Může 15 kousků rolek sushi ublížit miminku?

tyf
18. pro 2012

Ahoj,

nejdřív se přiznám, že nejsem ta těhulka, co úzkostlivě hlídá a dba na to, co má a nemá jíst. Jsem mladá, otěhotněla jsem snadno, tak možná proto jsem trochu nezodpovědná. Objednala jsem si dnes k večeři domů sushi. Vím, že se nemá jíst kvůli té syrové rybě, ale mám ho moc ráda a prostě jsem to neřešila, dokuď jsem ho nesnědla 🙂 A teď mám výčitky. Je to restaurace, kde ho jím (nebo spíš jedla) pravidelně, je to velká a známá firma, žádná číná naproti v ulici 🙂 Mohlo by 15 kousků rolek ublížit miminku a co můžu teď dělat, jsou nějaké příznaky, nebo tak?

andulka86
19. pro 2012

já jsem asi taky "nezodpovědná", ale já bych to také snědla. Vím, že se syrová masa všeobecně nedoporučují, ale ryba není přeci jen tatarák a není červenec. Nejde to asi prožívat až tak úzkostlivě, já jsem si zase včera umyla ruce ve vlaku a pak jimi jedla, také mě napadlo, bůhví co tam teče za vodu atd., ale chce to si asi veškerá ta rizika nepřipouštět tolik. To bychom museli doma sedět ve vakuu 🙂

kruguer
19. pro 2012

Na to se vykašli, každy jsme hřešil. Já stála jednou u pultu s pochoutkovým salátem 5 minut, 20 dkg nakonec zdlábla, o hermelínech a tataráku nemluvě a mám dvě zdravé děti. Jak píše dr Koucký na porodnice.cz. nemá cenu to moc řešit. Jeho manželka taky jedla hermelin a davala si dvojku v tehotenstvi. Ten mě vždycky uklidnil, když na mě přišly chutě.

aneta0707
19. pro 2012

@tyf ja si myslim, ze pokud na to je fakt velka chut, tak proc ne... doktorka mi rekla, ze chute byvaji na to, co telo potrebuje. pred mesicem sem vypila sklenici piva (ktery sem v zivote ani neochutnala), jenom proto ze mi vonelo. pred 14 dny sem mela hroznou chut na syrovy zloutky, taky sem si je dala a vcera si dala pul deci cervenyho. nikomu to neublizi a telo je spokojeny 🙂

dagmarkaaa
19. pro 2012

já si v obou těhotenstvích sushi párkrát dala, ptala jsem se na to gyndařky a ta mi řekla že klidně ať si dám, není to stejné jako syrové maso.... když na to máš chuť tak to tělo a miminko nutně potřebuje tak buď v klídku a užívej si těhotenství 🙂

terezp
29. pro 2012

Mě v poradně říkávali, že by se syrové maso nemělo, ale konkrétně na sushi jsem se neptala. Tohle jsem našla na internetu: Sushi v těhotenství doporučováno není, proto se mu radši vyhněte. V některém syrovém rybím masu jsou totiž přítomni parazité.
Klidně se ještě podívejte na tuto stránku: http://www.babyweb.cz/Clanky/a1781-Na-sushi-rad...
Osobně si myslím, že když si dáte s mírou, neuškodí vám to ani miminku nijak🙂

rnika
1. bře 2013

Ahoj - také mám sushi ráda ............. přikládám malý článek k přečtení - snad trochu uklidní 😉 http://www.sushiqueen.cz/deset-mytu-o-sushi/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru