Mohou být digitální váhy v těhotenství nebezpečné?

ivkaa
9. únor 2008

Ahoj,prave s manzelem na internetu hledame digitalni vahu ke koupi a u nekterych se pisei, ze se nemaji pouzivat v tehotenstvi. Co jsem si vsimla, tak se to tyka hlavne vah, ktere umeji merit tuk a vodu apod., ale preci jen, nevite, jestli ty ostatni ("obycejne") jsou v pohode? Trochu me ty informace zarazily, driv me to nenapadlo...diky

zevina
9. únor 2008

ivkaa, týká se to jen váh, které měří tuk, vodu, svalovinu atd... tam stojíš naboso a do těla se vyšle slabý elektrický impuls pro zjištění poměru právě toho tuku a ostatního v tvém těle, proto se nedoporučují pro těhulky a třeba i kardiaky (podle mého názoru by to mělo být naprosto bezpečné, ale výrobce se raději jistí 😉 spíš jde o to, že těhulky mají v těle daleko větší poměr vody, takže by to měření značně zkreslilo)
klasická digitální nebo elektronická váha pracuje na zcela odlišném principu, laicky řečeno, prostě nějaké senzory změří zatížení 😉
jo a i ty "chytré" váhy by většinou měly mít možnost pouhého vážení bez zjišťování ostatních dat

kalo
9. únor 2008

Když jsem otěhotněla, tak jsem si koupila svoji první váhu 😀 Dost jsem vybírala a opravdu ty, které měří i tělesný tuk se pro těhule nedoporučují...vysílají nějaké magnetické vlny. Tak jsem si koupila digitální, ale obyčejnou, bez této funkce...

krista
9. únor 2008

Teda to koukám, my totiž váhu která měří tuk a vodu máme a běžně jí používám, ale vážím na ní klasicky, nepoužívám tu funkci měření toho tuku a vody, takže mi to ty signály do těla nevysílá, tak je to snad OK 😕

caira
9. únor 2008

tak my taky mame vahu co meri procenta tuku vody atd a pouzivam ji od zacatku tehu aniz bych vedela, ze by se to teda nemelo..je fakt, ze clovek se ted nemuze ridit tim pomerem tuku a vody, ale jinak mi neprijde, ze by to neco delalo 😅

ivkaa
autor
9. únor 2008

zevina, diky za vysvetleni 🙂, no, ja prave chtela puvodne koupit tu vahu s nadstrandardnima funkcema, kdyz uz, tak uz - taky zatim vahu nemame 🙂, ale ted asi radsi taky koupime digit. obycejnou...

zevina
9. únor 2008

ivkaa 🙂 řekla bych, že pokud půjdeš do váhy s přesností na 100g (nebo jsou i na trhu spešl na 50g) tak budeš určo spokojená, protože ty funkce navíc jsou fajn, ale jen pro toho, kdo opravdu dodržuje nějaký fit program ,maká na sobě, nebo potřebuje kontrolovat BMI atd, jinak tě to jako běžného spotřebitele brzy přestane bavit a budeš ji opravdu používat jenom jako váhu a to ostatní ignorovat 😉

ivkaa
autor
9. únor 2008

zevina, to je fakt 🙂

beruskaveruska
9. únor 2008

ivkaa ahoj já digitální váhu používám už léta a používala jsem jí i v těhotenství , ale minule jsem četla tohle téma tuším na gennetu a prý to vliv na těhu nemá. 🙂

anta
9. únor 2008

Tak já mám naštěstí "holou" váhu a opravdu jsem ještě neslyšela, že by nějaká váha byla pro těhulky nevhodná. Tý jo, tak proč to vyrábí, že jo? 😀 😀

zevina
9. únor 2008

anta, protože jsou to speciální fit váhy, to znamená buď pro sportovce, nebo naopak pro odhodlaně hubnoucí lidi, což se s těhotenstvím zrovna moc neslučuje 😉
opravdu tam to upozornění je, stejně jak jsem psala výše, nevhodné i pro kardiaky, nebo kdo má kovový kyčel atd... tam všude by výsledky měření neodpovídaly skutečnosti (teď nemám na mysli hmotnost, ta bude reálná určo, ale právě ten poměr vody a tuku v těle)

kacka.va
9. únor 2008

já mám doma taky digitální s měřením tuku a nic se mi neděje. Jen na to vlezu, váha zváží a já už nečekám těch 7 vtěřin něbo kolik než by se mi načetly ostatní hodnoty. A když se někde vážím na obyč váze, tak mi to ukazuje dost rozdílné hodnoty, takže věřím jen těm digitálním. U té normální se říká, že může mít odchylku až 2 kg, což mi přijde docela hodně.

aponchie
9. únor 2008

tak ta moje ma odchylku asi 5kg 😀 leda orezat ty speky

zevina
9. únor 2008

kacka.va, pro osvětlení, všechny váhy co jdou z výroby (alespoň renomované značky, ne made in china) jsou jednotlivě odzkoušené, ale ne kalibrované (to by se zákazník nedoplatil) proto je normou povolená tolerance plus-mínus 2 díly stupnice, což u takové mechanické, kde se 1 díl stupnice rovná 1kg, může být opravdu rozdíl i 4kg 😝 (ne samozřejmě na jedné a té samé váze, ale v porovnání třeba s tou u kamarádky nebo u lékaře) zatímco u elektronické 100g nějakých zanedbatelných 400g, čím jemnější stupnice, tím přesnější, takže tak 😉

kacka.va
10. únor 2008

zevina: a to si v něčem odporuje s tím, co jsem napsala 🙂? Já vím, že se běžné váhy nekalibrují. A proto my ty obyčejné přijdou nepřesné a proto se pokud možno na nich nevážím.

zevina
10. únor 2008

kacka, to ne 😉 jen jsem upřesnila, že kdyby to byl jen dvoukilový rozdíl, často je to daleko víc a přesto pořád pořád v normě 😅

kacka.va
10. únor 2008

🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru