Míč na cvičení, otřesy by mohly miminku vadit?

partyzanka91
13. pro 2013

ahoj, k Vánocům mám od maminky slíbený ten velký nafukovací míč s tykadly na cvičení. Chtěla jsem na něm trochu poskakovat a cvičit a zpevňovat se tak břišní svalstvo aby se mi lépe rodilo. Jenomže te´d mi jedna kolegyně říkala že to nemám dělat protože ty třasy by mohli miminku vadit, klesalo by dolů a mohla bych si přivodit předčasný porod. Co je na tom pravdy?
Jsem v 16 tt (17 dle UZ)

terinda
13. pro 2013

Určitě míč bez tykadel a neskákat na něm, jen se tak pohubovat, masírovat záda atd.
Jsou různé cviky pro těhotné na míči.
A zpevňovat břišní svalstvo v těhotenství není dobrý nápad 😅

mon79
13. pro 2013

Ahoj, podle toho, co mi řekla kamaradka (ma to pry z tehotenskoho cviceni), na mici cvicit muzes. Ale ne poskakovat prilis zvysoka. Nahoru a dolu se spis jen tak pohupovat v malem rozsahu anebo se koulet dopredu, dozadu a do stran.

katkauselova
23. pro 2013

Do minuleho tydne jsem chodila na tehu cviceni,kde jsme pouzivali tyhle mice, ale bez tykadylek🙂 Hlavne protahovani,uvolnovani zad, posilovani panve a nohou a zadecku. Dokonce posilovani sikm.brisnich svalu s nohama na balonu. Docela hodne cviku s timhle balonem. Je fakt ze ke konci tehu je fajn a uvolneni hlavne zad🙂

camelinka
23. pro 2013

Já do 7.měsíce chodila na danceaerobik, zumbu a všechno bylo ok, takže balon by měl být úplně vpohodě 😎 😎 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru