Mohu v těhotenství na koně, na kolotoče, do whirlpoolky?

jesterkaa
3. čer 2012

Ahojte holky, mám dotaz,mohu v těhotenství třeba na koně? Do whirlpoolky nebo na kolotoče na pouťi? Sem začátečník v těhotenství,zatím nemám ani velké nevolnosti,tak nevím jak moc se mám omezovat abych tomu drobečkovi nějak neublížila. Děkuji za každou odpověď

jop
3. čer 2012

@jesterkaa ahojky, na koně rozhodně ne. Osobně bych nevlezla ani do whirlpoolu kvůli možným zánětům (já na to trochu trpím a v těhotenství jsem na to trpěla dvojnásob). Kolotoče proč ne, když nejsou nějaké "natřípací" 🙂

jesterkaa
autor
3. čer 2012

@jop Tak jo,já si to myslela že koně ani whorlpoolka nebudou dělat dobrotu,ikdyž sem slyšela že ta whirlpoolka vadí tím,že jak to silně "bubla",takto mimi prej utrhne? to se stát nemuže? jinak já na záněty naštěstí moc netrpím.

jop
3. čer 2012

@jesterkaa no řekla bych, že je to hodně o tom, jak se cítíš. Já jsem v prvním trimestru měla problém jezdit autem po našich otřesných dálnicích, protože to prostě pořád drncalo... stejný pocit bych měla asi i z whirpoolu, prostě takové ty otřesy mi vadily. Ale nemyslím si, že pokud bude plod zdravý, tak by ho 5 minut ve whirpoolu poškodilo, uvidíš sama, jak se budeš cítit.

terezzz_zl
3. čer 2012

Ahoj, předem gratuluji k očekávanému miminku 🙂 k Tvé otázce: na koně bych určitě nešla, whirlpool nevím, možná ty vibrace můžou být silné a taky můžeš být opravdu náchylnější na zánět a na kolotoče s mírou, jak píše jop, vyhnout se natřípání, silným vibracím a tak. V těhotenství jsem sice chodila plavat, ale s tamponem kvůli ochraně, takže možná by toto bylo řešení do whirlpoolu. Jinak podle toho jak se cítíš, já jsem hodně chodila na procházky, plavat, ale do sauny a tak ne kvůli teplotnímu rozdílu, i jsem jezdila na kole, ale jenom lehoučké a krátké trasy, jsem se ani pořádně nezadýchala a jak jsem měla bříško, tak jsem toho nechala. Uvidíš sama, jak se budeš cítit a kdyby něco, tak se neboj zeptat lékaře. Ať miminko krásně roste a máš se dobře 🙂

michaelka83
3. čer 2012

@jesterkaa Ahojky, koně se nedoporučují, ale moje kámoška jezdila celý těhotenství🙂Týden před porodem ještě byla na rodeu 😀 ale to je fakt extrém. Já bych na něj asi nelezla, bála bych se, že mě třeba shodí atd. A ty otřesy asi taky nejsou dobrý. Wirpool se nedoporučuje pro teplotu vody,množí se tam více bakterie a příliš teplá voda taky mimču nedělá dobře. Krásné těhu 😉

kofinka
3. čer 2012

to já jsem slyšela že se nesmí ani ty kolotoče, protože by se mimi mohlo zamotat do pupeční šňůry jak se to s tebou točí.

jesterkaa
autor
4. čer 2012

@terezzz_zl
@michaelka83
@kofinka Děkuji moc za odpovědi,já tím že to neznám a je mi "celkem" fajn,tak bych to brala na "lehkou" váhu. Zrovna minulý týden sem si vyrazila po roce na kole a hned 20km,málem sem vypustila duši,tak mi přítel hned vynadal a já se hájila tím,že sem četla že kolo mužu ale nepsali na jakou zátěž no.Takže kolo jen malinko a koně,whirpool a pouť raději vynechám,to bych si asi neodpustila,ublížit tomu drobečkovi

jop
4. čer 2012

@jesterkaa jj, to znám, já jsem ve 2. měsíci vyrazila na obvyklou cca 10km procházku a myslela jsem, že fakt nedojdu 😀 Holt je to "jiný" stav.

marie12
4. čer 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda se nemůže nijak poškodit nebo vytlačit embryjko po prvnim dnu transferu.
Mám problém se stolicí a na záchodě musím hodně tlačit, děkuji.

camelinka
4. čer 2012

@jesterkaa kone ani nejaky divoky kolotoce bych si teda nelajzla,ale ve whirlpoolu sem byla i v 6.mesici,akorat mi nedelala dobre ta tepla voda, takze jen nachvilku se vyhrat, byli sme na dovci kde sem jezdila na toboganu,do 7. mesice sem chodila na aerobik a zumbu, v tehu sem nemela jediny problem,kdyby mi nerostlo bricho tak o nem ani nevim 🙂.
Zalezi na tve kondici a jak se aktualne citis, tehu neni nemoc,ale vseho s mirou a selskym rozumem 😉

camelinka
4. čer 2012

@marie12 tak to bych rekla ze urcite neni mozne 😅 😉

marie12
4. čer 2012

Camelinko, moc ti děkuji za odpověď 🙂 Já jsem se začla obávat zda to není stejný jako při porodu 😖

camelinka
4. čer 2012

@marie12 neee to urcite ne, kdyz tlacis stolici tak zapojujes jiny svaly. Svaly delohy vedome neovladas 😉

deniska2
4. čer 2012

ahoj holky potrebovala by som radu som 9 tyždni o tyžden mam ist na genetku a to už budem 10 tyždni chcela som sa opitat že či možem aspon pit čistu vodu prej tam mam ist na lačno prosim vaz bol už niekto na genetike 10 tyždni dakujem

jika10
4. čer 2012

Ahoj holky, taky mam hloupou otazku. Taky jsem v tomhle zacatecnice. Chteli bysme pristi vikend vyrazit za rodinou a pojedeme po D1 120 km. Takze nejaka hodina cesty tam a hodina zpatky. Muze to nejak ublizit mimcu nebo ohrozit tehu??

kutcher
4. čer 2012

@jesterkaa no, dle toho, co všechno jsem měla na seznamu, tak bych se spíš zeptala, co všechno v těhotenství můžu??😀DDD

pepibubu
4. čer 2012

@jika10 neboj, to určitě neublíží, jsou holky který v těhu normálně lítají letadlem, řídí, jsou i "borky" co se samy odvezou do porodnice, takže neplašit.... 🙂

llluckaaa
4. čer 2012

@jika10 Ahoj, já myslím, že mu to nemůže ublížit, když nepojede řidič jako prase 😉 Sama jsem jela v zimě po D1 400 km asi týden před porodem a všichni jsme to v pořádku zvládli. A to jsem se ještě ptala na gyndě, jestli v tom není problém, a paní dr. mi řekla že ne, že dobré porodnice mají určitě i tam, kam jedu 😀

kutcher
4. čer 2012

@jika10 pochybuju, mimčo se má jako v bavlnce... spíš tě můžou z 1 polohy bolet záda...

jika10
4. čer 2012

@llluckaaa
@kutcher No problem je spise v tom, ze jsem na uplnem zacatku, dnes oficialni 14 den po transferu. Takze nejaky 4-5tt. A prave mamka me strasi, at si zjistit, jestli vubec muzu takhle brzo a tak daleko cestovat. Asi bude nejlepsi zeptat se dr, co

sedivka
4. čer 2012

@jika10 ne, proc by melo? Pokud teda nejsi tesne pred porodem a nedela uz ti blbe delsi sezeni...

llluckaaa
4. čer 2012

@jika10 Radši se zeptej, ale stejně bych v tom žádný problém neviděla. Nebo máš od doktora nařízeno pořád ležet?

sedivka
4. čer 2012

@jika10 to uz by melo byt mimino uhnizdene, takze zadny strach...to bys nemohla ani chodit, to se to tam vevnitr taky natrasa...hlavne klid, pohodu a pozitivni mysleni. Cesta autem s prckem urcite nic neudela..

jika10
4. čer 2012

@sedivka
@llluckaaa No narizeno lezet nemam, ale pri transferu nam rikali, zadny velky otresy

jika10
4. čer 2012

@sedivka Jo tak diky, predchozi odpoved patrila @llluckaaa

sedivka
4. čer 2012

@jika10 myslim ze velky otres bude spis jizda na koni, skakani nekde a tak... cesta autem je v pohode. Dulezity je jet na D1 v levym pruhu. Tam to min natrasa 🙂))))

llluckaaa
4. čer 2012

@jika10 souhlasím se @sedivka, pod velkými otřesy si představím spíš skákání ze schodů. Na D1 to sice dost drncá, ale vlevo je to fakt lepší, to už máme taky vyzkoušené 😉

jika10
4. čer 2012

@llluckaaa
@sedivka Holky dekuju. Jo jo, levej pruh je v pohode, ale rozhodne neni v pohode od 94,5 panely na Vysocine 😝 No tak to objedem

jop
4. čer 2012

@jika10 no já jsem jako těhotná jezdila po naší "dálnici" skoro každý víkend 100km a jak už tu psaly ostatní holky, v levém pruhu se to dá 😀 Dokonce jsem ve 3. měsíci jela do Itálie na dovolenou, ale po normálních dálnicích v zahraničí a to bylo absolutně v pohodě.

jika10
4. čer 2012

@jop Moc dekuju za odpoved. Preci jenom jsme si na miminko pockali 2,5 roku, tak nechci nic pokazit. Uz mi holky taky radili, ze si mam vzit polstarek pod sebe do auta, tak asi vezmu duchnu 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru