Měla bych se v těhotenství vyhnout styku se zvířaty?

coufii
17. dub 2012

Ahoj...Mám takový nepříjemný pocit, když mi každý říká, že bych se vůbec neměla mazlit se zvířaty...Hlavně s kočkami.Doma máme psa (tedy spíš na zahradě), potkana a taky venkovního kocoura...Prý by se nemělo vůbec ke kočkám...A zvlášť ten náš truhlík si už pěkně dlouho drbe ránu a ta se ne a ne zahojit a veterinářkami řekla abych se k němu ani nepřibližovala, ať mě to ani nenapadne že může mít bůh ví co a že se musí ihned naočkovat.Ale já okolo něj nedokážu jen tak rychle proběhnout aniž bych mu nšáhla na čumák...On to má hrozně rád ☹ a i po naočkování k němu nesmím...Ale já se bojím že nepřežije léto ☹

gabriela_85
17. dub 2012

Jestli myslíš kvůli toxoplazmoze tak zvlášt pokud je kočka venkovní opravdu to může být problém. My měli kočičku doma, takže venku nikdy nebyla a i přesto jsem jí od té doby co jsem zjistila těhu nečistila hajzlík, dělal to manžel. pohlazení nebo mazlení jsem neřešila, říká se, že bys musela prostě ten výkal nějak dostat do těla aby se ta nákaza přenesla, ale nevím. Kazdopádně lepší být trochu víc opatrná než pak neštastná.

coufii
autor
17. dub 2012

@gabriela_85 ok...akorát budu muset ukecat přítele abyho chodil krmit ☹ budu to muset nějak vydržet 😒

sabatko
17. dub 2012

@coufii ahoj, já bych to rozhodně nehrotila a přehnaně se nebála, pokud si pravidelně umýváš ruce, pak je pravděpodobnost, že chytíš toxoplazmozu od kočky mnohem menší, než ze špatně umyté zeleniny, třeba někde v salátu v restauraci. Máme dvě kočky doma a venku jich v době, kdy jsem byla těhotná, chodilo na jídlo 6 (soused zemřel a číči se k nám přestěhovaly) a samozřejmě náš venkovní hafan, čistila jsem domácím kočkám i zachůdek a v pohodě. Máme zdravého chlapečka, stejně jako mají zdravé děti i všechny mé kamarádky, které taky mají kočky i doma. Taky jsme si všechny nezávisle na sobě vyslechly, jak máme kočky vypustit ven, na ty venkovní se pomalu ani nepodívat, pak až se narodí mimi, jak ho kočka zalehne a podobné nesmysly, jedna paní povídala.

coufii
autor
17. dub 2012

@sabatko no to mi je nprosto jasný....když sem byla u kamarádky tak ta má domácího kocoura a ten ke mě nikdy nešel...ale jak sem tam přišla po dlouhý době tak asi vytušil že sem v tom a najednou ooohromnej kámoš..a to si mě jindy nevšimnul 😀 jinak číčinu do bytu budem pořizovat až za dva roky...jelikož budoucí babička pořád vytrapuje že chce britku 😀

neu.sona
17. dub 2012

@coufii Pokud máte všechna zvířata pravidelně odčervována, při těhu bych klidně i jednou za 2-3 měsíce, a odblešována, tak bych to neřešila nijak přehnaně. Jo, tak asi nebudeš pusinkovat ani psa, ani kocoura, ale tak to asi jen tak normální člověk jen tak nedělá. Prostě větší hygiena a tak. My máme doma 6 psů. Teda nejen doma, doma tři, venku tři a taky žijeme.
Jo, ta kočka je asi horší, ale říkám, pokud se o ní staráta a opečováváte, tak by to snad mohlo být ok 🙂

coufii
autor
17. dub 2012

@neu.sona to já vždycky pesanoj musim dát pusu mezi očka 😀 já se totiž neudržim 🙂 Máma ovčandu čistokrevnou takže je pravidelně odčervována, očkována, prohlížena atd... 🙂

salomee
17. dub 2012

Že to normální člověk nedělá..? Tak to asi nejsem normální.. Nesnáším, když mě pes olizuje, ale pusenku na tu jeho hlavičku mu nedat... no teď už se krotím.

sabatko
17. dub 2012

@coufii vidíš, já naší domácí čičině vděčím za to, že se synáček nenarodil doma. Probudila jsem se v noci s divným pocitem, do termínu skoro 2 týdny a mazlivka přišla hned a třela se o břicho, no jo, ale přišla i ta druhá nehladící a přidala se taky. Tak jsem vzbudila manžela, že asi pojedem, příznaky nic, jen kočky, "divný pocit" a maličké chvilkové bolesti. V porodnici mě dali na monitor, tam vůbec nic, tak jsme se domluvily, že počkáme do poledne a kdyby nic, jakože stále nic, tak mě muž může vzít domů. To bylo po šesté ráno a já v půl deváté porodila i když na monitoru stále nic vidět nebylo a všichni tvrdili, že nerodím a až budu, tak to určitě poznám 😀 . No naše slečny kočky to poznaly 100% 😉 .

coufii
autor
17. dub 2012

@sabatko to víš 🙂 taky tomu věřim že zvíře tohle prostě ví a vycítí 🙂

smima
17. dub 2012

@coufii Ahojky, dej si pozor na kočky. Moje sestřenice bydlí na baráku, byla nepřímo v kontaktu s kočkama a má postiženou holčičku díky toxoplazmoze. Nechci Tě vůbec strašit, jen se to u ní takhle událo.

coufii
autor
17. dub 2012

@smima no to mě řekni...tak asi nebyly pravidelně očkovaný a tak... :/ jinak nevim...ale určitý obavy stejně mám...

majinka1981
17. dub 2012

Mě řekl doktor, že dřív chytnu nemoc z blbě umyté zeleniny než od kocoura. Máme dvě kočky, které chodí i ven a ještě psa. Asi je to prostě náhoda.

anetka1701
17. dub 2012

celý těhu jsem byla v kontaktu s cca. sedmi různejma kočkama, třema psama, nespočtem hlodavců a pravidelně s pěti koňma :oD Jediný omezení jsem našla v tom, že jsem kočkám pro jistotu nečistila záchod. Jinak nic :oD Já i dítě jsme zdravý jak řípa, tak bych to nehrotila... když se jim nebudeš hrabat v bobkách a olizovat se s nima, bude to OK :o)

smima
17. dub 2012

@coufii no to je asi pravda, že doma kočku nemají. Asi to musela chytnout od nějaké toulavé...tak to jo

martinakl
17. dub 2012

Ahojda. Ja mam doma psa a kocoura. Dost jsem o tom zjistovala, pac spousta lidi mi tvrdila, jak bych mela dat kocku pryc atd.. Jak uz tady nekdo psal, vetsi pravdepodobnost, ze chytnes toxoplasmosu, je z jinych zdroju, napriklad ze syroveho masa. Chce to poradne si myt ruce. Jinak ptala jsem se i nasi veterinarky. Je fakt, ze u nas je to jine, kdyz je kocour v byte a venku uz 2 roky nebyl. Ale rekla mi, ze kocky mivaji toxo hlavne, kdyz jsou male, takze se vyhybat venkovnim kotatum. Starsi kocky mivaji jen protilatky, ale nejsou prenasecky. Taky by se ti musel do traviciho traktu dostat kocici trus nejmin 48h stary 🙂 Takze byt tebou, asi bych si davala vetsi pozor, ale po hlavicce ho podle me klido hladit muzes, jen si vzdycky pro jistotu poradne umyj ruce 🙂

coufii
autor
17. dub 2012

@martinakl
@smima vždycky když ho pohladim tak si jdu umejt ruce...ale kočičí hovínka nepapám..stejně mi nikdy moc nechutnaly 😀 😀 😀 maso jim jen kuřecí co kupujeme v penny nebo v lidlu tak snad budu ok 😀 jinak přicházim do styku i s koněma ale ty prdelky jsou čuňata jen v tom že se válej v bahně, když to nejmíň potřebuješ 😀

kathy.skal
18. dub 2012

Hele, já přežila těhulení s šesti kočkama doma a děti máme zdravé jak řípy. Toxo můžeš daleko snadněji než od kočky chytit např. ze špatně umyté zeleniny, takže to bych absolutně nehrotila.
Já když byla v sedmém měsíci, tak nám čičina umírala na rakvinu, měla na tlamičce takový docela ošklivý nádor a vetka mě taky hnala - že od kočky tu rakovinu chytím, že ji mám hned nechat utratit atd. Vyprdla jsem se na to, kočka byla kámoška a těžko bych se srovnávala s tím, že se jí zbavuju, na rozkaz někoho jiného. Celý vtip spočíval v tom, že jsem se od známé dozvěděla, že když do mě tohle ta vetka ládovala, byla 3 měsíce těhotná...TAkže strachy pryč... kontakt se zvířaty matkám i dětem svědčí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru