Máta v těhotenství, může se?

janie16
18. čer 2013

Ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat, jestli se v těhotenství může máta. Nemyslím pití mátového čaje ale ráda si dělám v horkých dnech vodu s mátou a limetkou. 🙂

zamilovanadonej
18. čer 2013

Myslím že snad není důvod proč ne.

dana3262
18. čer 2013

Vím jen, ze mata snižuje laktaci, ale ze by se nesměla v těhotenství jsem neslyšela.

evcounek
19. čer 2013

hele já slyšela, že z máty můžes potratit, ale to se asi jedná o ty první tři kritické měsíce. v Tvém případě to asi už nehrozí

vojtisek2007
19. čer 2013

já pila nealko mojito celý těhu a v poho 🙂

luciinka001
19. čer 2013

Ja sem pila teda sice caje ale pila,tedka uz tolik nee..myslim si ze kdyz to nebudes pit na litry ze to neva 😀

zuza01
19. čer 2013

Máta se může, ale jen trochu. Jinak na zastavení laktace je výborná, vlastní zkušenost 🙂

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @zuza01 @luciinka001 @evcounek @dana3262 @zamilovanadonej @vojtisek2007 @janie16 a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Máta v těhotenství https://www.modrykonik.cz/mata-v-tehotenstvi/ a Bylinky v těhotenství https://www.modrykonik.cz/bylinky-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s konzumací bylinek v těhotenství, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím a zvažují užívání různých čajů, bylinek atd. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ivulka4
14. bře 2014

Já jsem pila mátový čaj vždy a piju ho pořád, jsem ve 13tt a vše se jeví v pořádku. Mám i ráda vodu s mátou a citronem a v lékárně mi řekli že mátu v pohodě můžu, že nevadí v těhotenství /nejsem si jistá, ale dokonce si myslím, že je obsažená i v některých těhotenských čajích, které mám doma a jsou koupené v lékárně?/

doko
14. bře 2014

já si taky zjišťovala, že se máta v pohodě může 🙂

grabolina
10. čer 2018

Ahoj holky. Koukám, že tato diskuse skončila v roce 2014. Přesto se přidám. Mám totiž moc ráda mátu. Ochucuju si tím vodu a ani v těhotenství jsem nepřestala. Ani mě nenapadlo, že by byla špatná, tak jsem na to přišla náhodou, že ji někdo nedoporučuje a svaluje na ni i možnou příčinu potratu. Zas tu jsou dva protichůdné názory. Už si říkám, že to snad přestanu vyhledávat, protože jsem právě možná přišla o svůj oblíbený nápoj.😓 Ale hlavu vzhůru a hodně zdraví všem!🍀

lennus
10. čer 2018

V těhotenství ano, při kojení ne - staví laktaci

ckei
10. čer 2018

Pila jsem normálně, během kojení mnohem víc a žádný vliv nikdy na nic 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru