Multivitamínové přípravky před a během těhotenství.

anabella_lee
11. srp 2011

Stále dokola se řeší téma :multivitamínové přípravky v plánování a těhotenství, zda užívat či ne. Je pravda když se dbá an vyváženou stravu, že nejsou potřeba, ale třeba to tak úplně nejde dodržovat, například mi je s hodně ovoce a zeleniny špatně tak toho tolik nesním. Váhám nad tím jaký přeparát si vybrat, aby splňoval veškeré podmínky a denní doporučenou dávku. Momentálně užívám kyselinu listovou co mi předepsal lékař a Calibrum baby plan. Zvažuju uda u Calibrumu zůstat, či přesedlat na jiný např:: Femibion, GS Mamavit.....Díky moc za rady a tipy🙂))

anabella_lee
autor
18. srp 2011

@skajana
@hhranolka
@lisicka No holky máte pravdu, nic se nemá přehánět, ale myslela jsem až jak bych byla těhu aby byl dostatek vitamínů a jak i bylo zmíněco omega 3 kyseliny. Ten kdo tolik ovoce azeleniny nesní, je to zřejmě nutnost doplnit vitamíny, ne že bych je nechtěla jíst, ale je mi z většiny špatně. Taky mne napadlo brát vitamíny ob den, tím se zamezí tomu aby nebyla překročena DDD.

lisicka
18. srp 2011

@anabella_lee: já teda baštím semínka lnu, ten obsahuje omega 3 mastné kyseliny - dávám si to do muesli.. jinak vitamíny beru raději pravidelně, protože u mě o nějaké pestré stravě nemůže být řeč... oči by jedly, ale žaludek většinou protestuje 😀

anabella_lee
autor
18. srp 2011

@lisicka A jaké baštíš vitamíny? No právě mi je taky z hodně věci zle normálně, natož v těhu...

karol84
18. srp 2011

@anabella_lee
@lisicka
jojo, nic se nemá přehánět 🙂
na druhou stranu, sice mam zdravou stravu docela rada, ale kdyz si vezmu, ze cca prvnich 5 mesicu mi bylo spatne a posledni 2 me zase ze vseho ukrutne palila zaha, tak si rikam, kolik tech prospesnych latek bych do sebe dostala stravou... takze "vitaminy" na me pusobily dobre i po psychicke strance - ze proste nemusim resit stravu, zvraceni a ja nevim co jste vsechno a mimco stejne z toho vitaminu dostane, co potrebuje (trosku zjednodusene, ja vim, 😀 )
a mudra mi rikala, ze je vhodne brat tyhle pripravky obden, jen listovku jsem mela pred otehotnenim predepsanou denne

anabella_lee
autor
18. srp 2011

@karol84 A jaké vitamíny jsi užívala, ono to je i rozumné jíst to ob den..taky jsem nad tím přemýšlela🙂

karol84
18. srp 2011

@anabella_lee nejdriv listovku (Acidum folicum 10mg) před otehotnenim (trvalo to dlouho, takze jsem ji do sebe nasoukala celkem dost) a nekolik prvnich tydnu tehotenstvi, pak jsem koupila calibrum babyplan, ale na doporuceni mudry (endokrinolozky) jsem to vymenila za mamavit a pak jsem objevila jeste mamavit prefolin a DHA. Krome toho mamavitu vyhovoval obsahu nadiktovanemu od doktorky jeste pripravek od elasti-q a pak jeste cosi (ale v lekarne zrovna meli jen ten mamavit), listovku jsem jedla denne (nez jsem zacala s "vitaminy"), to calibrum chvili taky denne a mamavit zhruba obden (ale chvili jsem si ho davala i denne - no jak to zrovna vyslo... kdyz nedlouhou dobu po poziti mamavitu skoncil obsah zaludku v zachodove mise, tak jsem to proste brala casteji, aby v tom tele zustalo alespon neco)

anabella_lee
autor
18. srp 2011

@karol84 Právě zvažuju co pak začnu užívat až se zadaří, taky jsem se dívala na ten nový Mamavit prefolin s DHA. Je fakt že jak jsou časté nevolnosti, moc se těch vitamínu nevzstřebá. A ten Elastin Q jsi užívala souvisle i s Mamavitem?

karol84
18. srp 2011

@anabella_lee nene, o elasti-q jsem uvažovala, ale neměli ho v lékárně, tak jsem si koupila mamavit. než jsem šla do lékárny, tak jsem na internetu projela složení jednotlivých preparátů a jen 3 mi vyhovovaly složením (podle doporučení mudry). ale mám dojem, že každou chvíli se na trh dostane nějaký nový přípravek pro těhotné, tak už jich teď bude asi víc.
myslím, že je tam těch látek dost na to, aby se užívaly dva preparáty současně 🙂
jen doporučuju, aby sis nechala udělat základní vyšetření na štítnou žlázu - ať víš, že jsi v pořádku a můžeš pojídat vitaminy s jódem

anabella_lee
autor
18. srp 2011

@karol84 Díky moc za rady a doporučení🙂

lisicka
18. srp 2011

@anabella_lee: jmenuje se to Gravital http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/vitaharmo... Dostala jsem ho od gyndařky.. celkem ho snáším a jsem ráda, že do sebe nějaký ty vitamíny dostanu.. právě proto, že toho moc nesním..

anabella_lee
autor
19. srp 2011

Tak asi vyzkouším pak Mamavit Prefoli s DHA. Klasický Mamavit jsem zjistila že má hodně překračovaní DDD pro těhotné. Ale tento mi příjde v pohodě. Co říkáte?

Složení:
Složení tablet:

Účinné složky: V 1 tabletě % DDD
Prefolin®

Kyselina listová 800 μg 400
Vitamin C 120 mg 150
Vitamin E 23,5 mg 196
Jód 200 μg 133
Beta-karoten 1 mg *
Vitamin B1 1,6 mg 145
Vitamin B2 1,8 mg 128
Vitamin B6 2,5 mg 178
Vitamin B12 3,5 μg 140
Vitamin D3 5 μg 100
Biotin 150 μg 300
Niacin 20 mg 125
Kyselina pantothenová 6 mg 100
Vápník 162 mg 20
Fosfor 126 mg 18
Železo 20 mg 143
Zinek 10 mg 100
Hořčík 100 mg 27
Mangan 2 mg 100
Měď 2 mg 200
Chrom 25 μg 62
Molybden 25 μg 50
Selen 50 μg 91

Složení kapslí:

Účinné složky: V 1 kapsli % DDD

DHA 220 mg *

DDD - doporučená denní dávka pro dospělé
* - DDD nebyla stanovena

anabella_lee
autor
19. srp 2011

První číslo že vždy kolik toho obsahuje a to druhé hned za tím je doporučená denní dávka

skajana
20. srp 2011

K tomu elasti-q - mají ho těď v akci na http://www.mimisleva.cz/sleva/elasti-q-prenatal... 🙂

lenicek1
17. kvě 2013

Tak to já beru trošku dražší a je to Femibion 1 800 Metafolin 30 tablet a pak femibion 2 400 Kyselina listová Metafolin+DHA tob.30+tbl.30 a jsem spokojená a testy jsou všechny o.k. takže jen doporučuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru