějkaé plavání je,kámoška chodila,jenže si nemůžu zapamatovat kde 😅

deathy
5. led 2009

campi: Tak ten Barranďák byl ok. Já se cachtala po bazénu, byla sem chvíli i v těch bublinách, ale fakt to asi beru moc přehnaně. Asi se bojim aby se něco nestalo, připadám si jak panenka z porcelánu 😀 A proto mě dostala jedna těhule, měla větší bříško než já, což teda neřiká v kolikátým byla, ale já si myslela, že tobogán se nesmí, že to může bejt prostě nebezpečný, a ona jak tam se svojí malou dcerkou jezdila...to mě fakt dostalo. Tak bych to asi neměla tak řešit, co.. Lidí bylo tak akorát, tak si myslím, že bych to ještě někdy i zopákla. A žádný "kousání" sem nechytla 🙂

fedakada
10. led 2009

andrej, jestli jsi na té fakultce byla, mohla bys mi napsat, co jsi tam zjistila? Poruba zase tak daleko není! Já ani nevím, od kterého tt ty kurzy jsou!? Díky moc 🙂

janika7
10. led 2009

Ahoj holky, ja chodim obcas na Kladno do Aquaprku, i kdyz jsem hodne citliva na ruzny infekce, tak tady se mi nikdy nic nestalo 🙂 Virivka nevadi, ale nesmi tam byt moc tepla voda, kvuli prehrivani miminka. Kdyz jsem se ptala doktora, co udelat, abych nechytla infekci (v lete jsme byli na dovoleny), tak mi rikal, vzit si bor-glycerinovy cipek a pak tampon. Nikdy ne tampon samotny!

andreahrbacova
10. led 2009

fedakado ahoj,jak jsem byla na té fakultce,úplně jsem se na to zapomněla zeptat,ale vypadá to že budu měnit doktorku,a půjdu na tu fakultku,tak se na to zeptám
no těhu kurzy tam jsou asi od desátého týdne,ale já tam chci pak hlavně chodit na předporodní což je od 32tt
ale to palvání je tam myslím i samotné,ale hlava děravá,šťastná že ultrazvuk dopadl dobře se zapomněla zeptat.

krista
17. led 2009

ipuska • 17tt • Dnes v 11:04
Ahoj, chtěla bych chodit do bazénu, ale stále nevím, jestli je to vhodné nebo ne. Každý říká úplně něco jiného 😒 . Děkuju

andykov • 26tt • Dnes v 11:06
ipuska, někde toto téma jistě je, mrkni dál do diskuze těhotenství 😉

anitta • 25tt • Dnes v 11:14
ahojky ipusko z mé zkušenosti je to fakt individualní a je dobré to konzultovat s lékařem. já dost trpím na záněty moč. měchýre tak jsem to radši neriskovala.ale je spousta spokojených bud. maminek. jinak je dobré si zjistit jak je čistý bazen a na reference.

lenkabu
17. led 2009

chodila jsem až do porodu,díky tomu jsem měla dobrou fyzičku a u porodu to dost pomohlo.pokud nemáš problém se záněty nebo plísněmi a těhu je v pořádku,nevidím problém.

eellii
17. led 2009

ahojky, já budu od úterý chodit na porodní kurz a součástí toho kurzu je jednou týdně i plavání, o tamponu mi zatím nikdo nic neříkal, ale asi si ho vezmu, pro jistotu

amona
18. led 2009

Ahoj maminky, posílám Vám tip na plavání v Brně, bazen se slanou vodou a VŠE ZDARMA. Bližší informace na www.cenap.cz.
Přeposílám mail co mi poslali... 🙂
Dobrý den paní XY, 🙂
plavání pro těhotné probíhá každý čtvrtek od 15.30-16.30 na ulici Horní v ZŠ, kde se nachází bazén se slanou vodou. Proto abyste mohla s námi plavat, je třeba si předem zarezervovat lekce. Od letošního roku je plavání naší organizací poskytováno zdarma, z důvodu financování některých našich prográmu EU. Pokud máte zájem s námi plavat, prosím pošlete požadavky na konkrétní termíny. Volné jsou termíny od 5.2.09. Před nástupem kurzu, je třeba ještě podepsat s námi smlouvu o poskytování dané služby přímo v CENAPU, pokud se rozhodnete kurz absolvovat, budeme vás kontaktovat ohledně podepsání smlouvy.

lucaa
7. únor 2009

Ahoj maminky, prosím nevíte někdo od kdy se může s dítětem do "normálního" bazénu? Moc díky za odpověď. Lůca

peta.cz
7. únor 2009

Lucoo, od jednoho roku...

Jinak ty tampony se jmenují Senta Protect, ale nemám vyzkoušeno, tampony moc nemusím... já jakmile vlezu do bazénu, tak hned chytnu mykozu, takže raději v těhu nikam nelezu, kromě bazénu u tchánovců na zahradě..tam jsem se cachtala v létě a bez problémů...ale teď v zimě tam toho moc nenacachtám 😀

chechta
8. únor 2009

Luci my chodíme s malým na plavání a v dubnu nám začíná 4 kurz kdy se chodí do velkýho bazénu a to nám bude 19 měsíců.
Jinak v létě jsme chodili ( bylo nám kolem 10-11 měsíců) do venkovního veřejnýho bazénu - sice do dětskýho,a le tam se ráchaj i přerostlý děcka kolem 16 let a v pohodě 😉

amona
8. únor 2009

Ahojky mamče,
pořídila jsem si tampony senta protect, jsou to 4 ks za 52,- Kč. Jsou napuštěny speciálním olejíčkem, takže odpouzují vodu. Zatím jsem zkoušela jednou a infekci jsem vyjímečně nechytla, tak asi fakt fungují! 🙂)

lucaa
9. únor 2009

super holky...diky za info....nam bude v kvetnu rok.

martinagrznarikov
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dzejnany
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru