Může 1 Ibalgin v 9 měsíci těhotenství ublížit miminku?

krystalek23
20. dub 2013

Holky ze včerejška na dnešek mě chytl nehorázně zub,celých 6 hodin od 1 od rána jsem nemohla nic,jen s brekem přemýšlet co dělat aby mě to přestalo a já mohlá jít v klidu spát :( a to jsem každý týden u zubaře! Nic nepomohlo a já bežela hnedkom ráno do lékarny,kde jsme vzala íbalgin,jenže mam tedkom strach že jeden prášek v 9 měsíci může nějak ublížit,máte někdo nějaký zkušenosti už s ibaginem v 9 měsíci, at můžu být celkem v klidu,vím že aspon tedkom radši budu trpět než žrát nějaký prášky, :( prosím napište někdo děkuji 🙂

zamilovanadonej
20. dub 2013

Já si taky brala na konci těhu ibalgin. Malá je v pořádku. Ale z diskuzí na netu jsem vyčetla, že lepší si vzít saridon (víc zabírá a má jinou účinnou látku). Holt zuby se někdy vydržet fakt nedají 😢

vendullka
20. dub 2013

Teď už opravdu není co poakzit, neboj🙂

krevetka29
20. dub 2013

Zkusenost sice nemam, ale myslim, ze muzes byt uplne v klidu.

svoba
20. dub 2013

Jedním práškem moc nezkazíš.

andy80
20. dub 2013

Na konci třetího trimestru Ibalgin, Ibuprofen, Brufen apod. vůbec!!! Je to i v příbalovém letáku, ve třetím trimestru je zcela zakázáno lék podávat. V těhu pouze Paralen. Mě když v těhu chytlo ucho, tak jsem dlabala dětský Panadol sirup, do silného Ibalginu bych nešla.

http://www.novinky.cz/zena/deti/277532-ibuprofe...

soleilll
20. dub 2013

Mě chytla šílená migréna někdy v 9. týdnu a volala jsem Dr. do CAR, co si na to můžu vzít, že mi obvykle zabírá Ibalgin 400. Odpověděla mi, že 1 tabletka za den rozhodně nemůže nic zásadního způsobit a že se mám řídit heslem "spokojená matka - spokojený dítě". Určitě by bylo horší, kdybys celej den chodila ubrečená a svíjela se v bolestech.

aktaka
20. dub 2013

Když už sis ho vzala, tak je zbytečné to řešit, ne? Ibalgin v třetím trimestru může ublížit, ale MŮŽE, ne že zákonitě ublíží. Navíc je to hrozba spíš u častého nebo pravidelného užívání, s jednou tabletou bych to nedramatizovala.

prdecek
20. dub 2013

sousedka volala nedávno na gynporod odd. do nemocnice, chytli jí zub, byl víkend, řekli že v pohodě může každé 4 hod brufen, byla 30tt

zdenca6
20. dub 2013

ja mela to same co ty a doktor mi řekl že bych mela trošku myslet než neco řeknu dodal jen že ibalgin v žadnem připade jen paralen a nebo doktorovi jako tehotna bys to nemela tak že je to na tobe ale neber to

jimmy1
20. dub 2013

@soleilll je rozdíl 9tt a 39tt, ibalgin je kontraindikován v třetím trimestru, může způsobit vážné změny na srdci plodu (tuším předčasně uzavřít Botalovu dučej).
@krystalek23 jedna pilulka snad neublíží, ale rozhodně bych si na tvém místě už další nevzala, i kdybych měla pojít od bolesti 🤐

ajina17
20. dub 2013

tak mě to Dr. řekl takto,když jsem si mu stěžovala na bolesti hlavy...Můžete paralen 500 a pokud bude hlava bolet opravdu hodně tak Ibalgin jednu tabletu,ale jen ten nejslabší....dal mi tuto radu,ale nevyužila jsem...občas jsem si zobla jen parelen 😉

lv
20. dub 2013

nemá se užívat ve 3.trimestru, ale ta jedna tabletka..no nejez to dál a bude to ok

tyf
20. dub 2013

I v příbalovém letáku je, že v třetím trimestru nebrat.......

marecek4
20. dub 2013

myslím,že rozhodně víc by ublížil stres z bolavého zubu-ke konci se nedoporučuje celkem nic,kvůli možnému předčasnému porodu a že by to mohlo ovlivnit případnou nutnou medikaci pro mamču nebo mímo,takže buď v klidu,pokud budeš muset vem si i tabletku aspoň na noc-pokud teda nemáš v dosahu pohotovost,ta by byla nejlepší,jinak v pondělí ráno opět nástup na zubním

petruska_007
21. dub 2013

Přečti si příbalový leták !!!

qaculqa
21. dub 2013

Nevím o tom že by se neměl teda 😕 Já když mě chytl zub,normálně jsem brala ale radši max 2 denně..

zazulka
21. dub 2013

Holky, vždyť v 9.měsíci může být miminečko už samo dávno na světě a může potřebovat nějaký lék, tak nestrašte 😉 To víš, že jsi miminku neublížila, ať Tě to brzy přejde, těš se na mrňouska a nedělej si těžkou hlavu 😵

kupi
21. dub 2013

Jedna tableta snad nevadí, musela jsem v těhu brát spoustu léků a skoro u všech bylo v příbalovém letáku, že se v těhotenství nesmí a vždy mi doktor řekl, že je to tam napsané spíš pro jistotu.

pavcza
21. dub 2013

Myslím, že ublížit nemohl. Paralen se v těhu může, ale já jsem na něj alergická, takže neberu. Na začátku jsem měla bolesti zad a gyndr. mi řekla, že v největších bolestech si ibalgin vzít můžu, nevzala jsem na záda, vzala jsem na silnou bolest hlavy, ale bylo to na začátku. V 15. tt jsem měla chřipku, teplotu, jela jsem se ptát do nemocnice co na to a tam se mi vysmáli, že jako nevim, co si vzít na chřipku, tak jsem odsekla, že těhotná tedy nevim, když na paralen jsem alergická, doktor z gynekologie bývalý primář, mi řekl, ať jdu do lékárny a vezmu si cokoliv, že jemu je to naprosto jedno, to chápu, že jemu, ale co já a mimi? Když jsem pípla, že jsem se bála, abych miminku neublížila, tak se smál, že ublížit nemůžu, když jsem hlesla, že na všem píší nevhodné v těhotenství nebo po poradě s lékařem, tak se smál, že to píšou na všem, at si bez obav vezmu cokoliv, třeba aspirin. V lékárně samozřejmě mi řekli, že aspirin v žádném případě... nevzala jsem ho, teplota klesla, ale kapky do nosu jsem brala. To, že se píše nebrat ve 3. trimestru je určo hlavně z důvodu, že nebylo zkoušeno co může způsobit a firmy se chrání, kdyby náhodou se něco stalo a aby se to na ně nehodilo. Myslím, že 1 ublížit nemůže.

hojda
21. dub 2013

Ibalgin je nebezpečný, hlavně v posledním trimestru v období, kdy hrozí porod.

Jinak tedy přehled léků, které se mohou brát i v těhu, je tam i kapitola bolest zad a zubů.

http://www.drmax.cz/data/upload/file/Brozura_TE...

terkaz
21. dub 2013

Nevim, jeden snad ublizit nemuze. Ale ja bych spis resila co s tim zubem...pokud je tam nejaky problem, stejne ibalgin nepomuze na dlouho. Resila bych hlavne pricinu bolesti a ne jeji tlumeni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru