Mátový čaj v těhotenství. Neuškodí?

caira
11. led 2007

Ahoj holky, jak je to s pitim matoveho caje v tehotenstvi?
Ja prestala kourit a pit kafe a misto toho jsem zacala pit matovy caj.. davam si dva hrnky denne, jeden rano, jeden vecer.. Vysadila jsem HA takze to nechavame ted na prirode, ale chci vedet, jestli by to piti matoveho caje popripade miminku nemohlo uskodit.. diky vsem za odpovedi

PS: a co jine caje jako hermankovy nebo zeleny? jsem ted desne na cajicky { ale nemam rada ovocne 😒 }

kajule
11. led 2007

Ahoj, to já jsem taky čajová, ale četla jsem, že máta se v těhotenství nesmí, už teda ani nevím proč...ale heřmánkový je v pohodě. 🙂

ijetka
11. led 2007

Čusky já jsem četla, že se nemá pít jen nějaký druh máty, ale ta co se běžně prodává se může pít. Jinak se nemá pít při kojení, páč brání tvorbě mléka. 🙂

ijetka
11. led 2007

Každopádně se holky zeptejte třeba v čajovně papánek 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kajule
11. led 2007

Já jsem právě četla a i slyšela od jednoho doktora, že doktoři doporučujou šalvěj, ale ta by se prý neměla a místo ní je právě vhodný heřmánek.

melanykol
11. led 2007

Ahoj holky, já jsem tady někde vyčetla, že se je dobrý kontryhelový čaj,v lékárník mi řekl, že je na ženské orgány.Ale mátový prý v těhotenství ne.
Taky když jsem byla těh., tak jsem pila kávu bez kofeinu a papala kyselinu listovou. 🙂

veerunka
12. led 2007

Ahoj holky, já jsem slyšela, že zelený je v těhu vhodný, když je nevolno. Ale jinak bych to s bylinkama moc nepřeháněla.

len
12. led 2007

Jak píše Gedren - asi není dobré pít pravidelně ve velkém množství jeden druh bylinky, snad bych si troufla říct i pro netěhuli 😉 I mezi tím velice vhodným kontryhelovým se prý doporučuje dělat po pár týdnech přestávky (ani ne tak, že by škodil, jako spíš že ztrácí účinnost, tělo si na něj prostě zvykne). Jinak na spoustě čajů se píše doporučené dávkování (třeba na tom kontryhelovém maximálně dva hrnky denně).

Co se týče máty samotné, tak jsem ji objevila jak přímo ve směsích čajů pro těhotné, tak na seznamech nedoporučených bylin 😀 Takže asi jako se vším - všeho s rozumem, nepřehánět to, střídat, kombinovat... 😉

caira
autor
12. led 2007

tak jsem z toho jelen..zrovna jsem na netu vycetla, ze radi na tehotenstke nevolnosti hrnek slabeho matoveho caje nebo zvykani cerstveho zazvoru..takze snad ty dva hrnky denne budou ok :} diky holky za rady.

Jo k tomu malinovemu..ma to byt z malinoveho listi nebo malin? cetla jsem, ze ten z malinoveho listi se ma pit od 36 tydne, ze to nejak usnadni porod, nebo co..
🙂

brundik
12. led 2007

Ja jsem taky cajova. :o) Cerny a zeleny caj pusobi lehce mocopudne, proto by se mel pit omezene (ja to teda nedodrzuju a neomezuju se). Nejvhodnejsi z caju je bily, protoze neni fermentovany a nedehydratuje organismus, navic je moc dobry. 😉 Nic se nesmi prehanet a to plati i u bylinkovych caju. A po dlouhodobem uzivani by se mela udelat delsi prestavka. Dlouhodobe piti matoveho caje zpusobuje rozklad cervenych krvinek, tak je vhodnejsi ji pit spis prilezitostne.

caira
autor
12. led 2007

holky tak ted jsem nekde dokonce cetla, ze do pateho mesice by se caje kompletne mely vyskrnout..a zeleny uz pry je kor nebezpecny..muze zpusobit potrat..po patem mesici obcas malinovy caj ...hlavne pry ne salvej { jak tady psala Kajule} tak babo rad 😉

4a
12. led 2007

malinový čaj po pátém měsíci asi určitě ne, protože ten se pije na vyvolání porodu.

ijetka
12. led 2007

Ahojda já jsem pila 2 měsíce před porodem čaj z malinového listí. Četla jsem že pomáhá u porodu. 🙂

caira
autor
12. led 2007

4a: to je caj z malinoveho listi, ten se pije od 36 tydne na ulehceni porodu..ja mluvim o malinovem..tudiz o plodech 😉

chechta
13. led 2007

Holky já jsem taky čajová a je fakt, že v každé literatuře se piše něco jiného. Je taky zvláštní, že jsem četla, že v těhotenství se nesmí používat na tělo ( masáže, aromalampa atd..) máta, ale pít se může. Heřmánek se taky může pít, ale jak už píšou holky tak se nemá nic přehánět. Já osobně miluju černý čaj - ale ten bohužel obsahuje kofein a zabraňuje vstřebávání železa - takže jsem ho omezila jen na jeden šálek deně a jen hodně slabý.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrealiskova
17. lis 2010

Možná bych pití toho čaje omezila na jeden hrníček... 😉

1velrybka
2. srp 2013

Holky, teď jsem se docela vyděsila. Pravděpodobně jsem v 4tt+4 (zatím pozitivní testy, ale ještě jsem nebyla u MUDr). a právě jsme se vrátili od známých, kde jsem pila hoooodně vody s citronem a mátou. Bylo to ve velkém džbánu (asi 2l) a té máty tam bylo fakt hodně čerstvých lístků. Já té vody vypila opravdu většinu toho džbánu, moc mi chutnala a bylo vedro. A až teď doma mě napadlo, jestli se může - a podívala jsem se na internet a někde doporučují jeden šálek čaje na nevolnosti, většinou ji ale vyloženě nedoporučují. Myslíte, že by tohle jednorázové velké množství (fakt nevím, kolik jsem jí měla, možná litr, možná i litr a půl) mohlo uškodit?

gepe
2. srp 2013

@1velrybka neuskodi.

sarkad2856
2. srp 2013

@caira co vím,tak zelený se v těhotenství může,max 1l denně 😉
A mátový se moc nedoporučuje v těhotenství

pepinova
10. led 2014

Holky, mohl by mátový čaj způsobit potrat v ranném stádiu těhotenství?

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @caira @pepinova @sarkad2856 @gepe @1velrybka @andrealiskova @gedren @chechta @ijetka @brundik
@len @melanykol @kajule a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Máta v těhotenství https://www.modrykonik.cz/mata-v-tehotenstvi/ a Bylinky v těhotenství https://www.modrykonik.cz/bylinky-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s konzumací bylinek v těhotenství, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím a zvažují užívání různých čajů, bylinek atd. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru