• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může kofein v těhotenství ublížit miminku?

27. prosince 2013 
Může kofein v těhotenství ublížit miminku? nebo zapříčinit potrat?? :unamused:
23. lis 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne......kazdopadne pit s mirou)
23. lis 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne, neublíží, jak píše @eloana v normální rozumné míře...já dokonce měla na kafe pořád chuť a pravidelně jsem pila 1 denně, a litr černého čaje, teď si dám kafe jednou za měsíc :slight_smile:
23. lis 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já kofein nepila a syn rád spí...třeba je to tím, nevím....stačilo mi bezkofeinové preso, které už v hodně restauracích dělají, dá se i koupit na doma...myslím, že neškodí,ale nepřeháněla bych to...
23. lis 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vysoké dávky kofeinu v prvním trimestru zvyšují riziko potratu (podle jedné americké studie z roku 2008 dávky nad 200mg denně zvyšují riziko až dvojnásobně.)
Nízké dávky, tedy do 200mg denně (což by mělo odpovídat 2 šálkům slabšího kofeinového nápoje), by měly být bezpečné. Pozor, že kofein není jen v kávě, ale taky v čaji, coca-cole a čokoládě.
23. lis 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si občas dávám slabou inst. kávu nebo i Colu, když to člověk nepije na litry, tak myslím, že v pohodě :wink:
23. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Instantní káva a káva bez kofeinu je pěkná sragora. Horší nez kvalitní presso, které miminku opravdu ublížit nemůže. Říká se az 3 šálky denne. Ale samozřejmě asi myslis tak jeden denne, to je naprosto neškodné.
23. lis 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodím pro zrnkovou bezkofeinovou kávu do Chiba... dám ji doma do pressovače a je výborná :wink: i přítel (a to je co říct) uznal že le lepší než některé obyč kofeinové od Chiba
23. lis 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kofein asi není zdravý pro miminko, ale když si dáš jedno za den tak se asi ni nestane...to je jako s colou...já pila caro,to mi chunalo :grinning:
24. lis 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeden šálek určitě neublíží. Ale pozor, těhotné údajně odbourávají kofein mnohem déle než normálně. To když jsem zjistila, vyřešila se moje nespavost :slight_smile:
24. lis 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju za odpovědi, já si dám tak maximálně 1 hrnek denne ... a právě že po kávě se citim líp, jako nabitá energií :slight_smile:.. už jsem ve 2 .trim. tak snad to miminku neublíží. v Prvním jsem ho nepila :wink:
24. lis 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piju cele tehotenstvi 1-2 salky pressa, ale hodne mlika - to pry kofein stahuje. :slight_smile: Ale nekdy mezi 10. - 16. tt jsem se na kafe nemohla ani podivat. :slight_smile: Myslim, ze telo si samo rekne. Na cokolade ujizdim od zacatku do konce. :sunglasses:
24. lis 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sendoska Já jak cítím kafe, zvedá se mi kufr. Takže se u mě dilema vyřešilo naprosto samo. Myslím, že v těhotenství tělo prostě pozná, co je pro něj škodlivý a co ne a rozhodně už se nemíním ke kafi kdykoliv vracet. Vyřadila jsem spousty potravin.
24. lis 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @sendoska @kajalka @wahu @lvicek2000 @veri25 @wwwejka @dana3262 @petanevesta @maladama @ruda @lv @eloana a ostatní maminky :slight_smile:

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do http://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! :slight_smile:
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
27. pro 2013 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek