Mohu spát v těhotenství na zádech s rukama za hlavou?

nevestaak
1. dub 2015

Zdravím nastávající maminky,
spávám na zádech s rukami za hlavou jak teď v těhotenství tak i před otěhotněním. Zkrátka mi to přijde pohodlné 🙂 Ale nevím, jestli tak nemohu ublížit miminku? Co myslíte? Je plno pověr či názorů, že by ruce dlouhodobě neměly být nahoře.... Díky za názory!

kaccistar
1. dub 2015

@nevestaak ja myslim, ze tak toto je fakt posledna vec, co by mohla ublizit 😉

bajana
1. dub 2015

@nevestaak ruky hore vôbec nevadia (povera o pupočnej šnúre omotanej okolo krku kvôli dvihaniu rúk mi príde veľmi vtipná 😃) ...vo vyššom štádiu sa ale neodporúča spať na chrbte, pretože dochádza k tlaku na nejakú žilu, neviem presne, skús Google

pajdousekk
1. dub 2015

já tedy taky spávala na zádech, ale teď ke konci těhu už mi to vůbec nepřijde pohodlné, naopak se mi dělá špatně.. takže lež jak je ti to pohodlné, protože ke konci už si moc vybírat nemůžeš

jitavrtule
1. dub 2015

pokud ti to je pohodlné, neřeš to. já usínám skrčená na boku podložená kojopolštářem, protože to je poloha, ve který se mládě nejmíň mrská a probouzím se pravidelně na zádech natažená. Ona záleží taky na matraci, na které spíš - já si třeba na tvrdé podložce na záda nelehnu, dělá se mi šoufl (miminko jak už je veliké tak tlačí na dolní dutou žílu), ale na svojí paměťovce si i na zádech vysloveně lebedím 🙂
kde máš ruce je úplně putna - to fakt jsou pověry.

nevestaak
autor
1. dub 2015

Díky moc za názory 🙂 Je asi nejdůležitější dělat vše podle citu a pohodlí 😉 Zatím mám bříško malé, časem asi taky přejdu na kojící polštář.

mmlenka
1. dub 2015

Toto je má oblíbená poloha a spala jsem v ní u obou dětí až do porodu 😉

takarazestinusakur
1. dub 2015

To jen potvrzuje fakt, že "na internetu se toho nakecá..." spala jsem ve 3. trimestru na zádech a ruce jsem měla všelijak. Někomu bývá na zádech nepříjemně nebo špatně, takže na zádech raději nespí, ale ty takové potíže nemáš, je ti pohodlně, pak si myslím, že můžeš spát na zádech bez obav 😉 pokud by se ti v poloze na zádech dělalo špatně, tak si myslím, že selským rozumem dojdeš k tomu, že to není ta správná poloha pro spaní...Takže za mě bez obav 😉

morgaine
1. dub 2015

To mi připomělo mě.Já se zase kdysi dočetla,že se má koncem těhu spát na pravém boku...Já jak blbec,bylo mi to nepohodlné,ale překonávala jsem se...Prý je tak dítěti nejlépe a v jiné poloze to není zdravé a bla bla bla...já hloupá tomu věřila a trpěla,hlavně aby dítě bylo o.k. 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru