Mohu dcerku nosit na rukou i když jsem těhotná?

sparka
11. zář 2008

holky chci se vás zeptat na to jak je to s nošením dítěte v těhotenství,zda mohu dcerku stále nosit jak sem byla dosud zvyklá nebo být nák opatrná,prosím jsem z toho neštastná,děkuju

ivet
11. zář 2008

sparka...buď klidná, to tělo na to asi musí být stavěné 🙂 Já jsem dcerku nosila celé těhotenství...snažila jsem se to omezit, ale člověk se tomu nevyhne...ať už jde o zvedání a vyndávání z postýlky, do a z kočárku, nákupního vozíku, když se bouchne a potřebuje pochovat, nebo prostě jen tak, pomazlit 🙂...teď jsem měsíc před koncem a když se venku vztekne, prostě ji bafnu a jdu, co nadělám 😀
Je to náročnější, ale dá se to 🙂

lucky.lady
11. zář 2008

Ahojky sparka 🙂
Já jsem dcerku dost často chovala, nebo vyzdvihovala do autosedačky. To jí bylo něco přes 3 roky a měla takových 16-17 kg. Taky jsem občas nosila dooost těžký nákup. A narodila se mi krásná zdravá holčička.
Tvoje holčička je v roce určitě jako pírko 😉.

Ale asi by se to nemělo... takže asi neporadím 😒

sparka
autor
11. zář 2008

holky díííííííky

esuska
11. zář 2008

Ahojky Sparka,

jsem moc ráda, žes toto téma načla. jsem na začátku těhu a mám taky strach, ale mám doma skoro 4 letého mazla, taky ho zvedám do autosedačky a tak. Mám taky velký strach, ale kdo by odolal těm nataženým tlapičkám, když se chce pomazlit. Tak doufám, že to příroda zařídila tak, že my ženský musíme prostě něco vydržet. 😉

sparka
autor
12. zář 2008

holky moje malá je na mě strašně závislá furt se mazlí musím ji nosit jinak to nejde snažím se to omezit ale moc to nejde,no doufám že to bude ok

krista
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krista
3. črc 2009

kopretina82 • 1d, snž • 1. červen 2009 v 16:23
Ahojky všem.
Sice ještě nejsem těhotná, ale na miminku pracujeme 😉 😵
Chtěla bych se zeptat maminek, které už mají víc než 1 pokládek doma...Jak jste to dělaly, když jste byly na začátku těhu se zvedáním a chováním starších ratolestí? Domča má asi 15 kilo (takže nepatří mezi nejlehčí) a chová a mazlí se moc rád.Nedovedu si představit, že bych ho celý těhu ani nepochovala (vím, že mazlit se dá třeba v sedě, ale přece jen, nejsme pořád doma přivázaný k židli...),ale na druhou stranu mám strach, abych zvedáním 15-ti kilovýho "drobka" něco nezpůsobila

Předem děkuju všem za odpověď

jeudi • 1d, 38tt • 1. červen 2009 v 16:26
normalne maleho chovam nic se nezmenilo vazi 16kg a jsme v poradku.. 😉

katrin111 • 1d, 21tt • 1. červen 2009 v 16:28
ahoj Samik ma 20kg a radsi ho nezvedam...................

jeudi • 1d, 38tt • 1. červen 2009 ve 20:16
katrin 5 ti lete dite bych take nezvedala 😉

mirka755 • 1d, 41tt • 1. červen 2009 ve 20:34
ahojky
Anetku zvedám normálně, když je manžel doma tak si jí z postýlky musím vyndat sama, z vany také. Má 2 roky a 13kg a čeká mě poslední měsíc. Starší dítě bych už nezvedala

devila • 1d, 17tt • 1. červen 2009 ve 21:06
Ahojky, já jsem ve 13. týdnu a doma už mám 11-ti měsíční dcerku, která váží skoro 10 kg a také ji normálně zvedám. Nic jiného mi ani nezbývá, když není manžel doma. Vždyť to bychom pak nemohli nosit vůbec nic. Myslím, že je to v pohodě.

sarlotta • 1d • 1. červen 2009 ve 21:18
kopretino v těhu by se nemělo zvedat nic těžšího 5kg. Ovšem to je dost sci-fi,že🙂 Takže jen finta-při zvedání je základem nejprve si dřepnout a pak zvedat s rovnými zády-aby váhu nesla záda a ne břicho. Pokud chceš dítko pochovat, pomazlit tak to jde i v podřepu a nemusíš ho hned nosit.

grisgot • 1d, 34tt • 1. červen 2009 ve 22:45
kopretinko..mě gynekolog řekl, že pokud těhotenství probíhá v pořádku, není důvod takové věci řešit 😉 Samo, pokud se zrovna nechystám stěhovat nábytek 😀

konja • 2d • 2. červen 2009 v 06:48
podle mě nejde o to jak je dítě staré,ale kolik váží! Když jsem byla těhu bylo synovi čtyři roky a vážil kolem 17kg (jeudi, to je třeba skoro stejné jao u vás 😉 ). Párkrát jsem ho nesla, když usnul u mě v posteli a já ho chtěla donést do jeho postele (manžel tenkrát hodně chodil na noční) a už bych to nikdy neudělala! V 11tt jsem začla krvácet a skončila v nemocnici. Sice všechno dobře dopadlo a možná bych začla krvácet i bez nošení, ale od té doby jsem si to už netroufla 😔Synovi jsme s manžou vysvětlili, že to teď prostě dělat nemůžu, že mám v bříšku jeho sourozence a mohli by jsme mu tak ublížit. Byl už dost velký na to aby to pochopil. Tulíkování a mazlení se odehrávalo v sedě a třeba vany jsem mu pomáhala vylézt přes židličku. Chytla jsem ho za ruce, on si vylez na kraj vany a sestoupil na židličku. Musela jsem prostě improvizovat. Je ale fakt, že pokud má někdo roční, dvouleté dítě, tak se tomu nevyhne. To je práě jeden z důvodů, proč jsem nechtěla mít děti moc brzo po sobě 😔

kopretina82 • 1d, snž • 2. červen 2009 v 08:49
Díky moc všem za reakce 🙂
Právě že mi to taky připadá jako dvousečná zbraň-jsme doma většinu dne sami, takže bez občasného zvedání to asi nepůjde, ale člověk má i strach o malinké(budoucí 😉 ) takže asi si občas budeme muset pomoct jako konja. Ačkoliv, vysvětlení asi ještě nepochopí 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru